Vysadenie antikoncepcie a otehotnenie

buba2
10. júl 2006

Ahojte dievcata,

zaujimalo by ma, ci po vysadeni antikoncepcie si je lepsie dat taku cca 3 mesacnu pauzu (odporucanie na pribalovom letaku antikoncepcie) predtym ako sa pokusime splodit babatko...., alebo mate skusenosti s okamzitym otehotnenim bez rizika pre babo?? neviem ci si mam dat pauzu na precistenie organizmu, alebo nie.. Viacere lekarky, dokonca jedna z nich je moja sesternica mi radili ze to nie je potrebne a ze este mozem sikovnejsie otehotniet, ale ja nejak citim, ze by som si tu pauzu na precistenie mohla dat, kvoli babatku, avsak sa obavam, ci aj potom to bude take easy otehotniet...viem ze je to individualne...ale predsa....po vysadeni sa okamzite lahsie otehotnie....aky je vas nazor?? dakujem

lubka1
10. júl 2006

Buba, ja som mala tiež takú dilemu, a teraz už od januára tabletky neberiem a budúci mesiac sa chceme pokúsiť o bábenko 😉 teda ešte len začať na tom pracovať tak oficiálne 😀 mám kamarátku, ktorá otehotnela hneď po vysadení tabletiek v prvý mesiac, a dnes má krásneho chlapčeka 🙂 takže je to fakt veľmi individuálne, každý lekár má na to svoj názor, a myslím, že aj každá z nás to cíti inak. Ja osobne si myslím, že nie je na škodu dať si nejaký čas prestávku, ale každý by sa mal riadiť svojimi pocitmi 🙂

alexandra
10. júl 2006

Podla praxe je vraj najlepsie otehotniet 2. cyklus po vysadeni.. Ja som itehotnela 6-ty a snazili sme sa od vysadenia, necakali sme..

dorotka
10. júl 2006

babule pokial viem nejak velmi by to skodit nemalo akurat je vacsia pravdepodobnost dvojiciek 😉

buba2
autor
10. júl 2006

No uvidim ako ja, lebo u nas aj z ocinovej aj maminej strany boli v rodine dvojicky, ocinova prababka bola z dvojiciek a mamin pradedko tiez 🙂 a ani jedna zo sesternic tuto radost nezdedila 🙂, zeby az teraz ja? uvidi sa...

mirusa
10. júl 2006

ahoj buba2....
dobra tema.....
aj ja chcem o mesiac vysadit tabletky a tiez nad tym rozmyslam ci treba mat tu pauzu alebo nie....
ale myslim si ze asi to bude lepsie s tou pauzou...

matinka
10. júl 2006

na tuto temu nedavno pisali baby aj v teme antikoncepcia a Jeanine, kuknite tam. Co ja viem, zavisi to aj od druhu antikoncepcie, aku ste brali. Ja som mala Jeanine vyse 4 rokov a z troch mi traja gynekologovia (medzi nimi aj kamoskina sestra) povedali, ze pauzu netreba. Dlho sme uz predtym nad tym dumali a nakoniec to nechame na prirodu, ked sa podari hned, bude hned, ak nie, tak neskor, je to na vyssej sile 😉

nufka
10. júl 2006

martinka toto povedal aj mne gynekolog a tiez je to aj moj velmi dobry znamy ..jeanine je velmi jemna antikoncepcia tak ze nemusim cakat mozme hned skusat .. len mi povedal ze si mam kupit vitamin B alebo babyplan .. a uz snazilkujeme o sto sest 😀

alexandra
10. júl 2006

nufka a dufam ze Babyplan papate poctivo 😀

madeleine
10. júl 2006

ja mám logest a tiež mi bolo povedané že pauzu netreba. ale až na to príde, budem sa informovať zas. 😉

kaciatko81
10. júl 2006

ja mam yadine a tiez vraj mame zacat hned ako vysadim 😉

peha
10. júl 2006

my sme povodne chceli pauzu, nakoniec sme sa pustili do snazilkovania hned 🙂
avsak 3. mesiac nic, takze sa nam akosi sama vytvorila taka "pauza" a asi to tak malo byt.
takze niekedy nema zmysel si vsetko dopodrobna planovat, ono to "osud" vymysli inak 🙂
ale zvykne sa odporucat pauza, i ked gynekologovia skor radia hned zacat, uvidis sama, ako vam to pojde 😉

lara1znk
10. júl 2006

Ja som tiez vysadila, toto je prvy mesiac a pomalicky sa uz snazime. Baby, neviete ako sa volaju tie vitaminy pre buduce mamicky?

zuzula
10. júl 2006

Lara, tu v UK je ich viacero, ja som si kupila PregnaCare - v Boots, Tescu, maju ich vselikde. 🙂

lara1znk
10. júl 2006

Zuzi, diky. Pojdem hned po praci do Boots.

kamilecka
10. júl 2006

Zuzula dobre ze to pises ja som minule pozerala a nasla som len pre tehu,pre snazilky som nenasla nic.

matinka
10. júl 2006

Aj ja uz papam babyplan, hura, hura, aspon nieco 😉

pikha
10. júl 2006

ja som brala Regulon.. asi dva roky v kuse a lekar mi nakazal 3mesacnu pauzu povinne. Asi zalezi aj od toho, ako dlho clovek predtym HAK berie.

kaciatko81
10. júl 2006

alebo aku hak berie 😉

matinka
10. júl 2006

Jeanine a Yadine, aspon co ja viem, maju najnizsiu hladinu hormonov, takze su vraj v pohode

lara1znk
10. júl 2006

A co 3regol baby. Viete?

gabcik
10. júl 2006

Caute Krasky, som tu prvy krat 😲 mate niektora skusenosti s HA - naplaste? Tiez som si nechala poradit, ze si mam dat pausu na precistenie organizmu (uz to bude aj rocik) a teraz by sme radi mimi. Mne doktorka spominala, ze ked zena po vysadeni hned otehotnie je dost mozne, ze to budu dvojicky a viac-icky 😒 ..a nie kazdy je na to pripraveny...ktovie ci je to pravda...inak pekny den Vam prajem 😎

matinka
10. júl 2006

Len laicky... ta HAK, ktora je viacfazova, potrebuje pauzu, lebo v rozdielnych fazach cyklu dostavas rozne davky hormonov, teda niekedy viac, co by mohlo skodit

nufka
10. júl 2006

alex: dnes sme to zahajili takze prva v brusku 😀

zuz11
10. júl 2006

boze baby to nemate kam davat prachy? co si nekupite alebo nenatrhate radcej cerstvu zeleninu a ovocie?...... ☹

zuz11
10. júl 2006

to si myslite ze tie umeliny si lepsie? akurat je to dobry biznis...... 😀

nevesta
10. júl 2006

Tiez som zastancom nazoru, ze pokial sa da, treba jest ovocie a zeleninu a umeliny len vtedy, ked niesu prirodne zdroje 😉

peha
10. júl 2006

tiez vela ovocia, zeleniny, zdravy chlieb, jogurtiky, vyvazena strava, a hlavne ziadne stresy su ovela lepsie ako uponahlane rano s kavou a zapit vitamin.
ja si davam vitaminy len sporadicky, sem tam a hlavne sa snazim zdravo zit, (aj bez ohladu nato ci sme alebo nie sme tehulky) este dlho predtym, nez sme zacali snazilkovat. 🙂

newyorkgirl
10. júl 2006

babule, ja som brala yadine a tiez sme otehotneli skoro hned po vysadeni, aj ked neplanovane 🙂 ale ratali sme s moznostou...

peha
10. júl 2006

no moja kamoska - velmi chcela dieta - a vyslo jej to na prvy sup, hned po vysadeni. a druhe - chcela velmi velmi a mam pocit, ze ked na nu hodite slipy, tak otehotnie. jasne ze otehotnela v pohode ....hnedky zarazky 🙂

tufa
11. júl 2006

Ahojky,
aj ja som vysadila tabletky pred 3 mesiacmi a uz sa mozem zaradit medzi tehulky 🙂 baby ale nestraste s dvojickami a viac 🙂 ved ja neviem ci jedno zvladnem 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre