Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

fair
9. dec 2009

press: Gratuluji Vám! Povedlo se 😉 Co se má stát, to se stane... 😵

press
10. dec 2009

ďakujem fair, dnes som volala o výsledky krvi, hodnoty sú zatiaľ nízke, takže je to úplny začiatok, tak uvidíme, či to opadne dobre, mám ísť 28. 12 už na sono skúsiť sa pozrieť a krv, tak neviem ako to vydržím 🙂
. budú to dlhé sviatky.

pampeliska1
10. dec 2009

téééda, to jsou novinky, moc gratuluju, Press!!
Vidím, že se nám to tu nějak zvrhává!! 😀 Měly jste začít až v létě 2010!! 😀 😀 Neee, dělám si srandu 🙂 😉
Tak přeju všem těhulím, ať je všechno OK a ať jste zdravé 😉

kasparci
10. dec 2009

Ahoj, můžu se přidat?

dituska1
10. dec 2009

Ahojte a dakujem Press za privítanie a hned aj gratulujem k tehulkovaniu no a pozeram ze mas teramin na moje narodky len nech vsetko ddobre dopadne to zelam kazdej z nas 🙂

rurunka
10. dec 2009

Ahoj holky. Tak jsem tu za vama dlouho nebyla. Meli jsme s manžou nějaký problémy ohledně bydlení a teď to řešíme jen provizorně, dokud já neseženu práci, což je v dnešní době hooohně těžké ☹ Ale od mimča v příštím roce mě to neodradilo.

aveline
10. dec 2009

rurunka, vidim, ze mame podobny problem /pracu/ 😖 drzim palce sebe aj Tebe 😉 byvate v podnajme?
kasparci, ditus, vitajte

nevestinka2010
11. dec 2009

Ahojte, tak koukam, ze je tu tohle tema uz dlouho, az ted jsem to objevila 😉 (ja sem si rikala, zakladat tema na snazilkovani od leta 2010 jeste nebudu... 😀 ) Tak se pridavam, protoze my se v cervnu 2010 bereme a hned pak na to skocime 😀 . Dokonce to vypada, ze bude hned den po svatbe ovulka 😀
HA uz jsem vysadila v kvetnu (uz me to proste nebavilo) a uz druhy mesic merim BT abych zjistila jak mi ten muj organizmus vlastne pracuje...
Na jare zacnu brat listovku a taky si tu budu muset najit doktora nebo porodni asistentku, kam bych pak mohla chodit do poradny. Rada bych sveho "poskytovatele pece" poznala jeste pred tehu 😉
Tak sem rada, ze sem vas tu nasla 😉 Bude nam cekani to pekne spolu utikat 😅

aveline
12. dec 2009

nevestinka ahoj, uz som videla par Tvojich prispevkov v inych temach a som rada, ze si sa sem pridala 😉 ak si dobre pamatam si za poludstenie porodov a veci okolo, nie? tak nas tu mozes inspirovat, co je lepsie odmietnut, o com diskutovat s lekarmi a tak 😎 pomalicky to zacinam uz sledovat, ale informacii nikdy nie je dost
a som rozhodnuta aspon trochu rebelovat a neist so stadom 😀

kinsli
12. dec 2009

Ahojky holky, můžu se k Vám přidat??? my tedy plánujeme spíše na podzim-zima, ale kdo ví 😀 😀 😀

dreana
13. dec 2009

Ahojky holčiny!! Vy jste přesně moje téma. s manžou planujeme snaženčíko někdy na červen - červenec asi :D

Tak všem těhulím přeju at jste všichni uplně zdraví!!!

Jinak nevestinka2010 odkad jsi? mam v praze bezva dotorku= gyndařku :o)

kinsli
13. dec 2009

dreana: To je hezký čas 😉 My se s Kačenkou začali snažit 13.6. a zabydlela se přesně 13.8. 😀 😀 😀
Měla být květnovka, ale porod mi od 36tt vytolávali takže máme dobňátko 😀 😀
Teď by jsme chtěli zase spíše podzimní mimčo září-říjen tak uvidíme jestli nám to výjde 😉

dreana
13. dec 2009

to je hezky takhle planovat :o)) mě je to u prvního mimča zatím jedno, dodělam bakalře a hura na to :D:D

nevestinka2010
13. dec 2009

Zdravim pri nedeli 😉
aveline> jj, tak nejak
hodne me vsechno to okolo tehu a porodu zajima a snazim se cerpat informace z jinych nez klasickych zdroju, nerada bych ale nekomu neco doporucovala, protoze podle mne si na to kazda musime prijit tak nejak sama a taky to zalezi na individualni situaci a osobnosti, ale rada se podelim o zdroje inspirace a informaci. Hodim ti neco do IP.
Vychazim proste z toho, ze fyziologicke tehotenstvi a fyziologicky porod proste neni nemoc ci porucha a proto neni treba lecit a prilis prezkoumavat, jen jakymsi zpusobem nenasilne kontrolovat.
Takze se ted zameruji pomalu na pripravu, aby byl muj organismus pripraven na budouci tehu co nejlepe, to znamena hlavne pevne zdravi, jak zduraznuje i dreana 😉 A zdravi si sice predstavujeme jako neco, co proste prichazi jako stesti, a nemoc jako nestesti a pripada nam, ze s tim vlastne nic moc nenadelame... ale nastesti to tak neni a je dokazano, ze za zdravi si muzeme do velke miry opravdu sami a ze se da zdravi "pestovat" 😉
Ja vim, ze je tezke zit uplne idealne zdrave, ale je dost veci, ktere se daji zmenit docela nenasilne.

Ted mam objedanou knizku, ktera resi pripravu na tehotenstvi a prevenci casnych potratu, tak az budu mit nastudovano dam vedet, protoze to se nam vsem "pred-snazilkam" muze hodit.

dreana> diky za tip, ale ja ziju v Irsku a tady je to trochu jinak, o tehotnou pecuje normalne GP (general practicionner) - to je doktor, ke kteremu chodis v podstate cely zivot a na specializovanejsi vysetreni se chodi na kliniku. Nebo je mozne byt v peci midwife - porodni asistentky a taky na specializovanejsi vysetreni te posle na kliniku. Je to proste jiny system.
Nicmene zatim planujeme, ze bych pak nastoupila na materskou, co nejdriv (tady si muzes vybrat docela flexibilne) a odstehujem se zpet do CR, takze bych porodila v CR, ale vsechno muze byt i jinak... Ale zatim si nedovedu predstavit mit rodinu a zit dale tady. No uvidime. Budu stastna pokud pristi Vanoce uz bude v mem lune sidlit nejake drobatko 😉

kinsli
13. dec 2009

dreana: Jasně u prvího je to jedno 🙂 Ale ty jarňátka jsou nejlepší 😀 😀

nevestinka2010: žádné tvoje přispěvky jsem nikdy nestudovala, ale jestli Tě dobře chápu tak ty říkáš
že přehnaná péče v těhu je zbytečná a porod zvládneš stejně tak dobře doma jako ve nemocnici???

dreana
13. dec 2009

nevest: Ahojky, aha :D no zavidím ti to irsko myslí že to tam budu mit lepe zmaknuté než mi tady v čr..
a jak se připravujes? ja třeba musim zhubnout a to teda fakt fest ale nemam vubec odvahu, viru ani praxi :D

a mas na doporučení nějaké knížky na přípravu na těhu? a nebo rady? :o)

Holčiny berete už nějaka třeba vitamínky nebo tak? listovku?

kinsli
13. dec 2009

dreana: Zatím je to asi zbytečný 😉 Má se brát 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím 😉
Já začala brát třeba calibrum baby plan 1.8. a 13.8. byla Kačka v bříšku 😉
Neměla jsem tucha, že by se nějaké vitamíny měly brát ☹

nevestinka2010
13. dec 2009

kinsli> velmi zjednodusene a polopaticky by se to tak dalo shrnout, ale to vse samozrejme za predpokladu stoprocentne fyziologickeho tehotenstvi, velmi dobre pripravenosti a kondice rodicky a take dostupnosti zkuseneho odborneho doprovodu k pripadnemu planovanemu porodu doma, ale to uz je spise nad ramec veci... Spise si myslim, ze by stacilo zajistit, pripadne zdokonalit v porodnicich idealni podminky pro fyziologicky, prirozeny a individualni porod.
dreana> to zalezi, co myslis tim "lepe zmaknute" ... ja si moc nemyslim. Ceske zdravotnictvi je na velmi vysoke odborne a technicke urovni a je tak nejak vetsi primy pristup ke specializovanym lekarum, ale tezko rict, zda je to nutne a ekonomicky vyhodne. Nicmene ja dikybohu nemam s irskym zdravotnickym systemem v podstate zadne zkusenosti, nejsem nemocna a prevenci resim vzdy v ramci dovolene v CR 😉
Nevim moc, co je na trhu v CR, myslim, ze pripravu resi treba knizka Planovane rodicovstvi od Trči, ja zatim ctu prevazne anglicky psanou literaturu (uz i kvuli tomu, ze tu snad casem budu chodit na konzultace, tak abych znala ty pojmy 😉 )
Ja se snazim dostat do maximalni fyzicke a psychicke pohody, napravit zlozvyky a pripadne obtize vznikle treba chybami ve strave nebo nedostatkem pohybu atd. Pokud bych to mela vyjmenovavat:
strava - dbat na ziviny, pravidelnost, vyvazenost, vyhybat se co nejvice upravovanym a konzervovanym, hotovym, sladkym, slanym, tucnym potravinam, preferovat syrovou a pripadne bio stravu
pohyb - zaradit a dodrzovat pravidelne, zpevnit zada a stred tela, naucit se trenovat panevni svaly, relaxacni a uvolnovaci cviceni a pod.
eliminace moznych skodlivin - zakourene prostredi, minimalni alkohol a kofein, minimalni leky, minimalni toxiny v domacnosti (cistici prostedky, kosmeticke vyrobky a pod.)
pece o kuzi a jeji derivaty 😉 - primarne vyzivou, sekundarne promazavanim, masaze, vyzivne kury....
...s tim vsim ted zacinam, stravu uz mam ale vyresenou nebo resim uz dlouho
Listovku planuju zaradit tak od unora, jinak se opravdu snazim ziskat vetsinu vitaminu a mineralu vychytanou stravou.

Co se tyka hubnuti pred planovanim poceti a pokud jde o neco vyraznejsiho, tak to bych teda rozdohne resila s odbornikem, protoze nejakou dietou z casaku nebo netu, by sis mohla pekne zavarit! V Praze musi urcite frcet kurzy STOBu (stob.cz ; rozumnehubnuti.cz) to by se ti mohlo hodit.

katerinka.kr
13. dec 2009

ahoj,nevestinko, tebe taky človek najde všude 😀 vidím, že přípravy bereš opravdu poctivě 😉

dreana
13. dec 2009

kinsli: Ale tak to je dobrý :o)) tak ja začnu papat vitamínky někdy okolo dubna :o))

nevest: No tak to hubnutí ja se snažím sama, nemam čas na odborníky a vím jakmam začít jen se odhodlat. to bude to nejduležitější...

teda ja koukam :D ale podle mě to není nutné tak zase přehanět ne? Ja se nejvíc bojim dědičnych choroba s těma stejně nic neudělam .o((( takže upravit jidleníček souhlas, nekouřím tak OK, a ačít cvičit :D to asi v mem případě stačí :D

ale byla bych rada kdybchom se tu podporovali at do toho vlitnem všechny OK a zdravé jako ty rybičky :D

nevestinka2010
13. dec 2009

😀 fakt sem vsude? jejda 😅 tak nejak mi to rika moje zenska intuice a telo samo... no preci jen ten nejidealnejsi vek na prvni tehu uz mam za sebou 😅 jinak si myslim, ze jsou to celkem normalni veci, nekdo je dodrzuje a ani se nad tim nemusi moc pozastavovat, zalezi jakou ma kdo individualni situaci...

nevestinka2010
13. dec 2009

dreana> to vis, ze se nic nemusi prehanet a rozhodne to neni nutne. Kazda to citime jinak, kazda mame jine potize a sny ci idealy...
Ja v podstate nedelam taky nic moc vic, nez ty hlavni tri veci. Jen to mozna vic okecavam 😀

katerinka.kr
13. dec 2009

no nevestinko, taky mam svatbu červen 2010, tak te znám od tam 😀 😉

dreana
13. dec 2009

nevest: a kolko ti je smím li se zeptat??

ja tě obdivuju zblaznila bych se dělat všechno to co ty :D ale tk jak si říkala stestí přeje připraveným :o)))

dreana
13. dec 2009

holky a kolikáteho června se berete? :o)

nevestinka2010
13. dec 2009

katerinka> jj, ja sem si rikala 😉 no takze kloubim pripravy svatby a plozeni do jednoho, ono to nahodou docela zapada 😉 az budu vystresla ze svatby - tak se mi bude hodit relaxace 😉 a pokud jeste i neco zhubnu, tak se mi to taky bude hodit na obe prilezitosti...

nevestinka2010
13. dec 2009

dreana> to jen slozite vypada, jinak je to uplne pohoda
a my se berem 3.6. 😉

dreana
13. dec 2009

my se brali 6.6 a narozky mam 5.6. takže mi bylo jeden den dvacet :D ideální :D

nevestinka2010
13. dec 2009

jo, zapomnela sem, me bylo 27 😅
tos mela fajn!

kinsli
13. dec 2009

holky mě stavba jako taková bohužel nic neříká ☹
Jsem zasnoubená od 22.5. tak by jsme to měli do 22.5.2010 stihnout 😀
No uvidíme jaká bude realita, ale já fakt vždycky říkala, že se chci vdávat 22.5. ( na své narozeniny )
a v roce 2010 by to mělo vycházet na sobotu 😀

nevestinka2010: Já právě jsem zastáncem lékařské péče, takže pro mě čím více návštěv dr v těhu tím lépe a
rodit pouze v nemocnici. Ono to zase taková sranda není, já rodila dceru 4000g a 55 cm
a až taková procházka růžovým sadem to nebyla 😀 😀
Ale i přes to si myslím, že fakt porod je úplně nejhezčí co můžeš v životě zažít 😵 😵 😵
Malou jsem měla přirozeně a druhé pokud to bude jen trochu možné budu chtít taky 😉

Jinak mě je taky 27 😀

dreana: Taky bych chtěla shodit, ale to stadký ... ach jo .. to je boj 😀 😀 😀

Holky já jsem měla naprosto úžasnou Váhu po porodu 😀

Já jsem s Kačenkou přibrala 14 kg
Byly jsme v nemocnici 15 dní, 13 den jsem se nechala pustit na 4h abych jela přichystat postýlku a přivést kočárek tak jsem se doma zvážila a měla jsem -1 kg než před těhu. o 2 dny déle když nás pustili jsme tu měla -3 kg a do 2 měsíců Kačenky jsem měla -27 kg oproti předporodní váze, takže -13 kg před otěhotněním.
To byla fakt nádhera 😀 Jenže na 2 měsících Kačenky se Váha zastavila a šla postupně nahoru a teď jsem opět na původní váze před otěhotněním ☹

Takže kdyby se mi podařilo shodit 10 kg tak bych se vůbec nezlobila. Ale to chce pevnou vůli pít, pít a pít
a vynechat to sladký, to by mě určitě stačilo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre