Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

helenkasabinka
21. aug 2010

@lola11 jej gratulujem ku krsnitku malinkemu 😵 😵

helenkasabinka
21. aug 2010

@klba juj klbka tak Vam moc drzim palceky aby sa uz konecne vdaka vypoctu zadarilo babatko a pokial je to mozne,tak hned aj to dievcatko 😵 😵 😵 😵 😵 😵

helenkasabinka
21. aug 2010

ja mam dostat o 4 dni mrchu,tak som veru zvedava,co a ako ale nedufam,ze by som mohla byt teraz tehu aj ked nemam ziadne zvlastne pocity ale mam taky pocit,ze nie som 😅 😉

klba
21. aug 2010

a otazka dna, ked uz mena spominate. 😉
ake mena mate vybrane? 😵

ja som mala uz pocas prveho tehu vybrate meno pre dievcatko Jasminka, pri tom asi aj zostanem, 🙂 😵 aj ked tych dievcenskych sa mi paci omnoho viac mien ako u chlapcenskych, tam mam fakt problem nieco vybrat, 😅
mozno Alex, Maxim, Timotej, Tobias, ale to mi asi mm neschvali, 😝 jemu sa paci Krystof, alebo Jergus.

klba
21. aug 2010

@helenkasabinka, telepatia funguje, 😉 akurat ta hladam na FB. 😵
no som zvedava ci sa vam podari, drzim palce nech mrcha nedorazi, mna uz druhy den prehana, dnes je to uz celkom ok, vcera som si dala smectu a zabrala, to mozu brat aj zeny ked su tehu, inak nic ine mi nie je, takze musim cakat do 28. kym sa MS nedostavi, ale kedze mi naposledy blbol cyklus, je mozne ze aj teraz to bude podobne. 😔
inak v to dievcatko nedufam, krizili sa mi cervene a zelene dni vo vypocte a skor si myslim ze ta baba nam zase nevyjde, ale hlavne nech je mimi zdrave, ak sa teda vobec niekedy zadari. 😅

helenkasabinka
21. aug 2010

@klba jaj tak sa krizili? ale ved si pisala ze sa nekrizil uplne cerveny den so zelenym nie? 😕

klba
21. aug 2010

@helenkasabinka, pred dvoma dnami som mala posledny zeleny den a zacal mi prvy cerveny, vtedy sme skusali a vcera bol den pred plne cervenym dnom, cize najvacsia sanca na tehu, to sa mi uz nekrizovali,
ale kedze ten prvy sa mi krizovali je mensia pravdepodobnost ze pohlavie vyjde, 😉 ved ty vies, to len pre kpcky ktore to nepoznaju. 🙂

helenkasabinka
21. aug 2010

@klba ja viem moja ale ak by si vcera otehotnela pri snazilkovani od jonasa a vcera sa ti tie dni nekrizovali tak pohlavie by sa nemalo menit 😉

klba
21. aug 2010

@helenkasabinka no ved uvidime, len keby aspon to tehu vyslo. 😉
inak my sme ake zavislacky, piseme si na koni a zaroven na FB. 😀 😀 😀 skoda ze byvas par km odo mna, uz sme mohli sediet spolu na kave. 😉 🙂

helenkasabinka
21. aug 2010

@klba 😀 😀 😀 no veru,vidis to? 😀 mala spinka tak na kavu nemozem 😅 ale dakedy uz musime dat stretko 😵

klba
21. aug 2010

@helenkasabinka, keby si necitala nahodou na FB tak mozno to zajtra vyjde a pojdeme spolu na hriby. 😉 😀 😀 😀
sa musim na tom smiat ako si piseme na viacerych strankach naraz. 😀

smajka
21. aug 2010

ahojte. kaji -ty si exot 😀 😀 😀 - chudak manzelik...ale tak co, ked to malo byt vcera, tak nech si plni povinnosti 🙂 . stejne chlapi si len uziju a my potom musime zvladnut vsetko ostatne!
helenkasabinka - 4 dni cakania? dufam ze ti to vyjde 😉

smajka
21. aug 2010

http://www.nasarodina.sk/tehotensky-kalendar/ka...
kocky, vyslo vam to? mne to vyslo pri samkovi a podla tohto kalendara by sme mali mat dalsie mimi dievcatko. 🙂 samozrejme to beriem s rezervou..

klba
22. aug 2010

ahojte. 🙂
tak sme boli s helkou na hriboch, na moju malickost davali sialene tempo, 😝 ale predsa sme nieco nasli, sice nie vela, ale uz je sucho, dokonca som vyhodila len jeden suchohrib a mini dubak, ostatne boli eno nuno. 😵
uz po 9,h som bola vyzdvihnut u maminy drobca, len sme este u nej pokecali, potom som dostala chut na leco, ved co na tom ze mam zo vcera kura navarene, 😀 tak som si spravila za jednu plnu wokovu panvicu, este teraz sa zalizujem, 😝 aj malemu to uplne chutilo, dokonca si chlebik namacal. 😵
Potom som si hribiky nakrajala, samozrejme ze aj pofotila, 😉 a teraz konecne vegetim. 😎

klba
22. aug 2010

@smajka, 😉 no jeho nikdy netreba prehovarat, ale bol fakt riadne zmordovany, no ale sluby sa maju plnit. 🙂
a s tym kalendarom to na pocudovanie u Simonka vyslo aj mne, juj a teraz mi vychadza az do novembra dievcatko, to by sa mohlo podarit. 😵
ale som prekvapena lebo podobny kalendar mi nevychadzal a tu mi sedi. 😅

dadaga
22. aug 2010

Klba ty si sranda baba,ze znasilnila muza...xixi no ale ked Jonas kazde no nie...xixixi drzim palec nech je to dievcatko.. a ozaj ty si mu pisala alebo si to tu na nete zadaval? ci ako? lebo segra moja ta mu pisala... tak nevie co z toho ma ale zatim sa im nedari.... tak uvidime????

smajka
22. aug 2010

ahojte, my sme sa prave vratili z cosca (nieco ako u nas metro ), maly hned zabuval a my sme este pol hodky vybalovali. to si robime raz za cas velky nakup a potom si uz len v tyzdni dokupujem co potrebujem. manzelik bol zlaty, nenechal ma nic nosit. inak mi zacalo byvat blbo kazde rano. som si myslela ze ma to obide, ale zial kazde rano uz tyzden. a tiez ked som hladna, to mi je na odpadnutie.
kaji - to je super ze ste si vysli na hriby aj s helenkou. to uz asi ziadne hriby nebudu ked ja dojdem domov o 2 tyzdne ☹

klba
22. aug 2010

@dadaga, no muz bol vopred informovany nech je v den D k dispozicii a kedze to slubil tak musel splnit aj poslepiacky. 😉 😀
to vies, vypocet na dievca je len kazdy druhy mesiac, aj to len 4 dni a najvacsia sanca je predposledny treti den. 😉
ja som Jonasovi volala, Hela mi dala na neho kontakt a hned som sa popytala co ma zaujimalo, viac mi to takto vyhovovalo, ako cez mail,
ale baby si to bezne davaju posielat cez mail, len pozor na to, je este jedna podobna stranka, vola sa chlapec dievca a sice sa vydavaju za Jonasa ale nemaju s nim nic spolocne, dokonca ani vypocty sa nie vzdy zhoduju a miesto 20 € platis 60 €. 😅

@smajka mas super manzelika, treba sa starat o nastavajucu dvojmaminku. 😵
a tie nevolnosti snad coskoro ustupia, pri prvom tehu ti nebyvalo zle?
a s tymi hribami neboj, iste najdete, od polovice tyzdna sa ma ochladit, snad aj sprchne, akurat za 2 tt by mohlo nieco vykuknut, tak verim ze sa vam postasti. 🙂
ja som ani nedufala, kedze je dost teplo, v lese bolo sucho a boli sme siedmi, tak som rada aj za to malo co som nasla. 😵

klba
22. aug 2010

a par foto z hubacky, ako vravim, malo ale potesi, kedze nebol takmer ziadny odpad. 🙂

helenkasabinka
22. aug 2010

ahojte kočulky 😵

no tak ako klbka spominala,boli sme spolu na hriboch konecne 😵 bolo fajn,no nieco sme nasli na moje pocudovanie,kedze bolo sucho ale najviac nasiel moj brat hribov 😕 😵

no a mne na tento rok podla toho kalendara vychadza chlapcek 😕 😕 ale zasa malu ked som pocala mi podla toho kalendara vychadza chlapcek no nejak sa sekli,kedze pipik jej nenarastol 😕 😅 😀 😉 takze ja tomu neverim 😉

klba
23. aug 2010

ahojte. 🙂
dnes o 11:30 nas caka navsteva na imunoalergologii, som zvedava ako dopadli vysledky, ked som tam volala min. tyzden uz ich mali, ale za 3 tt ich nedokazali vyhodnotit. 😝
Neviem co je lepsie, či to, keď nám niečo nájdu, trebars znizenu imunitu a dajú konečne lieky alebo negatívne výsledky a budeme stále nezdraví bez zrejmej príčiny. 😕
este sa poobede ozvem, 🙂 prajem pekny den. 😎

lola11
23. aug 2010

Ahojte - dakujem vsetkym za gratulacie ku krsniatku - Lukinko je uplne nadherny - vsak ako kazde male babatko 😀 😀 Aj som ho uz drzala a tisila, lebo sme segre pomahali s prisatim - uz sa jej pomalicky zacina tvorit mliecko, ale ma este makke bradavky, tak sa mu nedari - sa inac jedoval chudacik - ze mu to neslo ako z flasky 😒 😒 Toto ma dost stve, ze im davaju nutrilon vycucne to jedna radost a potom sa natrapime kym ich naucime na didik - ze? No dufam, ze bude kojit v pohode.

@klba no Kaji - tie tvoje chutky...co by v tom asi mohlo byt? Zeby jonasovka? 😀 😀 😀 Si ma pobavila s tou tvojou "akciou" na manzelika. To sme aj my zazivali ked sme pracovali na malom - Janko mal zrovna najvacsi frmol v praci a musel 😀 😀 No ale Kristianko sa teda vydaril, tak to stalo za tu namahu 😀 😀
Hribiky potesia vzdy, ze? Ja som v piatok robila rizoto s mladuckych dubacikov - mnamy sme sa s Deniskou zalizovali.

@smajka
@smajka

lola11
23. aug 2010

@smajka maji presne toto som pocitovala ked som cakala maleho - ked som bola hladna mi bolo na odpadnutie a zle, ale na nic som nemala chut - som sa musela ukecavat nieco zjest. Som zvedava ake bude druhe tehotenstvo - uz aby bolo 😀 😀

dadaga
23. aug 2010

lola neboj ved sa dockas.. xixi inak aj ja som to tak mala tiez hladna zle na odpadnutie a ked som mohla jest tak chut ziadna... alebo velka a na vsetko.. fuuuu.. no tiez sa tesim na to dalsie tehu... snad to nejako v tom oktobri ci novembri vyjde.. teraz by som mala konecne dostat len netusim kedy ci po 4 tyzdnoch ci po 6 tyzdnoch... radsej by som bola leby po tych 4 nech nemusim tak dlllho cakat...
nemate s tym daktora skusenost???

klba
23. aug 2010

ahojte, ja len na skok.
uz sme doma, z krvi nam zistili znizenu imunitu, 😒 aj som to predpokladala kedze bol drobec posledny rok kazdu chvilu chory, ani ATB nezaberali, ale som rada ze to nie je alergia, napr. na prach a pod... toto sa da aspon posilnit vitaminmi, tak idem kuk na net co o tom pisu, zatial papa. 🙂

dadaga
23. aug 2010

klba to nic nie je....deticky v ich veku si imunitu este len buduju...az okolo veku 6 rokov sa da povedat a zistit ci bude alergik.. aspon co mne lekarka povedala.. my sme tiez boli a tiez zistili,ze ma znizenu, ale povedala,ze to nic neznamena...ze to sa upravi este....

klba
23. aug 2010

@dadaga diky za prispevok, 🙂 akurat sondujem na nete, lebo sa neviem docitat ci sa mu natrvalo imunita posilni v urcitom veku alebo to bude mat dozivotnu liecbu.
Alergici nie sme, tak dufam ze nebude mat alergiu, toto je este celkom ok zistenie, aj som to predpokladala po castych chorobach s dychacimi cestami, zapaloch uska, hrdla a pod... v konecnom dosledku iste lepsie ako alergia, ktora sa nam dufam vyhne, zatial nam nedala ziadny termin, len ked mu nepomoze imunoglukan mame prist.
Akurat mi povedala ze sa mam vyhybat uzavretym centram, ze ho zatial nemam davat do skolky, tak zacinam uvazovat ci si nepredlzim matersku a ked dovtedy nevyjde tehu budeme sa snazit dalej, kedze nemozem uz dlho cakat na tehu, u nas v praci sa prepusta, tak viem ze by som sla a uz aj vek tlaci.

smajka
23. aug 2010

ahojte.
kaji - som rada ze vam to dopadlo ako tak dobre. aspon vies o co ide a mozte bojovat.
maji - ja som samka nekojila, lebo sa mi nevedel prisat. chodila som aj na poradnu, kde sme to skusali, ale maly proste nechcel a len plakal a jedoval sa. tak som si vyse 2 mesiace odstrekovala a potom som to vzdala. pumpovat 2x v noci a cely den nebola vobec sranda. druhe by som chcela kojit,tak uvidim ako to pojde.
helenkasabinka - som si ista ze si mala z hribov radost. ja som dnes uvarila z poslednych zasob hribovicu, tak je najvyssi cas ist na sk doplnit zasoby. 🙂

klba
24. aug 2010

bre ranecko. 🙂
vcera podvecer sme boli s kamoskou a jej tromi detmi vonku, pridal sa aj moj muzik, my sme trochu pokecali a deti sa spolu krasne pohrali. 😵

inak s tym kojenim sme aj my mali problemy, tiez sme mali problem s prisatim, chodili sme 2 x do tt na prevazovanie, drobec malo priberal a bol placlivy,
krmila som kazdu 1,5 hodinu, medzitym som odsavala, niekdy aj dovtedy kym nenasledovalo dalsie krmenie, ale stale nam to neslo, nechcela som to vzdat, ale nikdy som nedokazala odsat tolko, kolko mi kazala doktorka,
normalne sa zo mna az pot lial a po 3 tt sme to vzdali, ☹ museli sme prejst na flasu a odvtedy maly zacal prospievat a priberat, aj place ustali.
Teraz by som chcela zase skusit kojit, ale ked to nepojde nebudem tlacit na pilu za kazdu cenu, vtedy sme vlastne zistili ze som mala malo mlieka a maly bol hladny a preto stale plakal, vo dne v noci.

lola11
24. aug 2010

Ranko dievcata - no aj ked je uz vlastne pol 11 😀 😀
@klba kaji cim dalej tym viac podobnosti - ja som tiez chodila kazdy tyzden na prevazovanie, az som si kupila kojenecku vahu - nech som kludnejsia. Maly tiez malo priberal - zaspaval na didiku - stale som ho musela budit. Ale neplakal, zrejme mu to stacilo. Vydrzala som do 5 mesiaca (kazdy tyzden v nemocke na vahe!!!)potom sme uz zacali s prikrmamy a kojila som az do 15 mesiaca - ale to uz bola brnkacka 😀 😀 Aj mne dokina potom uz hovorila, ze mam davat nutrilon, ale nedala som sa - vedela som, ze raz okusi flasku a pojde mu to fajn, ze skoncime s kojenim - napchala som teda do seba vsetko co som nasla na podporu kojenia a nejak sme to vydrzali. Si uzijeme s tymi drobcami co?
Dufam, ze druhe mimi bude uz bez problemov - vsak Kristianko mi vytvaroval bradavky na cumliky 😀 😀 , tak hadam bude dobre. Au -teraz som si spomenula ako to zo zaciatku bolelo - az mi vzdy slzy vyhrkli 😖 😖 Ale clovek si zvykne na vsetko, ze?

Pekny dnik, vyzera, ze bude hnusne - ach jaj. Inac akurat vyprazam bedle - tatino mi rano doniesol plny kos - co s tym budem robit? Ale mnamy uz sa tesim na obed. Pride aj moja mami - bude pri drobcovi - idem na preventivku k zubarke ☹ ☹ Pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre