Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

kinsli
13. dec 2009

Holky a co jinak děláte??? Já jsem teď na MD a 1.3. nastupuji do práce 😉

kinsli
13. dec 2009

A co holky přejete si spíše holčičku nebo chlapečka???
My jsme si strašně přáli holčičku, ale samozřejmě ve finále je to jedno, nejdůležitější je aby byl prcek zdravý 😉

Teď už se neschodneme, já bych raději pro Kačenku sestřičku a přítel bratříčka, tak uvidíme 😉
Ve finále ale bude šťastný až miminko uvidíme a jestli to bude chlapeček nebo holčička nám bude jistě jedno 😀
Říct si ale pohlaví nenecháme, chceme se nechat překvapit 😉

nevestinka2010
13. dec 2009

kinsli> mate krasnou dceru a ze ji bylo kus je fakt videt, v tom prvnim mesici vypadala uz na 3.mesic 😀
Ja chapu, ze se pod peclivym lekarskym dohledem citi nekdo jisteji a proto prave nehodlam nikomu radit, co je dobre a co ne. Taky samozrejme tehu ani porod nechci zlehcovat a je jasny, ze jsem zatim nezkusena, takze sama nevim, co me ceka. Ale mam fakt dost nacteno, tak vim, ze je docela bezne si pri porodu sahnout na dno, ale pak zase hned prozit vystrel ke hvezdam... tak nejak jsem uz dnes pripravena prijmout tu bolest a trpet pro zrozeni nejen noveho clovicka, ale take pro prerod do materstvi.
Ja zase mam s medicinou a lekari zkusenosti takove, ze jsem pocitila limity a nedokonalost testu a vysetreni a dost casto jsem si diagnozu skoro urcovala sama. 😅 A uz jako dite jsem byla vychovavana k tomu, ze lekar a hlavne leky jsou resenim opravdu az po vycerpani vsech jinych alternativnich metod, coz ze me udelalo lehce neprizposobivou pacientku, ktera diskutuje a snazi se hledat jina vychodiska.Takze pro mne predstava rutinniho oxytocinu, propichnuti plodovych blan, rizeneho tlaceni v poloze vleze na zadech, preventivni epiziotomie atd. je jaksi neprijemna. Presto predpokladam, ze budu rodit v porodnici, ale doufam, ze budu mit stesti a bude mi umozneno porodit v intimite a prirozene...
Ale spise mozna jde o to, ze proste mam pocit ze v CR/SK doktori lidi trochu strasi a ridi se nejakymi prumernymi doporucenimi, ale kdyz clovek zjisti, ze to treba v cizine funguje jinak, ale pak doma narazi na neochotu individualniho reseni...
No vidis ty mas 27 a uz jedno ditko... no a s vahou to mas dobry, kdyz mas puvodni, horsi kdyby ti neco zustalo navic, ne?

nevestinka2010
13. dec 2009

jinak ja delam v jedne velke mezinar. firme, cely den u PC a na telefonu..., ale jsem rada, ze delam 😅
jo a s tim planovanim... predevsim, aby to mimi bylo zdrave a spokojene, ale kdybych si to mohla vybrat tak klucika, potom holcicku a pak jeste jedno mimi - benjaminka "na stara kolena" na rozmazlovani 😀 😀 😀
take se budeme snazit vydrzet tu zvedavost a mit prekvapeni pri/po porodu...
jmena uz mame taky tak trochu vybrana, ale to si zatim nechavame jen pro nas...

dreana
13. dec 2009

Tak ja jsem od 31.12. bez práce :o(( A v červnu bakalářuju tak potom se na to vrhhnu všema 10 :D
oba bychom s manžou mooooc stěli holku ale nevíme jak to vyjde...

my si pohlaví nechame říct určitě. Chci to vedet.. :o))

holky ale hrozně se bojím odberu plodové vody, toho čekání na vysledky :o((((

nevestinka2010
13. dec 2009

dreana> to uz ted planujes nebo vic ze bude potrebna aminocenteza? to mas nejaky problem? to se ti nedivim, ja bych se toho hrozne bala
mmj hodne stesti s bakalarkama, co studujes a o cem pises?

dreana
13. dec 2009

nevest: manželuv bratr ma Downuv syndrom takže tam je mooc vysoké procento a ja mam hrozny strach :o(
studuju chemii životního prostředí, a bakalařku píšu an téma: Stížnosti obyvatel na pachové látky v ČR :D
hrozny :D zítra musím kvuli tomu na CIŽP :D bojim bojim :D

nevestinka2010
13. dec 2009

dreana> aha, no to je nemile, ale treba kdyz ti vyjdou dobre tripple testy tak ten odber nebude nutny nebo se dela v kazdem pripade? Neprijemne na tom je, ze i kdyz by bylo vse ok tak ten odber je sam o sobe riziko, dan za to, ze se pak muzes rozhodnout o osudu toho plodu a nemusis ho chtit donosit... no sama o tom asi vis dost.
Ale ver, ze to bude vse ok.
No zajimave tema... to si zajed do Ostravy, tedka v zime ... pekne smogiky 😅

dreana
13. dec 2009

nvest: v této pravděpodobnosti se dělají pokaždé bohužel .o( nebo spíš nastestí nevím...

jo? :D no tak to bych se tam mohla juknout, ale ono když se vyptavastak se tě každy bojí jako čert kříže :D:D

aveline
13. dec 2009

juuuuuuuuuuuj, ako sme sa rozmnozili 🙂
nevestinka, klud pis tipy a odkazy do IP, ale v anglictine by som asi nepochopila o com pisu, tak ak mas nieco v zrozumitelnej reci 😉 rada si precitam a mozno sa inspirujem
mimochodom doma by som urcite nechcela rodit, ale som za minimum zbytocnych zasahov zo strany lekarov
na druhej strane viem, ze nie som ochotna cestovat do nejakej vzdialenej porodnici, tak si budem musiet presadit svoje nazory v tej nasej porodnici 😕 sama som zvedava

kinsli
13. dec 2009

nevestinka2010: Jo, jo věř že porod je fakt to nejkrásnější co tě může v životě potkat 😉
My jsme měli obříka tak to nebylo úplně ideální, ale klidně bych šla rodit zítra znovu 😀 😀
Já jsem chtěla vždy první díte v 25 letech a to jsem stihla tak tak 😀 😀 😀
Jinak Káťa je fakt zlatíčko 😵 😵 Dnes jsem jí zrovna fotila, ale ona je chudák fotogenická asi tak jako já 😀
Takže většinou fakt vypadá děsně a vůbec si není na fotkách podobná 🤐
Ale jinak je fakt hezoučká, stašně roztomilá, Jak byla jako mimi obrovská, tak teď je zase droboučká
má 84 cm a 10 kg na 20 měs. což má většina dětí mezi 10-12 měsíci 😉
Kalarádky dcera má 7,5 kg na 4 měsících a 70 cm to je fakt mazec, to my jsme měly na 7 měsících.

dreana: Za mě aniocentézu 100% doporučuji. Také jsem na ní byla, jak mi bylo vysvětleno riziko potratu je fakt minimální a kór v tak nízkém věku jako máš ty. Samotný odběr fakt nic není, já teda byla na odstřel 😅
Se dobrovolně přiznám, já nesnáším jehly, takže to byla scéna jak kdybych měla v tu chvíli umřít 😅
Ale fakt to nic nebylo, ta jehla je tak tenoučká, že ucítíš jen slabé šťípnutí 😉
Pak asi 3 dny trochu bolí místo vpichu, ale nic hrozného 😉
Jinak jukni na toto, třeba je to hloupost ale tomu fakt věřím, nějaká změna krve, to je podle mě hloupost,
Prostě vždy je dané jesti je spermie s chromozonem X nebo Y a s tím podle mě krev nemá co dělat 🙂
http://sex.dama.cz/clanek.php?d=1090

kinsli
13. dec 2009

dreana: Koukala jsem do albíčka košíky jsou nádherná věc 😉 Ale pkud můžu radit tak nechat uplést na zakázku 😉
Z Prahy to do Polska nemáte tak daleko, vyjde tě na polovinu a hlavně si řekneš rozměr. Tenhle teřeba vypadá božsky ale těch 80 cm jí nežeru, to je možná tak na vršku košíku, ale né délka lůžka. Kdyby byla délka lůžka 80 tak to by bylo super, to je tak akurátní 🙂 Aby v něm mohlo mimčo tak do 8 měsíce být 😉
Pak už začínají na čtyři a nějací rychlíci i vstávat takpak už fakt musí do postýlky 😀

janulap
13. dec 2009

ahojte maminky.Mozem sa pridat k vam?Aj my planujeme zacat v lete pracovat na dalsom mimi 🙂

kinsli
13. dec 2009

janulap: Ahojky 😉 Proč si nedáč prťata do pasu???

kinsli
13. dec 2009

nevestinka2010: 3.6. má narozeniny můj nej, nej kamarád 😀 😀 😀

kinsli
13. dec 2009

Holky tak jsem si udělala zase radost 😀 cena byla ale strašná 😖 ( Všechny jsou nové )
To raději taťkovi říkat nebudu 😀 😀 😀

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

veronikaprostenika
13. dec 2009

Ahojte, muzu se pridat? 😅 \
Jste uz dost rozjete, ani Vas nezvladnu docist 😉

kinsli
13. dec 2009

veronikaprostenika: Ahojky myslím, že se to spíše rozjíždí :D
Budete se snažit o první mimčo???

veronikaprostenika
13. dec 2009

kinsli:takže jsem natrefila správnou chvili? 🙂 Snazeni je v planu nekdy od brezna, tak jsem zvedava, kdy padne :jdem na to 😀 . Kazdopadne uz aby to ylo, protoze mi pomalu a jiste zacina splouchat na majak-pocinaje sjizdenim alb miminek na konikovi a cca 20 kouskama mimi obleceni(pro nikoho) konce 😅

kinsli
13. dec 2009

veronikaprostenika: V pohodě 😀 to my ještě než jsme se začali snažit s Kačenkou tak já už měla hdrů plné pytle 😀 😅 Ale zase po jejím narození jsem 90% toho prodala až by jsme to měly na sobě, protože jsem zblbla do jedné značky 😀

Teď už taky ve spříni něco mám, ale fakt minimum, jen tak pro štěstí nějakou tu čepičku kaťátka dupky .. atd.
Jo dokonce 1 zimní bundu 😀 😀 😀 mám jí teď pro Kačenku a strašně jí sluší tak jsem jí chtěla i kdyby byla ta sestřička tak pro ni 🙂 Vzala jsem jí na 3-6m chceme zimní mimčo 😉
Je to tato:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28849230&tab=1

Budu jí chtít určitě na další rok taky, ale jedině novou, snad seženu 😉

kinsli
13. dec 2009

sorry za překlepy. Jinak březen máš už za pár 😉 To já budu v březnu nastupovat do práce 😉
Tak už si kup buď listovku nebo calibrum baby plan, mají se jíst 3 měsíce před otěhotněním.
Ten calibrum je asi lepší je tam hodně vitamínů, nejen ta listovka, ale když tak samotná listovka stačí 😉

veronikaprostenika
13. dec 2009

kin:malá je neskutečná modelínka 😵 , ty hnědý kukadla.. uuuuuu 😵
takže koukám, že ta láska je k nextu 😀 .
Do práce? máš dvouletou mateřskou? tak to pak sup sup otehotnet 😉 .
calibrum i listovka uz je v supliku, jen jsem desnej lajdak-zapominam 😅

kasparci
14. dec 2009

Dík za "povolení" 🙂
Nám se zkomplikovalo bydlení, tak jsme mimíska museli "odsunout" - já jsem chtěla začít hned po svatbě (v červnu), ale bohužel se to všechno nějak sype - ale řekli jsme si s manžílkem, že v létě jdeme do toho - ať se děje co se děje! Jen nevím, jestli to vydržím! Já jsem fakt nemocná miminkem 😅
Listovku baštím už od září (ale né úplně pravidelně)- pro jistotu 🙂

kinsli
14. dec 2009

veronikaprostenika: Děkujeme za chválu Kačenky 😵
Jinak mateřskou mám na 3 roky, nastupuji místo kolegyně která jde do důchodu 😉
Kačenku bude hlídat taťka ( chodí na 3 směny ) tak když bude mít odpolední nebo noční, tak jí bude mít on
když ranní tak po-ut moje mamka a st-pá buď Lukášův brácha - zatím je bez práce, nebo holčina na hlídání.
Ještě jsem jí osobně neviděla, dohodli jsme se, že se staví v lednu, je to vysokoškolačka studuje přímo nějaký obor
s dětmi, Má praxi s dětmi 0-12 let, no dle toho co mi napsala vypadá dobře, fakt bych v ní žádného exota nehledala 😀 😀

Jinak holky já jsem úplně nešťastná z vánočních dárků ☹ Chci strašně tohoto pejska
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11503040
ale už fakt jsem z toho hotová. Jeden mi přišel minulý týden a tomu nefungoval nos tak jsem ho vracela zpět,
Dnes mi přišel od této paní a to zase pro změnu v hudební části odzpívá tak třetinu písničky a vypne se ☹
Tak jsem jí teď psala ať mi pošle nového, vyzkoušeho a plně funkčního.
Holky nejsem rýpal, ale když už za něco dám 950,- tak chci aby to bylo plně funkční.

veronikaprostenika: Jasně je to láska k nextu 😀 😀 😀
Ale mě se to oblečení prostě jen líbí, já ho nekupuji na fotky, holky co tím "žijou" mi sypají na email desítky fotek prcků třeba v obýváku na zemi sedíci v zimní bundě, kulichu a yetovkách 😀 😀 😀
Tak já to takhle fakt nežeru. My teda fakt z 90% kupujeme Next, už kvůli tomu, že když koupím třeba cherokee tak ty veci jsou krásný, ale téměř neprodejný, nebo fakt za zlomek ceny. Já nakupuji Next přímo v UK, takže si dám za libru podle aktuálního kurzu, tak mám třeba plácnu mikinu o 150,- levněji než se prodává v ČR
no a když jí vynosíme tak jí s klidem za ty peníze co jsem nakoupila prodám 😉
My věci neničíme, máme jich dost a takvé ty lepší kosky fakt šetřím 😀 😀
Pokud si přímo z českých buďejovic tak tam znám Františka Pouzara a Ivanu Zlochovou 😉

kasparci: bydlíte v podnájmu??? My jsme měli naštěstí bydlení v pohodě, mamka nám nechala byt 2+1 a my jsme jí koupili 1+1. Chytli jsme to ještě v době kdy ty byty nebyly za tak hříšné peníze a měli jsme stavebka,
takže nebyl problém 😉

pampeliska1
14. dec 2009

No holky, vy jste se teda rozjely, ani nestíhám dočítat!
Dreana: ja taky ještě studuju, no už aby to bylo, končím taky příští rok v červnu (jestli teda splácám nějakou diplomku 😀 )
Jak jste mluvily o těch vitamínech, tak já mám doma tu listovku, no pojídám to spíš nepravidelně, ale mám pocit, že mám po ní i o něco lepší ksichtík, tak k něčemu to asi bude 😀
Nevestinka2010: to je fajn, že máš takový přehled a hlavně takovou vůli! Já jsem strašně líná..Teda nekouřím, alkohol občas, ale moc zdravě nejím..Je to hlavně tím, že mám pořád stejnou váhu a nepřiberu fakt po ničem, tak mě zatím ani nic nenutí, abych změnila životosprávu... Ale až budu těhotná, tak se hlídat budu..hlavně ta zelenina a ovoce - na to moc nejsem..

A jak jste řešily pohlaví miminka, tak já bych to asi chtěla taky vědět 🙂 Jsem strašně nedočkavá a zvědavá, takže bych to asi nevydržela...a hlavně bych si chtěla oblečky na mimčo kupovat aspoň trochu v té "správné" barvě 🙂 Mě je to jedno, co by to bylo, manžel by chtěl kluka..Tak jsem zvědavá 🙂 Jména ale máme jenom na holky, takže asi bude muset mít holku 🙂

Tak se zatím mějte pěkně, papá

kasparci
14. dec 2009

kin: hm, jsme v nájmu. Je to složitější - měli jsme naplánované, že se nastěhujeme po svatbě do bytu, který je u Míšové babičky v baráku - takže minimální nájem. Tam že by jsme si to spravili a cca za 5 let začli řešit stavbu. Byt se ale neuvolnil (bydlí tam ségra, která se měla stěhovat do baráku už loňské léto - ještě teď tam jsou). Tak se to prostě komplikuje. Budeme nejspíš řešit přístavbu u M rodičů - jenže cenově je ta přístvba jak celý byt. Ale lepší to nebude. To je jedno - nějak to dopadne - a důležitý je, že v létě si "objednáme" mrňouse! A žádnou variantu, že by se to nemělo vydařit hned na poprvé nepřijímám 😉
S pohlavím prcka - je to asi jedno - já jsem vždycky chtěla nejdřív kluka a pak holčenu. Míša naopak 🙂 Ale je mi to úplně jedno - stejně to neovlivníme🙂 A navíc - když to vidím kolem sebe - je zázrak počít, donosit a porodit (a vychovat) zdravé dítě! Takže jestli to bude chlapeček nebo princezna, je úplně jedno! A teď tvrdíme, že se necháme překvapit. Manžel říkal, že to nebude chtít vědět - tím pádem to nemůžu vědět ani já - já bych to vykecala🙂

kinsli
14. dec 2009

kasparci: V nájmu je to ok, jestli nemáte nějaký přemrštěný 😖

My jsme mohli být klidně u přítelových rodičů, bylo tam volné celé 1 patro ( 3+1 )
ale tohle mě fakt nehrozí 😀 Jednak jsem 100% měšťák takže jsem zvyklá, že vylezu z baráku a vešekeré obchody mám hned u sebe. Stejně tak školku, cca 3 min. školu. taky asi 3 min. a zdravotní středisko cca 5 min. chůze.

Život v baráku na vestnici by fakt pro mě nebyl 😉

Jinak jsem holky zvědavá, kdo bude první těhu 😀 😀 😀
My to určitě nebudeme, my se začneme snažit až tak za rok 😉

kinsli
14. dec 2009

pampeliska1: my jsme si to u Kačenky taky nechali říct. Nebo lépe řečeno já si to nechala říct a pak jsem se jednou blbě prokecla 😀
Ale jinak jsme to nikde neřikali, ale stejně všichni tušili, že to bude holčička 😀
Teď už si to říct nenecháme, já bych raději sestřičku, Lukáš bratříčka. No tak uvidíme komu to výjde 😀 😀

kasparci
14. dec 2009

My to máme doma krásný - ikdyž malý. Ale je to fakt pěkný - nově vybudovaný byteček - máme ho nově zařízený (je to naše první bydlení, takže všechno máme nový)..... to je všechno fajn. A dokud by bylo dítko malý, tak by jsme se sem vešli. Ale dáváme peníze někomu cizímu. Splátky na hypotéku by o moc větší nebyly.
A jaký máte jména?

kinsli
14. dec 2009

kasparci: My jsme si taky vše dělali pořizovali postupně a nejstarší je tu asi obývák a tomu jsou 2 roky 😀 😀 😀

Jinak minulý rok jsme si dali k vánocům kuchyň, koupelnu a jádro, tak to byl mega dárek :D

Letos už jsme skromnější 🙂

Jména ještě moc nejsou. Je dost času.

U prvního jsme měli Lukáš - Kateřina

U druhého chce Lukyn opět Lukáška nebo Josefa po jeho tátovi - tak to fakt nehrozí tedy myslím ten Josef

Já bych Chlapečka chtěla Vojtíčka líbí se mi na puberťaka Vojta 😉
A na holčičku asi Verunka. Přemýšlela jsem ještě o Markétce a Barborce

Holky trapas, tak jsem Vám byla na poště a telefon 😀 právě v pravou chvíli
volala mi paní že ten pejsek má ještě pojistku 😅
Že nad tím doma s mamčou koumaly jakto, že všechny hrají jen část písničky, když je to u jednoho tak
může se stát, ale třeba u 15 kusu už by to bylo divný 😀
Takže ve finále přišly na to, že má nějakou pojistku co se musí vytáhnot a hraje písničky celé 😵
Kdybych ho měla vyndaného z krabice tak bych si toho všimla taky, ale já ho nevyndávala, chci ho pod stomeček samozřejmě v krabici. Dnes přišel i kočárek http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24280581&tab=0
Tak jsme jen rozdělali krabici aby jsme zkontrolovali, že je tam vše a znova zalapili 😉
Sestavovat se bude až u stromečku 😀 Ať je taky Káťa trošku napnutá

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre