Vysadenie antikoncepcie a otehotnenie

buba2
10. júl 2006

Ahojte dievcata,

zaujimalo by ma, ci po vysadeni antikoncepcie si je lepsie dat taku cca 3 mesacnu pauzu (odporucanie na pribalovom letaku antikoncepcie) predtym ako sa pokusime splodit babatko...., alebo mate skusenosti s okamzitym otehotnenim bez rizika pre babo?? neviem ci si mam dat pauzu na precistenie organizmu, alebo nie.. Viacere lekarky, dokonca jedna z nich je moja sesternica mi radili ze to nie je potrebne a ze este mozem sikovnejsie otehotniet, ale ja nejak citim, ze by som si tu pauzu na precistenie mohla dat, kvoli babatku, avsak sa obavam, ci aj potom to bude take easy otehotniet...viem ze je to individualne...ale predsa....po vysadeni sa okamzite lahsie otehotnie....aky je vas nazor?? dakujem

manamani1
3. nov 2011

@papucz ja mam dnes 51DC a kramy este nikde!!!

papucz
3. nov 2011

@manamani1 a testla si sa?

manamani1
3. nov 2011

@papucz ano, ja si myslim ze nic tam nie je, a ty?

papucz
3. nov 2011

@manamani1 ja som sa netestovala, podla vypoctov sme sa netrafili do ovulky, takze vyzera ze nic, mala som hlien o tyzden skor ako mi stupla teplota, nejake divne to je cele, takze som tento mesiac ani nedufala ze by to vyslo a ked mi klesla teplota prisli kramy, takze ja isto nie som v tom. len rozmyslam ci nie je problem ze su tie kramy take slabe, ze ci vsetko funguje ako ma.

manamani1
3. nov 2011

@papucz tak máš krámy? lebo vcera si pisala ze testnes..

anzelik
3. nov 2011

drzim palceky ,aby to vyslo 😉

katuch30
3. nov 2011

ahojte baby, ja som vysadila min.mesiac a hned sme sa aj zacali snazit na odporucanie gynekologa. Snad pomoze 🙂

papucz
3. nov 2011

@manamani1 nie uz mam kramy od utorka, to som ja asi nebola 😎

manamani1
3. nov 2011

@papucz nie ty si pisala ze dnes testnes????

papucz
3. nov 2011

@manamani1 nie, mne prisli kramy prave skor ako minule

ivuss01
4. nov 2011

ahojte dievcata, tak ja som tiez vysadila hak v auguste, 7,8 som zjedla poslednu tabletku a potom som mala kramy az na 38DC, potom na 30DC, uvidime, ako to bide teraz, hak som brala takmer 3 roky. chceme druhe dieta, tak snazilkujeme, ale akosi to nevychadza, a aj vas po vysadeni boleli prsia? mna boleli asi 3 tyzdne v kuse, a bolelo to tak, ako ked som kojila a nalievali sa mi mliekom, a kramy mam strasne slabe, dokonca ten prvy cyklus som mala len zo 4 dni spinenie, a ten druhy som mala slabe krvacanie iba jeden den a potom chvilku 3dni spinenie...

janka0025
11. nov 2011

ahojte baby. Potrebovala by som poradiť. Jedná sa o segru. Poslednú ms mala niekedy koncom augusta, alebo začiatkom septembra s tým, že brala aj antikoncepciu. Z nejakých dôvodov ich vysadila koncom septembra a ms nedošla. Na moje naliehanie si tento týždeň urobila test, ktorý je pozitívny. Včera sme zbehli k lekárovi. A podľa poslednej ms aj on predpokladal, že by mala byť tak cca 7-8 tt. Lenže plod je malinky na 4-5 tt, tak bud sa prestal vyvíjať, alebo ovulka bola niekedy v strede októbra. A teraz mám chaos v hlave. Po svojvoľnom vysadení tabletiek by sa nemala spustiť ms??? A až potom ovulka?? Som už dlhšie snažilka, a s antikoncep. tabletkami nemám moc skúseností. Myslíte že naozaj môže byť len v 4-5tt??
Ďakujem za odpovede.

hannah_
16. nov 2011

ahojte baby, tak tiez sa idem podelit o moje skusenosti. HAK som brala asi 4 roky, najprv som mala 3 roky nuvaring, potom naplaste (to bolo nieco hrozne) a tie som potom zmenila na maitalon. No maitalon som po 3 mesiacoch musela vysadit kvoli tazkym migrenam s aurou. Migreny nastasie presli, ale cyklus zostal rozhadzany, prve dva cykly v pohode a potom 62 dni a teraz posledny som prave 42 DC. Som zvedava ci a kedy sa to upravi.

simonkazga
16. nov 2011

@janka0025
ahoj Janka, vychádzam len z vlastných skúseností. Po 9 rokoch som vysadila HAK a myslela si, že otehotniem čo nevidieť. Nestalo sa tak. Už 3/4 roka sa snažíme a furt nič. Asi pred dvomi mesiacmi sme úplnou náhodou zistili, že síce mám pravidelný cyklus, ale ovuláciu "kedy sa jej zachce". My sme sa vždy snažili okolo 15 dňa. Predpokladám je to presne prípad tvojej sestry. Nemôžu vždy vychádzať z termínu poslednej menštruácie. Držím palce, aby bolo všetko v poriadku.

janka0025
16. nov 2011

@simonkazga ďakujem za názor. No to je pravda, že každá z nás má iný cyklus. Segre je v posledných 3 dňoch blbo, točky v hlave, ....asi tehotenská nevolnosť....🙂 No zaujímavé je tiež, že keď zistila že za posledné obdobie (cca 2 týždne) sa jej prsia zväčšili a vraj ich má citlivé....A to sa mi pri 4-5 tt nejako nezdá......No však presne bud. týždeň ide k lekárovi, tak som zvedavá ako sa to nakoniec celé vyvinie...

simonkazga
16. nov 2011

@janka0025 silno jej držím palčeky. Nezabudni sa pochváliť ako to dopadlo 😀

erika_rika
18. nov 2011

Ahojte, chcem sa opytat, ci mozem byt tehotna. Vysadila som HAK pred cca 2 tyzdnami. Viem, ze sa odporuca par mesiacov pockat. Tak ale ked musis, tak musis...🙂
Ci poznate, alebo Ste poculi o niekom komu sa to podarilo hned po vysadeni. Dakujem

janka0025
18. nov 2011

@simonkazga No samozrejme. V stredu už budeme vedieť verdikt, už sa neviem dočkať.

simonkazga
18. nov 2011

@erika_rika stáva sa to pomerne zriedkavo, ale keď pán boh chce .... 😎 závisí to aj od toho, ako dhlo si HAK užívala.

erika_rika
18. nov 2011

@simonkazga no dlho .. cca 8-9 rokov, s jednou prestavkou..tak neviem,ale dakujem za odpoved. Pretozeprave teraz mam ovu.. 🙂

simonkazga
19. nov 2011

nechcem ti pokaziť radosť, ale tiež som užívala HAK 9 rokov a už 3/4 roka sa márne snažíme. Ale je to úplne individuálne. Každá žena reaguje inak. Držím palčeky - len sa pekne snažilkujte 😀

carie32
21. nov 2011

@simonkazga ahoj ja som tiež veľmi dlho užívala HAK, teraz v auguste som ich vysadila. Môžem sa spýtať, máš normálny cyklus po vysadení HAK? aj si absolvovala nejaké vyšetrenia? ja skoro vôbec nemám krámy...

simonkazga
21. nov 2011

@carie32 ahoj carie, prvý polrok som mala ukážkový cyklus, všetko ostalo po starom : 28dní, ako počas užívania HAK. Až na nenormálne kŕče. Prvé dva dni boli priam katastrofálne, kŕče a strašne silné krvácanie. Po dvoch dňoch zrazu nič, len pár kvapiek. No, nedarilo sa mi otehotnieť a začala som každý mesiac chodievať na kontroly, až vtedy sa zistilo, že mi blbne ovulácia. Dr. mi nasadil clostilbeg a práve tá "zázračná pilulka" na posilnenie ovulácie mi cyklus totálne rozhádzala 31 - 35DC :( Určite nič nepokazíš, ak sa ukážeš svojmu gynekológovi. Odporúčam počas prvej polovice cyklu, najlepšie pár dní po mrche (pred ovu), aby mohol skontrolovať či si ok.

carie32
21. nov 2011

@simonkazga no to také jednoduché nie je.. dneska som 55 DC a nikde nič... ale tak v stredu tam idem, uvidíme čo povie.. a teraz ovuláciu mávaš?

simonkazga
21. nov 2011

@carie32 blbá otázka, spravila si si test? či náhodou? minulý mesiac som nemala, ale verím, že teraz to bude lepšie (nasadil mi nejaké hormóny a užívam aj Gynex)

carie32
22. nov 2011

@simonkazga jasné že som spravila test, negatívny... aj ovulačné testy som robila (dokopy 7) všetky negatívne. ale tak v mojom prípade by som asi mohla testovať každý deň, lebo pri takto dlhých cykloch vyrátať ovulku sa mi nedá... je to celé o ničom. Myslím si že pokiaľ nezasiahne doktor tak sa nepohneme z miesta... bohužiaľ 🙄

kisasonka83
22. nov 2011

@erika_rika ahoj ja som otehotnela so synom hned druhy mesiac po vysadeni HA,comu som ani nemohla najskor uverit 🙂 brala som ju cca 4roky,stale som vsade citala ako sa baby snazia o druhe dieta aj cca 2roky,Moj cyklus od puberty bol 35-40dni a krvacala som tak 1.-2dni a hotovo no nieco strasne,ked som zacala brat HA tak sa to krasne upravilo a po vysadeni HA som 2mesiace uzivala Duphaston tbl na upravu cyklu a vlastne som hned otehotnela.Takze je to mozne ,ale ono kazda zena je jedinecna a u kazdej je to inak.Teraz cakam tretie babo a to sa mi neplanovane podarilo otehotniet 2mesiace po porode ☹ no ale co uz,ak to tak ma byt tak to tak aj bude.Drzi palce ku skoremu otehotneniu

ibertka
22. nov 2011

Ahoj,ja som brala HA kvoli nepravidelnosti cyklu, vysadila som ju pred rokom,potom som už menzes nedostala a teraz mi lekar predpisal Clostylbegyt a Duphaston na vyvolanie cyklu a ovulacie,lebo sa snažime mať baby,ale už tie lieky beriem 2 mesiac a moje vaječníky sú akosi ospale,neodpovedajú na liečbu,preto sa pýtam či niekto nema podobný problém a prípadne by mipomohol a poradil čo ďalej ako zobudiť vaječníky aby pracovali ako majú.či mam zmeniť lekára, siahnuť po bylinkách a tak...?

kmetulec
22. nov 2011

ja som osobne vysadila antikoncepciu pred dvoma rokmi v juny a v oktobry toho isteho roku som uz bola tehotna a to sme si pozor nedavali od kedy som tabletky neuzivala,u kazdeho je to ine,niektore zeny nemozu dlho otehotniet po uzivamni anti,

erika_rika
22. nov 2011

@kisasonka83 dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre