Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

klba
12. aug 2010

@lola11 kludne ma volaj kaja alebo klaudia, ten nick mam skratku mena a priezviska. 😉
a stym nahananim za detmi to poznam, preto najradsej chodim sama, moja skusenost je taka ze cim je nas viac tym horsie sa keca,, vzdy si len nahaname deti a sme ustvane a z rozhovoru neviem nic. 😝
to helenka moze potvrdit, my si sem tam davame stretka s detickami, co sme kocky z jedneho mesta. 🙂

smajka
12. aug 2010

ahojte lola a klbi. dakujem moc za gratulacie. tehubacilky rozposlane... 😀
35 nieje take zle, sme s klbi tesne za tebou. ale asi najvyssi cas na druhe mimi, to by som asi tak aj ja brala. neboj, ved coskoro - len sa musis dostat do toho talianska!!!
klbi testik ukazuje v ktorom si tyzdni tehotenstva. robila som si ho v pondelok a ukazal mi 2-3 tyzden. podla mojho diara by som mala byt teraz v 3-4tt a podla tehotenskej kalkulacky by sa mimi malo narodit okolo 15 aprila. ja si vsak myslim podla mojich vypoctov, ze aj skor, okolo 9-10 aprila. tu sa k doktorovi ide az v 3 mesiaci tehotenstva, tak si k nemu skocim az zaciatkom oktobra, ked sa vratime z sk. inak ja som narodena 8 apr a manzelik je 3 apr, tak uvidime ku komu to bude najblizsie.
dakujem vsetkym, ste zlaty a hned sa citim lepsie ked si mam s kym pokecat. x

klba
12. aug 2010

mne vcera volal svagor, ci nepredam kocik, mam PP, ale chcem ho nechat pre druhe, som s nim spokojna a dlho som ho chcela predat, aj kupcov som mala ale proste nechavam ho v zalohe pre druhe mimi, nedokazala som sa s nim rozlucit. 😅

No a aby som sa vratila k pointe, svagor zhanal kocik pre priatelkynu sestru, tak som mu povedala ze proste chceme zacat planovat druhe mimi a vravi mi, ze ci nam sibe, ze co vymyslame s druhym. 😖
No ale on ma mladu 23 rocnu frajerku s ktorou zije, nemusia sa nikam ponahlat a ja uz mam svoj vek a nemam na co cakat, ak by som sla do prace na dalsiu matersku sa tak skoro nedostanem. ☹
Inak ma stve ze som mu to povedala, aj ked budem tehu poviem to svokrovcom a rodicom asi az v 3.mesiaci, mama by bola v pohode, ale hlavne svokra ma odhovara, mam za sebou konizaciu krcka maternice, tak sa obava ze budem mat rizikove tehu a ze si to mam zvazit kvoli tomu, ze co ked taka situacia nastane kto bude s malym ked muz pracuje a pod... no ale podla mna nema zmysel cakat, riziko je tu vzdy. 😉

smajka
12. aug 2010

klbi - pridavam sa odteraz ta volam kaja, klba sa mi tiez nepaci. zneje to tak drsne, kaji je milsie 🙂

lola11
12. aug 2010

presne to som si aj ja vybrala - kaja 😀 😀

klba
12. aug 2010

@smajka dakujem za tehu bacil 😉 , snad sa nieco nalepi. 🙂
ked som este nevedela ze som tehu, boli sme u tehu kamosky, tak som skusala novy kocik, aj brusko pohladkala a par dni na to mi mami volala ze mame na dome krdel bocianov a neskor som sa dozvedela ze sme v nasom baraku styri tehotne, vsetky mame chalanov a max. vekovy rozdiel je 4 mesiace. 🙂
A teraz je jedna z nas opat tehu, brusko mam uz pohladkane tak snad sa nalepi aj na mna. 😉
a smajka to vydrzis tam dlho cakat? 😕 ja som strasne netrpezliva, ja by som bola u dr uz dnes. 😀

a budete pekne spolu slavit sviatky, 🙂 inak moj mm ma meniny 24.4 a narodky 25.4, mysleli sme ze drobec bude darcek k sviatku, ale narodil sa az 8.5. 😉 termin som mala 2.5. a ak to vyjde aj druhe by mohlo byt majovciatko ked uz april nestihnem. 😅

klba
12. aug 2010

baby ok. 😉 🙂

lola11
12. aug 2010

@klba kaji presne ako si napisala - nema zmysel cakat - riziko je tu vzdy...Keby sa kazdy bal, ze co ked bude mat komplikacie, tak by sme tu mozno ani my neboli 😀 😀 Drobec pozera jim-jam - uz sa aj napapal, tak hadam vybehneme na to ihrisko kym pojdeme na tu opekacku. Pekny zvysok dnika koceny. Pa

smajka
12. aug 2010

kaji, rozmyslala by som ako ty. tiez by ma nic nezastavilo pred druhym. hlavne ked vidim aky je samko uzasny. mas pravdu, riziko je tu vzdy. ja som mala strasne zly porod a skoncila som cisarskym. vtedy som prisahala, ze ma uz nikto v zivote neukeca na druhe. preslo ma to asi po 2 mesiacoch... 🙂 tiez mi ostali skarede krcove zily po malom - vhodne na operaciu, a vraj sa mi to zhorsi pocas dalsieho tehotenstva.. neva, co uz..zrovna minuly tyzden mi prisli papiere na predoperacne vysetrenia, tak som tam volala, zrusila to a musim cakat aspon 2 roky, ked sa narodi dalsie baby. ale co, ved existuju nohavice, kto chce nosit sukne,nieeee??? 😀

smajka
12. aug 2010

kaji- to mate super, styria chlapci v jednom barakua rovnakeho veku-waw.
ja sa tiez nateraz lucim, musim s malym von, ideme ku kamaratke, ktora ma dievcatko nicole, tak sa so samkom vyblaznia. ahojte, pekny zbytok dna. 🙂

klba
12. aug 2010

no skoda ze idete, akurat som uz spat, krmila som drobca, este sa chce sam hrat, rozprava ze mama chod prec. 😅

no moja svokra sa boji snad vsetkeho, aj ked ideme na hriby sme nezodpovedni rodicia a riskujeme (pritom chodime raz za mesiac kedze muz robi 6 dni do tt a les daleko a pocasie nam vzdy nepraje), mozme dostat od kliesta boreliozu, aj nejaka zver nas asi v lese zozerie, mozme si v lese ublizit, po ceste mozme naburat, no skratka vzdy je niekde problem. 😅
Ale ja som dost tvrdohlava na to aby som si spravila po svojom, proste kto neriskuje nic nezazije a mozem si zlomit napr aj teraz doma nohu a co sa tyka toho tehu, rizikove moze byt aj keby som nebola po tej operacii a moj dr tvrdi ze tehu rizikove nemusi byt, akurat budem mat sledovany krcok ci drzi. 😉

@smajka ja uz suknu nenosim snad 5 rokov 😀, asi som uz stara, ja sa hanbim, aj ked som schudla. 😉
a tie krcove zily pockaju, snad sa to nezhorsi a aj ta bolia?

@lola11 pekny zvysok dna, uzi si grilku. 😎

rabiva
12. aug 2010

@klba ja som z dalekeho vychodu, z Kosic a chatu mame tak 25km smer na vodnu nadrz Ruzin, nie uplne pri nej, sme tak zastrceni v lesoch, tazko to najst 😕 ale ak by niekto poznal Janosikovu bastu tak bude vediet kde to je 😉

lola11
13. aug 2010

Dobre rano dievcata - ako sme sa vyspali? My nic-moc - tlacili nas tie opekane klobasky v bruchu 😀 😀 Este tam mali aj syrove korbaciky a to som vedela, ze maly nebude dobre spat - celu noc bol smadny a budil sa - urcite mu bolo tazko - ale prezili sme a spanok dozenieme cez obed 😀 😀
@rabiva taku chaticku by som aj ja zniesla - len aby uz stala - v dobrom zavidim a este k tomu v blizkosti aj Ruzin - v akom stave je momentalne? Ked som bola mala tak sme tam myslim boli na dovolenke s nasimi. Vtedy tam bolo fajn.

@klba kaji aj svokru mame podobnu? Ako by som citala o mojej...boji sa snad vsetkeho - moj manzel doteraz nema rad hriby, lebo u nich nehrozili - co keby sa deti otravili? No ale este horsie, ze robi v novinovom stanku - tak je scitana a pravidelne ma zasobuje "mudrostami" z casopisov - co je nebezpecne, co malemu nemam davat a tak. Ale zeby si precitala mamu a ja to nie -tam by ju poucili spravnym smerom. Kedysi mi volala ze ci davam malemu pampersky - ja ze nie huggiesky 😀 😀 No ze su nebezpecne a maly moze dostat zapal mocovych a podobne - ze to pisala jedna doktorka... 😒 😒 Ze mu ich nemam davat - urcite som posluchla 😀 😀 A kopec podobnych mudrosti....Ahojte

klba
13. aug 2010

ahojte kocky. 🙂
dnes sme sa boli prejst, nakup sme vybavili, aj na pieskovisku sme boli, ale az prilis slnko palilo, tak sme to zabalili a uz sa drobec uklada na spanok.
A mam novinku, sice nie taku perfisnu ako smajka, 😉 ale maly ma uz 20 zubov, vcera som mu nasla posledne styri stolicky, tri mu vykukaju a stvrta je uz cela vonku a ani place a nervozita neboli, ta sa tesim. 😵

@lola11 maji, ale tie tlaky v bruchu za to stali, 😉 mnam ja klobasky, slaninku a podobne veci mozem, uz mi sliny tecu. 😀
no moji svokrovci su fajn co sa tyka opatery o drobca, ale niekedy sa az prilis staraju, pripadam si akoby mam 5 rokov z tolkeho poucovania, 😝 napr. ked mal drobec rok a isli sme na stretnutie do Jasnej s babami z MK co maju rovnako starych drobcov to bolo ofucovania a poucovania, aki sme nezodpovedni, s takym malym dietatom ideme na taku dlhu cestu a pod... a pritom to je cca 150 km od nas a zvladol cele tri dni pobytu v pohode.
no a s tymi clankami z casopisov to poznam, toto robi moja mami, 😀 my kupujeme vela casopisov, plus dennu tlac, jej priatel k tomu robi v tlaciarnach tak ma pravidelne zasobuje vystrizkami hlavne typu pozri co sa moze stat, 😝 ale uz som si zvykla, ona sa aspon nestara do vychovy.

A ked sme chceli kupit auto, to bolo vycitiek od svokrovcov naco nam je, 😔 ved ked budeme potrebovat mame prist k nim do 8 km vzdialenej dediny z mesta, pozicat si vratit, natankovat,
nakoniec sme auto kupili, vzdy ked sme si totiz od svokrovcov chceli pozicat schvalovali nam cesty a mali okolo toho poznamky a stalo sa ze nam ani nepozicali lebo podla nich nemame co chodit po vyletoch a mame sediet doma, auto sluzi na nakupy. 🙄 😝

lola11
13. aug 2010

@klba ty kokso - asi by ma svihlo - neni nad svoje auto a svoje byvanie - vyhnes sa tak neustalemu rieseniu tvojho zivota...akoze naco toto a naco tamto. Fakt najlepsie je byvat niekde v strede medzi oboma rodicmi a mat pokoj - chodit ich navstevovat tak priblizne rovnako aby sa ani jedni nenahnevali no a hlavne mat to svoje auto,ze?
Neboj aj moja svokra riesi nase vylety - ale mne to nastastie moc nehovori - len mangelovi. Ked sme boli na tyzden v Londyne v maji, tak za nas dala omsu 😀 😀 co ti budem hovorit....Ale uz si pomaly zvyka, lebo aj jej dcery konecne zacali chodit po dovolenkach -ale to bolo reci, ze co su neni doma a vymyslaju a minaju peniaze. Ze ona tiez nikde nebola a zije...bla, bla, bla...Potom bola v Rime - prvykrat v zivote vytiahla paty z republiky a trosku ju to zmenilo - ze isla by aj kazdy rok.

No ked ju uz spominam, tak volala, ze sa stavia vecer pozriet maleho a nieco u nas v kupelke -lebo prerabali. Dufam, ze nepride ako minule o pol 9 - ako maly chodi vtedy spat!!!

Krtko buva, akosi mu trvalo kym zaspal - vyzliekol sa mi z plienky a ocural si postielku 😒 😒 hnusoba mala. Ale potom uz zaspal, lebo videl, ze som dost nasr.....To uz radsej posluchne a krici popredu, ze je uz dobry 😀 😀 Ked sa zobudi skocime za barak na ihrisko ako vzdy. Papa

klba
13. aug 2010

@rabiva ta chata musi byt super, juj musime aj my nieco poriesit. 😉

@smajka, ako sa citis? mas aj nevolnosti? a ake tehu priznaky si mala?
a uz je tema aprilovky 2011, uz si sa pridala? 😉

klba
13. aug 2010

@lola11 aj tvoj drobec mal okolo spanku tolko reci? 😅 maly az teraz konecne zaspal, medzitym si stale nieco vymyslal co odo mna chce ale uz konecne spinka. 😔

inak s tou omsou si ma pobavila, 😀 a s tymi vecernymi prepadmi to nepotesi, snad pridu skor. 😖
no svokrovci su taki ze stale robia s domom, svagor chcel byt velky chovatel, dotrepal im kozu, zajace, dva bulteriery, tie sa nakoniec x krat pobili ze uz su 😔 , tak im pre istotu doniesol dalsieho psa, (medzitym kupili teriera a maju aj ratlika uz maju zase troch) tak nemozu kvoli zvieratam nikam ist na dlhsie, im to ani nechyba, im vyhovuje venovat sa domu a zahrade
a kedze je mm najstarsi a maly je ich prve vnuca tak si to zlizneme vzdy my, 🙄 svagrina a svagor vedia ako na nich, tak sa az tak nestaraju.
Svagrina si teraz kupila auto, za tolko co aj my a ked sme sa pytali ze ci ma auto, tak svokrovci na to, ze ano, co je na tom, 😕
no ako parada, slobodna baba ma auto a byva s rodicmi ktori maju tiez auto a my co ho potrebujeme tak do nas sa pustia a u svagrinej je to ok, chapes? 😅 😕
A mm chcel u nich stavat, no to ja odmietam, maju dlhy pozemok, chodilo by sa k nam cez nich a to by bolo stale reci, kazda navsteva by bola preklepnuta a svokra by musela o vsetkom vediet. 🙄

lola11
13. aug 2010

No ale vies ja som zistila, ze na tie svoje deti je svokra troska ina - akoze nie ze by ma nemala rada, to nemozem povedat, len neni ku mne tak empaticka ako k svojim - mozno aj ta tvoja ma s tym problem. Uvediem priklad - ja po porode, stastna ze maly v poriadku na svete, sedime v nemocnici - prisli ma pozriet. A ona kukla na mna a ze: " ja som taketo brucho nemala ani ked som isla rodit!!!" Tak asi viac pisat nemusim - hovori to samo za seba 😀 😀 Ako teraz sa uz na tom zasmejem, ale po porode mi to az tak jedno nebolo. Hlavne, ked sa moje krasne brusko(ked bol maly este v nom)behom par hodin zmenilo na otrasne brusisko co mi zostalo....No ale su aj horsie svokri, tak to beriem s nadhladom....

klba
13. aug 2010

@lola11 z duse mi pises, 😉 inak ja neznasam ked svokre volam, ako sa maju a tak a ona zdvihne s takym monotonnym tonom hlasu a povie"potrebujes nieco", 😠 vtedy ma ide porazit, pritom chcem len pokecat co nove. 🙄
ja uz tiez vela veci beriem z nadhladu, ale kazdy z mojej rodiny kto ich par krat videl alebo stretol povie ze su nejaky divni, ze sa s nimi ani neda pokecat normalne, lebo vela veci nevedia pochopit a chytaju za slovicka a s tym mam aj ja problem, 😝
pozerali sme napr. inzeraty a len sme sa bavili v akom stave je dom ked nas nejaky zaujal a uz boli reci, co vymyslame, naco nam je dom, mame byt a pod... tak chapes ze byvat na jednom pozemku nehrozi, aspon nie z mojej strany. 😉
ale aspon ma tesi ze maju super vztah k drobcovi, kvoli tomu aj vela veci prehliadnem. 🙂

lola11
13. aug 2010

@klba no to je fajn, ze sa neboja si ho zobrat, lebo s tym ma moja mamina trochen vytaca, ale co uz snad ked bude starsi to bude lepsie. Ja by som u alebo pri nich nebyvala ani omylom - ani u nasich - to sa vzdy vsetko pokazi. Ako ja ked som s malym u svokrovcov, tak ho svokra nahana a hystericky krici ked sa priblizi trebars k muriku meter vysokemu, alebo ked beha tak je z toho hotova, ze padne a tak. Minule mu dokonca v 36st. horucave vytiahla teplaky z roku 5 a radsej mu ich obliekla - keby nahodou spadol. Esteze som tam nebola, lebo by ma dvihalo.Som potom z toho viac vycerpana - preto tam chodim hlavne ked su tam aj svagrinky s deturencami - to je super, moj Janko ma fakt supis segry. No a to si maleho ani nevsimam, neviem ze tam je lebo sa onho trhaju.... 😀 😀 Krtko je uz hore pobehuje holy - v poslednej dobe to miluje, stale sa mi vyzlieka. No akurat bol za mnou, ze sa vycikal a vela...do serblika nastastie. Boli sme aj splachnut, to ma ako motivaciu 😀 😀

klba
13. aug 2010

@lola11 my snad mame rovnaku svokru, 😀 ked je teplo navlecie ho pomaly do svetra, ked uteka tak ma hystericke vykriky a boji sa aby si neublizil, vsade vidi nebezpecenstvo. 😉
a gratulka k ciku, 😵 sikovnicek je Kristianko, 😵 aj my sme ho tak motivovali.

smajka
13. aug 2010

ahojte babenky.
doteraz som vam svokrovcov zavidela - ze vam pomozu s drobcami...uz ma to prechadza... 😀 😀 ono vsetko zle je na nieco dobre,vsak. ja som tu sice sama ( vela kamaratiek, ale bez rodiny ) ale aspon mi do nicoho nikto nekeca. ako som si vas citala, tak si hovorim ze este stastie ze moja svokra je az v canade. svokor uz nezije. svokra mi robila total peklo pokial sme sa nezobrali, potom sa zmenila. teraz ma zdravotne problemy, tak uz je to v poho.
maji - mnaaam, klobasky aj ja mozem, aj korbaciky 🙂 s tymi pamperskami si ma rozosmiala a aj s tou omsou 😀 to je sila, asi by ma porazilo. a to s tym bruskom v nemocnici by ma asi nahnevalo.
kaji - priznaky? - no nebyva mi zle ako pri samkovi, ale divne ma pobolievava brucho a vsetko co zjem, tak som 'nafuknuta'. trochu mi byva blbo len ked som hladna, tak sa snazim jest castejsie a menej. po samkovi mi ostalo 10kg, ktore sa mi nepodarili zhodit,ale ani som sa nejako nesnazila.. tak teraz sa bojim, ze mi ostane dalsich 10. to ma asi najviac stve. vzdy som bola cislo 10, teraz som 12 a neviem si predstavit byt 14. ☹
aprilovky 2011 som si uz citala, este som sa nepridala ale rozmyslala som uz nad tym. je ich tam dost. april, maj a jun su popularne datumy na babatka. 🙂
gratulujeme k zubkom 🙂 a neni nad to mat vlastne miesto a vlastne auto. ja si to uz inak neviem ani predstavit.
opatrujte sa.x

lola11
13. aug 2010

@smajka cauko maji-vidis vsetko ma svoje vyhody ale aj nevyhody - tie priznaky som mala aj ja - bolo mi blbo, ked som sa najedla bolo lepsie, ale nemala som absolutne na nic chut a jest som musela. Kolkokrat som cumela v obchode, ze co zjest a nic....To iste som mala aj prednedavnom ked som si myslela, ze som tehu - asi som si to navodila co som nato casto myslela. Uz je to trosku lepsie, ale stale uvazujem, ze si pojdem dat vysetrit ten zaludok. Este ma aj na lavej strane tak pobolieva ☹ ☹ ach jaj.
Tak kocenky pekny zvysok dna, vecer vas tu este kuknem ked odidu svokrovci. Pa pa

lola11
13. aug 2010

@klba kaji akoby si pisala o ten mojej - presne - hystericke vykriky - cakam, ze sa maly raz tak nalaka, ze spadne horsie ako keby nezjapala!!!Ahojkaj

rabiva
13. aug 2010

hello girls 😉 tak mam muzika doma, mame zasoby cokolady na pol roka 😅 Ja svokrovcov neriesim, svokor je celorocne v Belgicku 😎 svokra ma svoj zivot a svoje starosti a do nicoho mi nikdy nekecala, ale zas ani nepomoze... ale mne to nevadi 😎 Nastastie mam skvelych rodicov, i ked moja mamka mala min.rok velke nestastie, ale dakujeme bohu ze to vsetko prezila a dava sa postupne dokopy. Oco je na nezaplatenie 😉 Tak dufam ze aj my budeme pre nase deti rovnakou oporou ako su nasi 😵 Akurat sa rozhodujeme ci ideme na rodeo na Muran abo co 😀

smajka
13. aug 2010

maji - mne celkom aj chuti 🙂 spes si musim davat pozor, aby som sa neprejedala... 😀
skoc si radsej k tomu doktorovi koly tym bolestiam v brusku, len tak pre istotu. hlavne ked to uz dlhsie trva.
som bola dnes rano s malym na baby clinic na vazenie, tak som sa pytala kedy si mozem skocit k doktorovi, ze som tehotna. sestricka mi povedala, ze tak koncom septembra bude stacit, pokial sa budem citit fajn. tu to beru strasne na lahku vahu a vsetko sa snazia prirodnou cestou... za cele tehu robia len 2 scany a v nemocnici nehovoria pohlavie dietata. tak si to budeme musiet zaplatit niekde v sukromnej...ach jo, angl.zdravotnictvo. 🙂

smajka
13. aug 2010

ahoj rabiva.
mnaaam, taka cokoladka -teraz si mi narobila chute. sice aj belgicka moze byt,ale ja si nedam dopustit na jahodovu milku - podla mna je najlepsia a nikdy dlho nevydrzi, ked ju tu nahodou zozeniem alebo niekto donesie. 😀
opatruj sa.

lola11
14. aug 2010

Ahojte, tak svokrovci prisli o osmej vecer - ako som predpokladala - ale ma to jednu vyhodu - dlho sa nezdrzali 😀 😀 Po deviatej isli home a maly do postielky. Uz tu mame vikend tak sa chystam k nasim - tatino pre nas pride. Ozvem sa aj odtial ak budem mat nervy na segrin net - niekedy je fakt dost pomaly a ked uz clovek neni nato zvyknuty - tak ma tam niekedy fajne poraza 😀 😀
Pekny vikend dievcata. Pa

klba
14. aug 2010

prajem pekny sobotny den, kocky. 🙂
este len zacinam den, 😅 mali sme rusnu noc, maly zaspal az po 22,h, bol dost uplakany, muz bol v meste s kolegom, mali tezky den v praci, tak si boli posediet,
ja som zaspala pri tv a zobudila som sa na obrovsku burku, dost som sa bala o mm, ani mobil mi nedvihal, tak som ho zo strachom cakala, prisiel az o 01:30, ale hlavne cely. 😨
Na tu burku sa budil aj maly, hlavu si vankusom zakryval co mu blesky vadili, tak sme zaspali az pred tretou. 😔

neskor po obede odpisem, teraz musim frcat varit. 😉

smajka
14. aug 2010

ahojte koceny.
tak my sme boli dnes len trochu po nakupoch. mala som aj kmaratkynu malu, ale isla so mnou este aj kamaratka bez deti, tak sme mali kazda jedno 🙂 je tu hnus pocasie, zima a prsi uz treti den. do parku sa ist neda a tak sa snazim vymyslat nejake aktivity doma. samko sa rad hra s plastelinou, tak to je na dennom poriadku. ani sa pocas dna nesnazim upratovat hracky, az ked maly zaspi. sledujem ze u vas pocasie tiez nic moc.
pekny zbytok soboty. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre