Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

chrobulka
27. júl 2010

baby, stale si myslim, ze uz pocatie je zazrak a finale so zdravim babatkom je nauzasnejsia vec na svete.
velmi sa na to tesim a verim, ze sa to aj nam raz podari...

@smajka neviem, ci sa da na tie metody spolahnut... v kazdom pripade by to mne osobne bolo jedno 😀 ale chapem maminy a odinov, ktori po 4 dievcatach fakt tuzia po synovi... mne to pride tak (podla toho, co som citala), ze jednou z najlepsich metod je ten vypocet od dr. jonasa... urcite tu najdes viac tem otvorenych

rabiva
27. júl 2010

@smajka aj my by sme radi jarne babo, apriloveho barana uz mame 😉 tentoraz ale nic 😕 vyzeralo to vsak nadejne 😅 nuz aspon mozem dalej jazdit 😎

smajka
27. júl 2010

ahojte
chrobulka - o tej metode doktora jonasa som uz pocula,ale nejak tomu neverim. my planujeme uz len jedno a posledne mimi a keby to zrovna bol dalsi chlapec, tak neva - hlavne ak by bol taky sladky ako je nas samko. 🙂)) ako dlho sa uz pokusate o mimi?
rabiva - ja som tiez dufala najskor na april, aj ja aj manzel sme v aprili. nevyslo nam to ani prvy krat 😉 . teraz tak nejak dufam, ze sa to podari v maji okolo samkovho datumu narodenia, nech odbijeme 2 oslavy jednou ranou.. 😀 😀
dancicka -tak to mi je luto- dufam ze vam to coskoro vyjde. drzim palecky. 🙂

chrobulka
28. júl 2010

@smajka - nemozem povedat, ako dlho sa pokusame... lebo HAK som vysadila este v oktobri a do nejakeho marca sme riesili iny typ ochrany... ako som pisala vyssie, museli sme poriesit byvanie. minuly tyzden konecne presli peniaze z hypo na predavajuceho, takze sa mi ulavilo na dusi... 😀
dufam, ze to vyjde coskoro... povodne som chcela mat aspon "jednodnove" brucho do mojej 30tky, co bude cca o mesiac, ale ak to bude neskor, nevadi 😉 len aby to vobec prislo...
inak, skusila si sa pozriet na tu tabulku cinsku? ktora podla mesiaca splodenia dietata a veku matky v case splodenia stanovi pohlavie babatka?
sedi to na teba, pripadne tvojich znamych? 😎

maji1
28. júl 2010

Ahojte kočky rada by som sa k vam pridala - aj my sme zacali tento mesiac so snazenim. MS ma prist tak okolo 3.8, tak uvidime ci sa zadarilo.
Chrobulka - tak ten cinsky kalendar mi vobec nevysiel a pokial viem ani vela mojim znamym ☹ ☹ . Tak nam vsetkym drzim palce a dufam, ze coskoro budeme uz v inej temicke 🙂 🙂 aprilove prip. majove deticky 🙂 🙂

chrobulka
28. júl 2010

ahoj maji 😉
ja len, k tomu "kalendaru", sama som zvedava bola. co sm si to ja tak studovala, tak cca 50:50 to vychadza a to je aj sanca na splodenie toho ktoreho pohlavia 😀
dolezite je, aby boli babatka zdrave, nie? 😀
ked sa nad tym zamyslim, tak my sa snazime 2. mesiac, ale nie je to take nasilu... meriam si teplotu len preto, aby som vedela, ci "fungujem"... a nespime spolu zrovna na povel, ked mam plodne dni... 😀
len tiez verim, ze cosko budeme mat vsetky iny status v pase 😉

smajka
28. júl 2010

ahojte.
uz treti den mi je akosi divne, tak som si skocila po test a negativny...tak nic, skusa sa dalej. 🙂
chrobulka - ten cinsky kalendar mi tiez nesedel. mas pravdu-pre mna je tiez najdolezitejsie aby bolo baby zdrave. tiez som chcela prve baby do 30-ky a podarilo sa. maleho som mala v 29. dovtedy sme mali total bezstarostny zivot a ked sa maly narodil, vsetko sa zmenilo. ale nebanujem, uzivali sme si dost dlho a teraz je vsetko okolo samka.
maji-ahoj, pozeram ze tiez uz mate jedneho certika rovnako stareho ako moj maly. dufam ze ti to vyjde uz tento mesiac 😉
pekny dnik. 🙂

maji1
28. júl 2010

diky smajka - aj ja sa pozorujem a mam pokusenie skocit kupit testik, ale snazim sa 😀 😀 to nesilit...No Kristianka si nazvala fakt pravym menom - čertik niekedy riadny čertisko, ale kym je zdravy a chuti mu papat tak to hadam nejak prezijeme, ze?

rabiva
28. júl 2010

ani mne ta tabulka nevysla 😝 a druhe by som rada mala po 30tke, a tu mam buduci rok 😅
ako tak citam, aj u mna psychika funguje uzasne, bolo mi od min.tyzdna dost blbě, zaludok odveci napinalo ma, potom zas neskutocny pocit hladu, doslova som sa nazrala, a o hodinu bola o5 hladna, unava ma skolila uz o 8hod. do postele, dokonca som v pondelok rano grcala 😠 ale uz citim ze nic z toho 😖
@smajka - ja som mala pri dcerke 1.test negativny a tehu som bola, asi tyzden mi meskala ms, pozitivny bol az pomaly na prelome 5-6tt, ale drzim palce 😵
@maji1 - u mna taky tak 😅

maji1
29. júl 2010

rabiva - zeby to bola psychika? Ja myslim, ze si tehu 😀 😀 Všetko co popisujes som mala pri mojom prvom. Drzim palcek aby to tak bolo. Ja som tiez vcera prisla z fitka a tiez som sa doslova nazrala 😀 No a zase mam ten divny pocit v ustach ako pri Kristianovi - ale zase to moze byt aj tym, ze som si popalila jazyk na pizzi 😀 Pri malom som si myslela, ze som si ho vydrala s novou elektr. kefkou 😀 😀

chrobulka
29. júl 2010

ahojte, ja som tu snad jedina bezdetna? 😀
paradne to tu opisujete, len co je pravda. mne minuly mesiac strasne smrdelo pivo a cerstvo oprane pradlo...
uz aj chlap sa doma smial, ze som isto tehotna...
a nakoniec nic z toho a dorazila ms...
mozno som ozaj potrebovala vacsiu psychicku pohodu a ta je nastolena uz tyzden u nas, kedze sme vyriesili byvanie. pockame uz len na LV, ale to sa deje a je to v procese, takze to najhorsie je za nami a mozme sa plne venovat vyrobe potomka 😀

smajka
29. júl 2010

ahojte.
maji - mas pravdu, maly je sice riadny neposlusnik,ale aj tak si nanho nedame dopustit. zacina mat tvoj maly tantrumy po 2 rockoch?. hovori sa ze deti su najzlozitejsie v dvoch rokoch. na nas to zatial sedi - zacal byt hrozne tvrdohlavy a nechce si nechat nic vysvetlit. obcas sa hodi na zem, alebo do niecoho kopne.. niekedy mame uplne super den, ked sa len hrame, spievame a rozpravame sa a niekedy je strasne zly- len mrnci a vsetko rozhadzuje.
rabiva - no mozno uz vam to vyslo -podla toho co pises.. 😉 mne byvalo pri malom prve 4 mesiace strasne zle, zvracavala som aj 4x denne, tak teraz jak mi bolo blbo-tak som si bola ista ze uz - a nic. tak ta psychika fakt pracuje...ha.asi som len nieco pojedla. a to som si myslela ako budem pri druhom kludna a nebudem to brat tak vazne 😀
chrobulka - neboj,ved uz nie nadlho..uzivajte si 'slobodu' pokial mozete. 🙂 a ako ste vyriesili byvanie- co ste si poriadili??

chrobulka
29. júl 2010

smajka, ja som mala byt (taky mensi 2izbak), ktory mi patril z polovice. a potrebovala som vyplatit spolumajitela...
takze som brala uver a trochu sa to natahovalo a bolo aj otazne, ci ho dostanem a tak.
ale nastastie su peniaze uz u neho a ja som "free" 😀
hrozne ma to v hlave brzdilo, ze nemam "kde byt" keby sa pritrafilo...
navzdy to samozrejme nie je, planujeme nieco vacsie, casom... ale s malym babatkom sa tam da vydrzat + mam maminu kusok od nas v rodinnom dome so zahradkou, takze nebudeme raz odkazani na balkon a minipriestor 🙂

manika77
29. júl 2010

ahojte mozem sa k Vam pridat...tiez sa snazime o druhe babatko 😵

chrobulka
29. júl 2010

ahoj manika... tusim ste tu vsetky uz maminy, len ja som taka "mimo" 😀
myslim, ze nebude problem, ak sa pridas... vsetci su vitani 🙂

smajka
29. júl 2010

ahojte
chrobulka - chuda,neboj prekvapis a budes prva tehulka z nas. 😉 super ze vam to byvanie vyslo, ti verim ze vam odpadol 'kamen zo srdca'. my sme tiez byvali s manzelom v malom bytiku predtym ako sa maly narodil, potom sa uz nedalo a stahovali sme sa do vacsieho. samkove veci su vsade kam sa pozriem. 🙂
manika77 - ahoj vitaj medzi snazilkami, ako dlho sa pokusate?

chrobulka
29. júl 2010

smajka, dakujem sa povzbudenie 😉
my sa tak skoro nepohneme odtialto... ale verim, ze to zmakneme, zmakli ini, zmakneme aj my 🙂

anketova otazka: co vsetko podnikate pre to, aby sa vam konecne "zadarilo"? ako sa na babo pripravujete?
ja osobne som zacala pred casom pozierat tu kyselinu listovu... dost mi to zabera aj ked mam menzes dostat, nemam ho taky bolestivy...

maji1
30. júl 2010

smajka@ si pisala o mojom Kristianovi 🙂 🙂 🙂 ? Presne to mame aj my len sa este netreskol o zem - zato skackat na mieste a vrestat vie dokonale 🙂 🙂 Dnes mame z tych horsich dni - umrncany a neposlusny. Uvidime ci sa z toho vyspi poobede. Pekny dnik prajem vsetkych kockam. Pa

klba
30. júl 2010

ahojte kocky, tak sa k vam pridavam aj ja. 🙂
o babo sme sa zacali snazit koncom juna ale paradoxne po meskani MS mi doktor zistil ze mi nenastala ovulacia a ja som bola v tom ze som tehu, 😅 😝 takze psychika robi svoje a telo sa vzoprelo.

klba
30. júl 2010

@ maji1 aj tvoj drobec ma dnes taky den? 😉
my sme boli na alergo imunologii, mali sme prist nalacno, doktorka meskala a prisla pol hodinu po tom co sme boli objednany, tak sa ani necudujem ze maly bol nervozny z toho cakania kedy konecne dostane kakavko. 😅

chrobulka
30. júl 2010

ahoj klba...
ked tak nad tym premyslam, aj my sme si tak nejak povedali, ze teraz to uz "moze nastat" v juni 😀
stale som tu jedina, co nema uz doma nejake babatko ☹
sa citim taka divna 😖

smajka
30. júl 2010

ahojte.
my sme mali dnes super den. stravili sme ho v parku. pocasie v poho a deturence sa vyblaznili.
klba - vitame ta, dalsia mamicka co ma rovnako stareho chlapceka. 🙂 a tiez certika...
chrobulka - suhlasim, mohlo by to 'nastat' uz v juni..
ako sa pripravujeme na babo? na prve som sa viacej pripravovala, brala som vitaminy, nepila som kavu, ale teraz to uz tak neriesim. aj ked som si hovorila, ze ked pojdem nabuduce okolo lekarne, tak si kupim aspon tie vitaminy co som brala predtym.
maji - u nas plati len jedna vyhrazka, ked ho to 'chyti' - ze pojde buvat do postielky. to sa obcas ukludni. kamaratka ma ukludnuje, ze by to malo trvat tak rok-maximalne rok a pol, tak uvidime.

klba
31. júl 2010

kocky dakujem za privitanie 😵
@chrobulka, to nevadi ze este nemas mimi, vsetko je raz prvy krat 😉 , o to viac to budes prezivat a my s tebou, uz sa tesim. 🙂

@smajka, veru simi je riadny certik, inak vcera mal riadne nezbedny den, ani hrat sa s nami nechcel, ale zlotu robit to ho bavilo, muz musel vypnut pc nielen cez monitor, ale aj kabel vypnut a vzadu taky gombik, maly uz prisiel na vsetky sposoby ako ma pc spojazdnit, 😅 prip. vypnut za pochodu, tak to muz vzdal a radsej si sadol k tv. 😝
aj my ho sem tam dame do postielky, nech sa trochu ukludni, ale moc to nepomaha, robi to iste co predtym, aj ked ho vyberieme za par minut. 😅
inak ja sa tiez nejako specialne nepripravujem, kavu zatial pijem, (pri prvom tehu mi dr povedal ze kludne jednu denne mozem), jedine vitaminy som si preventivne kupila, Elasti Q s obsahom kyseliny listovej a vitaminu B6.

maji1
31. júl 2010

Ahojte babeny - ani ja sa nejak specialne nepripravujem - akurat uz mesiac papam kyselinu listovu - ked nezabudnem pravdaze 😉
Co robkate? Ja som bola dnes vcielka pracovita - kupelka, wécko, umyvacka a jedno okno sa uz lesknu 😀 😀 Aj dve prania sa uz schnu na balkone - pre dnesok aj staci 😀 😀
Maly je dnes fajn - vcera bol hrozny - asi preto, ze sme nemohli ist von co tak čiapalo cely den. No a mna priserne rozbolela hlava a bolo mi fest zle - az som sa cela dovracala ☹ ☹ No migrena ako vysita!!! Peknu sobotu prajem. Pa

klba
31. júl 2010

ahojte 🙂
@maji1 ty si aka sikovna, 😕 riadne si toho zrana postihala. 🙂
a inak na tie vitaminy sem tam aj ja zabudam, 😅 hned si idem dat. 😉

my sa chystame k svokrovcom ked maly vstane, teraz trochu vegetime po obediku. 🙂

manika77
31. júl 2010

ahojte a dakujem za privitanie 😉
my sa snazime od maja ale pri nasom prvom synovi sme sa snazili strasne dlho az sa zadaril tak hadam toto bude trvat kratsie 😉
my mame maleho u nasich takze mame volno.. 😉

smajka
31. júl 2010

ahojte. my sa mame dnes fajn. maly zrovna buva,tak som kukla na net. mam tu kamaratku, tak jak sa maly zobudi, vyrazame niekam von -do parku a na kavicku.
maji - tak teba chytilo upratovanie? to si sikulka. a vcera si zvracala??...hmmmm...zeby?... 🙂
klba - to mate doma nieco podobne ako my. vsade kde sa da tak mame nejake 'detske poistky'. my sme sa tiez tak prejedli..
manika - jeej tak to sa mate, tiez by som maleho nachvilu niekomu dala, neni komu. uzivajte si volna.
vsetkym peknu sobotu.x

chrobulka
1. aug 2010

ahojte...
krasny program, rodinny, vsetky doradu 🙂
maji - tiez som si pomyslela, ze si mozno UZ 😀 len sa musim priznat, ze aj mna posledne dni strasne hlava boli, vzdy si dam kavu a veeeela vody, lebo niekedy aj pit zabudam, co by mal byt zaklad ☹
my sme vcera boli na nakupoch a na poste pre nejake zasielky, potom som varila (8 jedal som stihla za 2 hodiny - teda pocitam aj prilohy 🙂 ) lebo dnes mame taky program, ze by som nestihala.
pojdeme sa o chvilu prejst do mesta (sme neboli par mesiacov snad) a na obed do kina - vtedy je tam minimum ludi a takto chodime najradsej.... a poobede pride pre mna kamoska a idem pozriet ich domcek, jej muz je aj s detmi na dovolenke "s tebou mne bavi svet", takze ma volno a mozme pokecat...
este mi dobehne pracka, vyvesam, vychystam sa a ide sa do sveta 😉
krasny vikend vsetkym zelam!

maji1
1. aug 2010

No my sme boli vcera na jednej super akcii - pri malom bola mamina, prisli sme az o druhej 😎 jSom si super zatancovala po 100 rokoch!!! Kristianko spinkal do osmej, tak sme celkom pospali - chvalabohu. No a varit som tiez nemusela - esteze mame tie nase maminy, ze 🙂 🙂 Peknu nedelu prajem - maly sa snazi zaspat, tak potom hadam niekde vyrazime ked je pekne. Ahojky

klba
1. aug 2010

ahojte. 🙂
my sa zatial bezuspesne snazime 😅 😝 uspat maleho, dnes mal spankovy rekord, vstaval az o pol desiatej 😕 , co je u nas nezvycajne, normalne vstavame pred pol siedmou, u nas je zazrak ak maly spi do osmej.
Ked vstane asi pojdeme kuk svagra na dom, alebo dame nejaku prechadzku do parku.
Ja som si doobeda navarila, poprala, periny prezliekla, teraz trochu pri kave povegetim. 🙂

@chrobulka, uzi si vikend a potom daj vediet ako bolo. 🙂
inak taku dovolenku ala "s tebou mne bavi svet" by som raz za cas aj ja brala. 😉 🙂

@maji1 vsak to dobre padne raz za cas sa odreagovat? 😉

@smajka toho mojho loptosa uz ani poistky nezastavia, na chladnicke mi jednu uz zdemoloval, 😝 jemu musim byt stale v patach,
ale zase ani cvicit nemusim a pohybu mam pri nom dost, konecne som zhodila tie tehu kilogramy co mi este zostali,
ja tomu hovorim ze pri tom co sa neustale zohybam a zbieram po celom byte hracky a kocky vlastne cvicim brusaky. 😉 😀
@manika77, verim ze sa rychlo zadari, drzim moc palce. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre