Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

berunka
28. jan 2010

bjouci to mi povidej.ja se skladam i pri odberech krve,museji mi to brat vleze🙂)a kvuli tomu ze mam vrozoenou vadu srazlivosti krve mi brali kazdy mesic 5 zkumavek a cely sestinedeli jsem si musela doma pichat injekce do bricha.a svete div se i ja jsem to dala🙂)))coz jsem cucela jak puk,protoze ze zacatku jsem myslela ze mi to bude muset pichat manzel.

pampeliska1
28. jan 2010

Marcelkad: jasné, přidej se, aspoň nás bude víc 🙂 Jestli chceš být v tabulce, kterou jsem včera vyráběla, tak mi do IP pošli tvoje jméno, věk, počet dětí (jméno, datum narození), bydliště a kdy se chcete začít snažit. Papá E.

azeretka
28. jan 2010

ahoj holky
taky nemám se jménem pro holčičku problém, ale na chlapečka je to horší, protože všichni kolem mě rodí jen chlapečky, tak jsou pěkná jména už rozebraná 😀

vilo
28. jan 2010

Ahojky holky, dneska mám nějak volno 🙂
Bjoucik taky jsem menší a drobnější postavy a zvládla jsem to (po porodu jsem vážila 51 kg a měřím 165 cm)

vilo
28. jan 2010

Azaretka to já budu taky řešit dilema : manžel totiž chce jméno po sobě, takže malého Pepíčka, a to já moc nechci.

azeretka
28. jan 2010

Vilo: my jsme na Jožkou trošku přemýšleli, protože je to rodinné jméno, můj děda i tatinek je Pepek, stejně tak jako manželův děda i tatínek, tak by bylo hezké v tom pokračovat, ale to je asi jediný důvod, proč toto jméno dát, osobně se mi k malému chlapečkovi moc nehodí 😉

pegas174
28. jan 2010

ahojte, vidim ze v tabulke sme len 2 Slovenky, snad sa este nejake pridaju.
Ja uz mam mena pre deticky davno vybrate chlapec Adam, to sa manzelovi nepaci alebo postupne ho spracovavam 😀 a dievcatko Michaela.
vobec netusim ci by som chcela najprv chlaca alebo dievca, to je asi pri prvom jedno, hlavne nech je v poriadku.
U nas v rodine sa rodia aj tak len same baby, takze uvidime

marcelkad ja by som tiez chcela urcite epi, ale vraj nie vzdy to zaberie a stihnu ti to dat, no z tych bolesti mam stres uz teraz,

pavlinka777
28. jan 2010

pampeliska1 : Hezká tabulka, jupííí jsem tam taky 😀.
Snad se nám tento rok všem zadaří, moc bych si přála být o Vánocích těhu. 😉 Nečekám teda že to půjde hned.. Mamce to trvalo 5 let, babičce taky několik let, tak se bojím. Ale nejde o nic genetického, obě měli nějaké zdravotní potíže, tak snad to bude u mě rychlejší.
Na pohlaví nám nezáleží, i když možná o trošilinku víc bych chtěla holčičku.
Už od malička o jménech často přemýšlím, dost se mi to teda mění. Líbí se mi Nela, Adéla a Iva. S klučičíma je to horší, líbí se mi Lukáš, ale to mi asi neprojde, jinak možná Adam, nevím..

bjoucik.15
28. jan 2010

beru: tak kdyby na mě přišli s injekcema tak bych se jim tam složila a nebrala to.. jsem děsnej srab 🙂 Ale proti čemu jsem už imuni jsou odběry krve.Když zjistili že mi chybí slezina tak chodím každý měsíc na odběr tak 6 zkumavek a když jsem nemocná tak každý týden ke 2 doktorům takže 6+6 zkumavek... Jednou jsem i asistovala nějaké holčině na praxi- moc jí to nešlo, tak jsem si krev odebírala skoro sama 😀

vilo: to se máš, já dnes lítala po Praze 😒

Jinak až budeme čekat dítě tak si nenecháme říct co to je, takže jméno se bude vybírat na por. sále 🙂
A Pepíno není špatné jméno 😀

aveline
28. jan 2010

pampeliska: chvalim tabulku, pekna 😉
tiez nam je jedno, ci bude chlapcek alebo dievcatko, len nech niekto odrodi za mna 😀 som strachoprd najvacsi ☹

pavlinka777
28. jan 2010

S porodu mám taky strach, ale radši to zatím neřeším 😖 Možná budu muset císařem, mám hodně dioptrií a taky srdeční vadu. Jsem vyloženě zdravý člověk. 😀
Injekce a braní krve mi nevadí, sice u toho skoro omdlívám.. Čím jsem starší tím toho se mi zdá míň vydržím. Když jsem si jako malá na trenálu zlomila nohu taky jsem hezky dotrénovala a odbelhala se v pohodě domů 🙂 A když jsem si asi před půlrokem jen nakopla palec tak jsem myslela že umřu 😀

azeretka
28. jan 2010

kdo by se z prvorodiček nebál porodu? 😀
Ale uklidňuji se, že to zvládly jiné, tak já taky. Musí to bolet, kdyby to byla pohodička, tak by ženské rodily jak na běžícím páse a už by to nebyla táková vzácnost a očekávání 😉

pampeliska1
28. jan 2010

Dobrý večer přeju 🙂
Jak jste řešily ty jména, tak my jsme se s manželem jednoznačně shodli na holčičím, a to Dorotka, i když v poslední době mě to nadšení upouští.. 🙂 Ale asi by mě znova ukecal 🙂

Klučičí se mi strašně líbí Radim, ale manželovi to připomíná nějakého debilního kámoše z mládí, tak to jméno nechce..škoda..Adam se mi líbí, ale připadá mi, že jich je už hodně..Stejně tak se mi líbil Matyáš, Tadeáš, Tobiáš, ale těch mám kolem sebe už dost..např. 2x Matyáš, 2x Tobiáš 🙂 To by byl asi boj..Manžel je Tomáš, to jméno se mi jako takové líbí, ale moc nejsem zastáncem dávání jmen po rodičích..No uvidíííme.. 😎
Josef je fajn..neříkám, že bych ho dala, ale špatné není.. Jsem ale z Moravy, tak by to byl spíš Jožka, Joza..

Porod zatím neřeším..napřed musím otěhotnět, pak budu řešit věci s tím spojené 😀 Injekce a odběry krve moc ráda nemám, ač jsem zdravotní sestra a u pacientů s tím problém nemám 🙂 (ještě aby).

No jsem holky fakt zvědavá, kdo bude prvníí..už se na to moc těším..Papá

bjoucik.15
28. jan 2010

pampeliska: Aby si to nebyla nakonec ty ta první 😀

Porodu jako takového se nebojím ale těch věcí okolo ano ... nenávidím nemocniční prostředí, světla, doktory, injekce, krev ... bolesti se nebojím... ale spíš toho že to bude komplikované ... ale je pravda že co jsem si četla diskuze o porodech tak to není tak děsný (teda podle těch holek) ... až na ten klistýr 😀

pavlinka777
28. jan 2010

pampeliska: Radim je hezké jméno. Tomáš se mi vždycky taky líbil, ale nehodí se k přítelovu příjmení.
Jste tady všechny vdané nebo skoro vdané? Já ne, ani to zatím neplánujem. Chceme nejdřív zkusit počít 😉 a svatba pak může být kdykoliv..

azeretka
28. jan 2010

pampeliško: Dorotka je hezké jméno, moje sestra se tak jmenuje 😉

O porodech jsem zatím žádné diskuze nečetla, dokud je to daleko tak raději nechci vědět, co mě čeká
Co je špatného na klistýru? určitě je to nepříjemné, ale bolestivé asi ne

aveline
28. jan 2010

este rok-dva dozadu by ma na dieta asi nikto nenahovoril, kvoli mojmu strachu z porodu, ale teraz som uz asi pol roka vo faze, ze som sa s tym nejako zmierila.......ved uz bolo aj nacase, nie? 😅 sucasne sa bojim aj tesim a som zvedava ako to budem zvladat, proste beriem to ako vyzvu.
Vacsina bab v mojom okoli si zaplatila cisarsky alebo sa na to chystaju, ak budu tehotne, ale ja napriek tomu, ze som strasny strachoprd, nechcem rodit cisarskym. Vobec sa mi to teda nezda byt nejaka vyhra.

bjoucik.15
28. jan 2010

pavli já vdaná taky nejsem, a nějak to neplánujeme.Když by jsme se měli rozejít tak ať není nějaké papírování (ikdyž to asi nehrozí 🙂 ) A kdyby mělo být mimi tak by jsme o tom asi uvažovali aby se to narodilo do úplné rodiny, ale zatím je to ve hvězdách 🙂

azeretka: já nevím, ale říkám si že když to zvládla moje sousedka, tak to zvládnu taky (ona totiž málo co zvládne)...
Klistýr je hoodně nepříjemnej... ale myslím že když už je čas tak je to to nejmenší nepříjemné...

Císařským bych nechtěla a dobrovolně už vůbec ne...

pavlinka777
28. jan 2010

Taky bych radši normálně než císař, ale bojím se, že mi to nedovolej ☹ Ale tak to je brzo řešit, to je ještě daleko. Teď hlavně aby se podařilo otěhotnět 🙂

bjoucik.15
28. jan 2010

třeba budeš moc mít normální cestou.. uvidíš..

nevestinka2010
28. jan 2010

Ja chci delat vse pro to, abych mohla porodit co nejprirozeneji, bez epi a intervenci. Kez by i to poceti probehlo hladce. Porodu se nebojim. Pokud bych musela na sekci tak doufam, ze s epiduralem, abych z toho aspon trochu neco mela 😅
Jinak pokud neni indikace tak sekce neni vyhodna ani pro matku ani pro dite, ale tezko rict jake informace dostanou od lekaru zeny, ktere jsou odhodlany zaplatit...

komurka
28. jan 2010

já bych teda chtěla taky rodit klasicky, moje švagrová obě holčičky rodila do vany, bez nástřihu a nemohla si to vynachválit, tak uvidíme. 😉 My zatím jména moc neřešili, ale o budoucím mimi rovnou mluvíme jako o Aničce 🙂 Přitel se měl jmenovat Daniel, ale protože si maminka na porodním sále vzpomněla jen na to, že to bylo něco od D, tak je z něj David, takže možná budu ráda, když si na nějaké jméno vůbec vzpomenu! 😉

nevestinka2010
28. jan 2010

komurka 😀 si to napises do pododniho planu a nezapomenes 😉
Daniel je pekne, me by se to libilo pro syna jako Jan Daniel...
jo a do vody to je prirozene parada, ale v ceskych luzich a hajich zatim spise nestandartni zalezitost...

vilo
28. jan 2010

Ahoj holky, v úterý jsem si vzala poslední prášek a dneska už mě začíná bolet břicho, takovou bolest už jsem přes 2 roky necítila 🙂
Porodu se nebojte, bolí to, ale dá se to prodýchat a samotný porod nebolí, vždycky jsem se bála, že bolí to jak leze mimčo ven, ale to bylo to nejmenší, mě nebolel ani nástřih a šití. Pro mě byly nejhorší dny po porodu - šítí bolelo jako blázen, sedět se moc nedalo, ale já jsem trpěla jenom tim, jak se toho dotýkala vložka, ale to netrvalo moc dlouho cca týden a dobrý.

vilo
28. jan 2010

Daniel se mi moc líbí ale u nás to neprojde.
Já jsem do vany rodit teoreticky mohla, ale bylo to tak rychlé, že jsem sotva došla na porodní sál.

bjoucik.15
28. jan 2010

asi si neumím představit rodit do vody.. já si teda neumím přestavit ani rodit 😀 ty dny po budu řešit nafukovacím kruhem 😀

azeretka
28. jan 2010

tak to je dobrá historka komůrko. Mně se líbí jméno David, ale znám pár Davidů, které mi to jméno zošklivují 😠
Nedávno jsem našla v kalendaří jméno Šimon a trošku mě to zaujalo, protože nikoho takovéhoi neznám 😀

marcelkad
28. jan 2010

Výběr jména je vždycky dilema - co se mi líbilo na začátku, za 2 měsíce už ne...a hlavně jsme vybírali jméno pro kluka, aby v něm nebyl "R", protože máme docela tvrdé příjmení (Dundr). ještě aby se chudák jmenoval třeba Robert a nenaučil se "r" 😀 U holky to bylo jedno, protože je předpoklad, že se vdá a bůh ví, jak se bude jmenovat, že? 😀 A vzhledem k termínu porodu (listopad) jsme pak vybírali, aby chudák neměl svátek třeba taky v listopadu nebo prosinci - měl by svátek, narozeniny a Vánoce hned po sobě.

Porodu jsem se taky bála, ale s přibívajícími měsíci těhu už si přeješ, ať to je za Tebou, chodíš jako tank, ani boty si nezapneš 😀 😀 😀 a v samotný den porodu už nemáš na strach ani pomyšlení.

Epidurál Ti dají, když si otevřená max. na 6cm, pak už ne. To jsem tedy nevěděla, ale já přenášela o 10 dní, museli mi to vyvolávat, takže jsem v porodnici byla od začátku a doktor si na moji žádost hlídal, aby mi epi dali v pravou chvíli. Teď už jsem chytřejší, při druhém těhu nebudu doma na nic čekat (jak chytře všude říkají) a jakmile přijde první bolest, jedu do porodnice a prostě se odtamtud nehnu.

nevestinka2010
28. jan 2010

azer- Simon je pekne jmeno
my teda mame vybrano Jonas a Liliana, zachovaji se tak i nase inicialy...
marcelka - Filip bylo uplne nase prvni jmeno pro syna a vydrzelo nam dlouho, ale pak babicka pojmenovala sveho papouska Filipek a bylo vymalovano 😉
Ja mam cely zivot narozky 7., svatek hned 13. pak Vanoce, jo a predtim jeste Mikulas... proste stedry cely prosinec... a pohoda 😉
ja bych teda nejradejc doma zustala prave co nejdyl, ale uvidime,no...
komurka- Anicka bude pekna 😉 , my uz mame taky ty fotky, ale mam to na jinem PC, hodim to do alba zitra... a oba jsou k sezrani i kluk i holka 😉

bjoucik.15
28. jan 2010

Mám takový pocit že na tom Babymaker jsou všechny ty děti stejný 😀 tam snaj je rozdíl jen ve vlasech - barva a délka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre