Vysadenie antikoncepcie a otehotnenie

buba2
10. júl 2006

Ahojte dievcata,

zaujimalo by ma, ci po vysadeni antikoncepcie si je lepsie dat taku cca 3 mesacnu pauzu (odporucanie na pribalovom letaku antikoncepcie) predtym ako sa pokusime splodit babatko...., alebo mate skusenosti s okamzitym otehotnenim bez rizika pre babo?? neviem ci si mam dat pauzu na precistenie organizmu, alebo nie.. Viacere lekarky, dokonca jedna z nich je moja sesternica mi radili ze to nie je potrebne a ze este mozem sikovnejsie otehotniet, ale ja nejak citim, ze by som si tu pauzu na precistenie mohla dat, kvoli babatku, avsak sa obavam, ci aj potom to bude take easy otehotniet...viem ze je to individualne...ale predsa....po vysadeni sa okamzite lahsie otehotnie....aky je vas nazor?? dakujem

nikka12
9. aug 2010

ahoj babenky.mam na vas otazocku.beriem antikoncepciu triquilar uz 4 roky chcela by som ju vysadit lebo by som chcela mat babo 🙂 len ked ju vysadim a otehotniem hned pri nechranemom sexe nebude to nebezpecne pre plod.lebo jedny vravia ze treba pockat 3 mesiace,druhy ze pol roka dalsi rok.len viem ze pri pohlavnom styku ked vysadim tabletky brat inu ochranu nebudeme.

betina1984
9. aug 2010

@nikka12, ja som tiež vysadila a neotehotnela som, aj keď som v to dúfala. Neboj, plod by nemal byť poškodený, len niekedy sa hneď po vysadení zadarí viacpočetné tehotenstvo.

betina1984
9. aug 2010

@rosannar, presne. Predtým, ako sme počali malú, sme mali intenzívny sex. Potom som otehotnela, porodila, nasadila HAK a chuť ma prešla. Sex sme mali len vtedy, ak ma manžel ukecal a to bolo asi 2x za mesiac. V máji som ju vysadila a chuť sa vrátila, máme ho každý druhý deň, alebo aj každý. Ale som aj kdesi čítala, že HAK tlmí chuť na sex.

peterpavol
11. aug 2010

Manzelka vysadila antikoncepciu po 9 rokoch, tesne po tom co ma spoznala, a maly tipek bol za par tyzdnov uz na ceste. z toho usudzujem, ze po vysadeni hak to ide ein-zwei...

betina1984
11. aug 2010

@peterpavol, no, ako u koho. Pri prvej som vysadila v júli 2006 a otehotnela som v júli 2007. Teraz som vysadila v máji a ešte stále nič... U každej je to iné.

znana
25. jan 2011

Ahojte...........chcela by som sa poradit, v máji som vysadila antikoncepciu a hned od vtedy sa pokusame otehotniet ale nic uz je to osem mesiacov co by ste mi poradili??

blade
15. apr 2011

ahojte prosim vas mozem sa spytat ked je baba tehotna len niaky tyzden tes jej visiel pozityvny ..su niake tabletky nato ?? 😢

lulu2208
6. jún 2011

@pikha no neviem ja som brala novynete 4roky a povedala ze mozme zacat hned sa snazit 😀

zuzkag2
18. jún 2011

Ahojte,
som tu nova, a po pravde ani neviem kam by som zaradila moju otazku . Strasne by som bola stastna keby ste mi niektora vedeli pomoct, pripadne opisat vlastne skusenost. Chceme mat s priatelom babatko. Tak som pred dvoma mesiacmi vysadila HAK. Po vysadenie mam vsak problemy, ktore neviem, ci mozu s tym suvisiet. Pocas minuleho mesiaca, aj tohto, po skonceni menzes, mam bolesti v pravom vajecniku. Problemy s travenim, akoby zastavene vetry. Boli ma cela oblas brucha (v oblasti criev a vajecnikov ), boli ma to pri sedeni ( akoby ked si sadnem, a pohnu sa mi vnutornosti , tak vtedy citim ostru bolest ). zaroven som viac ako citliva na vsetko co sa u mna v zivote deje. Tiez ma trapi vyrazne znizena chut na sex. Toto vsetko trva tak dva tyzdne v mesiaci
Tetno druhy mesiac od vysadenia som si este aj nahmatala na prsniku krcku...potvrdena bola gynekologom. Bola som na sono a na odsati tekutiny z tejto hrcky ( v lekarskej sprave sa pise o fibrocistyckych prsnikoch. Cakam 3tyzdne na OC vysledky.) Bola som na preventivnej gynekologickej prehliadke, maternica aj vajecniky aj vajcovody su v poriadku. podla mojho lekara som mala pocas preventivnej prehliadky ovulaciu.
Momentalne uzivam preparat Indol3C. ine lieky neuzivam. Mam v podstate kludnu pracu.
Este doplnim ze mam 31 rokov, HAk som brala 4 roky s jednou pol rocnou prestavkou kvoli operacii kolena. HAK sombrala Yadine.
Poviem pravdu, som zufala. S priatelom som sa prvy krat pohadala, pre uplnu blbost, a to zrovna po vysadeni HAK. Do toho vsetkeho aj hrcka na psniku. A proste mam pocit, ze sa mi vsetko ruca. Su chvile, ked rozmyslaam, ze si naspat nasadim HAK, len nech som taka v pohode ako som bola.
Ak mate niektora podobnu skusenost, aspon trosku, budem vdacna za akukolvek reakciu.
Dakujem. Zuzka

amouramour
18. jún 2011

ja som otehotnela v druhom cykle, takze mozem potvrdit, ze asi otehotnies rychlejsie🙂

zuzkag2
19. jún 2011

@amouramour ... super, ze sa vam to podarilo tak rychlo🙂 ja som v druhom cykle, zrejme tesne po ovu...tak neviem ci sa to podarilo. Minuly mesiac som bola dost sklamana...tak to radsej uz teraz neriesim.

habibiatko
7. júl 2011

Ahojte dievčatá vie mi niekto poradiť po 12 rokoch užívania HAK by som ju po dovolenke tohto roku chcela vysadiť a budúci rok otehotnieť. Potrebujem vedieť mám normálne doužívať balenie a len tak môžem prestať brať HAK? A vraj sa má potom užívať aj nejaká kyselina listová

usacek79
7. júl 2011

@habibiatko ja som brala HK 12 rokov, normalne som douzivala posledny mesiac a hotovo.. Nic viac netreba. Kyselina listova je dobra za kazdych okolnosti, nie len ak chces otehotniet 🙂 ak uz je zena tehotna je vsak obzvlast dobra, lebo pomaha pri spravnom vyvoji plodu - "Kyselina listová je nevyhnutná na delenie buniek, vývoj maternice, placenty, prsných žliaz, rast a vývoj embrya a plodu, podieľa sa na prenose genetickej informácie." 😉

gloria9
7. júl 2011

@zuzkag2 Ahoj zuzi ja som brala hak priblizne 5 rokov a mala som tiez velke problemy telo si nevedelo zviknut na to, ze ziadne tablekty uz brat nebudem. Nevedela som otehotniet rok a pol moje hormony boli strasne chodila som k doktorke ako domov🙂stale ma len skumala prezerala. Hrcku som nemala ziadnu ale ta nechut na sex, bolesti aj pri sexe dokonca moj sexualny zivot bol strasny. Partner odmietal pochopit co sa somnou deje a tak nastali hadky. Mne pomohola hormonalna liecba trvala pol roka vdaka nej mam v poriadku cely cyklus, nemam bolesti a otehotnela som. Takze nech Ti spravy testy na hormony mozno zisti tvoju pricinu a dopadnes tak ako ja. Hlavne hore hlavu ziadne stresy klud pohodku vsetko sa da dokopy. Hlavne na to nemysli a uvidis ze sa zadarí.

usacek79
7. júl 2011

@gloria9
tak ja (a mnohe moje kamosky) som to mala presne naopak - kym som HA brala, tak furt migerny, ziadne vlhnutie, nechut na sex, cele zleee 😒
ked som vysadila, uz do mesiaca akoby zazrakom sa vsetko zmenilo, vsetky problemy zmizli, proste uzas 🙂
jedine, co sa nevedelo zmierit so stratou dopingu hormonalneho, je plet - to sa mi kde tu objavil pupienok ako pubertacke 😀 a trva to v podstate doteraz (co som nikdy v zivote taketo problemy nemala), ale to je nic, pohoda 🙂
teraz to budu presne tri roky co HA neberiem, ale teda v juni bol prvy realny pokus otehotniet a sup - zadarilo sa 😎

zuzkag2
8. júl 2011

@gloria9 Jani, ahoj, a dakujem moc, ze si napisala...ja by som nikdy nepovedala, ze po HAK moze mat clovek take problemy. Aj ja uz chodim k lekarovi ako na hodiny klavira, akurat mam smolu, ze on nejak moje problemy prehliada, jedine co mi vzdy povie, je ze sa to casom upravi. Hormonalny profil mi ani nechce spravit, vraj je vsetko ok, ked som dostala menzes bez liekov. To ze ho mam tak dva dni a uplne slabucky to ani nepocuva. Na velke stastie, stahujem sa do ineho mesta, a budem si hladat noveho lekara, tak dufam, ze ten to na lahku vahu brat nebude.
Mam na stastie uplne super partnera, podporuje ma ako vie,ale tiez sme sa uz pohadali, ale skor pre to ze ja to zle znasam, ze nie som ok. Babatko sa zatial nepodarilo, ved skusame len dva mesiace, to prve sklamanie ma preslo, a uz to beriem tak racionalne, ze ine pary skusaju aj roky...tak dufam, ze sa to upravi.
Drzim ti palceky, nech je babatko aj ty v poriadku. 🙂 drzkajte sa.

cicuska9999
9. aug 2011

dobry den baby, ja by som sa chcela spytat ci ma niektora z vas skusenosti z hak lindynette 20, ja byb som chcela teraz po 3 rokoch vysadit, a za kolko ste asi otehotneli a ci vam gynekologicka kazala dat si tie 3 mesiace pauzu a az potom sa snazit o dietatko. 😉 dakujem pekne 🙂 🙂 🙂

carie32
11. aug 2011

@cicuska9999 konkrétne s touto hak nemám skúsenosti. ja som brala Belaru skoro 7 rokov bez prestávky. V júli som dobrala posledné balenie, a odvtedy skúšame... Mrcha mešká týždeň... Ale skôr si myslím, že telo sa ešte nenaštartovalo na režim bez tabletiek... Žiadnu pauzu sme nemali... Doktor povedal, že netreba.

kvetinka007
16. aug 2011

Ahojte potrbujem poradit.Dna 24.7.2011 som vysadila antikoncepciu 26.7.2011 mi prisiel menzes .Snazime sa aj s priatelom o mimi uz tyzden ma boli v podbrusku tvrdne mi trosku brusko ,svrbia ma bradavky ,toci sa mi hlava ,robim si uplne nezmyselne kombinacie jedal ,picha ma v križoch.Ked dlhsie stojim som stale unavena bolieva ma hlava a mam zahu...Prosim poradte mi co by to mohlo byt,bola som u doktora robil mi sono a povedal ze to je este skoro ze mam vydrzat este aspon 2 tyzdne...Na ultrazvuku nebolo nic vidietani test mi tehu nepotvrdil ale myslim si ze som....Bola som velmi smutna ked mi test vysiel negat.Prosim za kazdu radu budem vdacna.

zu2za3na
19. aug 2011

Ahojte, chcem sa opýtať: vysadila som koncom júla HAK a chceli by sme s priateľom bábo, len každý mi hovorí, že mám čakať 3- 6mes, niektorý mi hovoria, že aj rok, aby sa mi prečistil organizmus, lebo že sa mi môže narodiť choré alebo hyperaktívne dieťa a ja mám teraz obavy. Začala som si už platiť aj pripoistenie, aby som mala vyššiu materskú a doktor mi poradil, že máme začať skúšať hneď... no ja neviem, stále mám obavy, či na tom niečo nie je lebo som brala HAK 5 rokov vkuse. Neviem čomu mám teraz veriť, čo by ste mi poradili vy?

atiatko
19. aug 2011

@zu2za3na každý rozumný Dr. by sa vyjadril, že po vysadení HAK (hoci si ju brala aj 5 rokov) telo nepotrebuje nejakú očistu - už vôbec nie 6 mesiacov či rok - hormóny, ktoré obsahuje HAK v súčasnosti sa z tela ženy vyplavia najneskôr do 48 hodín od užitia poslednej tabletky 🙂 takže, je to pravda ako Ti poradil Tvoj Dr. pokiaľ chcete dieťatko kľudne skúšajte hneď, práveže niektoré dievčatá písali tu na MK, že sa podarí hneď otehu, lebo nastáva explózia hormónov v tele ženy 🙂 A to čakanie sa skôr odporúča vtedy, ak žena chce odsledovať svoju OVU, dĺžku cyklu a tak .... takže ... je to na Tebe

kvetinqa
19. aug 2011

@atiatko suhlasim. Ja som brala HAK 7 rokov a otehotnela som hned prvy cyklus po vysadeni..

zu2za3na
20. aug 2011

@atiatko Naozaj? Tak to je super, ďakujem za skvelú správu, asi som to potrebovala "počuť" od nestrannej osoby no tiež som si myslela, že keď mi to povedal môj doktor, tak to bude asi aj pravda

zu2za3na
20. aug 2011

@nikka12 Ahoj, to je ten istý problém ako som písala ja, prečítaj si trocha nižšie, čo mi poradila aliatko

zu2za3na
20. aug 2011

@betina1984 Tak to je pravda, že HAK tlmí chuť na sex, dokonca keď ju aj vysadíš, môžeš mať aj dva orgazmy za sebou 🙂

julka31111
20. aug 2011

AHOJKY CHCEMSA OPYTAT KED MAM NEPRAVIDELNY CYKLUS 😖 JE NA TO NAJLEPSIA ANTIKONCECIA???ABY MI UPRAVILA??PROSIM PORADTE MI CO ROBIT.. CHCEME VELMI MIMINKO 😀

simi251
20. aug 2011

@zu2za3na Antikoncepciu som brala od 17 rokov, otehotnela som v 27 rokoch a to hned v prvy mesiac po vysadeni a moj syn je uplne zdrave a inteligentne dieta a tehotenstvo bolo uplne bezproblemove a porod a kojenie tiez. Takze ziadne obavy. Praveze antikoncepcia sa niekedy dava aj zenam ktore nemozu otehotniet a odporuca sa im zacat sa snazit hned po vysadeni.

frca
20. aug 2011

@kvetinka007,ahoj skus opakovat test este po par dnoch z ranneho mocu,ak je to este moc skoro nie kazdy test ma citlivost na malu hladinu hcg.

zuzkag2
26. aug 2011

@zu2za3na ahoj....no to ze mas cakat pol roka,ci 3 mesiace na ocistenie tela od hormonov je blbost...teda nechcem nejak spochybnovat nazory inych, ale ak by v tebe ostavali nejake hormony, preco by bolo potom potrebne brat HAK kazdy den ( ak to berieme ako prostriedok proti otehotneniu) ?
moja skusenost vsak je, ze povysadeni HAK ( brala som ju tiez 5 rokov ) sa moje telo nevedelo spamatat, proste nefungovalo, a naozaj trvalo 5 mesiacov, kym sa citim dobre....je to ale individualne, nemusi to byt u kazdej zeny...len aby si nebola prekvapena, co sa s tebou deje, ak by sa zacalo diat nieco precudesne 😀
tak drzim palceky, nech sa to podari na prvy sup 🙂

katmi
26. aug 2011

@nikka12 totalna hovadina, ze to moze skodit plodu a ze mas cakat 3mesiace.. vo vseobecnosti plati,ze po vysadeni HAK zeny vacsinou do cca mesiaca az dvoch otehotneju.. ak samozrejme otehotniet chcu... ja som po vysadeni HAK otehotnela do mesiaca 🙂 takze ak chcete babo, kludne sup nato 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre