Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

pampeliska1
9. feb 2010

Azeret: takže chceš změnit údaje v tabulce? 😉 😉 Jak jste se teda domluvili?
No u nás je to tak, že to momentálně nějak neřešíme 🙂 domluvili jsme se, že nebudeme čekat striktně až do léta..sice bych chtěla mít mimčo na jaře, ale když se podaří, tak se podaří 😉

azeretka
9. feb 2010

pampeliško: údaje se asi měnit budou na dřívější termín, manžel dnes ráno projevil zájem zapracovat na miminku co nejdřív, ale to ho musím ještě trochu usměrnit 😀 Ze dne na den se začít snažit je na mě moc rychlé 😀 Ráda vše plánuju s předstihem 😉
Je ale pravda, že od té doby, co změnil názor, tak se mi hrozně ulevilo, jsem moc ráda. Teď už jen nějaký čas počkat, co udělá s mým tělem vysazení dlouhodobého užívání HA, ve středu beru poslední prášek 😝

berunka
9. feb 2010

ahojky holkyyyyy🙂

tak se taky hlasim po delsi dobe,vikend jsme meli ve znameni navstev a tento tyden uz me chyta cestovni horecka,v nedeli hura na hory. uz jsem sesmolila seznam co vsechno vzit s sebou a desim se ze pojedeme jak Hujerovci🙂 to je hrozny co se pro to mrne vsechno musi vzit.
a jak se jinak mate?

aveline
9. feb 2010

no mam podanych zopar ziadosti, ale nie som velka optimistka, vacsinou sa ani nezvyknu ozvat naspat
aj dnes som bola osobne zaniest zivotopis do jednej firmy u nas v dedine a lopatisticky som tam tetuske vysvetlila, ze som ochotna pracovat hoc aj ako skladnicka, nech ich neodradza moje VS vzdelanie. Lebo na tych par pohovoroch, kde som bola mi povedali, ze mam prilis vysoku kvalifikaciu, ze by som na tej konkretnej pozicii urcite nezostala.......inteligenti, asi sa im zda, ze hladaniu prace sa venujem len z dlhej chvile alebo co. Uz by som isla robit hocico, par ziadosti som aj na predavacku poslala, je mi to fakt jedno, ved aj tak budem uz najneskor na jesen tehotna, nie? 😀
azer: ako dlho si brala HAK? a aku dlhu pauzu chces robit?

azeretka
9. feb 2010

brala jsem ji více než 10 let a pauzu min měsíc, aby se tělo očistilo od hormonů, ale spíš déle, nevím jak teď tělo zareaguje a zda je vůbec schopné ovulovat. Přemýšlela jsem, že začnu měřit BT

aveline
9. feb 2010

fiiiiiiiiiiiiha, 10 rokov, to je straaaaaasne dlho. ja som brala asi 3 roky, potom som mala prestavku vyse roka a teraz som brala asi 2,5 roka. Nam to vychadza na polrocnu pauzu, ak by islo vsetko podla planu.

azeretka
9. feb 2010

je to fakt dlouho, tělo si na to zvykalo prakticky od 18 let, takže jsem teď celá napjatá, jetsli bude po vysazení vše v pořádku. Čekám velké výkyvy, protože MS před HA byla velmi nepravidelná a bolestivá, to byl vlastně důvod, proč jsem s HA začla, tak uvidíme

aveline
9. feb 2010

tak drzim palce, ja som uz pisala, ze u mna zatial prvy cyklus prebehol v poriadku, uvidime, co bude dalej. Aj som premyslala nad meranim BT, ale som na to asi leniva 😅

azeretka
9. feb 2010

měření nic není, horší bude přenášet to do grafů a vyčíst z nich, co vlastně znamenají, musím to ještě nastudovat, jestli má pro můj proměnný cyklus vůbec význam se tím zabývat 😀

pampeliska1
9. feb 2010

Azeret: Tak to bude ve středu slavnostní okamžik, kdy po 10 letech sníš poslední piluli 🙂 Jinak o měření BT se snažím asi už 3 měsíce, ale já jsem hlava děravá..někdy si na to vzpomenu až za 2 hodiny po probuzení..no děs..A to jsem teď v podstatě jenom doma, takže bych mohla vesele měřit, ale nějak se mi nedaří..
Já jsem HA taky nikdy neužívala, cyklus mám pravidelný, bezbolestný a celkově o tom skoro ani nevím 🙂 Tak snad bude všechno s otěhotněním OK...

pampeliska1
9. feb 2010

Chtěla jsem říct, že MS je bezbolestná atd...né cyklus 😀 😀

azeretka
9. feb 2010

pampelisko: tak to jsi šťastná žena, můžu jen závidět 🙂
na poslední piluli se moc těším, už to nechci nikdy ani vidět 😀

pavlinka777
9. feb 2010

Já neberu HA už víc jak rok a pořád to mám nepravidelný ☹ , teda ze začátku někdy i 50 dní 😲 , těď už je to lepší, tak max 35.. Brala jsem to asi 3 roky. Bezbolestnou MS teda závidím, já mám vždycky pár hodin fakt příšerných. ☹
Jinak jak jsem si tady stěžovala, že chci přibrat tak po střevní chřipce mám zas o kilo a půl míň, ach jo ☹ Ale teď jsem si dala pizzu, už jsem konečně při chuti 🙂
Holky, jaký máte teploměr na měření BT? Nějaký lepší digitální? Taky si chci měřit, ale jsem líná to měřit každé ráno ve stejný čas, ale zkusím to, ty grafy pak vynášet to mě bude asi bavit 🙂

pavlinka777
9. feb 2010

pampeliska: Takže vy už se snažíte?? 😉
To jsem zvědavá kolik nás vydrží čekat do léta, až na jaře vyjedou do ulic kočárky a těhotná břicha 😀

pampeliska1
9. feb 2010

Pavli, já bych tomu asi ještě neřekla snažení 🙂 To je takové "předsnažení", nepředpokládáme, že by to vyšlo (hlavně manžel, který je přesvědčený, že je neplodný 🙄 🤐 ) a když to do léta nevyjde, tak na to "vlítnem" zodpovědněji 🙂 (např. poctivé měření BT).

Jinak já tu mám dneska kooopeeeccc žehlení, tak jdu čučet na růžovku a vrhnout se na to 😔 🙄

swiete
9. feb 2010

pozeram ze dnes ste toho dost nakecali....Ja som happy ze mam dalsiu tazku sluzbu za sebou a zajtra zase na nocnu...Aveline: pozeram ze si z Nitry,moj snubenec je tiez z Nitry, len som si ho doniesla do Košic...on stale tvrdi ze v nitre je prace dost, ale tu mam dobru pracu aspon ja, on zatial brigaduje v stavebnej firme...je to teraz naozaj tazke s pracou....
no ja som tiez leniva na meranie BT☹((Mozno neskor, alebo az v tom lete....dobru nocku holky...

azeretka
10. feb 2010

Dobré ránko 😉
já budu měřit teplotu obyčejným rtuťovým, je prý přesnější, jeho nevýhoda je jen, že to dýl trvá než se naměří teplota, ale s tím problém asi nebude, každý den mi zvoní budík 6:20 a do 6:30 ještě ležím v posteli než se odhodlám vstát, takže těch 10 minut aspoň takhle využiju 😉

berunka
10. feb 2010

cauky holky,
ja jsem u prvniho tehu zacala merit nejak pozde,protoze uz kdyz jsem merila byla teplota zvysena a po 10dnech jsem zijistila ze jsem tehu🙂)
HA jsem pred otehotnenim musela nucene vysadit asi 3 roky predem.a cyklus byl taky hodne nepravidelny - 46 dni zadny problem.po porodu se mi to dost srovnalo a HA neberu.

azeretka
10. feb 2010

nemáte někdo zkušenosti s laserovou operací očí pro snížení dioptrií?

aveline
10. feb 2010

swiete, povazujem sa sice za realisticku pesimistku 😀 , ale kym som bola zamestnana, aj ja som si myslela, ze to nie je v NR az take zle. Necakala som, ze najdem pracu zo dna na den, ale myslela som, ze to bude dost rychlo na to, aby som nestihla mat z toho depky. A stale nic. Ale urcite je aj rozdiel, ci hlada chlap alebo zena. Momentalne sa mi zda, ze hladaju skor zamestnancov na technicke pozicie /meranie, regulacia, nastavovanie, konstrukcie a pod./. Vraj ani s pracou v BA to nie je jednoduche teraz. Prave vcera mi pisala kamaratka, ze dost prepustaju aj v IBM a v Lenove.

azer> osobnu skusenost nemam, ale znama absolvovala operaciu minuly rok na jar, je spokojna, asi mesiac sa vyhybala silnemu slnku a nosila slnecne okuliare a teraz nepotrebuje sosovky vobec /asi mala len slabe dioptrie, neviem/

azeretka
10. feb 2010

Aveline, děkuji za reakci, vzdycky jsem to chtěla podstoupit než budu mít děti, abych s mimi nebyla na každé fotce jako brejlovec, ale mimi bylo vždycky daleko, tak nebylo s operaci kam spěchat. Teď když se situace změnila, tak se o to začínám opět zajímat, ale bojim bojim 😖

aveline
10. feb 2010

Ake silne mas dioptrie? Mas niekde v blizkosti aj chirurgicke centrum, kde vykonavaju taketo operacie? Najlepsie by bolo ist sa spytat tam na podrobnosti. Pokial viem, znama to prezila v pohode, mala tusim v tej dobe castejsie bolesti hlavy, ale to je asi logicke a inak sa nestazovala /teda okrem toho, ze musela na to nasetrit.......netusim kolko to moze stat 😕 / Nezazila som to na vlastnej kozi, ale myslim, ze sa nemusis bat......oproti porodu to bude asi malina 😀 ☹
a ako inak znasas bolest?
ja som dlho predlho znasala bolest celkom dobre a poslednych par rokov som dokakana zo vsetkeho 😅 neviem, cim to je.

komurka
10. feb 2010

Ahoj Azer, na operaci byl bratr, už je to nějakých 10 až 12 let. Hned po zákroku musel být asi tři dny ve tmě, ale jinak to snášel celkem v poho a to je dost velký bolestínek!!!! Do dneška se mu to už ale zase zhoršilo, nenosí sice brýle pořád, ale na Tv a řízení je potřebuje. Taky jsem o tom jeden čas uvažovala, ale zatím jsem si zvykla na čočky a jsem s nimi spokojená.

azeretka
10. feb 2010

já mám 1,5 na dálku, bydlím v Praze, takže tady je výběr klinik velký. Ani se tak nebojím operace kvůli bolesti, ale kvůli tomu, že se doktor tím laserem netrefí a spálí mi oko a místo 1,5 dioptrie na něj budu slepá 😲
Operace je docela draha, vychazí to kolem 15-20 tis. na jedno oko, jak kde

azeretka
10. feb 2010

komurka: čočky taky občas používám, když se chci líbit 😀 , ale všimla jsem si, že při nasazování je kůže kolem oka hodně namáhána a vzhledem k její náchylnosti bych po pár letech neustálého nošení měla vrásky pod očima jak stará baba.

kinsli
10. feb 2010

pampeliska1: No vidíš to, tak si třeba v březnu už společně hodíme do profilu tt 😀 😀 😀

Mám prosbu, holky ze Slovenska kolik u Vás stojí sunar???

pavlinka777
10. feb 2010

azeretka: Jám mám dioptrií hodně 5 a 7 na dálku, nosím čočky, brýle jen na doma. Slyšela jsem, že se ta operace nedoporučuje před porody, že se prý oči můžou při porodu zhoršit, nevím teda co je na tom pravdy, s lékařem jsem to neřešila. Já o laseru neuvažuju, protože jak mám hodně dioptrií, tak by mi tam asi něco málo zbylo a možná bych musela nosit stejně brýle, i když slabé. Mít 1,5 dioptrie tak bych na to nešla, ale to je můj názor, protože mi to přijde málo dioptrií z mého pohledu. 😉 S čokama jsem spokojená, je to super vynález 🙂
berunka : To ráda slyším, že jsi měla taky nepravidelnou MS a otěhotněla jsi 🙂 A řešil to s tebou lékař tu nepravidelnost? Mě nabízel asi před půl rokem nějaké hormony nebo cosi nehormonálního na úpravu cyklu, ale nešla jsem do toho zatím.
pampeliska1: Třeba vám to předsnažení vyjde, co ty víš.. 🙂

azeretka
10. feb 2010

pavlinka: já jsem o tom riziku jít na operaci před porodem taky slyšela. No určitě bych to nejdřív někde zkonzultovala než bych do toho šla. Achjo, já už nehci brýle ☹

pampeliska1
10. feb 2010

Azeretka: u nás ve Zlíně je docela vyhlášená oční klinika Gemini, mají pracoviště i v Praze. Když si najedeš na jejich stránky, tak tam mají přesnou cenu a je tam hodně informací..Nee že bych jim chtěla dělat nějakou reklamu, ale slyšela jsem, že tam mají v republice nejlepší přístrojové vybavení.. Te´d tam dokonce mají zimní slevu 5 000 Kč 🙂
Jinak já myslím, že ty čočky tomu očnímu okolí nevadí - nemám s tím osobní zkušenost, ale kamarádka nosí čočky už leta a nemá z nich nějaké vrásky nebo tak něco...

Kinsli: no jsem zvědavá 🙂

Jinak já jsem se dneska rozhodla, že zkusím ještě jednu školičku...chci říct, že si dám přihlášku a uvidíme jak to dopadne (nečekám, že bych prošla Scio testy 😖 ). Je to dálkové studium u nás ve zlíně na Univerzitě T. Bati.. Manžílek převracel oči v sloup, když jsem mu to řekla 😀 No uvidíme, moc tomu nevěřím, že bych se dostala..

aveline
10. feb 2010

azer: znamy si kupil drahe znackove ramy na okuliare, do ktorych si dal osadit obycajne sklo, len preto, aby vyzeral smrncovnejsie 😀 😀 😀 on je teraz falosny inteligent, ale Ty si pravy inteligent 😀 😎
ja mam strojcek na dolnych zuboch a tiez mam obavu, ci sa mi to po porode nezhorsi, ked tam budem skripat zubami a hryzt zelezne tyce 😀 🤐 ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre