Ružový výtok pred menzesom

pipimonterova
17. nov 2017

Ahojte baby..Chcem sa spytat ci je normalne mat ruzovy vytok pred menstruaciou s tym,ze som si ho vsimla v den kedy mi mala prist mrcha a mrcha nic uz piaty den a dnes sa ten ruzovy vytok objavil znova..Tehotensky si nechcem este robit aby som sa nesklamala.Totiz slubila som manzelovi ze to nebudem prezivat ako prvy krat ked som bohuzial v tretom mesiaci o babatko prisla..potom sme dlho cakali kym sa dam dokopy a snazilkovali sa ale stale nic,az teraz taketo cudne nieco sa mi deje.Priznaky nepocitujem,mozno chrbtica ale to ja mam stale..Stretli ste sa s ruzovym vytokom aj vy s tym,ze vam dlhsie meska?Ide podla vas stale o nieco predmenstruacne?Inak prvy krat mi to trvalo cely den a teraz po piatich dnoch som ho dostala takto navecer...Bolesti mozno v pravom boku v podbrusku alebo neviem,neviem to presne opisat,to ze ma sem tam nieco pichne v tej oblasti nasej..Budem vdacna za kazdu odpoved🙂)

pipimonterova
autor
17. nov 2017

inak menstruaciu mavam pravidelnu,niekedy mi pride o den skorej

pehavcek
17. nov 2017

@pipimonterova Mrzi ma cim si si presla. Aj ja som si tym presla a cakali sme rok kym sa zadarilo. A takto na piaty den meskania som robila test. Vies, ono tazko povedat... Myslim, ze by si si mala urobit test. Kedze mas pravidelnu menstruaciu. Ak by si bola tehotna tak je mozne spinenie. Tie prve tri mesiace su velmi kriticke a potrat bohuzial zazije viac zien ako si myslime. Velmi drzim palce, aby vam to vyslo. Neviem ci som poradila ale budem rada ked napises ako si dopadla 😉 A co sa tyka manzela, uplne ho chapem. Chlapom sa strasne tazko pozera na uzialenu manzelku a citia bezmocnost v danej situacii

pipimonterova
autor
17. nov 2017

mala som zamlcany..Vsetko bolo v poriadku,ziadne boleti,nic a na ultrazvuku sa zistilo, ze malinke nezije a bol pri tom aj muz osobne a potom so mnou zazival vsetky dalsie vysetrenia aj operaciu a myslim, ze to zanechalo na nom psychicku ujmu kedze ledva ledva sa odhodlal znova k snazilkovaniu..Dakujem ti Pehavcek za podporu.S tym prvym vytokom by som si pre radu nesla,viem ze moze ist o zahniezdenie vajicka ale aj teraz na piaty den,no zostala som trosku v soku az smutna miestami..Asi si urobim test a dam na teba aj ked mi ten moj naznacil,ze on by este pockal..obavam sa vsak 'tehu palickovych duchov' ktori su taki nejasni ze zena kolkokrat aj tak nevie co si ma mysliet🙂

pehavcek
17. nov 2017

Uplne ta chapem. My sme uvazovali rovnako. Nemusis dat na mna. Rob to co citis ty ze mas alebo nemas robit. Ja som si povedala, ze urobim. lebo 5 dni mi nikdy nemeskal. Teda okrem toho prveho tehu.Ked sme zistili ze je pozitivny tak sme sa potesili ale (neviem to ani opisat) tak nejak opatrne. A stale sme pocitali s tym, ze to moze skoncit tak aj tak. Pred kazdym vysetrenim som dufala, ze to bude dobre a posledny trimester som uz vedela, ze toto uz musime dotiahnut do stastneho konca. Na konci osmeho tyzdna som slabo krvacala. Bola som zmierena ( a zvlastne kludna) ze to je zase potrat. A potom aj v piatom mesiaci. Ale vsetko bolo ok. Vracala som 5 mesiacov. Ale stalo to za to. A to vsetko po 5 tich rokoch snazenia. Dvoch inseminaciach, troch neuspesnych vkladoch umeleho oplodnenia. Po jednom potrete. A vies co? Prirodzene. Vcase ked sme si povedali, ze nas zivot bude krasny s dietom aj bez neho. Zazraky sa deju. A mne uz jeden spinka v postielke. A velmi ti prajem aby si o rok takto na konikovi povzbudzovala ine zeny aj ty 😉

carmenuska
17. nov 2017

@pipimonterova ano,ja som mala ruzovy vytok pri starsej dcerke.Presne si to pamatam,lebo som otehotnela po 7. rokoch marneho snszenia.Zacal presne v den,ked som mala dostat menzes.Tak ma to nelrekvapilo,myslela som,ze sa mi rozbieha....A nic nesilnelo,nevyklul sa ani menzes,ani to neustalo.Potom asi o 2 dni mi to zacalo vrtst v hlave a vysiel mi test.Mam znameho lekara a ked sme mu to zavolali ,ihned kazal prist a nasadil duphaston.Urob si urcite test.

pehavcek
17. nov 2017

Juj ano. Aj mne doktor nasadil duphaston hned od zaciatku.

pipimonterova
autor
17. nov 2017

@carmenuska jezis,zajtra hned si urobim..Ako to ze by islo rovno o potrat ma nenapadlo..Pod pojmom potrat si vzdy predstavim silne krvacanie ktore sa spusta ihned bez vytoku..

pipimonterova
autor
17. nov 2017

@pehavcek uvidim...snazila som sa cele to obdobie sa neak predstavit a mysliet pozitivne a doposial sa mi to aj darilo tak snad si nepokazim toto moje renomee dlheho hladania pozitivneho myslenia...dufam ze to nebude nic vazne lebo aj vikend je prave a pohotovost mame na takej urovni ze dovidenia

pehavcek
17. nov 2017

@pipimonterova Keby si mala teraz potrat tak by to bol este taky prirodzeny. Pravdepodobne by si sama odkrvacala a nebolo by treba cistenie. Mnohe zeny si myslia ze predsa len prisiel menzes, len oneskoreny. A ani nevedia ze v podstate boli kratko tehotne. A asi je to lepsie pre psychiku. Ale mysli pozitivne. Ak sa ma nueco pokazit tak sa to pokazi a smutok je cas potom. Teraz sa snaz mysliet pozitivne ci uz si alebo nie si tehotna. Je to ta naj cesta k babatku. A ak zistis, ze si. Tak volaj dokymu. Vacsinou nasadia duohaston ak uz zena prekonala potrat.

carmenuska
17. nov 2017

@pipimonterova neboj,nemusi to byt potrat.U mna nebol,ale ak si tehotna,kazdy vytok,spinenie nie je dobre...tak sup.test a ked vyjde,uistit sa na pohotovosti ci je vsetko ok.Drzim prsty.

pipimonterova
autor
17. nov 2017

@pehavcek moja gynekologicka ma ordinacne utorok,streda,stvrtok...snad mi ten vytok zmizne a nebudem z toho v strese lebo potom uz ozaj len pohotovost ale s nou mam svoju skusenost ktora nie je vobec prijemna..Ak mi to neprestane bola by to uplna hlupost cakat az do utorka?Co take sa moze do utorka stat ak by som nezacala silno krvacat?Len tak,tvojim laickym pohladom maminy lebo tak ja netusim..Prve tehotenstvo som sa vobec nesledovala,dokonca som si urobila test ked mi meskala az 10 dni ci tak neak a potom som uz vsetko brala ako samozrejmost ze to bude v poho a ani za toho slaka si neviem spomenut ci som mala vobec neaky vytok,nie to este ruzovy..Ach jaj

pipimonterova
autor
17. nov 2017

baby dakujem vam...zajtra budem mudrejsia lebo takto netusim ze co,budem sa snazit nato nemysliet a zaspat

pehavcek
17. nov 2017

@pipimonterova No takze poviem ti aj moj nazor ktory sa ciastocne zhodoval s nazorom v sanatoriu v Martine. Nema vyznam ist na pohotovost ak “len spinis” alebo slabo krvacas. Pretoze by s tebou nic nerobili. Tehotenstvo by mohli potvrdit len s krvi ale na ultrazvuku by nic nevideli. To mi povedala doktorka. Spozorniet treba v pripade velmi silnych bolesti kedy by mohlo ist o mimomaternicove tehu. Pripadne vracanie popri krvacani. No a moj nazor. Rob to co ti kaze tvoj vnutorny hlas. Ked citis ze treba na pohotovost tak chod. Treba byt pripraveny na negativny pristup ale jednym uchom dnu a druhym von. Mysliet si o nich svoje. Ty nie si lekar a ked nieco nie je podla teba ok tak treba ist. Ja som zvykla konzultovat aj cez telefon. A kazali mi prist. Skus sa setrit. Oddychuj. Chod spat. Citaj knih. Pozeraj filmy.... 😉

mily7
17. nov 2017

@pipimonterova ahoj. Neviem ako začať. Prešla som si tým co ty. Teraz spím poschodovke vedľa malej, malý je hore. Takže ani ta prvá strata neznamená ze už bude koniec. Teraz to chce zachovať kľud a nohy v teple 😉 to babo sa bud udrží ak má alebo ak odíde tak vie prečo. Myslím ze nič by nepomohlo veľmi ak by lekári nejako zasahovali aj. Ty určite skus viac k ľudový režim radšej ak nechceš pohotovosť. Poprípade aj k ľudový režim, aj test aj v prípade špinenia inú hoci vzdialenejšiu pohotovosť. Držím paste. 😉

dorka31
17. nov 2017

@pipimonterova sprav si test a sup k lekarovi ružový výtok môže znamenať aj začínajúci potrat prešla som si tým...keď som otehotnela s druhý x najprv som mala spinenie čiže uhniezdovanie volala som lekarke hned predpisala duphaston( keďže aj pri prvom tehu som brala lebo predtým som 2x potratila) neskôr som mala ružový výtok hneď som utekala na gyndu na pohotovosť nevideli nič išla som domov pár dni nato som slabo krvacala zas pohotovosť zas nič nevideli išla som domov mne to nedalo tak som išla na vyšetrenie zas a polezala som si v nem dali lieky proti krvacaniu a vlastne az ked ma ptepustali zistili hemangiom miesto s ktoreho som krvacala...tymto ta nechcem nastrasit moze a nemusi to nic znamenat len moju skusenost som chcela napisat mne dr povedala ze akekolvek podozrenie mam ze nieco nie je ok hned na gyndu radsej zbytocne ako neskoro🙂 drzim palce aby ti to vyslo a vsetko dobre dopadlo😇

sharpey
18. nov 2017

Ano tiež meškali a potom sem tam ružový výtok pokiaľ neprišla....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre