Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

dimi
22. feb 2010

Ahojda,
Kinsli-tohle oznámko jsme měli v užším výběru 😉
Jinak také koukám co vše může srůst 😕
Jo a HA už teda brát nebudu-před měsícem jsem dobrala a nestihla si dojít k Dr...No a přítel je takhle moc spokojenej, takže se k práškům vracet nebudeme. Teď si dáváme pozor (většinou 😅 ) no a v létě už teda pravděpodobně přestaneme...

pampeliska1
22. feb 2010

Tak jsem aktualizovala tabulku 🙂

kathrin17
22. feb 2010

ahojte babulky....aký ste mali víkend?

Ja docela perný.....asi na mňa niečo lezie, lebo som pol nedele strávila hustým behaním 🙂 ale snáď už bude lepšie.

no teda, tie zrasty ma celkom vydesili......to je fakt sila čo všetko dokáže zrásť dohromady ☹

A dúfam, že ten druhý vajcovod budeš mať v poriadku a mimi sa podarí.

My sa už pokúšame o bábatko, ale zatiaľ neúspešne.

luciasek07
22. feb 2010

Ahojte holky,tak se přidám opět do debaty.řešíme s manžou,kdy začneme..prášky mám do cca půlky května,ale spíš nám jde o to,že kdyby se nám zadařilo hned naproprvé,tak máme jet v srpnu k moři(busem do Chorvat) aby to nebyl nějaký problém,když bych byla cca v druhém měsící...Nemáte s tím někdo zkušenosti???🙂

pampeliska1
22. feb 2010

Luciasek: myslim, ze to se vubec neda odhadnout..Je mozne, ze o "tom" ani nebudes vedet, ale je mozne, ze budes mit nevolnosti.. Takze si myslim, ze je tezko takto poradit. Kamoska treba byla ve 4. mesici autem v Norsku, to uz ji nastesti ranni nevolnosti presly a zvladla to vsechno v pohodicce.. Myslim ale, ze jestli ti bude dobre a bude vsechno OK, tak v tom 2. mesici by to melo byt v klidu.

jika80
22. feb 2010

ahojte
mozem sa k vam pridat
so snazilkovanim chceme zacat v maji, v juni 🙂
uz sme jedneho drobceka cakali, ale zial sme o neho v 11.tt prisli - MA ☹
tak si teraz davame pauzu a zaciatkom leta chceme zacat odznova, uz sa neviem dockat 😵

luciasek07
22. feb 2010

no to,že by mi bylo blběno bude to první mimčo a moje první moře(byla to podmínka,že než si pořídíme mimčo,že bych ráda k moři) jenže řešíme jestli si dávat pozor a nebo ne..ale co se týče rizika,tak poud budu mít krom nevolností vše ok,tak by to asi neměl být problém,když jedeme busem,co?!🙂

jika80
22. feb 2010

luciasek - no ja som mala nevolnosti a vracanie od 6.tt a to take, ze som mohla lezat len v posteli, ale to je taky extrem, kopec bab nema vobec ziadne nevolnosti, takze neboj 😉

dimi
22. feb 2010

No, jak píšou holky-záleží jak Ti bude 😉

luciasek07
22. feb 2010

ráda bych se totiž ještě podívala k moři,než se stanu maminkou🙂 ono si myslím,že jediný co by mě asi trápilo byly ty nevolnosti...takže s manžou jsme zatím předběžně domluveni,že vysadím prášky a dáme chvilku na vyčištění těla od antikoncepce a začneme🙂

pampeliska1
22. feb 2010

jika80: ahojky, vítej mezi námi 🙂 To mě mrzí, že jste o mimčo prišli.. ☹ Jak je to dlouho, jestli se můžu zeptat? Co tady na koníkovi čtu, tak bych si nikdy nemyslela, že těch MA je tolik... 😔
Odkud jsi? Vidím jenom "jiné zahraničí" 🙂

swiete
22. feb 2010

Ahojte dievcata pekne sa nam to tu rozrastlo....aj ja chcem skusit merat bazalnu teplotu....len neviete mi poradit ci to bude velmi nepresne ked nebudem v tu istu hodinu,robim totiz aj nocne, tak neviem v aky cas budem merat po nocnej???pekny den prajem vsetkym, mna dnes caka nocna....paaa

kathrin17
22. feb 2010

fiiiha ja normalne nestiham citat.....

swiete....tak toto by zaujímalo aj mna...i ked ja na nocne nechodim, ale raz vstavam 5:20 a potom mavam sem tam volno, tak by ma zaujimalo ci to skutocne musi byt merane v rovnaku hodinu.Budem rada, za kazdu radu. Pretoze zistit ovulku pri mojom tele skutocne nie je take jednoduche ako som si myslela 🙂

ale napr zrovna dnes mam taky pocit, ze by to mohlo byt, tak musim nahnat draheho, aby sa cinil :D :D :D

pampeliska1
22. feb 2010

Swiete, Kathrin: přesně toto mě taky zajímalo a aj jsem se na to kdesi ptala, tak zkusím vyhrabat mail s odpovědí. Co si ale pamatuju, tak po noční se měří stejně jako ráno - hned po probuzení, ale musí to být minimálně po 6 hod. spánku, co si pamatuju..No já jdu radši vyhrabat ten mail, ať nemlžím 😀

pampeliska1
22. feb 2010

Tak jsem to našla a kopíruju, moc tam toho ale asi není..:

Jedná se o bazální tělesnou teplotu, tedy teplotu měřenou v dutinách, měla by to být teplota naměřena po probuzení, ještě než vstanete. Proto v případě, že máte po noční službě, změřte si teplotu až po probuzení, třeba i v odpoledních hodinách a do kolonky „okolnosti ovlivňující teplotu“ zapište pozdější čas měření, a že jste se měřila po noční službě.

Pokud pracujete v třísměnném provozu, budete mít vlastně 3 různé časy, kdy se měříte. A na základě těchto časů si porovnáte průběh bazální tělesné teploty.

Při měření bazální tělesné teploty hledáme 3 vyšší měření oproti 6 nižším, abychom mohli v cyklu potvrdit, že proběhla ovulace.

jika80
22. feb 2010

ahoj pampeliska - o drobceka sme prisli len prednedavnom - 11.2. ☹ ale potrebujem sa zaoberat niecim inym, preto uz teraz planujem dalsie snazenie 😉
co sa tyka tej bazalky, tak najlepsie je marat v tu istu hodinu, ak sa neda, tak ako bolo pisane, treba ju merat po min. 6hodinovom spanku

kathrin17
22. feb 2010

no super, pretoze ja ked idem do prace, tak vstavam tych 5:20 ale ked nejdem do prace, tak si radsej pospim 🙂 sak predpokladam, ze to kazda z nas pozna a keby som mala kvoli bazalke vstavat a potom byt cely den nervozna, kedze ja uz neviem potom zaspat, tak by som sa na meranie asi vykaslala a tato sprava ma teda doooost potesila, i ked to moze byt trosku skreslene

kathrin17
22. feb 2010

jika80 je mi luto vasej straty, ale urcite sa vam velmi skoro podari dalsi krasny a donoseny batoztek 😉

jika80
22. feb 2010

kathrin - no ja som kvoli bazalke mala na kazde rano, ked som nemusela skoro vstavat, nastaveny budik, zmerala som teplotku - trva to asi 1min a spala dalej
ked mas tu moznost, merat stale v tu istu hodinu, je to vyhodnejsie, lepsie sa da potom na ten graf spolahnut 😉

azeretka
22. feb 2010

pampeliska: už to budou asi nějaké 4 -5 let od mé operace slepáka

bazální teplotu si měřím od soboty, takže zkušenosti zatím velké nemám, ale v pondělí jsem vstávala o dvě hodiny dřív než o víkendu a teplota byla stejná, takže si myslím, že po probuzení se měřit dá, jak po noční tak po ranní, ale je to jen teorie, třeba to na někoho platí a na jiné ne, je třeba to vyzkoušet, není nic jednoduššího 😉

Jejda vidím, že jsem pozadu, že už jste si stihli najít odpovědi, tak nic 😉

swiete
22. feb 2010

jeeej holky boli ste dost rychle:-}}}dakujeeem...no ja teda nemam problem znova zaspat aj 10x....odkedy robim aj nocne, len by som spala:-}}}}ale cim dlhsie spim tym viac som unavena...my planujemezacat s baby na letnej dovolenke, ktora bude asi az koncom augusta....ach tak je to daleko.....

kathrin17
22. feb 2010

azeretka to vobec nevadi...kazdy potesi a toto je prva tema, kde mi niekto aj odpovie, je vela tem, kde maju velmi rozbehnute debaty a nove clenky si tam velmi nevsimaju :( ale vdaka bohu za tuto, som rada baby, ze ste tu 🙂

swiete...xixi no ja mam taky pocit, ze my sa na dovolenku vobec nedostaneme, tak to nejak neriesim, i ked pritrafit sa moze 😀 a kam sa chystate ak smiem vediet? Daj daku inspiraciu

swiete
22. feb 2010

No ja mam sestru v Anglicku a jej kolega ma vilu v spanielsku, tak za nejake smiesne peniazky nam ju prenajme a chceme ist cela rodinka cize 8 aj s priatelkou braska a mojho milacika...len nejako nevieme najst letenky, tak mozno pojdeme autom....no a v marci idem s milacikom na 3 dni do Tatier, uz sa treskam....

kathrin17
22. feb 2010

jeeeej swiete tak vam bude super...ja nemozem mojho muzicka dokopat k tomu aby sme sli do Anglicka...jeho sestra tam zije, takze by nebol problem, ale on ani panovi, ze on pojde radsej do tepla....niekedy ma normalne slak triafa 😀

jika80
22. feb 2010

jaj baby, aka pekne tema -ze dovolenka
no my kedze sa tento rok stahujeme+planujeme kupit nove auticko, tak bude dovolenka max. k nasim na svk 🙂

azeretka
22. feb 2010

my už taky začínáme pomalu plánovat dovolenou, moje podmínka je jet autem (z letadla mám strach), takže okruh je zúžený, vidíme to letos na Sicílii. Nebyla jste tam náhodou některá?

pampeliska1
22. feb 2010

Azeret: letadlo je ale bezpečnější než auto 😉 to ale asi víš 😉 Sicílie může být super, teta byli na Sicílii na kolech a byla moc spokojená..podrobnější info ale nemám..
Naši známí, se kterýma vždycky jezdíme, vymysleli letos Korsiku.. Je to 1200 km dolů do Itálie a odtud trajektem.. No tak jsem zvědavá, jak to dopadne..hlavně s mojí prací, protože končím školu, tak snad se ještě nějaké volno najde, než mě manžílek nažene do práce 😀

pavlinka777
22. feb 2010

Vítám nové 🙂
Ty srůsty to je děsný ☹, se toho taky bojím, mě operovali jako malé kýlu..
Jů, dovolená.. My máme koupený víkendový zájezd do Bavorska na květen, pak od června se chceme začít snažit 😉 a kdyby se nedařilo, tak možná nějaká dovolená v září, ale záleží taky na financích.. Jo a určitě v létě po republice k příbuzným a všelijaké výlety po okolí... 🙂
Asi bych neriskovala jet těhotná k moři, bála bych se těch nevolností a hlavně si nedovedu představit, že bych třeba začlala špinit nebo krvácet a musela tam do nemocnice.. No já jsem v tomto asi až moc opatrná..
Na Korsice byla kolegyně, měla od tama hezké fotky 🙂 Já mám taky strach z letadla, loni jsme byli na Korfu busem+lodí 🙂

azeretka
22. feb 2010

pampelisko: vím o tom, ale je to psychické, už jsem párkrát letěla, ale nedělá mi to dobře, let na svatební cestu byl nejspíš můj poslední ☹
My byli předloni na Sardínii autem, ta je nádherná a nejen proto, že jsem tam byla požádána o roku 😉 Tehdy jsme právě zvažovali jestli Korsika nebo Sardínie a byla to správná volna 😉
jinak na dovolenou bych jela klidně těhotná ( a nejspíš to tak letos i dopadne 😉 ), aspoň bych si vyfotila bříško u moře, na nevolnosti bych se vykašlala, pokud nebudou extrémní, že se člověk nemůže ani hnout, tak bych jela a užila si to i tak 🙂

pampeliska1
22. feb 2010

Azeretka: já jsem letěla jenom 1x do Norska a zpět a to jsme ještě přesedali, ale mě se to líbilo..Nejlepší bylo asi přistávání.. 😵 Celkově mi ten let ale moc dobře nedělal (to jsme letěli jen hodinu v kuse 😀 )..ale zase než se trckat den busem.. Jestli si chceš ale fotit těhotné bříško, tak šup šup, ať je tam něco vidět 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre