Vysadenie antikoncepcie a otehotnenie

buba2
10. júl 2006

Ahojte dievcata,

zaujimalo by ma, ci po vysadeni antikoncepcie si je lepsie dat taku cca 3 mesacnu pauzu (odporucanie na pribalovom letaku antikoncepcie) predtym ako sa pokusime splodit babatko...., alebo mate skusenosti s okamzitym otehotnenim bez rizika pre babo?? neviem ci si mam dat pauzu na precistenie organizmu, alebo nie.. Viacere lekarky, dokonca jedna z nich je moja sesternica mi radili ze to nie je potrebne a ze este mozem sikovnejsie otehotniet, ale ja nejak citim, ze by som si tu pauzu na precistenie mohla dat, kvoli babatku, avsak sa obavam, ci aj potom to bude take easy otehotniet...viem ze je to individualne...ale predsa....po vysadeni sa okamzite lahsie otehotnie....aky je vas nazor?? dakujem

zlobivco
23. okt 2006

Ahoj tari,
ja som vysadila tento rok v januari, zmeny som citila aj fyzicke aj psychicke. Fyzicke v tom zmysle, ze som okamzite naberala kila velmi rychlo a zacali sa mi robit pupaky na hrudi a na tvari, akoby som bola vo veku najvacsej puberty. Ale postupne sa to ukludnuje. Na tvari ich vsak mam stale, ale to je tiez uz lepsie. Ako tu vsetky pisu, ze si neurobia pauzu a neumoznia sa precistit, je podla mna nie dobre. Ja som si povedala, ze ja si tu pauzu urobim. Lebo som to zistila hned po vysadeni. Mozno to zalezi od organizmu, aky kazda mame. Psychicky som na tom lepsie. Som kludnejsia. Hormony mi tak nepracuju. Ja som brala antikoncepciu od svojich 17 rokov, to bolo uz pre mna az prilis. Neuveritelne ma boleli prsia, nemohla som ani chodit a na posteli sa bezbolestne otacat. No v kazdom pripade som rada, ze som vysadila. O babatko sa budeme pokusat az buduci rok. Teraz staviame domcek a chceme nan vsetko pripravit.

kila
23. okt 2006

Ja som zhltla poslednú tabletku minulý týždeň... 😉 a už mi MS neprišla načas... pravdu povediac, ešte stále neprišla, hoci doteraz som vedela vypočítať presne na hodinu ... aj ja by som ešte chcela počkať kým si moje telo zvykne zase na život bez HAK... a bojím sa tých príznakov po vysadení HAK...

tari
23. okt 2006

ahoj zlobivco,
dakujem za odpoved, aj ked si ma moc nepotesila s tymi pupakmi 😠 to som si užila v puberte dosť a teraz zase??? 😠 my s manzelom tiez planujeme zacat snazilkovať až budúci rok 😎

tari
23. okt 2006

ahojky kila, ja som teraz dobrala balenie HAK a uz mi zasina mrcha. Dalsie balenie uz nazacnem uzivat takže tie príznaky mi nastúpia až budúci týždeň... 😲

kila
23. okt 2006

Veď práve, aj ja som dobrala HAK, takže by som mala byť ešte pod vplyvom tých hormónov, a mala prísť MS, keďže som ich prestala brať... ale nič... neviem čo to chce znamenať... HAK beriem 5 rokov a vždy mi MS prišla presne, aj keď som bola prechladnutá, ako teraz... dúfam, že je to naozaj len od prechladnutia, lebo naozaj sa chcem trošku očitiť od hormónov, začala som sa zdravšie stravovať, kúpila som si Calibrum Babyplna a dnes večer si dám prvú, začnem trošku aj cvičiť...

zlobivco
23. okt 2006

tari,
je mozne, ze ty mat pupaky nebudes, ved kazda to ma inak. ja som nemala pupaky v puberte, tak sa musim vyburit teraz. i ked ma to dost 😠 . ale zijem. napriklad ked som ich brala mohla som jest udene a teraz nemozem, robia sa mi pupaky na dekolte.
po vysadeni mi mrcha meskala pravidelne, asi po 6 mesiacoch som mala pravidelne a teraz mi meskala mrcha zasa 8 dni. som zvedava ako to bude buduci mesiac. 😠

tari
23. okt 2006

máš pravdu, rovnaké plány mám aj ja. dufam že to nebude take drasticke ako pisala zlobivco 🙄
Hlavne sa obávam toho, aby mi to všetko nabehlo do normálnych koľají. Dúfam že cyklus bude pravidelný a že nenastanú komplikácie.
Ja som pred HAK mala všetko presné jak hodinky, tak dúfam že to tak bude aj po vysadení HAK.

tari
23. okt 2006

zlobivco pred tým ako si začala s HAK si mala pravidelný cyklus?

zlobivco
23. okt 2006

Nie nemala som pravidelny a preto som zacala brat tabletky. ako to tak vyzera, tak ked budem chciet byt tehu, tak budem v napati dost dlho. lebo som bola zvyknuta na pravidelnost po tabletkach a teraz si so mnou organizmus zacal zasa robit co chce.ale v podstate mam pravidelny. teda aspon maj,jun,jul, august a september som mala super pravidelny. neviem ci sa mi to omeskalo teraz o 8 dni kvoli tomu, ze som bola prechladnuta a mala som nadchu, je to dost mozne. 😒

lubecka
23. okt 2006

dievcata.. mna ta nepravidelost dost trapi.. pred HAK som mala v celku pravidelnu. nebolo to ukazkovo 28 dni, raz za mesiac sa MS dostavila, ale kadzy treti mesiac nemobolo nic.. brala som HAK a aj som dufala ze po nej budem mat pravidelne.. poslednu ms som mala 30.8. a dalsia sa nie a nie dostavit, tak m inmuseli pichnut vyvolavacku.. tak tuzi po babatku, ale neviem, kedy sa ho dockam. snazim sa na to nemysliet..ale to sa neda.. ☹
bola som naivna, ked som si myslela ze otehotniem hned po vysadeni.. est eaj doktor mi vravel ze mam velku sancu hned po vysadeni, ale.. zial s amylil.

zlobivco
23. okt 2006

lubecka,treba jendoducho skusat a skusat, dat do toho lasku a cit a hlavne nemysliet na to, ze sa milujete len pre babatko, ale preto, ze sa chcete. treba velke uvolnenie a to hlavne psychicke. kamaratka to tak aj mala. na prve babatko musela ist na umele oplodnenie. doktori jej vraveli, ze sa jej nemoze uchytit vajicko poriadne a ona z toho bola velmi vystresovana, skusali to asi 5 rokov a nic. tak isla na umele. po malom zdravom chlapcekovi sa odviazali, nechranili sa, ved si povedali, ze sa im to stat nemoze a zrazu hop-sup a bola tehu. ma krasne dievcatko. tak hlavne sa netreba vzdavat a treba odburat zle myslienky. 😉

lubecka
23. okt 2006

ano.. to sa lahko povie, ved sice uz to tak neberiem tragicky.. po troch negativnych testoch...uz na to tak nemyslim... ale obcas ma prepadnu myslienky, a nemozem sa im ubranit..

knockin
26. okt 2006

ahojte babenky...ja som prestala brat HAK minuly mesiac.Teraz mi to meska 2 tyzdne aj ked som s nepravidelnou menstruaciou nemala nikdy problem.Urobila som si test a vysiel negativny.Vcera som bola u lekara a ten mi to potvrdil.Mam este pockat 2 tyzdne a pichne mi vyvolavacku. Dnes mi kolegyna vravela ze ked on vzsadila HAK tak je mrcha vobec nenabehla a museli jej znova nasadit HAK.Radsej nevh mi nabehnsama a potom hura do snazilkovania.

lienka2
24. nov 2006

dievčatá, vrátil sa vám po vysadení HAK cyklus do normálu taký ako bol predtým? nemyslím tým teraz len pravidelnosť, ale aj dlžku a intenzitu. Ja ho mám po roku bez hak síce pravidelne, ale ms trvá len jeden deň.. a to sa mi nezdá celkom v poriadku. Už pár mesiacov sa pokúšame o bábo, začala som uvažovať o návšteve lekárky... ale mám trocha strach, že ma pošle domov aby som nestresovala 😖

mirka_r
24. nov 2006

ahoj lienka2 skor ta posle na niejake vysetrenie ,ako domov .jeden den ms to je strasne malo.

mirka_r
24. nov 2006

a hlavne ked chcete babo

lubecka
24. nov 2006

ja by som bola stastna, keby som mala aspon ten jeden den ☹

vavenka
23. okt 2007

Caute baby,
ja len pridam moju skusenost, po vysadeni HAK v juni toho roku sa mi MS dostali do normalu po 2 mesiacoch - (plet sa mi brutalne pokazila) - teda v auguste, a mozem sa pochvalit, ze momentalne mam za sebou 3 tehotenske testy a vsetky pozitivne a MS mi meska 5ty den, takze na 4ty mesiac od vysadenia sa zda ze sa to podarilo 😉
Inak som uz po 30tke a HAK som uzivala dost dlho, takze som sa trochu bala ako nam to pojde, a aha ho, v podstate hned na prvykrat, pretoze som sa snazila dodrzat tu 3 mesacnu pauzu...Inak aj ked gynekologovia tvrdia, ze pauza nemusi byt, tak tie 3 mesiace nie su az taka dlha doba aj ked je tuzba po dietatku velka, ved kvoli 3 mesiacom by som neriskovala zdrave svojho potomka..Nemyslite ?

pietra
23. okt 2007

lienka, mne sa po vysadeni HAK cyklus do normalu nedal. Vysadila som v januari a chcela som dat polrocnu pauza a az potom sa zacat snazit o babo. za toho pol roka, som ms mala len 3x a aj to raz po vyvolavacke. Doki urobil krvne testy a zistil zvyseny prolaktin. Kym ho vsak zacali liecit, zadarilo sa mimi 😀
Byt tebou, tak za dokinou skocim, ved za to nic nedas.

triquilar
16. feb 2008

Ahojte babenky potrebovala by som poradit.Mam 18 rokov a antikoncepciu triqular uzivam 2roky.Chcela by som ju za pae dni vysadit.No a esta som mlada na babenko 😅 ale naozaj ju chcem vysadit.Ked ju vysadim mozem otehotniet aj ked moj snubenec to nedaval do mna uz viac ako 3 mesiace?Alebo co mam robit preto,aby som neotehotnila.Prosim napiste mi na moj E-mail aginka_agi@post.sk,ale mi prosim napiste tady ale je to pre mna velmi dulezite dakujem vam vopred ahojte 😀 😵 🤐 tesim sa velmi na vasu odpoved cawte a pekny,prijemny den.

triquilar
16. feb 2008

ahojky uzivam antiku uz 2 roky a chcem ju vysadit.Ale nechcem byt tehotna.Co mam urobit preto,aby som neotehotnila?

arabeska
16. feb 2008

nesexuj 😀 😝 😝

roasha
17. feb 2008

😀 😀 😀

triquilar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zajo79
28. feb 2008

ahojte kocky. Pridavam sa aj ja. Koncom januara som vysadila Logest, menzes prisiel normalne, prvy mesiac sa nezadarilo, menzes prisiel 28 den, teraz bezi druhy mesiac... odlahlo mi, mam pocit ze som kludnejsia ked neberiem HAK, ale trapia ma trocha vyrazky, nikdy som take nemala, ale snad je to tym ze sa mi len horomony musia ukludnit. V kutiku duse si naozaj moc zelam aby to vyslo a niekedy si poviem ze to pride kedy to ma prist, ze ten hore vie kedy nam ma byt dopriate...ale to si asi hovorim aby som nebola sklamana. 😒 Prvy mesiac sme sa tvarili doma ze nic,obidvaja nechceme dat najavo ze moc chceme aby sa to podarilo. Teraz sa tesime tak potichu, sem tam priatel nieco spomenie, ja sa snazim tvarit ze nic, pohoda, skusame a nemusi to vyjst hned. Mam 4 a pol rocneho syna, medzi tym som vymenila tatina 🙂, cize doprajem svojim detom luxus, kazde bude mat svojho otca...bodaj by to bolo inak, ale nic s tym uz nespravim som rada ze mam mojich dvoch chlapov. I ked niesme zosobaseny, moc to neriesim, ten papier nieje moc podstatny, uz to mam vyskusane. Mozno ked bude babo na ceste budem mat nato iny pohlad...ale bodaj by bolo. A sem tam sem zabludim, povacsinou skoncim na snazilkach,ktorym sa nedari..to cloveka moc nenaladi. Uz som si hovorila ze nebudem take veci citat 🙂))

klauduska
28. feb 2008

Ahojte kocky,
ja som brala mercilon 7 rokov, cize dost dlho.....od januara som vysadila, este sa nesnazime,ale povedala som si,ze to skusim vysadit.....Bala som sa najma toho,ze ked to vysadim,menzes sa mi vrati do starych kolaji...mavala som velmi silne,bolestive....az som odpadavala.... 😒 Ale.....prvy menzes prisiel na cas, bol trosku bolestivy,ale inak v pohode....len som akosi zrazu citila kedy mam ovulaciu,trosku to bolelo asi tak 2 dni a potom to preslo.....aj som sa najprv zlakla,ci som nahodou neprechladla,ale ma ukludnili,ze nie,ze teraz tie vajecniky pracuju dvojnasobne, pretoze boli "zastavene" a preto to aj viac citim.....druhy menzes tiez na cas,bez vacsich bolesti....su sice silnejsie ako ked som brala mercilon,ale aspon nie su take dlhe ako kedysi... 😀
o babatko sa chceme zacat snazit asi az niekedy od juna.....uvidime ci sa nam zadari hned alebo si na to pockame....
Tak prajem ostatnym nech sa im rychlo zadari...!!! 😉

anaxamon
28. mar 2008

ahojte, mna by zaujimalo ci ste sa boli najskor poradit so svojim gnekologom predtym nez ste vysadili tabletky alebo ste sa rozhodovali same podla svojho pocitu. Lebo tiez uz zacinam premyslat nad vysadenim tabeltiek ale neviem, ci sa mam radit koli tomu aj s doktorom alebo mu neskor len oznamit ze tabletky som uz vysadila....

karolinkafe
28. mar 2008

Ahojte 😉
Ja sa chystam vysadit v juni a snazit sa zacneme asi hned. Neberiem silnu HA a podla toho co som sa informovala, organizmus kedze nema prisun hormonu na pozastavenie ovulacie sa vrati do normalu uz od prveho cyklu. Ved uvidime.
Anaxamon a o com sa chces akoze s tym doktorom radit? 😅 Je treba len dokoncit celu plaketu a potom je uz len na tebe ci chces pokracovat, alebo vysadit.

krasulka
28. mar 2008

anaxamon, ja si myslim, ze ked vysadit, bolo by dobre ist k lekarovi nech ta pred otehotnenim mrkne ci mas vsetko v poriadku.

A ina co sa tyka pauzy po vysadeni, mne lekar povedal ze ucinok poslednej tabletky uplne vyprchne do 36 hodin, takze netreba ziadne 3 mesacne cakania po vysadeni. Ja tiez teraz som vysadila. 🙂

sophy
28. mar 2008

anaxamon, gynekologovi to hovorit vopred nemusis, jedine co treba dodrzat je dokoncenie cyklu, teda dobratie balenia, tiez sa odporuca brat becko a mineraly na doplnenie, mozes zacat uz pred vysadenim, lebo HAK ich z tela doslova vysava,mnohe zeny si to ani neuvedomuju... a potom je dobre pockat ako sa obnovi cyklus, prirodzene ze je rozumne upozornit gynekologa, ze sa chystas otehotniet, ja odporucam ist aj za obvodnym lekarom a ziadat preventivnu prehliadku s tym ze planujes otehotniet, mozes sa dat vopred aj zaockovat, atd.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre