Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

kinsli
29. mar 2010

pavlinka777: Ano je to tak my ho přetáčeli až včera večer 😀
Tak si myslím, že teplota měla být ne 36,3 ale tak 36,5 😉

kinsli
29. mar 2010

pavlinka777: pokud jsi přetáčela hodiny v sobotu než si šla spát tak máš špatný jen jeden den 😉
Já už zítra to budu mít taky ok. Prostě jsem dnes měřila po 23h a zítra už dle nového času po 24h.

azeretka
29. mar 2010

kinsli: teda já čumím, to s tou změnou času a vliv na teplotu 😀 Mně teplota vychazí v poho, sice jsem možná měřila o hodinu dřív, ale i tak mi křivka vychazí pořád jak má, tak to moc neřeším 😉 Někde jsem snad četla, že je jedno kdy měříš, důležité je, aby jsi byla určitý počet hodin v klidu, tak si myslím, že změna času je nesmysl, ale to je asi fuk 🙂

pampeliska1
29. mar 2010

Holky, já si taky myslím, že hodina tam absolutně nehraje roli... Já měřím většinou od 7-8,30 jak se podaří a FF to vyhodnocuje jako podobný čas, tzn. že mám všechny tečky teplot vyplněné. Celkově mi to háže docela "pochopitelný" graf.. Když měřím někdy v 5 ráno, když jedu do Ostravy, tak to mi hodí prázdný puntík, protože to je už docela odchylka od normy.. Myslím, že změna času nemůže být tak významná..Ale je to asi fuk, jak píše Azeretka.
Můj graf je zde: http://www.fertilityfriend.com/home/2a64ed 😉

pavlinka777
29. mar 2010

Tohle jsem našla:
Jak mám měřit BT při změně zimního a letního času??
Stejně jako jindy. Možná bude jeden - dva dny ovlivněna tím hodinovým posunem, ale velice brzy, jakmile najedete na nový rytmus dne, se zase ustálí na normále. Těch pár dní Vám v měření pravděpodobně moc zmatků nenadělá 🙂 Každopádně si u grafu o změně času udělejte poznámku.

pavlinka777
29. mar 2010

Mě to dnes zaznačilo ovulaci, ale myslím si, že to je blbost, taky je to čárkovaně, tak si není jistý. Uvidím co naměřím další dny 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/2d6afe

kinsli: Tipuju že zítra naměříš vzestup a tvá ovulace byla dnes.

pampelisko: Ty máš úplně ukázkové grafy 😉

luca30
29. mar 2010

Tato zvýšená teplota se udržuje prakticky po celou druhou polovinu menstruačního cyklu až do následujícího menstruačního krvácení. Zvýšení teploty svědčí také o tom, že ovulace proběhla. U více než 80 % případů teplota stoupne ze dne na den, u ostatních se zvyšuje stupňovitě v průběhu dvou až tří dnů. Tam, kde ovulace z jakéhokoliv důvodu nenastává, zůstává teplota na stejné úrovni po celou dobu cyklu.

Měření teploty
Důležitý je způsob měření této teploty. Tělesná teplota je totiž závislá také na příjmu potravy, především teplých nápojů. Proto teplotu měříme za standardních podmínek ráno bezprostředně po probuzení, měříme vždy na stejném místě, a to buď v ústech, v konečníku nebo v pochvě. I když běžný lékařský teploměr ukáže konečnou hodnotu už asi za půl minuty, doporučuje se pro jistotu měření nejméně tři minuty v konečníku nebo v pochvě a čtyři až pět minut při měření v ústech. Teplota se zapisuje do speciálního menstruačního kalendáře s označovanou stupnicí, takže v typických případech od menstruace k menstruaci vykáže tak zvanou dvoufázovou křivku. V první polovině cyklu bývá tato křivka nižší, ve druhé polovině pak o 0,2 - 0,4O C vyšší, přičemž drobné jednodenní výkyvy nejsou podstatné.

kinsli
29. mar 2010

Holky jestli se měří o hodinu dřív nebo později tak to mi jedno nepříjde. mě fakt v 6:45h takže za 1,5h ukázalo než obvykle měřím o 0,3 stupně více.
Já si myslím, že ovu fakt byla včera a dnes kdybych měřila ve správný čas tak by byla určitě vyšší 😉
Mě včera i bolel podbříšek a dnes mi nic není 😉

kinsli
29. mar 2010

Teď jsem si vzpomněla minulý měsíc když jsem měřila tak jsem se vzbudila v 2:15h a změřila se. Teplota byla 36,3c a když jsem pak usnula a vstávala v 5:15h tak teplota byla 36,8c. a je to rozdíl 3 hodin 😉 Takže kdybych měřila dnes v 6:10h tak bych měla třeba o 0,2 stupně více. To už každopádně nezjistím 😉

azeretka
29. mar 2010

Kinsli, ať už je to jak je to, tak hlavně, že ovulace byla, když to potvrdil test, tak je to supr 🙂 Já měla podle grafu a bolesti podbřišku ovulaci den před tebou, sice jsme se nechtěli snažit, ale nedalo se to vydržet, tak pokud to vyjde, tak budeme mít o den stejný termín porodu 😀 To je vtipné 😀

komurka
30. mar 2010

Teda holky koukám, že to měření BT je načisto alchymie. Ale už se na ně po vysazení taky chystám. Teploměrek koupen a v grafech jsem si vždy libovala, takže už se docela těším. Jen doufám, že mi pak poradíte, až si nebudu vědět rady! 😉

azeretka
30. mar 2010

komurko:
asi tady nejsme žádní profíci v měření BT, ale co bude v našich silách, pošleme dál 😉

kathrin17
30. mar 2010

ahojte baby...koki ja vobec nemam cas sem chodit poslednu dobu, uz som tu normalne nebola pat dni 😀

pozeram, ze grafiky mate krasne baby...aj ja by som taky brala, ja som si povedala, ze od buduceho cyklu budem merat a dnes uz je 56 DC a mrcha stale nikde, ale minuly tyzden som si robila test a nic, tak teda ozaj nechapem, skusim si hadam rano len tak namatkovo zmerat, ci to nie je nejak vyssie a ked nie, tak buduci tyzden v utorok ma caka vyvolavacka, lebo to uz je o nervy 😀

Kinsli drzim palceky aby to tentokrat vyslo...

Pavlinka...tento mesiac to mas tusim lepsie 😀 a s prehladom som ta tromfla 😀

azeretka
30. mar 2010

Ahoj holky, mně je dneska divně, asi na mě leze zánět močáku 😖

kinsli
30. mar 2010

Holky vím, že tu budu asi za blba, ale opět nic 😅 Dnes teplota 36,2
takže buď je ovu dnes nebo teprve bude. Každopádně test fakt vyšel pozitivní takže faktu už je 😀 nebo bude.
píšou do 48 hodin maximálně, ale snad je tedy dnes, protože už si nedovedu představit kam by teplota jinak padala 😀

Včera když přišel Lukyn z práce tak mu říkám, že mi vyšel ovulační test a on jako že je to suepr, tak že na to musíme vlítnout 😀 😀 no a já debil se rozbrečela, že holčička nemá šanci, že ty potvůrky z st,čt,pá už tak akční nebudou jako ty ze včerejška
takže to bude určitě kluk, a on tak to jak jsem sobecká, že on třeba kluka chce 😔
Tak nakonec jsem tedy večer kejvla, protože si myslím, že ty z minulého týdne by třeba ani nebyly tak akční aby se o něco pokusili 😅 😀
Každopádně dnes teplota klesla, takže můžu být v klidu, pokud je ovulace dnes tak už tak jsou připravené jak holčičky tak chlapečkové 😀
No každopádně jsem taky pěkně cáklá, teď tu řeší kdo kde je a není připravený a třeba za 10 dní budu řešit MS 😠

azeretka: Tak to je super, budu držet pěstičky 😵
mě se to tak děsně posunuje že pokud fakt otěhotním tak snad budu rodit na Vánoce 😔 😀
pokud je ovu dnes tak už mám termín 21.12.
pošli mi odkaz na tvůj graf?? Mě příjde že by jsi měla ovu nějak brzy, vždyť si to dostala až 2-3 dny po mě a to já ještě měla 4 dny spoždění.
tady je můj graf 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/2d98dc

Jinak holky teď mimo téma, dnes přivezli ty židle a jsou fakt nádherný, jsem max spokojená 😉
Včera jsme byli s Lukynem na doktorovi od jezera hrochů a fakt výborný, natlemila jsem se 😀 😀 😀

radankaa
30. mar 2010

kinsli doufám že se neurazíš , ale již delší dobu čtu tvé příspěvky a je to hrůza , plánuješ to těhu jako nějaký nákup jako teď a hotovo , o ničem jiném nepíšeš a myslím že nad ničím jiným ani neuvažuješ - takhle neotěhotníš
a co už vůbec nechápu ty si myslím že si jednou ..... a hned bude zaděláno , vždyt už máš jedno dítě tak proč tak tlačit na pilu co ?!
pořád jen grafy a měření atd
a všechno to tady publikuješ jak to asi vypadá když to čte někdo známý že ? tobě asi ani nedojde kdo všechno tady chodí a doslova píšeš kdy jste měli sex - promiň ale tvůj chlap je chudák ty snad .... jen kvůli těhu
přeji ti at brzy otěhotníš , ale dost o tom pochybuji nejde to naplánovat jako koupi rohlíku

azeretka
30. mar 2010

kinsli: mé grafy vypadaji takto http://www.fertilityfriend.com/home/2d9988
ovulace v únoru - 9.den cyklu
ovulace v březnu - předpokládám 12. den cyklu

ten tvůj cyklus se fakt hodně natahuje, by mě zajímalo, co to znamená, snad máš v pořádku teploměr 😀

kinsli
30. mar 2010

radankaa: Ale o tom toto téma je, kdybych si chtěla psát o tom co dnes udělám k věčeři tak se přihlásím do jiné diskuze 😝
Určitě si nemyslím, že by jednou... a bylo by, ale pokud budu uvažovat, že se o mimčo budeme snažit 2 roky, tak to asi fakt nepůjde. Z grafy jsem si já vůbec nezačala, měřím první měsíc. Nevím jak tvoji známí ale naše po koníkovi nebrouzdají
a pokud by to někdo četl tak v tom nemám problém.
Moc nechápu tvůj příspěvek, mě osobně by nenapadlo číst cizí příspěvky a nějak je kometovat 🙄

azeretka
30. mar 2010

kinsli: 😉 😎

kinsli
30. mar 2010

azeretka: Hezký 😵

Myslím, že jsem to sem nepsala, včera jsme byli na dokrorovi od jezera hrochů a fakt super 😵
Dnes nás lámala kámoška, aby jsme šli na ženy v pokušení, ale to už by pro nás bylo moc kultury za sebou tak nakonec půjdeme k nim večer grilovat 😀 a do kina zajdeme až zase za 14 dní v pondělí 😉
Zítra nám už konečně přijede Kačenka tak večer razíme do cirkusu 😉 Tento týden máme docela akční 😀

azeretka
30. mar 2010

kinsli: tojo, docela nabytý program 😉 Já v kině nebyla už taky aspoň půl roku, ale momentálně mě to ani neláká, už se těším, jak bude hezky, až vypadnem někam do přírody, po té zimě mě to strašně chybí 🙂

kinsli
30. mar 2010

azeretka: My chtěli do šťastné země s Kačenkou, ale nevím jsyž jsem koukala na fotky tak mě to zase nic nextra nepřišlo ☹
Uvidíme 🙂 Určitě chci do Prahy do zoo, tam jsme byli v min. květnu a bylo to tam fakt moc hezký 😉
Kačka má skoro za 14 dní narozky tak musím začít trošku něco nakupovat na oslavu 😉
Jedna holčina z březnovek 2008 peče nádherné dorty, tak bych od ní chtěla, jenže je až z Prahy ☹

nevestinka2010
30. mar 2010

ahojte, jak se mate? tady se nejak hrozne ochladilo, vcera dokonce padal dest se snehem!!! crazy!
no nic vubec nemam velikonocni naladu, co vy? minuly rok jsem barvila vajicka... letos na to kaslu
koukam, ze vy merite o 106, ja tento mesic uplne vynechala...
jinak me zas prepadla vlna hltani informaci okolo tehu a porodu, tak sem v tom az po usi...
akorat v prekoncepcni priprave jsem nejak polevila, hlavne co se tyka pohybu... musim zas zacit neco delat!

jinak k te kritice kinsli, kazdy at si to dela jak chce ne? 😎

kinsli
30. mar 2010

nevestinka2010: Jasně jak říkáš, ale po pravdě když jsem si to po sobě přečetla tak mě to taky přišlo dost děsný 😀 😀 😀
Takhle holky, že bych myslela kudy chodím na mimčo tak to vůbec ne 😉
s pohlavím to přeháním, to uznávám sama, ale prostě si přeju víc tu holčičku. Když to bude kluk, tak taky super, samozřejmě nejdůležitější je zdraví.
Měření mě baví, původně jsem myslela, že to bude tak na týden a hodím teploměr do krabice 😀 ale fakt mě to baví. Líbí se mi ta křivka a ráno když už drnčí budík tak netrpělivě čekám jaká hodnota se ukáže 😉
A kdybych neměřila tak bych fakt s klidem mohla dopadnout, že by jsme se snažili ty 2 roky. Já byla přeci přesvědčená, že mám ovu 11-13 DC a jak je vidět tak jsem se sakra zmýlila 😉
jinak to co psala radankaa o sexu tak to je směšný, proboha snad nám není 5 let a je logický, že když si dám do profilu snažíme se otěhotnět, že leč je to k neuvěření ten sex být musí, asi těžko si představujete že se honíme třeba okolo stromu 😀 😀 😀 a čekám že se tam dítě samo vcucne 😀 😀 😀 😀 😀

nevestinka2010: A jak jsou na to přípravy na svatbu??? My teď v květnu jedeme kámožce na zpívanou a kamárádovi druhý den na svatbu 😀 pokud budeme vůbec schopný se tam dostavit 😅

No nic holky musím letět za hoďku vyrážíme na grilovačku 😉

nevestinka2010
30. mar 2010

no me je kinsli jasny, ze to vyzniva a vypada obcas jinak nez jak to doopravdy je, takze me se docela i libi, ze si takova ranarka a s nicim se moc nepares! od holcicky by ses mozna mela odpoutat, to je na tobe, plod dokaze vycitit pokud je tak nejak "nechteny", a asi by bylo blbe abys zazila nejake zklamani, ale verim, ze to taky neni az tak hrozne s tim pripadnym klukem...
pripravy na svatbu jdou dobre, po Velikonocich budu 10 dni v CR tak stihnu pozarizovat spoustu veci, v podstate vetsinu...

nevestinka2010
30. mar 2010

jo a koukam, ze si na BT pekne ujizdite 😉 je to dobre navykovy, co? ja to tak mela na zacatku taky 😀

kinsli
30. mar 2010

nevestinka2010: Neboj, chlapeček by určitě nechtěný nebyl 😉 A určitě by nic necítil, protože mi se chceme nechat překvapit 😵
BT je fakt super, ale je to asi takový bum na začátku, kdybych měla tělat křivky třeba rok tak to už by mě tolik nebavilo 😉

Tak my vyrážíme na masíčko, už se fakt moc těším, jsem masožrout 😀 😀 😀

pavlinka777
30. mar 2010

Tak já na BT ujíždím parádně 😀 Myslím, že mě to ještě nějakou dobu bude bavit.. 😉

kathrin: 56 to už je teda hodně, to jsem ani nikdy neměla tak dlouhý cyklus.. Asi by jsi to měla řešit s mudr, aby tě nějak víc vyšetřil.. Já jsem zvědavá co ještě tento cyklus naměřím..

Velikonoce? To nějak moc poslední roky neslavíme, vůbec ani nevím co budem dělat, ale nějakou výzdobu udělám, vajíčka barvit nebudu. Ale dobrý pondělní volno 😉

kinsli: Vy jste koukám akční, pořád nějaký program..Grilované maso bych si taky dala 😉
Náhodou jsem zrovna dnes viděla nějakou maminku se dvěma chlapečky asi 1 a 3 roky, takoví roztomilý.. 🙂 Mě je to asi úplně jedno jaké pohlaví.. 🙂

pampeliska1
30. mar 2010

Ahoj holky,
Radanka: teda nevím, co tím chtěl básník říci, jsme na diskuzi týkající se nažení, tak si může psát co chce, ne... 😝

Jinak na mě vlezl nějaký bacil a navíc jsem se opět vytočila ve škole, to není možné, kolik toho po nás v posledním semestru chtějí.. 🤐 🤐 🤐 A navíc jsem si zapomněla doma teploměr, tak zítra nic 😀 stejně by to asi bylo zkreslené, protože mám pocit, že mám normálně teplotu vyšší z důvodu té choroby.. ☹

Tak se zatím mějte, papá

pampeliska1
30. mar 2010

Jinak já jsem si jen ze srandy počítala termín porodu a vychází na 24.12. 😀 Těhotná nejsu, ale to bych se modlila aby to bylo dřív..ani ne, že by mělo mimčo narozeniny blízko Vánoc, ale nechtěla bych být v nemocnici přes Vánoce..i když ono je to stejně totálně jedno, že jo 😀

Kinsli: a k těm tvým výpočtům holka/kluk.. Já si myslím, že něco na tom pravdy bude, ale neviděla bych to tak horké 🙂 Takže třeba to nakonec dopadne úplně jinak a dle tvých představ 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre