Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

pampeliska1
23. feb 2010

Ahoj Fair! Už jsem ti pozměnila údaje v tabulce, ať jsme aktuální 🙂 Jen ten začátek vašeho snažení červen 2010 a termín porodu 11. říjen 2010 mi moc nesedí 😀 Tak ať se daří a určitě piš novinky! Papá

sarusinka
23. feb 2010

pampeliska: narozky mam 17.cervna, bude mi 23 🙂

pampeliska1
23. feb 2010

Sarus: aha, ja jsem myslela, že až v červenci 🙂 Já mám 18. července, ale to mi bude 24. No nic, jedu pro manžílka, vycházky jsem mu prodloužila o půl hodiny 🤐 Tak dobrou

nevestinka2010
24. feb 2010

caute zenske, moc vas zas zdravim a vitam nove holky... fakt ted nestiham, v praci je toho hodne a stiham tak maximalne beremese, protoze to je trosicku aktualnejsi....
poctive jsem vas docetla, koukam, ze je obdobi svickovych omacek 😉 , muj mily se uci svickovou... ja ji umim.

Jinak musim reagovat na kathryn> den pred nebo presne v den ovulace je prave BT nejnizsi! takze ti to i s hlenem vychazi dobre! Bacha na to holky, je treba fakt znat tu metodu a neco si nastudovat, protoze i v knizce, co jsem cetla o planovani mimca se psalo, ze velika cast lidi snazicich se o poceti a mericich BT neumi spravne vyhodnotit a nezna pravidla, pripadne jim nekdo poradil spatne a oni cekaji na zvysenou teplotu - ktera, ale nastava vetsinou az treti den po ovulaci a tedy velmi casto se jim takhle uspesne dari naprosto vyhybat prave ovulaci a plodnym dnum 😅
Takze jen velmi rychle k BT - zacit merit po ms, do ovulace byvaji teploty nizsi, pred a v den ovu vetsinou nejnizsi, pak to zacne pomalu stoupat a jakmile se dostane teplota alespon o 0,2 stupne nad nejvyssi teplotu z teplot pred ovu tak to potvrzuje, ze ovu probehla 3 dny nazpet a nastava neplodne obdobi - teploty trochu vyssi nez v prvni fazi a pak to zase trochu klesa 1-2 dny pred ms.
Takze cekat na tu prvni vysokou teplotu neni vubec pro poceti dobre - to se naopak dela pri vyuziti metody jako zabraneni poceti 😅
jinak ja hlen mivala jasny, ted to tak neni, ale nejak se tim netrapim...
mimco bych taky chtela hned, ted, vcil, okamzite 😀 😀 😀 , ale jsem docela rada, ze musim resit tu svatbu a,ze musim myslet na jine veci...
Jinak verim, ze to pujde dobre, pripravujem se na to poctive a myslim, ze optimisticky pristup a vira je nejlepsi, samozrejme vim, ze se muze nedarit, ale to nic nezmeni na tom, ze se tesim, ze v lete otehotnim... lidem, kterym verim, to rikam narovinu ...
no nic holky, mejte se fajn a kinsli at se podari 😉
zase nekdy cauec!

jika80
24. feb 2010

caute babky
ja len taky maly typ
ked sa rozhodnete merat bazalku, tak je celkom dobre, ked to kombinujete s ovu testami - tak viete vdaka testiku 24hod dopredu a spätne i vdaka bazalke, ze bola ovu

kathrin17
24. feb 2010

nevesticka2010....ahojcek tak to si ma teraz docela prekvapila...tomu by som normalne neverila a skutocne to mam asi nie velmi dokladne nastudovane....a drzim ti velmi velmi palce, aby ti to vyslo vtedy, ked si to budes najviac zelat a to zelam vlastne nam vsetkym, ved deticky su obrovska radost, i ked aj velka starost ale co uz.....tak to ma byt 🙂

kinsli....tak o tomto som este nikdy nepocula, takze je to pre mna fakt sila a to ma mrzi, ze to tak mas...musi to byt skutocne neprijemne a drzim palce, aby teda babatenko co najskor vyslo a trpela si co najmenej....

fair....ahojcek moc ti gratulujem k tehu a budeme drzat palce, aby vsetko islo ako si zelas a babatko ta dlho nehnevalo a aby ti bolo len a len dobre 🙂

kathrin17
24. feb 2010

pampeliska....no tak teda o tom mi nieco hovor....tiez neviem ako si upravime nase malicke byvanicko, ked by prislo drobciatko 😀 sme radi, ze sa tam napraceme my 😀

Ale este mame jednu izbu ako hostovsku, tak ta potom padne dobre a decka izbicka...juuuuuj ako sa na ten cas velmi teskam 🙂

kathrin17
24. feb 2010

jika80....jasnacka 🙂 beriem ta za slovo a od buducej ms idem na to 🙂

jika80
24. feb 2010

kathrin - ja tiez od buducej ms zacinam s meranim, chcem vediet, ci po kyrete zase normalne fungujem a potom v maji uz naostro 😀
taaaaaak sa uz tesim, keby nam to len vyslo tak rychlo ako prvy krat, to by bolo nadherne 😵

kathrin17
24. feb 2010

jika80..no tak to teda drzim palce....verim, ze to rychlo pojde a nebudu ziadne problemy...prepac, som nevedela, ze si bola na kyrete asi som to nejak prehliadla.....ste prisli o bobatko?Prepac, ze sa pytam, ak to boli, nemusis odpovedat...

jika80
24. feb 2010

kathrin - to je v pohode, pisat o tom pomaha to cele spracovat 😔
hej, o babenko sme prisli v 11.tt - MA a 11.2. som bola na zakroku, velmi sme sa tesili, ale zivot ide dalej, tak sa uz velmi tesime na dalsi pokus 😵

kathrin17
24. feb 2010

jika80...krasne...tak to je super takyto postoj a dalsie uz urcite vyjde ....treba verit a prepac, ze som taka neohrabana, ale co to znamena to MA?Nevzdelana som ja viem 😀

jika80
24. feb 2010

kathrin - len bud rada, ze sa v takychto vyrazoch nevyznas 🙂 je to tzv. missed abort - ked sa babenko prestane vyvijat a prestane mu bit srdiecko a zisti sa to az pri ultrazvuku ☹ ty nemas ziadne bolesti, ziadne krvacanie, len ked ides na poradnu, zistis, ze babenko uz nezije ☹

berunka
24. feb 2010

kathrin MA nespis bude zamlkly potrat:(
Jika preju ti moc moc sil do dalsiho snazilkovani a urcite se tu budes radovat z tehu s nama.a jak se jinak holky mate?ja jsem nachcipana asi jsem si to privezla z hor,Elinka nastesti strevni virozu nechytila tak jsem stastna jak blecha🙂

kathrin17
24. feb 2010

jika80 ach jaj...tak to je teda ozaj sila....chudatenko malinke ☹ ale ono zase asi to tak ma byt....jak by sa malo narodit chudatko chore, radsej, nech nie je a jeho surodencek bude v poriadku....

ja mam postihnuteho brata, tak viem, ake je to velmi tazke s takym dietkom doma...

pampeliska1
24. feb 2010

Ahoj holky, no já jsem se právě zaregistrovala na FertilityFriend, tak doufám, že mi to bude házet samé pěkné grafy 🙂) Jsem docela zvědavá, dneska jsem teda začla s rtuťovým teploměrem a zjistila jsem, že mě to víc "baví"..S tím digitálem to bylo o ničem, když jsem věděla, že stejně měří jak se mu zachce 😀
Nevestinka: no vidím, že mám ještě toho dost k nastudování 🙂 Přitom jsem už cosi četla, ale stejně jsem si myslela, že v den ovu je BT nejvyšší..no sranda no 🙂 Tak děkuji za info...

Kathrin, Jika: nechcete se přidat k nám do tabulky? Jestli jo, tak mi do IP pošlete jméno, věk, bydliště a měsíc, kdy se chcete začít snažit..

Berunka: no to jo, střevní viróza u takového drobka..to musí být děs-běs, ještě že to nechytla.. Tak se pěkně vykurýruj 🙂

Mějte se, papá E.

kathrin17
24. feb 2010

pampeliska....hotofka infosky som ti poslala do IP a do fertilityfriend slapem aj ja onedlho a este ten teplomer musim zohnat 🙂 lebo ked som si v lekarni pytala teplomer na meranie BT tak na mna ta tetula lekarnicka kukla ze co? 😀 a ponukala mi obycajne digitalne....vypadala tak, ze o bazalke nikdy nepocula, teda aspon jej tvar tak vypadala 😀

berunka....veru skoro sa vyliecte nech mozte chodit von, ked je tak kraaaasne 🙂 normalne mam optimistickejsiu naladu, ked svieti slniecko 🙂

jika80
24. feb 2010

berunka, kathrin - dakujem
pampelisa - info hned poslem do ip 😉
inak ja som prihlasena na wunschkinder - tam to tiez robi pekne grafiky 🙂

luca30
24. feb 2010

Ahojky,

tady se to pěkně rozrůstá, koukám, že někomu už se zadařilo, tak přeji maminkám a mimiskům at krásně rostou...
My začneme se snaženíčkem jak doberu přášky což bude teď ještě na asi 3 měsíce..a jsem zvědavá jestli se nám hned zadaří, někde jsem četla nevím jestli tady, že se u prvního zadařilo ihned a na druhé čekali skoro dva roky..

Pampelisko tobě můžu poslat detaily abys mě mohla přidat do tabulky??

kinsli
24. feb 2010

Ahojky holky, tedy vás dočítat 😀 to je záhul. Jinak dnes mi je o dost lépe než včera tak snad to bude už jen lepší 😉 Není to nic hrozného, jen jako by nevolnost od žaludku, no ale příjemné to taky není. I když na těch 5 dní v měsíci se to přežít dá 😀 😀 😀

jika80: To je mi líto 😔
Uvidíš, že na podruhé to výjde 😉

Já měla asi něco podobného, tedy ne u mě asi těhotenství nezačalo. My jsme se o Kačenku snažili 2 měsíce ale myslím, že první měsíc jsem taky otěhotněla. příznaky byly naprosto stejné jen právě ten první měsíc jsem dostala pak křeče do břicha a přišla MS nebo samovolný potrat, čí jak se tomu říká, prostě něco bylo asi špatně ☹

Jinak jsme si dnes holky udělali zadost 😀 Koupily jsme si televizi a Kačence autosedačku ( tu jí nechám k narozeninám 😀 ) Byli jsme se podívat v chiccu a tam byla o těch 850,- dražší než na netu tak jsme jí z domu hned obědnala 🙂 Na obrázku nevypadá nic moc ve skotečnosti je hezká 🙂

to teď jsme měli tuto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=21746929&tab=0

výrobce udává do 4 let naprostý nesmysl, naší Kačence je 22 měsíců a už asi o 1cm přečuhuje.
A to má 89 cm. Což je na 2 roky podle mého normální.
Kdybych věděla, že vydrží rok tak bych jí fakt nebrala, to jsou vyhožené peníze.

Teď jsem vzala toto 🙂 Tak snad vydží alespoň do 5-6 let víc od toho neočekávám 😀

http://www.babylife.cz/autosedacky-chicco/chicc...

Televizi jsme vzali tuto, ne prámě byla o 1500,- dražší než ne iternetu ( to fakt nechápu )
myslím v Elektro Wordu

http://www.electroworld.cz/product/tv-dvd-video...

pavlinka777
24. feb 2010

Vy jste toho napsaly 😀
Já jsem si udělala radost tímto teploměrem : http://www.zdravotnicke-potreby-welnes.cz/index...
Je přímo určen na měření BT, začnu měřit příští cyklus a dělat hezky grafy. 😉 Dnes jsem zkusila ráno jestli funguje a naměřila 36,64 🙂 , jsem v druhé půlce cyklu tak to asi může tak být..

Četla jsem že se některé chystáte kupovat auto, my ještě nemáme a zatím ani nepotřebujem. Po Brně se jezdí dobře MHD, na výlety jezdíme rádi vlakem-to má hnedka jiné kouzlo a když párkrát do roka auto potřebujem,tak si můžem půjčit od našich.. Ale až bude mimčo, tak to asi to auto bude chtít..
Nová TV by se taky hodila, máme sice dvě, ale obě maličké 37 😀

Taky koukám, že se vás tu už plno snaží, tak ať se brzo podaří 😉 Taky bych se hned snažila, ale musíme počkat z více důvodů do toho června, možná konce května 😉 Myslím ale, že to rychle uteče.

Jo dotázek : Ve kterém týdnu začínají těhu nevolnosti? A kdy tak bývá poznat těhu? Vím že je to asi dost individuální..

jesterka09
24. feb 2010

Ahoj holky,

můžu se k Vám přidat? S MM jsme se dohodli, že se v létě začneme snažit o druhé mimi 🙂 První vyšlo hned na první pokus - po vysazení HA, tak jsem zvědavá jak to půjde u toho druhého..

kinsli
24. feb 2010

pavlinka777: To má každý jinak ale nevolnosti bych řekla tak 8tt-12tt
Jinak jsou testy co poznají těhu už dříve, ká měla u Kačenky ten obyčejný proužek a // byly už 3 dny před MS 😉

jika80
24. feb 2010

pampeliska - jeeej prepac, az teraz som to po sebe precitala anazvala som ta tak skarede , ze pampelisa - to bol preklep 😅
inak tiez patrim medzi tie, co potrebuju nove auto+ teraz zhaname novy byt a ide ma z toho porazit, bo uz druhy den som od rana do vecera nalepena na nete, nasla som asi 4 byty, co by vyhovovali, prave sme si ich boli pozriet a teda nic moc a to by sme sa chceli uz o take 3-4 mesiace stahovat 😠
pavlinka - ono to je velmi individualne s tymi nevolnostami - mne zacali napr. v 6 tt a boli uuuplne hrozne - vracanie aj 15x denne 😖 a to, ze som tehotna som zistila uz 2 dni pred prichodom ms - testik uz ukazal

fair
24. feb 2010

Holky! 🙂
Pampeliska: Moc díky, jsi Zlatíčko! ☼
Kathrin, Luca: Děkujeme! 😉

Hlásím opět změnu! Dnes ráno jsem otevřela oči a žádné nevolnosti mě nesužovaly... A vydrželo to po celý den! 😵 Sice jsem párkrát měla horší chvilku, ale nedá se to srovnávat se dny předtím! Kéž by tomu bylo i nadále!
Bříško mám, jak ve 3. měsíci, objednala jsem si těhotesnké pásy a pokud v pátek na kontrole bude vše v pořádku, objednám i těhurifličky. Jelikož se vejdu už jen do svých jedněch kalhot a to je špatné... 😅

Krásný večer všem!

kinsli
24. feb 2010

fair: Já už taky kouká po riflích a nějakých hezkých tunikách 😉

kinsli
24. feb 2010

fair: Víš kdy jsi měla ovu??? a kdy jste se snažili??? Já jen tak ze zvědavosti, jesli Ti pak bude sedět pohlaví 😉

U Nás to bude 50 na 50 protože se snažíme každý den 😉 a skončíme den po ovu 😉

nevestinka2010
24. feb 2010

caute, ted uz to tu fakt zije, ne jako predtim... 😅
hlasim z Irska kosu a dokonce snezeni, priserne, uz sem byla tak naladena na jaro a porad se to nechce poradne rozjet. ja vim, ze vy v domovine nemate o nic lip, jenze tady v tom nezaizolovanem baraku uz mi to leze krkem
😠
jinak jeste k te BT, fakt to je docela bezne, ze to lide interpretuji spatne a pry dokonce i lekari nekdy spatne poradi, ona se totiz metoda BT na skole neuci 😅 No a kombinovat BT s ovu testy je urcite dobre. A jinak fakt nezalezi na absolutnich hodnotach, ale grafu jaky z toho vyleze. a zalezi kde merite...

fair> to je fajn, ze je ti lip

jika> mas spravny pristup, tak to ma byt, bude to urcite dobre

mejte se!

fair
24. feb 2010

kinsli: Ovu byla 17.1., snažili (nesnažili, ale nedávali pozor 😀 ) jsme se 13., 14. a 17. 1. Dle utz si myslím, že úspěšný byl sedmnáctý leden... 😉

kinsli
24. feb 2010

fair: Tak to máš 50 na 50 😀
Když byla ova 17.1. tak je jasný, že je úspěšný den 17.1., ale jestli to byla bojovnice z 13,14 nebo 17.1.
nikdo neví. poku z 13,14.1. tak by to byla holčička a když z 17.1. tak chlapeček 😉

Necháte si to říct??? My asi ne chci překvápko, snad to vydržím 😀
Lukyn chce chlapečka já zase holčičku tak to asi necháme na porodní sál 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre