Vysadenie antikoncepcie a otehotnenie

buba2
10. júl 2006

Ahojte dievcata,

zaujimalo by ma, ci po vysadeni antikoncepcie si je lepsie dat taku cca 3 mesacnu pauzu (odporucanie na pribalovom letaku antikoncepcie) predtym ako sa pokusime splodit babatko...., alebo mate skusenosti s okamzitym otehotnenim bez rizika pre babo?? neviem ci si mam dat pauzu na precistenie organizmu, alebo nie.. Viacere lekarky, dokonca jedna z nich je moja sesternica mi radili ze to nie je potrebne a ze este mozem sikovnejsie otehotniet, ale ja nejak citim, ze by som si tu pauzu na precistenie mohla dat, kvoli babatku, avsak sa obavam, ci aj potom to bude take easy otehotniet...viem ze je to individualne...ale predsa....po vysadeni sa okamzite lahsie otehotnie....aky je vas nazor?? dakujem

matinka
11. júl 2006

tufa, grutulujeeeem!!!! 😀

buba2
autor
11. júl 2006

Tufa, ja gratulujem tiez, ako tak pozeram na vsetky prispevky, zda sa, ze vacsina z Vas je toho nazoru, ze si pauzu davat netreba. Tiez beriem LOGEST, velmi jemna antikoncepcia, tak to asi "riskneme" a mozno z toho dvojicky nebudu. MOja doktorka mi vravela, ze pocas jej praxe sa nestretla s tym, ze by mala zena dvojicky vysadenim antikoncepcie....pozitivna sprava 🙂aj ked sa priznam, ze moje zlato tuzi velmi po dvojickach....chlap, nevie co to obnasa... 🙂)

domcek
14. júl 2006

Ahojte baby,
ja uz tiez neberiem HAK od marca snazime sa od zaciatku. Hlavne nie som osadnuta myslienkou ze to musi byt hnet. Beriem to z rozvahou, ze to pride ked to bude vhodne. Ale uz sa tesim 🙂 Mame uz doma 4r. syna a je toriadny nezbednik takze teraz tuzim po dcerke. Drzim palce vsetkych cakatelkam. papa

rajcalu
14. júl 2006

Ja som si na radu mojej lekarky dala polrocnu pauzu. Vraj aby sa mi precistilo telo. Po tejto pauze sa nam hned na druhy mesiac zadarilo. Ale asi je to naozaj individualne. Mozno sme mali stastie 😕

peha
14. júl 2006

ahoj rajcalu - tu peha-alias heni - z byvalej firmy z ba - 🙂
zdravim ta 🙂 a ako sa mate, dobre sa citite ? 🙂
my stale snazilkujeme ...

albertova
30. júl 2006

ja som vysadila pred týždňom Yadine a už teraz mi je nejak divne. Uvidíme? Veľmi to už chceme, ale bolo by to priskoro.

miriamka
31. júl 2006

Ahojte...tak posledna tabletka bola pred 8 dnami,a uz zaciname so snazilkovanim...uvidime,ako sa nam zadari 🙂

verulka
31. júl 2006

Ahojky, ja som otehotnela po zabudnuti 1.tabl po 7dnovej pauze. A kedze ma nic ani nenapadlo, tak som dobrala cele balenie. a potom, ked som zistila, ze som tehu, tsrasne som sa zlakla. No dr ma ukludnil. Nakoniec sa mi narodil 1 zdravy chlapcek...Ale inak telo sa po vysadeni HA musi trosku vratit do normalu a preto sa zvycajne par mesiacov po vysadeni nedari...U kazdeho je to ine:niekomu to ide hned, niekomu neskor. A casovo je to spriemerovane na tie 3mesiace.
Ja som brala 3regol po operacii, tam je vyssi obsah hormonov, takze je by som toto iste nevolila(pokial to ma sluzit iba ako HA, bez ineho problemu), to su fakt najlepsie tie nizkohorm.

albertova
31. júl 2006

No dnes som si robila test a samozrejme zbytočne?! Nevadí, nemôžem na to myslieť a bude to všetko OK! No nie? Bolí ma stále v podbrušku, takže asi ťažko, alebo hej? Napíšte mi niekto nejakú radu....Dík

evicska
31. júl 2006

albertova moja ja som tiez brala yadine, vysadila som ho zac. mája ale jeden mesiac sme sa ani nepokusali ...vraj sa to nedoporucuje...no a este stale nic...niekedy sa mi zda ze si uz natolko zelam to mimco ze si priznaky nahovaram ☹ ax jo ..uvidime

albertova
31. júl 2006

No ja som sa pýtala mojej doktorky, a tá hovorila, že tá antička je tak moderná, že môžem ostať tehotná hneď druhý cyklus. Ja som vysadila tento cyklus tak trochu omylom. Ešte som mala pár tabletiek do konca balenia, len som dva dni zabudla tak potom som to už nehala tak, že aj tak sme to chceli. A teraz tŕpnem. 🙄 Ale je to dobre tak ako to je. Nechcem na to moc myslieť, lebo potom sa to nepodarí. Tak sa majte a držkám palce.

iwuskaaa
31. júl 2006

Ahojte, ja som HAK vysadila pred dvoma mesiacmi. Teraz sa bojím, či nie som tehu, lebo bábo sme ešte neplánovali. Vám, ktoré si to želáte, prajem, aby Vám to vyšlo 😉

kaciatko81
31. júl 2006

ahojte, tiez mam yadine a lekar povedal, ze sa mozeme snazit hned po vysadeni 😉
drzim vam vsetkym palce 🙂

miriamka
4. aug 2006

Ahojte...takze ja som vysadila pred 2 tyzdnami a uz sme vo faze snazilkovania.Ako dlho nam to bude trvat to nevieme,ale kazdy hovori,ze z buducotyzdnovej svadobnej cesty by sme sa mohli vratit uz 3 😉

snemcurka
17. aug 2006

nam sa to podarilo na druhy pokus 😀 😀 a brala som HAK tri roky.

bublinkajasminka
16. okt 2006

ahojte holky - ja som brala 4 roky HAK - vysadila som pred takmer 4 týždňami....ešte sme si dali pauzu, skúšať začneme totálne naostro tak o mesiac - ale ak sa nám teraz zadarilo prui prerušovanej- budeme sa tešiť...ale dosť ma bolí pravý vaječník - už týždeň - nemáte s tým skúsenosti???

cmuco
16. okt 2006

Ahojte baby
ja som brala 3 mesiace logest a pred tym 3 roky zavedeny implanon. Pred mesiacom som vysadila a tak sme tiez vo faze snazenia 🙂
Ako tak citam podla vasich skusenosti stat sa moze vsetko ci v prvom mesiaci alebo az po pol roku. Neham tomu volny priebeh a uvidime. Neskryvam vsak pred vami ze by bolo skvele do toho hned vpadnut 😉
Jedine co si teraz pripustam je zdravo jest, hodne pohybu, ziadne stresy a dopriat si vsetku lasku od manzela.

loss
17. okt 2006

Caute baby prvy krat ked som vysadila Logest ostala som tehulka hned v prvy mesiac a po Implanone az o 8 mesiacov,tak vam drzim palce aby ste vsetky boli tehulky co najskor 🙂 🙂 🙂

cucoriedka01
17. okt 2006

Ahojte,
chcem sa opytat, ci ste nemali niektora po vysadeni HAK bolesti v podbrusku.Ja som vysadila pred 14 dnami.Prvych pat dni po vysadeni som to pocitovala skoro kazdy den a nebola to bolest ako v prvy den mrchy.Teraz mam brusko zvacsene bolesti uz trochu ustupili, tak si tajne zelam, ze mozem byt aj tehotna, bohuzial teraz to este nezistim. 🙂 Po vsetkych problemoch, ktore maju moje zname s otehotnenim a po osobnom rozhovore s mojim doktorom mi bolo povedane,ze teraz je HAK velmi setrna a nikdy sa nestretli s tym, ze by zena hned po vysadeni HAK a otehotneni mala nejake ine problemy ako zeny, ktore otehotneli neskor. A to sa tyka aj babatka. V kazdom pripade priroda to zariadi sama. Tak Vam vsetkym drzim palce.

lubecka
18. okt 2006

Ahojte, ja som brala nieco vyse roka Novynette, potom som mala pauzu, potom som brala Diane, tiez vyse roka.. no a vysledok? Prva MS neprisla, som si aj tajne dufala ze som tehotna, ale nic, 2 tyzdne po meskani som bola na ultrazvuku, nic tam nevidel (iba 10mm folikul), tak mi pichli vyvolavacku,do siestich dni mi MS prisla, len dnes mmi kazali znova prist, ze mi este pichnu, ale to nechapem na co, ked uz mam... teraz som uz ja z toho cela dopletena, lebo som v dskusiach citala, ze mozem byt aj tehotna, aj ked mi nevysiel test a ani ultrazvuk nic neukazal.. ale to asi nie.. skor ma trapi, ze ak som otehotnela pred tym ako mi prisla MS,ako to moze ovplyvnit, ak sa sa vajicko zahniezduje v maternici a ja mam kramy...

cmuco
18. okt 2006

lubecka
- tak to by aj mna zaujimalo ako dopadnes. Urcite napis ako bolo u lekara. Skorej to bude nejake "dopletene" ako pises 🙂

loss
18. okt 2006

lubecka-myslim ze vyvolavacka neurobi babenku nic,ale ked krvacas,tak neviem.A je to silne?A vobec nechapem naco ti chcu dat este jednu,ked krvacas?Drzim palce aby sa to vysvetlilo 🙂

lubecka
18. okt 2006

Ahojte, tak bola som si po druhu injekciu... doktor tam nebol, jedna sestra povedal ze mi treba aj druhu, nevadi ze krvacam, ze na endi..nieco..neporozumela som... no ta odisla zavolala druhu a ta mi povedala ze druhu mi netreba.. no a potom sa ma clovek vyznat.. 😉
ja sa len bojim, ze ak som ozaj bola tehotna a teraz krvacam, ze sa mi vajicko vyplavilo uz von.. alebo by som to nejako inak citila? ako by sa to prejavovalo, neviete mi poradit?

tribitka78
20. okt 2006

no, tak ja som potom nešťastnica.... ☹
tiež som brala Yadine, už v marci som vysadila, nonstop sa snažíme a zatiaľ stále nič.... a podľa lekára je všetko ok...už tomu nerozumiem!! ☹ ☹

loss
20. okt 2006

lubecka-ak by si o babenko prisla pocat krvacania,nemusela by si to zistit,lebo to vyzera ako vacsia krvna zrazeninka.Skor podla toho kolko krvacas.Ak viac ako 10dni,moze ist o potrat ☹

lubecka
20. okt 2006

loss, dakujem, zrazeniny som mala, ale prikladala som to tomu, ze to nie je normlana MS ale vyvolana... inak uz mi aj koncia pomaly.. dufam.. dnes je 5.den....takze sa obavat nemusim..

loss
20. okt 2006

lubecka-tak asi je to v poriadku,neboj naber nove sily a hura do snazikovania 🙂 uvidis urcite to bude dobre.Inak v mudrej knihe som citala,ze otehotniet mozes 2dni pred ovu,alebo v prvy den ovu.Tak si to vyrataj a zelam vela,vela stastia 🙂

lubecka
20. okt 2006

dakujem loss, si zlata... no len keby som vedela kedy mam presne ovu.. ale nevadi.. nejdem na to mysliet a necham to tak, na prirodu.. proste sa budeme priebezne snazit, kazdy druhy den, mozno niekedy aj kazdy, podla toho ako budeme mat chut 😉 . .tak by som ovu mala zastihnut...

tari
23. okt 2006

Ahojte babenky, ja som sa rozhodla tiež pre vysadenie HAK po takmer 5 rokoch, uvidim ake budu priznaky 😕

tari
23. okt 2006

Čítala som tu tieto príspevky, ale nikto nepíše, či ste po vysadení cítili nejaké zmeny -fyzické, psychické... 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre