Vysadenie antikoncepcie a otehotnenie

buba2
10. júl 2006

Ahojte dievcata,

zaujimalo by ma, ci po vysadeni antikoncepcie si je lepsie dat taku cca 3 mesacnu pauzu (odporucanie na pribalovom letaku antikoncepcie) predtym ako sa pokusime splodit babatko...., alebo mate skusenosti s okamzitym otehotnenim bez rizika pre babo?? neviem ci si mam dat pauzu na precistenie organizmu, alebo nie.. Viacere lekarky, dokonca jedna z nich je moja sesternica mi radili ze to nie je potrebne a ze este mozem sikovnejsie otehotniet, ale ja nejak citim, ze by som si tu pauzu na precistenie mohla dat, kvoli babatku, avsak sa obavam, ci aj potom to bude take easy otehotniet...viem ze je to individualne...ale predsa....po vysadeni sa okamzite lahsie otehotnie....aky je vas nazor?? dakujem

sweetberry
19. jún 2009

Ahojte, prispieva este niekto do tejto diskusie ?
beriem antikoncepciu 3 mesiac.....vynechala som tabletku pocas prveho tyzdna po menstruacii zaciatok 3tieho balenia, beriem antikoncepciu YAZ, (to znamena ze ma caka ovu,) chcela som sa opytat aka je pravdepodobnost ze v tomto case mozem otehotniet?co myslite ?dakujem

sweetberry
19. jún 2009

tak asi tu niekto nepise co ma tento problemik asi 😎

sweetberry
19. jún 2009

erin365
22. jún 2009

Ach jaj....aspoň viem, že nie som v tom sama.... Brala som HAK cca 6rokov, pred 3mesiacmi som ich nadobro vysadila.....a....STAAAALE NIČ ☹ Viem, že netreba zúfať..ale keď my sme z toho smutní. Strašne sa tešíme, kedy sa nám potvrdí tehotenstvo... Inak písali ste tu, že je väčšia pravdepodobnosť dvojičiek....HA...zo strany priateľa nám tento prípad "hrozí" mnohonásobne 😝 Babenky...nezúfajme...snažme sa...ale nerobne zo snaženia sa POVINNOSŤ!!!!!!!!!!!!!!!!

sweetberry
22. jún 2009

Erin....nezufaj 🙂 urcite aj do tvojho bruska pribudne uzlicek ak nie dva....coskoro 😵 😵 😵 😵 drzim palceky!!

sweetberry
23. jún 2009

ahojte prosim poradte mi yacala som krvacat po tyzdni ako mi skoncila menstruacia nieco som pokaslala ☹

sweetberry
23. jún 2009

😒

selyma
24. jún 2009

Neviete mi prosím poradiť. Dobrala som antikonc. EVRU lebo chceme bábo. Ale teraz mám 41 dnový cyklus. Je to už 2 mesiac, síce mi tá druhá má prísť zajtra alebo pozajtra. Čo to má znamenať? Nebudem mať problém s otehotnením? Nemáte podobné skúsenosti? Kedy ste otehotneli vy? Čo ste pre to robili? Ďakujem

zunkaaa
2. aug 2009

ahojte.ja by som sa vas chcela opytat ci je mozne otehotniet pouzivani HAK.odcestovala som do zahranicia a s priatelom sme sa rozhodli ze si dam pauzu.no poslednetabletky som douzivala v zahranici.je mozne ze ze by som bola tehotna aj ked som nemala ziaden sex?dakujem

yvetta
2. aug 2009

selyma ja mam podobne problemy a viem, ze aj viacere ine holky 😖 😲 tiez mam take dlhe cykly po vysadeni a neviem ci vobec pri takomto dlhom cykle mozem byt tehotna a aj tento mesiac mi meska prave mam 32 den a nic 🙄

brisilda
2. aug 2009

zunka pokial si nemala sex tak tehotna nemozes byt v ziadnom pripade !

Ahojte kocky citala som niektore vase prispevky a tak ako pisete je individualne niektore kocky otehotneju hned po vasadeni a niektore s tym maju problem ja som vysadila Hak min. mesiac a napriek poctivemu snazeniu sa nam nepodarilo otehotniet a preto ma trapi otazka 1 dieta som mala pred 6 rokmi no asi tyzden po porode ma museli cistit ako sa to robi pri potratoch myslite ze je mozne, ze sa nam uz nepodari druhe splodit???

petika
17. aug 2009

Ahojte baby, s tým cyklom, to je normálne, že je dlhší. Telu niekedy trvá aj 4 mesiace, kým sa dá dokopy, doteraz mu stále pomáhali tabletky, tak automatika zlenivela =) tak mi to bolo vysvetlené. Ja s tým problém nemám, ešte stále beriem tabletky, ale v koncom septembra končím, ideme sa pokúsiť o bábenko, nebudem brať. Viete mi poradiť, či je možné otehotnieť aj do troch mesiacov po vysadení? Veľmi by som to chcela. Ďakujem vám, držím palce všetkým, čo vysadia a snažia sa. =) tiež sa už teším na toho malého človiečika v brušku =) veľmi by sme chceli =)

jerrymona
26. aug 2009

ahojte babenky. ja mam uz 43 DC a zatial som nedostala ms. mne sa to vsetko pokaslalo, ked som prestala brat HA. tiez dufam, ze sa mi podari otehotniet. snazime sa uz 9.mesiac a neviem ako dlho sa este budeme. ale HA uz nechcem ani vidiet. predtym bola ms sice tiez nepravidelna, ale toto je hruza.
ja si myslim, ze by lekari na upravu ms mali predpisovat nieco ine a nie stale iba HA.

selyma
26. aug 2009

Ano, dá sa otehotnieť po vysadení HA. JA som otehotnela na druhý cyklus. Prvý som mala 41 dňový, druhý už neprišiel. A to som brala evru 6 rokov.

jerrymona
26. aug 2009

no tak asi mam ja problem.

crow
7. sep 2009

Ahojte, snazime sa s manzelom prvy mesiac po vysadeni o babo. V sobotu som mala dostat menzes, ale nestalo sa. Test bol negativny. Aka je sanca, ze som tehotna? Kedy je vhodne robit si test? Vdaka vopred

intelka
7. sep 2009

chcela by som sa spitat ze dokedy sa ta dat inekcia aby som neotehotnela ked som v tom?prosim pomozte mi????:((((((prosiiiiim

duratlicka__2
17. dec 2009

Intelka, uz si bud davno tehotna alebo si sla na potrat. Uprimne dufam v to prve. Zaujimalo by ma, ako si to vyriesila.

duratlicka__2
17. dec 2009

Ja som vysadila antiku len teraz a chceli by sme 1 cyklus s kondomom a potom snazilkovat. Bo si len od januara zacinam dobrovolne platit nemocensku.

barborka291
18. dec 2009

ja som vysadila v oktobri, po skoro 7 rokoch, keby som vedela, ze sa nebude darit, tak vysadim ovela skor... teraz cakam mrchu, meska 2-3 dni, ale som nachladnuta, a este vlastne ani neviem, ci mam pravidelny cyklus, lebo normalnu mrchu bez hak, som mala len raz, ale pekne, 27.den, a teraz je uz 30 a nic.... Duratlicka, kolko sa asi plati ta dobrovolna nemocenska? aj ja by som to asi chcela, zrejme sa to oplati...vsak?

duratlicka__2
19. dec 2009

Dobrovolna sa od noveho roka plati min. 14 €. Bez toho, ak nie si zamestnana, nemas narok na matersku. Ak si budes platit minimum, matersku budes mat okolo 170 € (pol roka) a potom rodicovsky prispevok 256 €. Ale da sa platit si aj viac a mozes mat lepsiu matersku. Rodicovsky prispevok je fixny, to sa neda ovplyvnit.

petitepeste
10. feb 2010

Ahojte, asi rok som uzivala Triquilar, potom skoro tri roky Evru. Teraz s manzelom zvazujeme, co dalej. Do skoncenia skoly mi chyba este rok a pol. Napriek nazoru mojho gynekologa, ze je v poriadku uz dva tyzdne po vysadeni otehotniet, ja z toho nemam dobry pocit. Chcela by som, aby sme sa po vysadeni este aspon 6 mesiacov chranili inak. Bojim sa vsak, ze otehotniem skor. Chcem si platit aj to dobrovolne nemocenske poistenie, no nie zbytocne dlho. Okrem toho, Evru stahuju z trhu, po troche patrania na nete som zistila, ze pri jej pouzivani je v krvi prilis vysoka hladina syntetickeho estrogenu, ktory oproti peroralnej antikoncepcii sposobuje vyssie riziko tromboembolickej prihody. Doktor mi odporucil prejst na NuvaRing. Vobec neviem, co mam teraz robit.. 😒 Ci uz teraz HAK uplne vysadit, alebo si este nejako zohnat Evru do konca septebra a potom sa par mesiacov cistit, alebo zmenit na NuvaRing, a ten koncom septemra vysadit.. Dakujem.

gumimacko
2. mar 2010

Ahojte uz v novembri sme sa s priatelom rozhodli ze by sme uz radi mali babatko, uz to tak citime...takze som si povedala ze preto urobim vsetko a uz vtedy zacala naplno s pripravou ako prestala som pit kavu, som nefajciarka a abstinent takze tohto som sa ani nemusela zriekat, HAK som uzivala Regulon 5rokov takze som sa rozhodla mesiac pred vysadenim navstivit lekara aby mi urobil prehliadku ci je vsetko ok a bolo 🙂 teraz je to prvy mesiac co neuzivam HAK lekar nam kazal pockat aspon mesiac my sme sa aj tak rozhodli pockat tri mesiace, zacala som brat aj kyselinu listovu, lekar mi povedal ze pokial je vsetko ok tak by sa zeny nemali zbytocne napchavat komplexom vitaminov ako babyplan atd skor to vyuzit v strave a ak nejaky ten vitamincek bude chybat tak dokupit iba ten konkretny...neviem ako je to na SR my zijeme momentalne v Dubline a viem ze tu sa to lekari snazia robit vsetko aby to bolo co najviac prirodzene tak uvidime ako to pojde 😀 snazilkovat by sme chceli zacat v maji viem ze by som na to nemala tak casto mysliet lebo to potom moze ist tazsie, neviete ako by som dovtedy zistila ci mi normalne nabehla ovulacia? ze vraj to nemusi byt v strede cyklu a ja vlastne este len cakam na svoj prvy normalny po vysadeni HAK neviem ci mam zacat merat bazalnu teplotu ?Dakujem

monulicka
2. mar 2010

ahojte
ja som tabletky vysadila v juli 09, pockala som na 1.normalnu mrchu v auguste a hned po nej sa zadarilo 😉 a nemame ziadne problemy, nastastie.
Gumimacko - ja som si teplotu nemerala, ze mam ovulku som zistila podla takeho biele hustejsieho vytoku....

ivka1984
2. mar 2010

nam sa zadarilo na 4x ale snazilkovat sme zacali hned po vysadeni ked som bola u dokyho tak mi povedal ze idealna je pauza cyklus po vysadeni a potom nie je problem ale tak myslim ze keby som bola otehotnela aj hned tak sa nic nestane ..... a brala som HAK 6 rokov s 3 mesacnou puzou

rosannar
2. mar 2010

ahojte....ja som vysadila v októbri 2009 HAK a začali sme sa snažiť už od začiatku a podarilo sa na 3 krát, čiže 3 krat som mala mrchu a potom už nič 😀

gumimacko
3. mar 2010

Dakujem monulicka ked ja som uz z toho na nervy HAK neberiem uz druhy tyzden ale neviem ako ostatne baby ale odvtedy nemyslim na nic ine ako na sex takze tento tyzden je vytok na dennom poriadku a mozno ze to je aj ovulaciou ja neviem ci sa mi moje hormony zblaznili len dufam ze je to iba teraz po vysadeni liekov lebo lutujem mojho snubenca 😀

rosannar
3. mar 2010

gumimacko....no ja ked som vysadila HAK som mala neuveriteľnú chuť na sex...nevedela som sa toho zbaviť ale predtým som ani sex nepotrebovala...ale teraz ked som už tehu tak je to rovnaké ako ked som brala HAK...chuť na sex je uplne že od minima minimálna 😀

gumimacko
3. mar 2010

hihi tak mojmu milemu drzim palce 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre