Vysadenie antikoncepcie a otehotnenie

buba2
10. júl 2006

Ahojte dievcata,

zaujimalo by ma, ci po vysadeni antikoncepcie si je lepsie dat taku cca 3 mesacnu pauzu (odporucanie na pribalovom letaku antikoncepcie) predtym ako sa pokusime splodit babatko...., alebo mate skusenosti s okamzitym otehotnenim bez rizika pre babo?? neviem ci si mam dat pauzu na precistenie organizmu, alebo nie.. Viacere lekarky, dokonca jedna z nich je moja sesternica mi radili ze to nie je potrebne a ze este mozem sikovnejsie otehotniet, ale ja nejak citim, ze by som si tu pauzu na precistenie mohla dat, kvoli babatku, avsak sa obavam, ci aj potom to bude take easy otehotniet...viem ze je to individualne...ale predsa....po vysadeni sa okamzite lahsie otehotnie....aky je vas nazor?? dakujem

viki86
9. sep 2011

@katmi super katmi len ako presvedcim priatela ze to je neskodne? asi mu ukazem tieto prispevky sorac ale asi budem musiet lebo teraz mi prisiel menzes prave dnes a po by sme mali do 4 dni skusat ze vraj alebo 12 dni od zaciatku menzesu?ach mam dilemmu a ano presne nesmie sa vynechat tabletka lebo inak.. takze fakt sa to urcite vyplavy z tela rychlo len som sa pytala aj sestricky a ze mam pockat radsej tak neviem co, ja by som chcela uz teraz 😀 teraz som len vysadila a dosiel mi menzes prvy po vysadeni prosim porad

katmi
10. sep 2011

@viki86 a co takto nemysliet na to, ze ideme "skusat" ako to ty nazyvas a normalne si uzit? 🙂 ja neviem,ale (a to sa teraz netyka len teba) to musite stale mysliet pri sexe na to,ze teraz je to "ine", lebo skusame babo?? co keby ste to nechali plynut uplne spontanne??? podari sa-nepodari sa.. zivot ide dalej..ked sa nepodari teraz,podari sa inokedy... kazdopadne ja by som na to takto nesla,ze pod teraz, ideme sa milovat,lebo teraz je ten najvhodnejsi cas alebo neviem.. proste mi to pride take silenie niecoho, co by podla mna malo prist uplne samo...
a riesis tu taketo vyslovene sprostosti.. ci sa vyplavili hormony z HAK alebo nevyplavili... ak ti nestaci vyjdrenie neviem kolko % lekarov gynekologov, ze HAK v tejto dobe je uz taka vyspela a moderna, ze hormony,ktore su v nej obsiahnute nijako nemozu uskodit, ak by si pripadne ostala tehotna,tak uz potom fakt neviem.. 🙄 okrem toho ak by si si precitala prispevky aj ostatnych bab, zistila by si, ze HAK sa niekedy predpisuje prave v pripadoch,ked zena nemoze otehotniet,pretoze vysadenim HAK sa zvysuje % uspesnosti, ze zena otehotnie...

katmi
10. sep 2011

@peterpavol 😀 ako u koho a kedy ako 😉 ale vacsinou ano, je to tak 🙂

emily888
15. sep 2011

ahojte zienky...chcem sa opytat mate niekto skusenosti aj KARHLA tabletkami? ja som od nich schudla dakujem za odpoved pekny den

macuska86
26. okt 2011

ahojte.snazime sa otehotniet druhy krat,uz máme jedno bábo...prestala sopm uzivat antikoncepciu,a 3 dni nato me sa milovali s manzelom...uz som bola po menstruacii.da sa otehotniet hned po tom??velmi by som si to zelala... :- 🙂

manamani1
1. nov 2011

@macuska86 ja som tiez treti mesiac po vysadeni a stale nic, dnes zasa dosla mrcha,ale idem na clostil...

carie32
1. nov 2011

kočky chcem sa spýtať po vysadení HAK vám nabehol hneď normálny cyklus? ja som vysadila pred tromi mesiacmi a je to furt zleee... najprv 40 potom 42 a teraz čakám že čo bude...

katey
1. nov 2011

@carie32 Ahoj, presne s tymto som mala problem aj ja. Cyklus by si mala mat maximalne 35 dnovy, preto ak ti do vtedy nepride, chod na vyvolavacku. Ja som brala 5 rokov HAK, potom som nedostala menzes, tak som isla prvy mesiac, druhy, potom mi urobil hormonalny profil a vyslo mi, ze mam nedostatok progesteronu a uz vyse roka sa nathujem s liecbou, lebo normalny cyklus by som nemala vobec. Takze urcite to nepodcenuj a chod k lekarovi.

carie32
1. nov 2011

@katey ja som brala HAK viac ako 7 rokov v kuse... a u toho doktora som už bola, a nič mi na to nepovedal ☹ iba že keď sa nám nepodarí do pol roka po vysadení hak babatko tak mám prísť a budeme to riešit. a ty sa tiež snažíš o baby?

amouramour
1. nov 2011

@carie32 ja som mala po vysadeni tiez nepravidelny, ale otehotneli sme hned druhy cyklus na 28.den cyklu bola ovulacia, teda total prehadzane, netreba sa spoliehat len na plodne a neplodne dni🙂

katey
1. nov 2011

@carie32 Ani vyvolavacku ti nedal? mne vzdy kaze prist ak nedostanem do 35 dni. Hej, snazime. Teda takto.. Nasadil mi hormony, a hned po druhom cykle som otehotnela. Ale v 6 tyzdni som potratila, takze asi tak... Teraz musim zase pockat asi 2-3 mesiace a pojdeme sa snazit znovu, dufam, ze to uz vide.

carie32
1. nov 2011

@amouramour veď práve že pri takto dlhých cykloch vyrátať plodné dni je v podstate nemožné...
to je perfektné že sa vám zadarilo tak rýchlo! moc moc gratulujem a prajem bezproblémové tehu 🙂

carie32
1. nov 2011

@katey nie nedal... teraz som 35 DC a čakám... no uvidím kedy mrška zase dorazí ale predpokladám tak 40 max. 45 DC. kočky na koníkovi mi poradili kvapky gynex, že by mali upraviť dlžku cyklu. počula si o nich? neviem či to nebudú len vyhodené peniaze...ale tak už ich mám doma tak ich vyskúšam...

katey
1. nov 2011

@carie32 Fuu veru ze nepocula a nie som si velmi ista, ako mozu volno predajne kvapky upraviz cyklus, ale ved skus, ak sa nebojis 😉 . Ja som brala normalne na predpis Lutenyl (len pri tom sa nemohlo otehotniet) a Duphaston (ten aj podporuje tehotenstvo).

carie32
1. nov 2011

@katey mne sa to tiež zdá nejaké divné a nepravdepodobné... ale čo už. zúfalí ludia robia zúfalé činy...
neboj na druhý krát to už určite vyjde, budem držať palčeky 🙂
ale teda musím povedať že už mi z toho riadne šibe.. študujem všetko možné aj nemožné, furt sa sledujem, kupila som si ovu testy, a aj tehu test.. som myslela že keď mrška mešká tak sa nám možno zadarilo ale samozrejme nič ☹

katey
1. nov 2011

@carie32 ked som si tak zhruba citala o tom produkte, tak mozno ak to nemas sposobene hormonalne, iba nejako neviem cim 🙂 tak to mozno pomoze, vies, ze vyplavi nejake toxiny alebo co. Ale podla mna ak by si mala hormonalnu nerovnovahu, tak by si mohla uzivat hocico taketo a nepomoze to.
A co sa tyka toho tehotenstva, podla mna by si sa na to nemala tak sustredit, ber to trosku light. Proste si uzite, kolko vam chuti, aj trikrat za den a nesustred sa na to, ci splodite babatko alebo nie. Nam sa to prvykrat presne tak podarilo. Ze sme si vlastne ani neuveodmovali, ze teraz ideme plodit a zbadali sme sa, az ked sme uvideli dve ciarky.

amouramour
1. nov 2011

@carie32 dakujem krasne a drzim prsty nech sa rychlo zadari aj vam🙂

zuzumb3103
2. nov 2011

Ahojte zenicky ja som tiez vysadila antik. no na prvu menstr.len cakam,ale dost ma bolia vajecniky a krize.Je to normalne po vysadeni.Tiez planujeme babo,len sa obavam ci to nebudu dvojicky 😵 😉

papucz
2. nov 2011

@zuzumb3103 tak drzim palce, len sa moze stat ze ti hned po vysadeni nenabehne ovulacia, tak sa priprav ze sa telo musi spamatat najprv, aby si nebola sklamana...

papucz
2. nov 2011

@manamani1 ahoj, este stale sa ti to neupravilo? mavas dlhe cykly? sme spolu pisali davnejsie, ja mam od vysadenie druhu normalnu menstruaciu, stale dlhé predlhé cykly. pomohla ti ta alchemilka?

jankaslamka
2. nov 2011

baby ja len na povzbudenie..ja som vysadila antikoncepciu, dostala som po nej ms a na tu dalsiu normalnu som cakala 47dni...uz som myslela, ze ma porazi..no a potom uz dalsia neprisla lebo som otehu hned na prvy sup 🙂 tak vam drzim palce a prajem krasne babatka

papucz
2. nov 2011

@jankaslamka dufam ze aj nam sa tak zadari ja som na prvu cakala 42 dni, teraz druha prisla po 38 dnoch, tak dufam ze dalsia uz nepride 😀

jankaslamka
2. nov 2011

@papucz tak nech to tak dopadne 🙂 drzim velmi palce ...dajte si maraton a urcite sa zadari 😀

manamani1
2. nov 2011

@papucz takze aj ty mas este dlhe cykly? Ja som dnes 50DC tak neviem, alchemilka minuly mesiac nepomohla, ak dojdu kramy zacnem brat clostilbegyt ten je na upravu cyklu a vyprovokovanie ovulácie, tak uvidime🙂)))

zuzumb3103
2. nov 2011

@papucz a ako dlo si uzivala HAK?lebo ja iba mesiac,tak si nemyslim,ze by mi to az tak narusilo cyklus,alebo neplodnost ci? 😖 a chcem sa este opytat ked som brala jeden mesiac niskohormonalnu,tak netreba cakat 3 mesiace

papucz
3. nov 2011

@manamani1 no prvé kramy meskali 2 tyzdne, prisli na 42, den, a druhe prisli na 39. den, trochu mam problem odsledovat ovulku a nie som si ista ci ju isto mam, lebo kramy mam dost slabe, este slabsie ako pri uzivani anti

papucz
3. nov 2011

@zuzumb3103 tak mesiac to je fakt nic, to ti podla mna ani cyklus neupravi, tak šup na to, ja 7 rokov

anzelik
3. nov 2011

ahoj papucz som rovnako natom ako ty mam s tym problem tiez sa snazime o babo v auguste som potratila 6tyzden a vycistila som sama nepotrebovala som kyret a antikoncepciu som uzivla 5rokov a neviem si odsledovat ovulku nakolko mi mrska meska ako tebe a kramy su slabe 😒 tiez mam ten problem a pritom mam uz deticky a nemala som problem otehotniet 🙂 ,ale budeme sa snazit dalej snad to raz vinde zelam vsetkym snazilkam vela zdravicka a hlavne aj pozitivny vysledok 😉 😉 😉

papucz
3. nov 2011

@anzelik verim ze sa nam vsetkym coskoro zadari, ja mam v podstate za sebou len dva cykly sledovane, vysadila som v auguste, tento posledny mesiac som aj merala BT a rátala luteálnu fázu tak sa dúfam ze 3. mesiac z toho vysomarím a budeme akční vtedy ked máme byť.. 😀

papucz
3. nov 2011

@anzelik inak mne vychadza ze mam ovulku az na 28. den cyklu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre