Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

smajka
14. aug 2010

papaju vam deticky vsetko co doma uvarite? moj maly neni velky jedak odkedy zacal papavat a tiez mu viacej chuti jedlo z vonku ako to doma. uprednostnuje rybie prsty, pizzu, (zemiaky vsak neje ani zem.kasu,ani hranolky). som z toho na nervy, hlavne si myslim ze varim chutne a zdravo. 😢

lola11
15. aug 2010

@smajka ahoj maji - moj maly nastastie papa dobre - klop-klop. Ranajkam moc niekedy neda, ale zase viem, ze do vecera to dobehne - zboznuje polievky - plny tanier pred obedom nie je problem. Druhemu moc neda ked sa zobudi - hlavne ak su to zemiaky 😀 😀 ale vecer sa niekedy napapa ako drevorubac 😀 😀 A varim mu len doma - to mu chuti, ale je pravda, ze aj pizzu lubi - vsak je made in Italy 😀 😀 Vies, to mas mozno aj preto, lebo si v UK - to je dost polotovarovy narod a hlavne vsetka ta dobra hama po uliciach - KFC, alebo dobra cina - mnam az mi sliny tecu 😀 😀 Ked som bola v maji v Londyne tak som hadam 2 kila za ten tyzden pribrala co som chcela vsetko ochutnat co som kedysi lubila ☹ ☹

No ale koceny vikend usiel ani neviem - esteze som bola u nasich, lebo to dnesne pocasie...v noci zacali burky a prestali hadam az o 10tej rano. Esteze poobede trosku vyslo slnko a hodinku sme boli vonku, lebo by nas z maleho svihlo - on je hrozny ked nemoze ist von!!! No ale uz sme home, aj sme pospratovali co sme si zase doniesli - zase nemusim do stredy varit 😀 😀 Aj hribiky boli, takze zajtra mam na obed vyprazene bedle - mnamy uz teraz sa tesim. Tatino zase doniesol kose dubakov -stale je dobre pocasie na hribiky, mamina ma uz nasusenych asi 5 4l poharov!!!
Oki, tak pekny zvysok nedele, idem skype-nut s mojim Jankom. Ahojkajte

smajka
15. aug 2010

maji - presne tak. v uk sa vsetko kupuje vonku, napoly -alebo uplne urobene. ja si to sice tiez viem ulahcit, ale varim aj doma. hlavne sa snazim varit polievky, tie mame so samkom radi. a cinu...mnaaaaam, tak to je tu moje najoblubenejsie.
sa mas ze sa ti maly vie tak napapat. si nevies ani predstavit tie nervy, ked sa snazis,varis a maly to nechce ani ochutnat. samko by ani nejedol normalne jedlo len by snackoval. a samozrejme ze mas pravdu-urcite je to aj tym ze sme v uk. chodievame casto von s kamaratkami a to jedavame len vonku. to by sa asi po mne pozerali, keby som vytiahla svieckovu v nejakom tegliku 😀 😀
waw, tie hribiky musia byt super. ja mam este nejake susene z vianoc a na sk doplnime zasoby. samko mi ich vsak vytahuje zo vsetkeho a vypluva...potvorka.
my sme dnes boli chvilu vonku, potom na obed a teraz uz relaxujeme doma. manzelik kupe maleho, tak som 'nenapadne' na nete.
opatrujte sa.x

lola11
15. aug 2010

ja som fakt stastna, ze tak dobre papa - lebo co mam kamosky niektore kazde susto do dietata tlacia...to by som asi nezvladala. Par-krat sa stalo ked bol maly chory, ze mi nejedol a to som mala ine nervy. To je clovek taky bezradny ci co...Uz sme kecli s tatinkom - maly mu stale hovoril len avoj, avoj tatinko dones mi cucu 😀 😀 a pridi uz ☹ ☹
Dobru nocku, idem sa sprchnut a ulozit Kristianka spinkat. Pa

lola11
15. aug 2010

@smajka maji to mi chyba - vecery vzdy patrili chlapom - okupali sa, napapali, umyli zubky, pomodlili a isli spinkat - teraz to musim vsetko ja robit - ach jaj ☹ ☹ Este raz dobru nocku.

smajka
15. aug 2010

ahoj maji - tak to si zase nemysli ze kazdy vecer. ja to mam len v nedelu, nastastie manzelik si to uvedomuje,tak mu to nevadi. on pracuje 6 dni v tyzdni od 10am do 10pm. je to onicom, ale uz sme si zvykli. co uz ked potrebujeme aj z niecoho zit... 😉
dobru nocku.

dadqa86
15. aug 2010

Ahojte...Som tu uz dlho nebola trosku zaostavam 😅 co mate nove?a ako sa mate?Nejake nove tehulky nam nepribudli? 🙂

klba
16. aug 2010

ahojte.
mno, my sme mali najprv skvely vikend, boli sme na hriboch, v sobotu sme za dve hodiny aj s cestou nazbierali dva plne kose, len to bola rychlovka, kedze sme museli vyzdvihnut maleho,
v nedelu nas vyhnalo po cca hodine hrmenie z lesa, tak sme sa pratali kade lahsie kym nas nestihne burka, ale nasli sme v tej rychlosti aspon za jeden aj pol kosika, vacsinou dubakov.
Boli sme az na smer Ziar nad Hronom a ta burka bola brutalna, kazdu chvilu urdel blesk, museli sme odparkovat auto, ani stierace nestihali ten napor vody, na ceste stalo plno vody a ked sme sa vracali smer NR tu bolo sucho. 😕

A najhorsie som sa dozvedela doma, ocina vytopilo, byva v Chrenovci medzi Prievidzou a Handlovou,
aj moja rodina byva v Nedozeroch, blizko potoka, tam vraj tiez zaplavy uradovali, od nich nemam ziadne spravy a ostatna rodina byva priamo v PD, tak dufam ze im voda nesposobila velke skody, ale je mi z toho velmi smutno, nemozem sa na nic sustredit a stale na to myslim.
Neskor na obed vas docitam, najprv si musim dokoncit robotu.

lola11
16. aug 2010

@klba boze kaji ja som presne rozmyslala, ze koho tam poznam - to ma fakt mrzi, dufam, ze tvoj tatino je v pohode aj ostatna rodina. Ta voda to je hruza - ja som to nastastie este nezazila a dufam, ze ani nezazijem...

Inac sranda, vcera ma maly inac dostal!! Vecer som sa sprchovala, on uz lezkal. Vypnem sprchu a kriky!!!Vybehnem mokra za nim a ze : " maminka pusinku" 😀 😀 😀 No nezozrali by ste ho....ani clovek nema kedy byt nahnevany 😀 😀
Tak teda pekny pondelok, ideme von, ale na piesok sa neda - je riadne premacany. Tak hadam vybehneme len s bicyklikom. Papa

dadaga
16. aug 2010

ahojte babeny mozem sa pridat? vidim,ze mate rovnako stare deticky ako ja.. mozno daktora s tym rozdielom,ze my sme uz aj druhe cakali, ale zial v 6tt odislo... takze teraz sa mozeme zacat snazit nejako v 10a alebo 11 mesiaci..tak snad to stiham s vami?

lola11
16. aug 2010

jasne dadi - inac pamatam si ta z junovciatok 😀 😀 Ty mna nie, lebo som bola taky "tichy spolocnik" Sem-tam som len nieco pisla, ale neskoro som to nasla, tak som uz "nezapadla" a potom ani nebolo casu...
Tak vitaj, aj my by sme chceli druhe baby, najradsej babulku. Pekny dni. Pa

smajka
16. aug 2010

ahojte babule.
my mame za sebou cely den hrania sa v parku - po dlhsej dobe konecne celkom pekne pocasie. musim povedat, ze dnes som citila unavu po celom dni. nikto okrem manzela, vas 😉 a najlepsej kamaratky este nevie o tom ze som tehotna, tak navonok sa snazim predstierat ze sa nic nezmenilo. davam si vsak vacsi pozor ked zdviham maleho, beham za nim...
kaji - tak to mi je luto, dufam ze vasi su v poriadku. nasi to dufam tiez nezaziju- byvame pri ilave a este tam take problemy neboli.
maji - haaaa, take srandicky pozname 😀 . samko teraz najnovsie ked nieco chce a nechcem mu to dat, tak reve ako divy-vsetci po mne samozrejme pozeraju co si ho neukludnim.
dadqa86 -ahoj,mame sa fajn a ty? nieco nove? my vsetko co je nove,tak sa tu docitas 🙂
dadaga - vitaj medzi nami

klba
17. aug 2010

ahojte, som len na skok, dnes mam lietacky po meste, este ma cakaju nakupy ked sa mm vrati z prace, ale chybali ste mi, 😵 tak musim nakuknut.
inak na FB mam foto a videa z okolia PD a je to hroza, stale na to musim mysliet, som z toho stale nestastna a smutna, taky krasny kraj a same pohromy sa tam, deju. 😢

@lola11 to musel byt krasny pocit, 😵 nas drobec sa nerad tuli, on totoiz nevie vydrzat v naruci a nepochodovat pri tom, 😅 ale teraz najnovsie pocuvame ako mne alebo jemu bije srdiecko, aspon chvilu si ho takto pritulim. 😉 🙂
a ja som tiez pisala jednu dobu do majovciatiek, ale tak ako ty som sa pridala neskoro a to sa uz baby poznali, tak som tam aj prestala chodit uplne.

@dadaga vitaj a pis a je mi luto co sa ti stalo. 😔
inak nepisala si nahodou do marcoviek? ja som tam sem tam nakukla ked som cakala na // ciarky, nakoniec to nevyslo, tak skusame dalej.
moc ti drzim palce aby sa podarilo, viem ze to teraz tazko prezivas ale verim ze ti zivot prinesie dalsiu radost a nadej. 😉

@dadqa86 zanedbavas nas, musis viac pisat. 😉 🙂

@smajka a kedy to planujes povedat vasim?
ja ked budem tehu budem tiez 🤐 az po 3 mesiaci sa prezradim. 😉
a ako sa citis, si ok?

klba
17. aug 2010

jaj a este som chcela dalsiu pikosku, mudre perly mojej svokry. 😉 😀 😝
od zajtra zacina Agrokomplex (neviem ci to poznate, je to vystava v NR, su tam polnohospod.stroje, zvierata, vystava a ochutnavka potravin, plodin a pod...)
a spominali sme svokre ze tam ide mm cez ich firmu do jedneho stanku prezentovat ich vyrobky a svokra mi hovori ze dufam ze sa nejdes aj ty pozriet s malym na vystavu.
Tak som jej povedala ze asi ano, akoze chapete? 😖
Obycajna vystava a pre nich je to divne ze tam pojdem, podla nej je to strata casu a tahanie maleho tam kde netreba, pritom tam chodi denne niekolko sto az tisic navstevnikov. 😝
A su tam zvierata, stroje, maly bude happy, ale svokra mi zakazala sa priblizovat k zajacom, je rozsireny zajaci mor, ach jaj, mne je to az smiesne. 😀

dadqa86
17. aug 2010

@klba: Nooo ja sa snazim 😅 len teraz som u nasich vo Zvolene aj s manzelom v Nedelu sa vraciame do Presova domov tak budem mat viac casu a slubujem ze sa polepsim 🙂 😉

lola11
17. aug 2010

@klba 😀 😀 som rada, ze len moja svokra neperli - akoze co sa stara - toto neznasam - nenapadne sa vyzvie co robime a kde ideme a potom zautoci, ze? Ale jednym uskom dnu, druhym von. Keby to bolo blizsia aj ja idem - maly zboznuje traktor, bagre a podobne stroje - a o zvieratkach ani nehovorim. Vcera som bola na Zumbe a pri hale sa akurat skladal cirkus Ales - no a mali hned oproti vchodu klietku s 2 velkymi levami a 4 malymi tigricatami - krasne ako plysaciky. No maly sa odtial nechcel ani pohnut - esteze bola pri nom jeho milovana Deniska(ta manzelova neterka) Tak celu hodinu boli len tam. No a asi s nim veru aj pojdem na predstavenie - bude mat zazitok. Len neviem ci to spomeniem pred svokrou 😀 😀 Az nas nahodou levy nezozeru....Mam tam tento tyzden ist - no moc sa mi nechce, ale pojdem, lebo k nasim chodim na vikendy - az som spravodliva.
My sme dnes boli doobeda na ihrisku - poobede sme isli do nemocky za mojou sestickou a potom do tesca na nakup - no prisli sme zmoknuti ako mysi - hlavne ja, maly bol v bugyne pod plastenkou, tak pohodka. Ja som sice mala dazdnik, ale viete ako je to tlacit kocar a mat dazdnik 😒 😒 Ale aspon som si cosi pokupila, lebo chladnicka zivala prazdnotou 😀 😀
Tak sa majte koceny, pekny vecer. Pa

smajka
17. aug 2010

ahojte.
my sme dnes nakupovali ozivot. odchadzame uz o dva tyzdne, tak kazdemu treba nieco priniest. vzdy si hovorim,ze uz nikomu nic nekupujem, ale neda mi to. a ako vzdy som si to nechala na poslednu chvilu.
kaji -citim sa ako kedy. ked som hladna, je mi trochu blbo a ked sa najem tak mi je tazko a mam zahu. najlepsie je asi jest menej a castejsie, ale to sa lahko povie - nemam cas cely den sledovat kedy mam jest. nasim by som to chcela povedat ked budem na sk. pri samkovi som im oznamila az po 3 mesiacoch, ale teraz by to bolo divne, keby im to doma nepoviem. neviem kedy potom pojdeme domov, mozno na vianoce,alebo az s mimi. tak im to chcem oznamit osobne. ty kokso ta tvoja svokra je iny exot, som sa zasmiala koly agrokomplexu. moj byvaly ( roky dozadu ) studoval v nitre na pedagogickej, tak som tam chodievala casto. a na agrokomplex sme chodievali kazdy rok. a milujem gastanove jazycky -tie som veru nejedla uz roky. 🙂
maji - aj vy traktorujete? my vsade kam ideme tak mummy kde traktor a ked nejaky zbada, tak krici aj 20 x. potom povie dedo traktor. - to lebo moj otec doma ma traktor. a zvieratka tiez zboznujeme. 🙂

rabiva
18. aug 2010

ahojte baby, ani neviem ako zacat ale nemam moc dobre spravy. Hlavne teba Smajka nechcem moc stresovat 😒
Vyzeralo to tak ze sa uz mozem zacat tesit na april2011 pretoze prvy testik 1.8. ukazal // a potom o par dni mi to potvrdila dr - to som bola 4+4tt, a den na to boli vysledky z krvi. Na poradnu ma objednali o 2t neskor. Par dni som este robila a stresovala sa kvoli blbej robote neskutocne riadne a tesila sa na dovcu. Zozaciatku mi aj byvalo zle. No cca 10-12dni mi uz zle nebolo, iba ma drzala ta neskutocna zravost a mala som aj bolestive prsia. Nezdalo sa mi to tak som si este 12.8. spravila test a mala som silne //, vcera som sla na kontrolu lebo som mala fakt blby pocit a moje obavy sa potvrdili. Dr ma prezrela, netvarila sa nijako nadsene, vraj mam tuhu maternicu a nie je to dobre. Predpisala mi 2x denne Duphaston a listok na sono, tam ma zobrali hned poobede a dr potvrdil to ze, sice je gest. vacok ale je pravdepodobne prazdny ☹ ☹ velkostou je tak na 4+4tt a realne by som uz mala byt podla PM 6+3tt, co by uz malo byt vidno aj srdiecko, a rozdiel je dost velky 2t. Tak mi dal 2moznosti bud som otehotnela neskor, vraj okolo 31.7. - co teda urcite nie, ja som uz 27.7. mala spinenie (co som ale predpokladala ze pred MS ako klasika) a hned 1.8. by mi test predsa neukazal tehu. No a 2.moznost ze by proste plod prestal rast. Mrzi ma to dost, pretoze sme sa velmi tesili aj manzel by ma na rukach nosil, a teraz sa zlosti ze robim unahlene zavery, ale myslim ze zena to citi. Tak musime cakat dalsi tyzden ci sa to zvacsi, a ak nie tak musim na ... ☹ ☹ Nechcela som o tehu rozpravat skor, ani si to davat do pasu kym nevidim srdiecko... A vcera mi dokonca dr dala aj knizku, z ktorej som sa ani po tych spravach nedokazala tesit.
Mrzi ma ze to tu tak rozpisujem, ale som sa asi potrebovala vypismenkovat 😒 TAk vam prajem pekny dnik a uspesne snazilkovanie 😉

smajka
18. aug 2010

ahojte babeny.
rabiva - to je mi luto - strasne. dufam ze bude vsetko v poriadku a mozno si predsa otehotnela neskor.. mozno ti bolo 27 len zle. budem na teba mysliet a drzim palce cely tyzden. manzelik ma pravdu- treba mysliet pozitivne.
pekny dnik aj tebe,opatruj sa. 🙂

lola11
18. aug 2010

@rabiva rabi drzim palceky nech sa vsetko dobre vyriesi - teraz uz len nech prejde rychlo tyzden, co? No a caka ta najzlozitejsia vec - nemysliet nato 😒 😒 Ale nestracaj nadej - bude to ako ma byt. Vies ono na tej druhej - blbej verzii je to dobre, ze priroda je mudra a ked nie je nieco v poriadku, tak sa s tym vysporiada. Ale uvidis, to sa ta nebude tykat a zachvilu nam tu budes rozdavat tehu baciliky 😀 😀 😀
Drzkaj sa. Pa

dadaga
18. aug 2010

@klba ano pisala.. malo to byt v marci... no nevdi snad to bude o par mesiacov neskorej? snad??? aj ked zo strachom, ale snad predsa...

dadaga
18. aug 2010

lola ano ja si spominam na teba... tak matne ja som potom stade odisla a sme dobra partia bab na Fb...zostali.. na konika uz som nechodila potom...

smajka nedvihaj...... radsej to ries nejako inak... aby si nedopadla zle.... ja som tiez tajila.. aj utajila.. ale s akym koncom nanic...

@rabiva drz sa... neviem preco ale hovori sa,ze ked si tehu a nedostanes druhu menstruaciu malo by to byt ok... ja som tiez tak dopadla nanic.. v 6 tt spotany potrat.. tiez najprv nevideli a potom videli a podobne dristy mne bolo jasne,ze ako mi prestalo byvat zle ze uz to nie je dobre... aj sa to potvrdilo...

lola11
19. aug 2010

Ranko koceny - dnes toho moc nepisnem - ideme s malym k svokrovcom ☹ ☹ No musim ist aj tam, lebo zase by si svokra lutala, ze k nasim chodim na vikendy a k nej vobec. Ale spat tam teda nebudem - uz mam aj vymyslenu vyhovorku 😀 😀 Ako oni su v pohode, ale zase budem cely den v strehu aby maly nahodu nepadol - lebo to by bola katastrofa!!!Aj som mu nabalila 2 teplaky, lebo keby nahodou premacal jedny az zase nanho nenavlecie tie fialovo-ruzove so srdieckami ako minule pri tych 36st. 😠 😠 Tak vam prajem pekny dnik. Ahojte

klba
19. aug 2010

ahojte. 🙂
@rabiva, moc ti drzim palce nech to dobre dopadne, este stale je nadej, velmi na teba myslim nech to dobre dopadne.

@dadaga, dufam ze sa co najskor podari, drzim palce nech pride vytuzene tehu a hlavne nech prebieha ok.

@lola11 😀 , tak si navstevu uzite, prajem pevne nervy. 😉 😀

@dadqa86, jasne, chapem, 🙂 uz sa tesim na pokec. 😎

dnes isiel manzelik na ten agrokomplex, ja tam pojdem kuk s maminou asi cez vikend, aj tak by nam bolo bez tata doma smutno.

ozaj kto chodite na FB mozte si ma pridat, poslite mi ip a napisem svoje meno. 😉

helenkasabinka
19. aug 2010

ahojte ja vas citam ale obcas neviem co pisat 😅
@rabiva strasne ma mrzi,co sa stalo a zelam vela vela stasticka a zdravicka a vsetko bude v uplnom poriadku

smajka
19. aug 2010

ahojte. vcera som si 'zarobila' - nejaky blazon mi odrazil zrkadlo na aute a tak sme museli objednat nove, lebo uz sa to neda zachranit. neznasam ked musim platit za nieco co som nespravila.
helenkasabinka - pis ako sa mas, aky ste mali den, ako sa citis, co mala vyviedla alebo kludne o pocasi... ja som rada ze sa tu mozem 'vykecat' - postazovat. 🙂
maji - vela stastia dnes a mozno to zrovna bude super dnik 😀
kaji - hadam by si maleho nechcela tahat na agrokomplex 😀 😀

rabiva
19. aug 2010

dik baby ste zlate, cakam co bude dalej, vcera sa objavilo aj slabe spinenie, som myslela ze sa to uz spusti samo a dnes nic 😒 tak pockam uvidim co bude dalej. Ani neviem preco som si myslela ze "mne sa to nikdy nemoze stat" 😔

@dadaga to ma mrzi, tak som asi taky isty pripad, ak sa mozem spytat stalo sa ti to pred ci az potom ked uz bol Lukasko na svete?

@smajka no to je blbe, neprijemne, ale hlavne ze nic horsie sa nestalo... mne minule roztrepali zadne okno pri koseni travy 😠 ale mam havarijne tak som cvakla len spoluucast

aha a este som sa chcela spytat, ak beriete nejake vitaminy, viem ze sa tu rozoberala kyselina listova, ja som ju zacala brat v case otehu a hned sa mi objavili hnacky 🤐 po potvrdeni tehu som presla na Calibrum babyplan a h.neustali 😖 ked som to teraz spomenula dr tak pozerala na mna akoby som spadla z visne, ze to by mi skor malo sposobovat zapchu a nie naopak, tak ze ju mam hned a zaraz vysadit, tak teraz uz neberiem nic 😕 a uz ani nic podobne nemam. Tak neviem ci do buducna opet brat tieto vitaminy, zatial som sa ani tu na fore k podobnej teme nedopracovala 😕 Nema z vas niektora podobny problem?

dadaga
19. aug 2010

@rabiva.. cca 3 tyzdne dozadu 30.7.2010 Lucky ma 2 roky aj 3 mesiace....teraz... no keby sa mi to stalo vtedy tak sa asi zblaznim... isla som do toho,ze ked mam jedno tak to bude ok.. no asi to take ok nebude len tak ...sak uvidime?

smajka
19. aug 2010

rabiva - zrovna som na teba myslela, ako sa asi mas. 🙂 asi ti moc nepomozem, ja beriem angl. -pregnacare, co obsahuje 17 vitaminov, mineralov a kyselinu listovu. neni som si ista ci sa predavaju aj na sk.som s nimi spokojna, brala som ich aj pri samkovi a nemala som ziadne problemy. dr ti neporadila nejake ine?

dadaga
19. aug 2010

@rabiva presne to som si myslela aj ja ...ze ked jedno mam mne sa to proste nestane... no a vidis stalo sa...
ja beriem kys. listovu... mne to moj lekar kazal...ze mam brat az 2 za den.. ale dakedy nevezmem dakedy len jednu ako kedy.. a beriem aj calibrum tiez.. brala som asi 3 mesiace pred otehotnenim.. a beriem to aj teraz.. nech sa telo trosku zasobi.. no a povedal mi,ze budem brat aj dufaston potom.. ze pre vyvoj zlteho telieska.. ked zostanem ... tak uvidime? no kazdopadne este mam trochu casu sa spamatat fyz. aj psych.. to hlavne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre