Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

nevestinka2010
29. dec 2009

rosslyn> no ono je to fakt individualni, ja si to take neumela dost predstavit, ale je to fajn
Ja dokonce zvazuji, ze se k HA uz ani nevratim, uvidime. 😎
pampeliska> neboj, to bude v poho a jako zdravka mas urcite dobre predpoklady a praxi v pecovani
kinsli>tak ja mam svatky fakt pracovni, poprve v zivote mezi svatky delam (teda pokud nepocitam jak jsem kdysi delala instruktorku na horach, to byla spis zabava...) takze moc si to neuzivam, ale v poho. Pohadky jsme videli 2 😀 jednu z DVD a jedna je na webu ceske televize...
Ja si troufam rict, ze ovo a zeleniny mam fakt prijem dostatecny a take se snazim jist hodne seminek
😀 ,orisku, lusteniny, naklicene veci... tak si myslim, ze toho prijmu prirozene ve strave docela dost, ale vim, ze vetsina to tak nema a ani ja pokud bych to nehlidala a nenutila se i tak trochu do toho tak tolik zivin prirozene neprijmu...

azeretka
29. dec 2009

zdravím všechny 🙂
mně HA taky už nebaví, věřím tomu, že to má na mě špatný vliv a jsem hrozně zvědavá, jaké to všechno bude, až vysadím. Doufám, že rozdíl bude tak velký, že se k nim již nevrátím.
nevestinko, tvých odborných rad si moc vážím, až to bude akuální, tak si obsah všech vitamínů budu muset taky nastudovat 😉

rosslyn
29. dec 2009

nevestinka_taky bych nejradši ten sajrajt už nebrala, ale na druhou stranu opravdu jsem studovala ty grafy BT a nevyznám se v tom teda vůbec. Bojím se, že bych si to špatně vypočítala a minulo by se to účinkem...

nevestinka2010
29. dec 2009

rosslyn> to vypada, ale je to docela jednoduche a zajimave, je treba precist par stranek teorie, ale neminim propagovat STM, je to kazdeho vec a HA je urcite "pohodlnejsi " a spolehlivejsi - to bezpochyb
jen abyste si nemyslely ze vas nechapu, ja byla na HA dlouho a nedokazala jsem si predstavit nic jineho, jen jsem hodne zmenila pristup... tak nejak z niceho nic 😎

rosslyn
29. dec 2009

nevestinka_premyslela jsem, ze bych treba zkusila ovulacni testy, ale nikde jsem se nedocetla, jak to funguje? Ty se delaji v obdobi, kdy by podle tebe mela prijit ovulace? a podle nejaky carek se ukaze, jestli a no a nebo ne?

nevestinka2010
29. dec 2009

rosslyn>nemam s ovu testy zatim osobni zkusenost, ale je to tak jak rikas... testuje se treba od 12dc a tesne pred ovu ma test ukazat 2 carky a do par hodin (vetsinou 12-36h) je uvolneno vajicko, test je totiz citlivy na luteinizacni hormon jehoz vyssi produkce prave spousti uvolneni vajicka
vse by melo byt v navodu, tak pak dej vedet jak jsi pochodila 😉

rosslyn
29. dec 2009

nevestinka_zkusim to az v unoru, jeste me ceka to jedno platicko 🙂 ale urcite dam vedet 🙂 jsem na to sama zvedava, jestli hned po vysazeni naskoci ovu..co tady ctu, tak si velky nadeje nedelam...

nevestinka2010
29. dec 2009

rosslyn> uvidis, to bude v poho, ja mela taky trochu obavy, ale vypada to vse ok. Je dobre pocitat i s variantou horsi, ale hlavne ocekavat jen to pozitivni 😉 je pravda, ze clovek se tu docte a dozvi veci, ktere az nahaneji strach, ale zas na druhou stranu je tu i spousta pohodovych pripadu... obcas se o tom bavim s partnerem a on rika at uz to tu nectu 😎 😀

dreana
29. dec 2009

Dobrý večer všem :o)

teda holky n ějak jste se nam rozjely :D

jinak ja ovu testy nechci, chtěla bych mit alespon pul roku toho snaženíčka jen tak jako :o)) a toho pocitu že si konečně manža nemusí davat pozor :o)

jinak ja HA nberu už asi 2 roky a je to SKVELE :o) bylo mi po ní hrozně, tak tedka si davame jenom pozor a to je sice mene "prakticke"ale ja jsem jako šípkova ruženka co se rpobudila /říka manža :D/

Jinak ja dnska byla posledni den v práci.. divny pocit ta uplně prazdna budova.. :o/

kinsli
29. dec 2009

Ahojky holky, tak já ha nebrala ani neberu 😀 jak píše dreana dáváme si pozor 😀 😀 😀

Káťa je blázen do miminek a potkaly jsme holčinu co bydlí o patro víš a Kačka jak jí viděla tak hned křičela mimi, mimiko 😀 😀 😀

Tak jsem jí doma řekla, že miminko bude až bude Kačenka velká holká, tak tu pak pořád říkala velká kolka 😀 😀 😀

kinsli
29. dec 2009

o patro výš 😀 😝

nevestinka2010
30. dec 2009

kinsli> pozdravuj svou velkou kolku 😉 to musi byt pak zas uplne jiny level, kdyz se na dalsiho sourozence tesi krome rodicu i dite, to je supr.
dreana> jj, ucinek piluli na libido je fakt velky 😀
ten konec roku se mi nejak taaaahne 😉

rosslyn
30. dec 2009

Zdravim vas 🙂 vcera jsme byli s pritelem v kine ( nakonec teda jenom koupit listky na dnesek, protoze meli vyprodano...). Cestou po nakupnim stredisku jsme zahlidli prodejnu chicco, tak jsme na sebe mrkli a zasli se podivat 🙂 No, byli jsme unešení 🙂 jenom nestačím zírat, jak strašně prťavý dělají ty hluboké korbičky pro novorozence...vypadá to tak jako od 1-3 měsíců? 😒

dreana
30. dec 2009

kinsli: hele tvoje dcerka musí byt poklad, pokažde se tu chlamu co ti doma povída :o))
nevest: No to TEDA :D ale taky mě po nich bolela hlava, unava a ja nevím co včechno.

holky poslední 3 dny nemužu vubec usnout to je tak hrozny :o(( vubec nevím z čeho to mam...
ross: a na čem pak jste byli? ja bych chzěla na toho avatara ale manža není nadšený...

rosslyn
30. dec 2009

dreana_včera jsme jenom koupili lístky 🙂 jdeme na Avatara do 3D 🙂 Ani jeden jsme ještě ve 3D nebyl, tak se moc těšíme 🙂

nevestinka2010
30. dec 2009

rosslyn pak napis jaky to bylo (kino), asi si taky zajdem
jo spousta kocarku je fakt uplne nadoraz malych a taky pekne drahy, ze?
ja se zas posledni 2 noci nejak budim, usnu v pohode, ale kolem 5 procitam, divne
To uz si tu povidame jak tehotne 😉 ze nemuzem spat...

kinsli
30. dec 2009

Ahojky holky, tak dnes ráno jsem byla pěkně naštvaná a zklamaná 😠
Kačka dostala k vánocům takový hrací saksofon, včera byl ještě ok, ale dnes ráno už nehrál.
Tak to Lukáš rozdělal všechny kontakty ok, tak musí být něco s mikrofonem.
Jak se řáká líná huba holé neštěstí. Vzala jsem ho a zašli jsme tam kde ho mamča kupovala.
Nemáme od něj samozřejmě ani lístek ani krabici, ale naštěstí mi ho vzali na reklamaci 😀
Bylo to takové dohadování, a co když jste to kupili jinde a jak to můžeme vědět.. atd.
Tak jsem jim řekla, že je plně chápu, ale že prostě mě přijde že hračka za 500,- která funguje 3 dny je
fakt drahá. Tak nakonec ustoupili a reklamaci sepsali 😀

Jinak holky co se korbiček týká tak je to fak síla, jsou fakt tak do 4 měsíců ☹
Znám ale paní která koupila kočárek, netuším kolik stál a mají ho snad jen v Ostravě a ta bouda je excelentní 😀
Kočárek je tak výborně dělaný, že na pohled vypadá fakt malinká, ale to je fakt jen na pohled 😀

Zkoušela jsem si do něj tenkrát 5 měsíční Kačenku a tam bylo místa 😀 😀 Vzhleden k tomu že x-lander má myslím 65 cm tak tato musí být tak 80 cm myslím plochu ležení. Já bych na druhé dítě moc moc chtěla
CASUALPLAY S4, ale budu se rozhodovat až podle termínů porodu, aby prcek vydžel přes zimu v korbičce.

nevestinka2010
30. dec 2009

kinsli> tak to dobre dopadlo a snad to uplne pozitivne vyresi, to chapu, to nastve...

Ja jsem v tomhle teda pozadu, kocarky neresim, moc se mi libi noseni v satku a kocarek se mozna podari po nekom podedit (uz jsem mela mit od sestry, ale nakonec s nim odletela za ocean...), hlavne pamatuju, ze kocarek, co mela sestra, mel docela nizko rukojet a z takoveho by me bolela zada hned... jo a taky chci s nafukovacima kolama 😉
kinsli a ty uz nemas pouzitelny kocarek po Kacce?

rosslyn
30. dec 2009

Holky, tak to je asi nejaka divna faze mesice! Ja uz tri noci mam sileny nocni mury! V noci na včerejšek se mi zdálo asi něco extrémě šílenýho, protože mě přítel vzbudil a říkal, že jsem šíleně ječela a trhaně dýchala, že měl o mě strach...A mně se ve snu zdálo, že na mě mluví, že mě budí, ale byla jsem tak vyděšená, že jsem se nemohla probrat. Fuj! Doufám, že se dneska už konečně vyspím!

rosslyn
30. dec 2009

Jinak děvčata v magický datum 1.1.2010 začínám poslední platíčko antika 🙂

pampeliska1
30. dec 2009

Ahoj holky, tak my se na Avatar 3D chystáme v sobotu odpoledne. Taky jsme ještě nebyli na 3D film, tak se těšíme 🙂
Jinak jak jste řešily ty malé korbičky, tak já co jsem tak četla na koníkovi, tak se v nich vozí děti stejně tak maximálně do 5 měsíců a to by snad stačit mělo, ne? Ale nevím, nemám zkušenost... Ale je pravda, že vypadají fakt malinké..
Kinsli: ten Casualplay je krásny, ale taaaak drahý..Ty X-landery se mi líbí, mají hodně vzorů a vypadá tak "funkčně" a jsou za dobrou cenu. Taky bych chtěla nafukovací kola, ať to moc nehrká..
To jsou ale dobří, že ti tu reklamaci vzali aj bez lístku z pokladny 🙂 My jsme už byli vyměňovat pyžamko, co jsem doostala od manžílka - bylo mi malé a všechno v pohodě.

Jinak s tím spaním vám musím dát taky za pravdu! Dneska jsme se oba probudili asi ve 3 ráno a už jsem myslela, že neusnu..nakonec jsem to ale ještě do 9 zvládla 😉

Tak zatím papáá

nevestinka2010
30. dec 2009

tak to je sranda s tim spanim, no zitra je uplnek (doufam, ze je to uplnek a ne novoluni 😅 ), na Silvestra, to bude fakt magicky prechod na novy rok!
Co budete podnikat? Ja jsem v praci do 4 a muj mily az do 22 😖 takze nic moc a tady ani nefunguji moc nejake verejne zabavy a ohnostroje, takze budeme mit opet klidny prelom roku...

dimi
30. dec 2009

Ahojda,
ad spaní-spím jako dudek 🙂
ad Silvestr-asi se stavíme za našima a pak si o půlnoci připijeme jen my dva a od jedné je nedaleko profi ohňostroj, tak bychom rádi vyrazili. Loni jsme jej trávili se šampáňským ve vaně 😅
ad kino-chodíme dost často- i do 3D- na Avatarovi jsem byla 2x- jednou ve 3D a jednou normálně, jak jsem si myslela, že to bude blbost a šla jsem hlavně kvůli Cameronovi, tak jsem byla nadšená. Film uteče, je velmi dobře zpracovaný. Snad se bude líbit.
ad HA- také možná začnu 1.1. poslední platíčko. Uvažuji jestli pak nebrat ještě jedno balení (na 3 měsíce=do dubna), ale ještě nevím. Ta pohodlnost u HA je prostě jedinečná...

kinsli
30. dec 2009

nevestinka2010: Na Kačku mám x-landera ale máme jen sporťák, určitě by nebyl problém dokoupit korbičku 😉
ale já si tu S4 fakt moc přeji 😵 jediné co mě na ní vadí je, že nemá moc chráněné boky 😔 proti větru, to má X-lander super vyřešené 😵
Já x-landera můžu jedině doporučit, krásně se s ním jezdí 😵 máme ho téměř rok a půl a byl bez poruchy 😉

Já jsem na ty dětské věci fakt úchylná 😔 no jo někdo holduje alkoholu, někdo podporuje tabákovny 😀

a já jsem prostě ujetá na Nextík ( dnes jsem jí dala zrovna na návštěvu jeden super kousek, do vlasů sponečku a byla fakt k sežrání 😵 😵 strašně jí to slušelo 😵 )
Něčím si radost dělat musíme 😉

Jinak Kačenku jsem měla ve sporťáku od 4 měsíců, takže bych fakt už raději kočárek s větší korbičkou 😉
My by jsme si přáli prcka na září-říjen, tak bych ho nerada házela v lednu do sporťáku 😖

Holky mě už se to tak blíží za 2 měsíce už nastupuji do práce 😀 Těším se, ale to vstávání bude fakt krušný 😔

rosslyn
31. dec 2009

Ahojky, včera jsme byli na tom 3D Avatarovi a byl to teda mazec. Byla jsem poprvé ve 3D a představovala jsem si to asi zbytečně moc 3D. To mě docela zklamalo. Ale přítel byl nadšený, že to byly super efekty a že všechno vidím moc sci-fi 😉 Nejhorší na filmu je po těch 3 hodinách se zvednou ze sedadla..myslela jsem, že už ty nohy nenarovnám 🙂 Ale jinak doporučuju!

Co se týče těch korbiček, tak mám dotaz...bylo to takhle vždycky, že byly tak strašně prťavý nebo obchodníci/prodejci udělali proto, aby si lidi kupovali rovnou trojkombinaci? Že si řeknou, že si to radši koupí najednou, když je korbička jenom na chvíli?

nevestinka2010
31. dec 2009

ahojky, tak predpokladam ze na Avatar pujdem taky, pritel si to nenecha ujit 😉
Co ja si pamatuji na kocarky, tak byvaly velke, ale jinak se v tom fakt moc nevyznam, to budem resit asi az jako posledni 😅
kinsli> zpatky do prace? utekly ti ty dva roky? mala bude doma s nekym z rodiny nebo pujde do jesli?
ja jsem zjistila, ze me bohuzel, pokud budem pak v CR, daji ten prispevek na 4 roky - nebudu si moct zvolit a dostanu ten nejdelsi, coz me stve, ale pry se u toho da i pracovat, pokud ti ma kdo pohlidat dite a nemusis o ten prispevek prijit... no je to sice dlouho dopredu, ale clovek musi vedet, co asi cekat...

azeretka
31. dec 2009

hezké ráno 🙂
na mě je řešení kočáru taky ještě brzy, počítám, že to bude potřeba řešit tak dva měsíce před porodem, aby mi to nestrašilo celé těhotenství na bytě 😀

Já mám HA na dva měsíc a půl, tak teď hodně zvažuju, zda to nebudou mé poslední, jsem hrozně zvědavá, co mi to udělá s tělem, ale zárověň mám strach, že bude m tělo tak rozhené, že bych si přidělala spoustu starostí, tak váhám 😒

nevěstinko, jak to je s tebou? pochopila jsem, že bydlíš se snoubencem v zahraničí, tak jsem zvědavá, kde bude svatba a kde budete žít a snažílkovat se po svatbě?

náš silvestr bude ve společnosti přátel, tři dvojice jdeme do jednoho baru, máme rezervvaný stůl s přípitkem a večeří, tak nic divokého, na pokec a nějaký ten taneček 😉 . Většinou trávíme Silvetsra doma, tak to bude velká změna 😀

nevestinka2010
31. dec 2009

ahoj azeret> treba nebudes mit nic rozhozeneho 😉
svatba bude v CR, v Ostrave - mem rodisti, pak se ale opet vratime do Irska, no a dalsi plan by byl zatim takovy, ze se budeme snazit a kdyz to vyjde tak nastoupim na materskou, co nejdriv to tady jde (asi 25. -26 tt) a presunem se zpet do CR na porod a nasledny zivot 😉 Takze materskou bych 6 mesicu cerpala od zamestnavatele a pak v CR ten prispevek. No uvidime. Kazdopadne v Irsku se mi zustavat nechce hlavne kvuli tomu, ze tady je materska 6 mesicu, pak mas narok jeste na 4 mesice neplaceneho volna, ale pak uz musis do prace nebo zustat doma bez prijmu nebo teda jen s pridavkem na dite (od 2010 jen 150 eur mesicne, coz je teda almuzna) Ja bych rada s miminem byla doma aspon 2 roky, pripadne maximalne delala neco z domu, ale ne, ze 10 mes. dite budu muset nechavat nekde na hlidani a vyvalim pulku vyplaty za jesle nebo babysitting...
🙄
Toz takovy je plan, uvidime jak to vyjde, kdyby to slo jako po masle tak se za rok touhle dobou budem presouvat 😉

azeretka
31. dec 2009

Tak to se ti nedivim, ta mateřská je tam fakt mizerná. Moje sestřenka žije s malým (tři roky) v Anglii a ty první roky to bylo fakt kritické, musela se tam na čas odstěhovat i její maminka, aby ji pomohla s malým, protože po sedmi měsících se musela setřenka vrátit do práce. ☹

kinsli
31. dec 2009

nevestinka2010: Já mám mateřskou na 3 roky ( 7600,- ) Kačenka do jeslí nepůjde, jednak by mě sebrali mateřskou, takže by nástup do práce neměl žádný smysl a hlavně Kačenka do min. 8:30h spí a nehodlám s ní někde v 6h klepat. Ani mych nemohla já musím být už na 6h v práci. Přítel dělá na 3 směny, takže když bude mít odpolední, noční, tak jí bude mít on a když bude mít ranní tak po-ut moje mamka a st-pá buď by byla u přítelových rodičů nebo jsem si našla holčinu na hlídání 😉

Jinak kočárky podle mě byly dříve velké a praktické. Teď jsou malé, ale ani né tak kvůli tomu, aby si někdo rovnou koupit trojkombinaci, ale že jsou více líbivé 😉
Někdy květu když vidím maminku v prosinci zima jako v prd.. a dítě v autosedačce myslím na kočárku ( konstrukci )
Mě to příjde debilní i v létě. Prcek je tam chudák zkroucený 😖 v korbičce má alespoň pohodlí 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre