Vysadenie antikoncepcie a otehotnenie

buba2
10. júl 2006

Ahojte dievcata,

zaujimalo by ma, ci po vysadeni antikoncepcie si je lepsie dat taku cca 3 mesacnu pauzu (odporucanie na pribalovom letaku antikoncepcie) predtym ako sa pokusime splodit babatko...., alebo mate skusenosti s okamzitym otehotnenim bez rizika pre babo?? neviem ci si mam dat pauzu na precistenie organizmu, alebo nie.. Viacere lekarky, dokonca jedna z nich je moja sesternica mi radili ze to nie je potrebne a ze este mozem sikovnejsie otehotniet, ale ja nejak citim, ze by som si tu pauzu na precistenie mohla dat, kvoli babatku, avsak sa obavam, ci aj potom to bude take easy otehotniet...viem ze je to individualne...ale predsa....po vysadeni sa okamzite lahsie otehotnie....aky je vas nazor?? dakujem

tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anaxamon
29. mar 2008

dakujem za odpovede, s tou preventivkou to nie je zly napad lebo u obvodnej som nebola uz aspon styri roky 🙂

cukruska1920
29. mar 2008

ahoj tobina...ja som tiez brala regulon skoro 2 roky...v septembri som vysadila a este stale nic 😢

aviril
30. mar 2008

Ahojte.
Ja som po prvom synovi brala HAK asi 6 rokov, vysadila som, počkala 1 cyklus a hneď som aj otehotnela.

mari.m
13. máj 2008

ahojte,

ahoj aviril 😉

pocujte, lekar mi doporucil HAK. poradte znacku..

sice zatial studujem, ale o par rockov planujem babo, tak tiez ma zaujima, ze po akej dobe po vysadeni sa mozeme zacat snazit o babo???

ja som uz brala Logest, teraz tri roky nic,ale stale mi meska mrcha, tak lekar povedal,
ze na upravu cyklu bude dobra HAK,alebo duphaston..
no ja neviem 😖

dupinka
13. máj 2008

ahojte!
ja som brala lieky zo zdravotnych dovodov, nejde o antikoncepciu, ale tiez som sa pytala, ako je to s precitenim organizmu, aby sme neublizili babetku, ak sa uponahlame so snazenim.
Dostala som tuto odpoved od viacerych lekarov a lekarnikov:
liek sa z tela vyplavi cca do 1 tyzdna, ale hlavne pecen je vhodne nechat oddychnut, precistit telo, co moze trvat 2-3 mesiace, zalezi aj od snahy. Tzn. cistiaci caj - zihlava najlepsia prip. spolu s inymi bylinkami, prechadzky na cerstvom vzduchu najma podvecer, trocha pohybu,vyhybat sa sladenym napojom a perlivym vodam a v pripade, ze sa zacnete snazit, tak mesiac vopred je vhodne zacat uzivat kyselinu listovu,... + zivotosprava

mojo
13. máj 2008

ahojte.
😎
moja otázka nebude stručná, keďže som si prečítala všetky štyri strany tohto fóra.
ja som brala Trinordiol sedem rokov. prestala som brať koncom min. roka.
MS som nemala predtým pravidelnú a bola aj dosť bolestivá.
S tabletkami som vedela presne na minútu, kedy dostanem.
po vysadení tiež nie je pravidelná.
v deň svadby - 19.2.08 som mala dostať "mrchu" a neprišla.
neprišla ani ďalší týždeň. už som to nevydržala a išla som k dokimu.
ten nič nepotvrdil ani nevyvrátil. len že je tam niečo malé ako hlavička od zápalky.
mne viac netrebalo. v práci som nezdvíhala nič ťažké - proste som bola opatrná.
o týždeň som bola u dokiho znova na krv a vyšetrenie. potvrdil, že "to niečo" narástlo ale že počkáme na krvné testy. o 3 dni na to som nevydržala a kúpila tehutest. negatívny. asi sa z toho zbláznim. ku dokimu idem pre výsledky až o týždeň. ale keď si to tak zoberiem, nepociťujem žiadne príznaky.
no a mrcha prišla 2 dni po návšteve lekára......... ☹

skatte
14. máj 2008

Ahoj Holky,
všetko som si tu prečítala, a veľa dievčat trápila otázka ako mňa, či sa pokúšať otehotnieť hneď po vysadení HAK alebo počkať,,,,ja som brala skoro 3 roky REGULON....Tak som žiadala o radu aj moju gynekológičku aj iného odborníka, aby som mala istotu,,,a toto mi prišlo ako odpoveď 🙂 Snáď niekomu poradím,,,, 🙂
Pekný dník

,,Regulon ako vacsina ostatnych antikoncepcii si nevyzaduje nejaku specialne
dlhu pauzu po vysadeni. Vseobecne sa odporuca mat aspon jednu spontannu
menstruaciu bez antikoncepcie a potom sa snazit otehotniet. No ak by ste aj
otehotneli hned v cykle po vysadeni, nema to vplyv na vyvoj plodu, moze ta
byt riziko viacplodovej gravidity,,

Takže hurá do toho,,,,,, 🙂))))))))

krasulka
15. máj 2008

caute zienky, tak mne doki povedal, ze od poslednej tabletky vsetka chemia z tela vyprchne do 36 hodin, takze hura nato, my snazime uz naplno a bud tyzden cakam, ci skor necakam mrchu tak som zvedava, lebo zevraj po vysadeni antiky sa organizmus super nastartuje a ovulacia dokonca prebieha v oboch vajecnikoch, takze je vacsia sanca na otehotnenie,ale aj na dvojicky 🙂 🙂 🙂 🙂 co by som s radostou prijala. Ovulku som mala brutal silnu tento mesica, az taku ze ma vyhnala k doktorovi, lebo som si myslela ze to je nejaka vazna bolest, ale on mi povedal, ze to mam ovulaciu, tak som hned skocila na muza. Baby, moze sa tehu test robit skor nez sa caka mrcha? Mohol by uz nieco ukazat?Juj ale som ja trdlo netrpezlive 🙂

horajda
15. máj 2008

ahojte baby, tak ja som brala HAK cez desat rokov s jednou asi 2 mesacnou prestavkou, bola som pravidelne sledovana mojim gynekologom. vysadila som ju v auguste a snazili sme sa hned, lekar povedal,ze to by aj tak bola velka nahoda keby sa nam hned podarilo, a tak isto mi povedal ze nicoho sa netreba bat co sa tyka HAK,ze je to bezpecne a nema to ako ublizit tehu. Potom sme otehotneli v novembri ale hned na to po 6 tyzdnoch tehu som potratila,lekar hovoril,ze to sa stava a HAK nema na to vplyv, no a teraz vidite sme zase tehu a tesime sa velmi!!!takze je to na vas ci chcete alebo nechcete mat pauzu po HAK, nazory su rozne...

krasulka
15. máj 2008

horajda, ahojky, potratila si v 6 tazdni, to mi je luto.

a teraz si v ktorom a kolko mas rockov? 🙂

horajda
16. máj 2008

som v 14tt a mam 30rokov 🙂

och
16. máj 2008

Ahojte
ja som brala HAK 10 rokov preve 4 Triregol potom Novynette. Po svadbe sme zacali pracovat na mimi co je pol roka. Jahody som mala pravidelne prve tri mesiace odvtedy mi to lieta ako sky europe. Pri prvej MS ma strasne boleli prsia teraz nic. Ale mam ju taku bolestivu, že si vždy vravim dievča ty rodiš len chlapcov toto svojej dcere neurobiš 😀
Doki bola v pohode, ani som jej to neoznamovala. Jediny problem je, že odkedy neberiem HAK nalepi sa na mna bars aka bakteria. Teraz mam niaku zurnalis a beriem Entizol ale je to take svinstvo že si budeme musieť dať asi pauzu alebo očisťovaciu kuru...

krasulka
16. máj 2008

och, ze skyeurope 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja sa postim asi z teba 😀 😀 😀 😀 😀

och
16. máj 2008

Krasulka: jasne! Tiez si chodia ako chcu 😀 😀

krasulka
16. máj 2008

och ved aj ja som zvedava ako mi pride buduci tyzden cakam prvy krat od vysadenia. Keby si soravim dnes test, 5 dni pred prichodom mrchy, keby som tehu ukaze sa to?

luzzie
16. máj 2008

jaaaaj, kočky....som sa nasmiala 🙂

na vsetky moje otrazky som nasla na tých 4 stranách odpovede......ale skusim.....

minule 2 mesiace som celý mesiac, ked som brala HAK pocitovala že mi rastu kozy. Neskutočne ma boleli, ale kedže nie som z tých obdarovaných 😅 obzerance v zrkadle mojich "balonov" vyriesilo celu bolesť 🙂 Ale vždy počas menzesu sa mi povodna veľkosť vrátila :( ani mi nevadila :D ale tento mesiac mi nerastu ☹ nič ma neboli..... ja to nechapem......co sa deje? 😅 no teda nechýba mi, aby rástli 🙂 ale prečo tie dva mesiace? a teraz nič? poraďte :( 😉 😉 😉

tamka84
16. máj 2008

Ahojte,
ja som mala tiež podobnú dilemu ako väčšina z vás. Či počkať alebo nepočkať s otehotnením. Ja som brala asi 8 rokov Logest, a vo februári som vysadila. Asi po týždni sme sa začali snažiť o bábo, teraz som v 8tt. Čítala som, že ženám, ktoré nemôžu otehotnieť zvykne lekár nasadiť HAK, lebo po jej vysadení sa oveľa ľahšie dá otehotnieť. jediný problém je, že ak nepočkáte neupraví sa vám menzes, a potom sa ťažšie dá určiť termín pôrodu.
bola som u lekára a prvý krát mi povedal, že som asi v 5tt a teraz ked som bola, tak som mala byť už podľa poslednej mrchy v 11tt, ale tvrdí že to bude asi iba 8tt. Ťažšie sa to určuje. a asi to bude tým že som si nedala pauzu.

och
17. máj 2008

luzzie mám pre teba smutnú správu 😨 Tiez som si obzerala svoje pevne 1,5. 😲 Ešte že som sa neunáhlila a nevyhodila prašule na novú podprsenku 😎

emjee
7. jún 2008

prinzesz • snž • Včera o 18:42
Ahojte buduce mamulky, mam otazku, vysadila som anti pretoze sme sa s priatelom dohodli ze to skusime, velmi sa tesim pretoze som este nikdy nepracovala na dietatku a teraz je to tu 😉 ma to vsak hacik, ja som doteraz brala anti, teraz som ju vysadila a deju sa so mnou vazne divne veci, mam nafuknute brucho a dost ma bolia vajecniky. Je to normalne po vysadeni? Viem ze ked som vysadila asi pred dvoma rokmi, pretoze som nemala frajera tak mi nebolo nic.. len prvy menzes som dostala az na 32 den, lenze teraz mi je cudne, cim to moze byt? je to sok pre telo? "brala" som Nuvaring... ako dlho mame vlastne cakat s pracickou? velmi vam kocky dakujem

jerryjanka
7. jún 2008

prinzesz - no je to tak že asi začali vaječniky naplno "ísť" snažiť sa môžte viacmenej aj hned len je vysoká možnosť dvoj - trojičiek. ak sa tomu chceš vyhnuť radšej počkaj 2-3 cykly
ono to však niekedy až take jednoduche stať sa mamičkou. ale snad sa vam to podari čoskoro

chycky
7. jún 2008

luzzie. Presne toto sa mi stalo v decembry a januáry a už nič. Ani ja neviem, o čo išlo a RADA by som našla odpoved. hm...

sandrika
25. jún 2008

ja som brala HAK 2 mesiace vysadila a mrchu nemam do dnes a viď album 😀

nelynka
25. jún 2008

ja som vysadila HAK pred rokom a pol a stale nic 😀 a brala som ju skoro 4roky 😀

sandrika
25. jún 2008

nely neboj určiťe čoskoro ja sa idem sťahovať v januári do Prahy teda cheme nikde v okolí kupiť dom

krasulka
25. jún 2008

ahojte, tak ja som vysadila HAk a hned som ostala tehotna, podarilo sa na prvy sup 😀 😀 😀 😀 😀 a som strasne stastn alebo viem ze dnes sa to nestane kazdemu ze sa takto rychlo podari..

prettybaby
25. jún 2008

neluska, ja tiez, vysadena pred skoro dvoma rokmi a nist 😠

pici
26. jún 2008

ahojte 6 rokov beriem Triquillar
gynekolog mi poradil jednu prirodzeny cyklus po vysadeni a nemal by byt problem.
percento okamziteho otehotnenia je vysoke. ale su aj pripady ze sa nedari. tak uvidime. v kazdom pripade treba byt trpezlivy

baska19
3. júl 2008

ahojte baby ja som vysadila HA v máji poslednú som dobrala 23. a potom normálne pauza ale táto druhá mi akosi nie a nie prisť aj vám to tak meškalo? už je to 38 dní od prechádzajúcej a furt nič aj test som si robila včera a negatívny tak neviem...

vivien22
3. júl 2008

Ahoj baska, akurát som vytvorila novú tému ohľadne dlhého cyklu po vysadení HAK. Ja mám ten istý problém, tiež mi mrcha hneď po vysadení prišla normálne ale ďalší cyklus prišla až na 58deň a teraz som už zase 41deň a stále nič.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre