Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

rabiva
1. aug 2010

ja som zacala tak rekreacne s kyselinou listovou. Pri dcerke som do 5M nemohla absolutne nic, lebo som nic v sebe neudrzala, ani vyzivu s piskotami, vsetko slo von ☹ celodenne nevolnosti jag vysite, aj som schudla 2kg, potom 5M sa to zlepsilo, tak som brala Maternu ak dobre pametam 😅

manika77
1. aug 2010

baby dakujem 😵
ja inak som mala hrozne tehotenstvo ☹ dufam ze druhe bude lepsie...a porod noo maly mal 4300 tak hadam aj ten bude lepsi 😝
inak stale j eu nasich necel ist domov.. 😖

chrobulka
2. aug 2010

ahojte...
vidim, ze ste si uzili... podaktore bez deti a podaktore s nimi 😉

@manika77 to som teraz nepochopila, si bola smutna z toho, ze maly nechcel ist domov? ved to by si sa mala tesit, nie? 😀 a uzit si chvilku bez neho 😀

vcera mi to velmi dobre padlo, ked sme posedeli s kamoskou, decka neotravovali a nepistali a spokojne sme si poklebetili... dnes mam toho dost v praci, tak by som chcela maknut, nech to mam cim prv za sebou...
zelam vam krasny den!

klba
2. aug 2010

no spominate tehu a porod....
ja som mala tehotenstvo uplne bez problemov, ziadne nevolnosti nic, len som bola prve mesiace velmi unavena a boleli ma prsia, do toho prislo planovanie svadby, tak mi tehu rychlo ubehlo, druhy krat si to viac vychutnam, co ked to uz bude naposledy, 😅 aj ked by som si priala aj tretie babo, ale muz je z troch deti, tak o tom nechce ani pocut. 😝
a porod, no dost mi pomohlo ze bol muz pri mne, citila som sa istejsie, sice som porodila po 13 hodinach, (aj to som musela cely cas lezat) ale prezila som a dufam ze druhy porod bude o kusok kratsi. 😉

@rabiva ja som uzivala tusim calibrum a zato ja som len priberala, hlavne pred svadbou v 6. mesiaci som bola ako balon. 😝

@manika77 teda Marko bol riadny chlapisko 😕, ten moj drobec mal 2660 g a stale je taky drobec.
inak aj moj maly chodi rad k svokrovcom, ani domov sa mu odtial nechce, dom na dedine a zahradka ma svoje vyhody, 😉 okrem toho tam je vzdy plno, okrem svokrovcom tam je casto svagor, svagrina aj s partnermi, stale sa mu niekto venuje a maju tam psov, zajace, kozu a piesok a strk, to u drobca najviac boduje, s tym sa vyhra hodiny. 🙂

maji1
2. aug 2010

Dobre ranko dievcata - aky bol vikend? My sme sa vcera boli len prejst a potom na zmrzlinku v nedalekej Bytci - je tam uplne vyborna zmrzka - mnamy. Potom sme sa este stavili u svokrovcov - no klasica.
Myslim, ze ta moja piatkova nevolnost nemala nic spolocne s tehotenstvom - ked som cakala maleho tak ma hlava zazracne nebolela celych 9 mesiacov - nadhera - nato sa uz fakt tesim. Ako nie zeby ma bolela nejak extra casto, ale vzdy okolo MS sa hlasi ☹ ☹ No a uz som aj prve predzvesti zbadala ked som bola na vecku, takze zajtra urcite dostanem - ani test si nejdem davat. Skoda, ze sa tento mesiac nezadarilo - moj mangel totizto ide do Italy, takze buduce plodne dni tu nebude. Tak za mesiac pride pre nas a pojdeme tam s nim - tak zase spravime maleho taliana - teda malu talianku 😀 😀 Kristianko je totizto Made in Italy 😀 😀

@klba to s tym spanim sme mali podobne - krtko spal do osmej, moc sa pred obedom neunavil a zaspal mi az o pol 2!!!Normalne tiez spava tak do siedmej 😒 😒 a potom zaspi v poho okolo 12stej. Maju toho teda dost spolocneho loptosi nasi. Inac mi mame tiez vsade poistky, nastastie na chladnicku zatial nebola potrebna - dufam, ze uz ani nebude.

maji1
2. aug 2010

@klba no ako citam, tak aj nas maly je taky drobec, aj ked mal porodnu vahu 3360g , ale on nikdy nemal cas pribrat 😀 😀 Papa fajn, ale aj pri tom jedeni sa musi stale pohybovat - sediet v klude som ho videla asi len ked pozera rozpravku - aj to nanajvys 5 minut...No a kamene, strk a piesok....aj nas maly je betonar - este ak tam je aj vodicka 😀 😀

manika77
2. aug 2010

ahojte, tak ja upratujem skrine ked uz dieta neni doma
@chrobulka hej len doteraz nikde nechcel byt eln somnou tak mi to je take divne ze to uz nieje babatko ale velky chlapec ☹ 😅

@maji1 my inak sme sledovani neurologickou vraj je hyperaktivny..lebo on nespaval odmalinkata...tak neviem co z neho bude 😀 ja mavam tiez riadne migreny ked mam dostat MS a ked som bola tehu som mavala tiez 😠

chrobulka
2. aug 2010

@manika77 - uplne ta chapem... musi to byt strasne, zistenie, ze tvoje dieta uz nie je odkazane len na tvoj "cecok"/"suknu"... ☹ ale na druhej strane je to pozitivne, lebo ho tam budes moct "odkladat" ked budes potrebovat vypadnut, oddychnut si a tak... stari rodicia su na nezaplatenie 😀
nam zatial len psa varuju z casu na cas a je to pre nas obrovska pomoc 😀

catty2010
2. aug 2010

Ahojte, tak som tu uz aj ja. Zaciname v lete? No ja az na sklonku leta - koncom septembra sa budeme snazit. Klbi, dik, ze si ma tu pozvala.

maji1
2. aug 2010

ja by som si tiez rada maleho "odlozila" na noc k nasim alebo svokrovcom - ale oni sa boja, ze bude plakat 😒 😒 Tak ked nahodou niekde ideme, tak mamina pride sem a to je v pohode. No mam nato nervy, lebo takto maly nebude schopny ostat na noc u nikoho hadam aj do puberty 😀 😀 A kedze uz planujeme druhe baby, tak sa nad tym ani nejdem zamyslat, ze kolko sa niekam nedostanem...@catty2010 vitaj

klba
2. aug 2010

ahojte 🙂
ja som sa vratila od maminy, byva o dom dalej, 😉 zavarali sme uhorky, celkom fajn sme to zmakli, dvom to ide pekne od ruky 😵 a maly asistoval, vyjedal z misky. 🙂
vcera zo spanku nakoniec nic nebolo 😔 , po 1,5 hodine hrania v postielke sme to vzdali a isli sme sa prejst na hrad a potom pospacirovat po meste, aj svokra sme stretli, isiel z roboty, tak sme sli na dzusik a podaktori vratane mna na nealko pivo. 🙂 😉

@maji1 my tu mame tiez supersku balkansku zmrzku, funguje od mojho detstva a je mnamkova, naposledy sme mali predvcerom. 😵
maji tak budes slamienkovat? 😒 ale neboj, posnazite sa v taliansku, 😉 spravite si pekny vyletik a verim ze sa zadari. 😵
no a na chladnicke sme mali poistku preto, lebo sa vyzival v otvarani mraznicky x krat za sebou, ale preslo ho to, potom ho totiz zaujala ta poistka a zdemoloval ju, ale odvtedy uz do mraznicky nechodi. 😉
jasne na vodu som zabudla, 😀 s tou sa dokaze prehrat pol dna, polieva kvetinky, prelieva z misky do misky a pod....

a vidim ze tu mame viac hyperaktivnych drobcov, 😉 moj tiez chvilu neobsedi, ani pri jedle, stale musi byt v pohybe, ani sa necudujem ze je taky drobcek. 😅

@manika77 neboj este dlho bude na tebe drobec visiet, 😉 ale je super ked mozes mat aj chvilku pre seba, alebo si nieco porobit v klude, aj tak sa vzdy len k maminke prituli, ved mama je ta naj. 😵

@catty2010 vitaj, tesim sa ze si sa pridala. 😵

klba
2. aug 2010

@maji1, nam vysla stretavka zo skoly presne vtedy ked bol muz v Taliansku, tak sme to riskli a skusili dat drobca k svokrovcom a v pohode vydrzal, medzi nimi spal, oni ho vedia super zabavit na cely den a my mu vobec nechybame, az ked nas zbada tak si spomenie ze sme s nim neboli. 😝
zatial spal bez nas 2x, k tomu je velmi naviazany na svokra, uz si ho bol par krat zobrat len tak, na jeden den, ani svokra nevedela ze vnucik pride, 😅
a ked je u nich viem ze je v dobrych rukach tak nemam obavy, u mojej maminy by sa nudil, maximalne sa tam chvilu pohra s havinom, ona byva v jednoizbovom byte, tak tam nema co robit, ona sem chodi skor cez den, ked treba nieco vybavit a postrazit drobca. 😉

maji1
2. aug 2010

No maly tiez spal bez nas asi len 2x- z toho len raz sme rano neprisli - dopadlo to katastrofalne - zaspal u svokrovcov o desiatej o polnoci sa zobudil reval do tretej a rano o siedmej bol hore...zobral si veci v ktorych prisiel obleceny a chcel ist domov!!!!Svokra nam volala o jednej a este nas aj zobudila o pol osmej, ze place....asi tak. Bola to svadba mojej sestry tak sme boli trosku v strese. Ale na obranu maleho musim napisat, ze hned ochorel - soars v hubine, chytene hlasivky a este mu aj isli tri ocne zuby! A pritom vsetkom mal aj chytene usko chudacik. Odvtedy sme to neskusali, mozno by uz vydrzal, ale asi nemame odvahu a svokrovci pocitam ze tiez nie 😀 😀 A to som si vzdy hovorila, ze ho budem co najviac ucit nech nieje na nas taky zavisly a nauci sa spat kade-tade. No clovek mieni...

klba
2. aug 2010

@maji1 😅 , no teda otras zazitok, 😝 ale sorry, aj ma pobavilo ako sa maly pobalil a chcel ist domov. 😉 😀
nam sa nieco podobne stalo ked sme sa chceli ist raz zabavit do mesta, moja mami mala strazit drobca, prisla neplanovane aj s priatelom, 🙄 a asi po hodine od nasho odchodu nam volala ze si s nim nevedia poradit, ze place a tak... (este stastie ze byvame v meste a vsade mame pesi blizko. 😝) a ked sme sa vratili maly uz bol kludny, aj tak sme uz nikam nesli, maminu sme poslali domov, svokra si skor vie v takychto situaciach poradit, preto mami je pestunka cez den a svokra kedy povieme, to vies prvy vnucik. 😉 😅

smajka
2. aug 2010

ahojte,ako ste sa krasne rozpisali. nebola som tu den a nestiham citat...super.
my sme mali busy vikend, vcera sme boli na narodkovej party, odkial sme vlastne prisli az vecer. vela kamaratiek este nemaju deticky, tak si maleho podavali a ja som si kludne posedela pri kavicke.
moj maly zatial prespal u kamaratky len 1x-pred dvoma tyzdnami. velmi sa mu tam pacilo, az ma mrzelo ze si vraj na mna ani nespomenul... ☹ az ked ma na druhy den zbadal tak sa na mna hodil a vybozkaval ma. s manzelom sme boli po 2 rokoch v kine. 🙂
maji - tak to tusim pojdeme vsetci do talianska, ak sa tam tak dari... 😀 potom daj vediet ci to zabralo aj na 2x. tu zmrzku v bytci poznam velmi dobre. ak nahodou ideme okolo,vzdy si tam odskocime.
klba -to mas super ze sa ti svokrovci s malym tak zahraju. nam sa zial uz tiez obcas stava ze maly nechce cez den buvat. do dvoch rokov sme boli ako hodinky, spaval kazdy den od 12 tak do 2. teraz mam z toho soky, lebo ked maly nechce pobede buvat, mam prehadzany cely den. asi si na to musim zacat zvykat.
manika - tak to malicky bol riadne velke babo. moj maly mal 3.13. po vyvolavacke nastali komplikacie a skoncila som cisarskym. druhe by som chcela planovanym cisarskym ak sa podari.
chrobulka - neni nad si posediet s kamaratmi a bez deti, len uz si akosi nepamatam kedy to bolo naposledy.... 🙂
catty2010 - vitaj medzi nami.

klba
3. aug 2010

caute kocky. 🙂
ja dnes gazdujem sama, vecer volala svokra ze ma dovolenku, rano pred siedmou sme drobca vypravili na jednodnove prazdniny, 🙂 uz som aj nakup vybavila, teraz kavickujem a hor sa do roboty, treba to vyuzit. 😉
Chystam sa umyvat okna, prat zaclony, zavesy, ak stihnem aj byt upracem. 🙂

klba
3. aug 2010

@smajka, u svokrovcov je super to, ze si tu kavicku mozem v klude vypit, 🙂 tam sa mu venuju ini, my si uzivame cerstvy vzduch a pohodu. 😵
a s tym spankom to nechcem zarieknut, mali sme obdobie ked spal naobed cca pol hodinu, ale teraz spi niekedy aj tri hodiny, 😕 ale zato ked bol babo vstaval snad do pol roka kazdu hodinu, vo dne v noci. 😔

chrobulka
3. aug 2010

ahojte... no tak ako sledujem, nie je to med lizat s tymi drobcami. clovek si nieco vykonstruuje, ako co bude robit a riesit a ta mala bytost dokaze pekne zamotat plany 🙂

klba, paradny plan na dnes... drzim palce, nech postihas, co sa bude dat...
ja mam dnes znova toho pozehnane v praci, tak ako vzdy zaciatkom mesiaca a kedze tu nechcem nocovat, tak by som mala zamakat...

maji1
3. aug 2010

@chrobulka tak nech sa ti v praci dari a vsetko pekne postíhas - no presne ako si napisala - clovek mieni a drobec meni 😀 😀
Ináč kocky moja mrcha je ako hodinky - uz sa rozbieha - v utorok som hovorila, ze? Ale aspon mam pravidelny 28-dnový cyklus - vačšia nadej na uspesnu tehotnost, ze?
Ale stale ma miatlo, že preco mi je tak divne od zaludka - cely den mi je na vracanie -niezeby som aj vracala, ale tak divne. No a precitala som si neziaduce ucinky z kyseliny listovej - citujem:

"pocas liecby sa ZRIEDKAVO mozu vyskytnut neziaduce ucinky ako pocit na dávenie, tlak v bruchu, pachut v ustach, dalej poruchy spanku, podrazdenost a kozne vyrazky"

Nepripomina vam to nieco? Typicke tehotenske priznaky!!!! Sakra - ja som asi to zriedkavo, co?

@klba inac aj ja gazdujem sama - maleho zobral moj mangel k svokrovcom, ale pred obedom pridu nech si pospi doma. Tak ako typicka mamina sa idem pustit do hory pradla co sa mi nakopilo. Ale ja zehlim rada - zapnem si telku a v klude pozriem zameskane serialy - vdakabohu za magio 😀 😀 No aj Kristianko zacal pekne spinkat cez den - niekedy tiez aj 3 hodiny - vtedy sa az nudim. Ale klop-klop.....az to nezarieknem. Ked bol mensi tak to bol niekedy nocny horor - baby ako tak uvazujem ja som do dvoch rokov nespala v kuse celu noc!!! Rychlo som nato zabudla ked uz chcem druhe baby 😀 😀 😀
Pekny dnik. Ahojkajte

maji1
3. aug 2010

@klba ozi klbi - viem ze je to odveci temy, ale za kolko ti prisli tie vysledky od Jonaša? Silne nad tym uvazujem -aj ked sa mi to zda stale take divne, ale ked ja chcem fakt to dievcatko. A aj moji rodicia este nemaju vnucku - bracho ma 3 synov!!! Sestricka tiez caka a mala mat na 100% dievcatko ale jeden doktor ich pred tyzdnom zneistil, ze videl vajka 😒 😒 Dva tyzdne pred terminom im toto povie!!!A segra plny vesiak ruzovych veci ☹ ☹ Tak uvidime co sa narodi - je to zatial take zahadne dietatko.

chrobulka
3. aug 2010

@maji1 - myslis, ze sa to da az tak velmi ovplyvnit?
inak, to by ma celkom zaujimalo, aka je tam statistika, alebo pravdepodobnost "uspechu"...
lebo podla mna uz samotne otehotnenie je zazrak, nieto este otehotnenie v spravnom case, aby sa dosiahlo pohlavie na objednavku 😀
inak som dnes na seba pysna... zvladla som vsetko, co som mala za ulohu a celkom mi to islo "od ruky"...
este par drobnosti a pomaly sa poberiem domov...
aj u vas je tak skaredo a prsi? 😖

maji1
3. aug 2010

no to teda je akurat prehrmela burka....Zrana teda bolo pekne ked som zehlila 😒 ale teraz prsi.
No a co sa Dr. Jonáša tyka - je tu aj taka tema ak by ta to zaujimalo. Udajne ma dost vysoku uspesnost. Ale tebe to moze byt jedno - skusate prve baby a urcite pri nom neostanete 😀 😀 Mozno pri druhom. Ale aj tak mi je to take proti prirode, ci co...No ty si to nazvala fajne - pohlavie na objednavku 😀 😀 tak nejak to citim aj ja. Ale ja by som fakt chcela strasne dievcatko 😒 😒
Fajn, ze sa ti tak darilo.

lola11
3. aug 2010

Ahojte kocky. Chcela by som vam napisat, ze odteraz budem pouzivat tento nick. Som to ja - maji1, ale uplne som zabudla, ze na konikovi som kedysi pouzivala tento nick. Sorry za nedorozumenia, ale tu mam aj nejake albumiky - tak si mozete pozriet. Dala by som si to presunut do maji1 alebo zmenit nick, ale pisala som adminovi a neda sa to. Ze si to mam prehadzat rucne - no nato fakt nemac cas a priznam, ze ani chut. Tak dufam, ze vam to nevadi. Pekny zvysok dnika. Pa

smajka
3. aug 2010

ahojte, my mame opat za sebou park a maly teraz buva, tak relaxujem.
lola11 - maji - je to trochu divne ta zrazu volat inak, ale zvykneme si. 😉 . ja ta chapem ako moc by si chcela dievcatko. ja taky tak. dufam ze sa mojmu otcovi splnia sny. - ked sa nam mal narodit samko, tak sa mu snivalo ze prisiel za nim blondaty chlapcek a nieco mu hovoril. oco mu vsak vobec nerozumel (to akoze sme v uk) a ked sa samko narodil, tak sa mu snivalo ze pri samkovi bolo ciernovlase dievcatko, jeho sestricka a podobala sa na mojho manzela. haaaaa-tak dufam. 😀
mrzi ma ze ti prisla 'mrcha', uz to vyzeralo tak nadejne.. mne ma prist buduci tyzden, tak stale dufam.
klba- to si si mala volny den naplanovat aj inak- nakupy, kavica, nohy hore, nejaky film... a nie umyvanie okien, zehlenie... 🙂 to si robim srandu, ja som taka ista. jak ide manzel s malym von, to znamena, ze si potrebujem poupratovat. sme dopadli... 🙂
chrobulka - no vidis aka si sikovna. uzivaj si zbytok dna...no len skoda na to pocasie. my tu mame dnes pekne, snad to vydrzi cely tyzden.

lola11
3. aug 2010

fakt ma to mrzi kočky, ale naozaj nemam energiu davat tam všetky fotky odznovu - ale normalne som Marianna, tak ma kludne mozete volat Maji 😉 😉 Držím moc palceky az ti to vyjde - tehotenstvo aj to čiernovlasé dievčatko. Ja som s tou mrchou uz ratala, tak ma to ani nejak moc netrapi - ale stale je mi tak nejak nevolno - dufam, ze to nebude nic so žaludkom .- uz som raz mala helikobaktera pilori (ci ako sa to pise 😀 ) No kukam, ze uz prestalo prsat, tak sa hadam s malym aj von dostaneme. Pa

klba
3. aug 2010

ahojte, len nakukam, trochu oddychujem pri kave a pojdem pokracovat. 😉
Som ziva, nevypadla som z okna, 🙂 byvame na siedmom poschodi, 😉 okna uz mam umyte, 😵 (aj ked neviem naco, vzdy ked umyvam okna prsi 😠 )
aj polovica zaclon uz visi, stihla som este byt povysavat, zem umyt v izbach a kuchyni, este chcem utriet aspon prach v byte, este mi zostalo zavesit do kazdej izby zavesy, tie sa mi zachvilu doperu a uz len dve zaclony dam prat a kupelnu s kuchynou si necham na zajtra, aj tak som vyzmykana ako citron. 😅 😝

lola11 maji1, nic si z toho nerob zvykneme si, 😉 🙂
a ten vypocet mi prisiel cca do tyzdna, (ja som volala nech mi poslu dotaznik, mas to rychlejsie a spytas sa co treba) , najprv mi prisiel cca do 1-2 dni dotaznik kde vypises udaje o sebe a cim skor ho posles naspat tym skor ti pride vypocet. 😉
Ak mozem poradit v dotazniku budes mat prilozeny sek, ak ho rychlo vyplatis a prefoteny ustrizok o zaplateni vlozis k dotaznika, obratom ti zaslu vypocet a nebudes musiet cakat kym im nabehnu od teba peniaze. 😉

neskor docitam co ste popisali, len musim ist makat, nech stihnem co najviac kym sa chlapi vratia. 😉

manika77
3. aug 2010

@lola11 aj ja som Marianna 😵

baby citajte
http://www.cas.sk/clanok/175703/takto-motivuju-...

tak ma vedia nasrat..vecer docitam...maleho este nemam doma 😅

lola11
3. aug 2010

@manika77 to su svine!!! Uz som cosi o tom zacula, ale dufala som, ze to nepride... ☹ ☹ ☹

rabiva
3. aug 2010

@manika77 ciboze 😠 😠 nemam slov, akoze supersocialny stat, chce sa mi vracat 😒 pred 5r sme nedostali nic a do buducna tiez nic? 😒 akoze neni to jedina motivacia preco chceme dalsie dieta, ale aj tak no ... 😒

lola11
3. aug 2010

@klba klbi diky moc za infosky - este o tom porozmyslam 😀 😀 Inác je fajn, ze si nam nevypadla z okna....Sikulka z teba - si toho postihala - uz by si mala mat vylozene nohy a vegetit.
Pekny vecer prajem vsetkym. Pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre