Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

nevestinka2010
21. dec 2009

milmic> to je fajn, tak to bude jak rikas, az to prijde, tak to bude 😉 ono je takove prirozene vyplynuti veci stejne nejlepsi 😉

milmic
21. dec 2009

Taky si říkám. 😎
Až se to bude chtít upéct a bude to cítit, že ted nebo nikdy, tak to bude správně. 😉
Ono to ani nějak extra plánovat nemá smysl, stejně si to příroda zařídí, jak se jí líbí. Ale ráda bych trošku tělo pročistila, to zase jo. Tak se necháme překvapit. 😀

dreana
21. dec 2009

Hojky slečny :o))

Jinak milmic mi to mame uplně stejně. vubec se nechráníme, a davame si pozor jen tak. ale chtely bychom jeste ten pul rok počkat... :D

ale rozhodně nehodla skončit u toho jako ted sex, ted je to zbytečny... to bych nechtěla... :o/

milmic
21. dec 2009

Dre: proto třebas nechci měřit. Protože přesně víš, kdy na to máš hupsnout... jako ano, víš, že by to mohlo vyjít, pravděpodobnost je potvora. 😀

Ale tak nějak se nechci upínat ke třem dnům a ty prosexovat a potom... zbytečný, jak říkáš. 😀

kinsli
21. dec 2009

milmic: Přejeme hodně štěstí 😉 ať brzy najdeš na testíku //

Já se tedy musím přiznat, že u nás to bylo fakt ten druhý případ, teď jsou plodné dny, tak šup na to a teď neplodné tak zbytečný 😀

Ale by jsme byli fakt hodně pracovně vytížený, já měla ten půlrok 2 zaměstnání a přítel jedno a po práci stejně jezdil po melouchák 😉

dreana: Na perkle jsme nenarazili, ale byla zima jako v pr.. 😅

Fakt hrozný, jsem myslela, že to nedám 😒

dimi
21. dec 2009

Zdravim 😉
Hele, jak dlouho se doprucuje pauze po vysazeni HA? Doktor rikal, ze nemusi byt zadna. 😒 No, u nas to bude take tak, ze bud se povede a nebo ne-merit BT ci resit kdy mam ovu-nehodlam. Mam casu hafo, tak to 2-3 roky resit nemusime... 😎

kinsli
21. dec 2009

dimi: Kámoška po vysazení HA otěhotněla hned a byla z toho hned dvojnásobná radost 😀 😀 😀
Prý když vysadíš tak že je tělo tak nějak zblblé a může produkovat více vajíček 😉

azeretka
22. dec 2009

Ahoj holky, tak jsem se knečně také odhodlala po roce pročítanání koníka přispět 🙂

dimi: mně doktorka říkala, že v dnešní době se po vysazení již pauza dělat nemusí, že hormonální antikoncepce je již na takové úrovni a s tak nízkým obsahem hormonů, že není třeba, maximálně 3 měsíce na zlepšení sliznice a průchodu
Ovšem asi to neplatí pro holky, co berou z jakéhokoliv důvodu vysokohormonální antikoncepci

nevestinka2010
22. dec 2009

dimi> individualni a jak to citis... nektery doktor ti rekne, ze pauza netreba, nektery ze treba ty 2-3 mesice lepsi nechat telo nabehnout na biologicky rytmus, nekdy si to rekne telo samo... (nedostavi se prirozena MS)
zalezi jak dlouho a co jsi pouzivala a jake si mela cykly pred tim a tak...
Ze sve zkusenosti - po 9ti letech (kombinovane pilule/gestagen/monofazicke pilule) - prvni MS byla podivna, pak uz ok, az po 6 ti mesicich se mi dostava intenzita MS na silu jako kdysi - to pro me znamena, ze az po 6ti m. se mi delozni vystelka tvori dostatecna.
Moje dr. mi rekla, ze cca ty 3 mesice se telo dava dokupy po strance vstrebavani vitaminu a pod.
Jak uz psala Kinsli, hned po vysazeni se muze uvolnovat vice vajicek...
ja jsem rada, ze jsem se toho zbavila co nejdriv...
My jsme zacali merit proto, abychom lepe porozumeli memu telu, taky hodlame potom STM pouzivat jako metodu antiko a to se musi natrenovat... Chtela jsem ze zvedavosti vedet zda ovuluji a take je prinosne zapojit partnera do techto veci. Nemam strach, ze bychom si potom milovani neuzivali prirozene, ale na druhou stranu proste nechceme propasnout ty nejplodnejsi dny 😀

nevestinka2010
22. dec 2009

azeretka>vitame, tak ses zaradila tady k planum na leto? 😉

azeretka
22. dec 2009

Ahoj nevestinko,
k "plánulkám" jsem se připojila, ale jestli to bude už v létě nedokážu říct, s manželem jsme si řekli, že za rok, zálěží, jak na tom budeme finančně, abysme to vše utáhli, ale já tajně doufám, že bysme mohli začít ne za rok, ale už za půl 😉
Koníka sleduju už asi rok, ale zatím jsem nenašla žádné téma, které by se mě týkalo, všude se měřily teploty nebo se řešily nevolnosti či nákupy výbavičky, tak jsem moc ráda, že jste to tady založily

nevestinka2010
22. dec 2009

azeret> tak ja jsme se taky jen nedavno pridala, u nas je to dane svatbou, od svatby to proste rozjedem 😀
kdyz sem si tvorila nick name tak jsem nepocitala ze s tim budu chodit i na MK, tady ta nevestinka vypdada docela trapne 😉 ale co uz....

azeretka
22. dec 2009

Já měla svatbu v červnu, ale pak přišlo zařizování bydlení a pujčky. Celé to bylo náročné jak finančně tak psychicky a fyzicky vlastně taky 🙂 , mít do toho ještě dítě by byl hotový blázinec, tak raději počkáme, ať si to můžeme hezky užít bez stresu. Mluvím zatím jen za sebe, kdyby bylo na manželovi, tak ten bude čekat ještě dalších 20 let.
O dítěti mluvíme (spíš jen já) orientačně, manžel nejspíš stále doufá, že to nemyslím vážně a nic z toho nebude 😀

dreana
22. dec 2009

Ahojky azaretko. Vítej mezi námi :o))
také jsem měla svatbu v červnu, ale 2008. 6.6. :o))

Hele on tak možná doufa ale určo bude pak nadšený !
kolik pak Vám je?
jinak holčiny ja dneska dokoupila veškeré dárky :D hurahura :D

už se těším na příští vanoce až budu říkat co budu chtít, tak hlavně věci na mimčo :D:D

kinsli
22. dec 2009

dreana: Tak se pochlub co jsi nakoupila hezkého???

Holky ptala jsem se na ten kávovar, na obchodu je pekelně drahý přes internet to ještě docela jde.
ale ten nám asi říkat pane nebude 😀

U nás stejně, Lukáš pije turka já 3V1 určitě bych si něaké dobré kafíčko dala, ale při představě, že 8 kafí stojí
150,- tak mě přejde chuť 😀

azeretka
23. dec 2009

Hezké ráno 🙂
ikdyž moc hezky to venku zrovna nevypadá, u nás mlha ke krájení

dreana: taky doufám, že se to v něm zlomí, akorát bych byla radši, kdyby na to přišel sám od sebe a ne z mého popudu, že už máme na čase
Mně je 27 a manželovi 26, letí to hrozně rychle. Osobně se na mimčo taky moc necítím, je to podmíněné spíše tím věkem a obavou, že za rok může být pozdě, může se stát cokoliv, přijde nějaká nečekaná nemoc a pak bysme mohli litovat.

nevestinka2010
23. dec 2009

ahojte,
azeret> jsem na tom s vekem stejne, ja se docela i teda na to uz citim, ale taky to vidim jako pravy cas, uz neni na co cekat... navic citim jak se kazdym rokem tu a tam neco malo v mem tele zmeni, zhorsi... a to ziju velmi zdravy zivot! Nastesti memu milemu je uz dost (34) takze i on uz je zraly. On asi tvuj manzel tim, ze je jeste mlady, taky mozna ma kolem sebe zname, kteri jeste tyhle veci neresi... I ja teda mam v okoli spise holky co uz maji vice, ale nejak to zatim neresi...
pekny den!

pampeliska1
23. dec 2009

Azaretka: u nás je to naprosto stejné 😀 Manžel se skoro osype, když slyší, že jeho klidný život by narušilo DÍTĚ 😀 😀 Pokaždé, když jsme u někoho na návštěvě, kde mají děti, tak je z toho úplně na zbláznění, kolik je s dětmi práce a starostí 🙂 Ale bohužel uznává, že s tím nic nenadělá.. A to už by věk na děti mít mohl..mu je 28, mě je 23.

Jinak s tím počasím je to u nás taky mizerné..škoda, že nevydržely ty mrazy..sice byla kosa děsná, ale aspoń to vypadalo vánočně..než to bláto a déšť, co je teď.

Tak papáá, já musím jít uklízet 😠 😠

dimi
23. dec 2009

Ahojte,
vítám nově příchozí 😉
No, já HA beru skoro 10 let. Přestávka max 3 měsíce, takže nic moc. 😒 Cykly před tím O.K. a teď když jsem třeba 2 měsíce nebrala, tak úplně v poho...
Kinsli-k tomu kávovaru. Já jsem byla koupit příteli dárek a měli je tam za 3990,- (z 5300,-), tak jsem ho vzala k Vánocům našim. Hodně toho pro nás udělali. Rovnou jsem jim k tomu koupila 3 náplně, tak snad bude zítra spokojenost.
Jak už jsem psala-já se také necitím, ale už se s tou myšlenkou pomalu smiřuji. Bude mi zanedlouho 25, tak si říkám, že kdyby se povedlo tak po roce-dvou, že je to úplně akorát. A také nechci mít první mimino po třicítce-to už mi přijde dost pozdě.
Kolik vlastně chcete dětí? Přítel dvě co nejblíže po sobě, já si říkám, že jedno by nám mohlo stačit 😅
Pěkný den.

azeretka
23. dec 2009

nevestinka: přesně můj případ, také pozoruji, jak mé tělo stárně, celkově pohybu moc nemám, takže kondička mi jde s věkem. Třeba včera jsem balila dárky na zemi a po půl hodině mě bolel celý člověk, zvedání už se neobejde bez menších vzdychacích úlevů, vůbec si nedovedu představit, jak bych tohle prováděla s těhotenským břichem 😀

Mažel pracuje s mlydým kolektivem, tak je pravda, že to na něho má možná vliv, já donedávna taky kolem sebe měla samé mladé (no v mém věku 😀 ), ale postupně se to začínalo vdávat a ženit a teď to začíná rodit 😀 Kdyby nezačli narážky i na mě, kdy s tím začnu, tak bych o tom možná nemusela teď tolik přemýšlet 😉

pampeliška: tvůj manžel má pravdu, ten klid jako předtím už nikdy nebude, bude potřeba hodně omezení, také mám z toho obavu, ta volnost mi teď maximálně vyhovuje

dimi: počet dětí jsme řešili už hodně dávno a jen okrajově, manžel chtěl 2 děti a já muřekla, že klidně, když si je odrodí 😀 . Z porodu mám velký strach. ☹

dreana
23. dec 2009

kinsli: Koupila jsem hlavně nějaké drobnosti :D

jinak naši mají ten dolce gusto. :D ale mas pravdu je to hrozně drahy ale kafe je vyborny :D

Jinak ja bych chtěla dvě holčičky a tak 2 roky po sobě :D

tak muj manžel bydlí od 14 sam, od 14 mel vztahy a jako že hodně moc :D a ted je mu 22 a dítě klidně chce, asi je to dane tím jak žijeme :D

nevestinka2010
23. dec 2009

azeretka> tak nejak, treba letos sem mela svuj prvni hexensus 😖 - ustrel a teda 100% to se zadama nemam jeste ani po 2 mesicich a to pravidelne cvicim! Ale verim, ze to bude ok. Chtela bych se do svatby jeste dostat do nejake lepsi kondice, snad se to podari.
Jinak ja se nebojim o ztratu pohody a svobody, taky jsem od 14ti byla na skole z domu, uzila jsem si sveho uz dost, cestovani docela taky, bezstarostnost a tak., ted vydelavame a setrime na budoucnost... Ja dokonce zacala uz pocitovat jakoby pocity prazdnoty, ze uz me takovy bezstarostny zivot ani nenaplnuje 😅 ze pak resim hovadiny...
prozila jsem si toho uz taky dost, maminka byla dlouho nemocna, pak potrebovala soustavnou peci, z velke casti jsme to zvladli doma a tak me to naucilo...
Od prirody jsem clovek, co se rad o nekoho stara a pecuje, je to muj smysl zivota, takze se na to tesim, ze me to naplni...
deti bych rada i 3, ale to necham tak trochu na zivote, jak rozhodne, nicmene 2 pokud nam bude prano urcite!

azeretka
23. dec 2009

nevestinka: já se taky ráda o někoho starám, proto jsem si loni vyžadonila u manžela kocourka, takže prázdnotu tímto nepociťuju, když je potřeba, tak se mám s kým pomazlit. Ale věřím, že kdybych ho neměla, tak jsem na tom podobně, všichni mi říkali, že si mám místo kocoura raději pořídit dítě, ale před rokem mě to ani nenapadlo

nevestinka2010
23. dec 2009

😀 to je dobry, no ja mam (my mame) psa doma - je u otce a tady si nechci porizovat zadneho zvireciho spolecnika, jelikoz by to bylo takove nezodpovedne, nemela bych dost casu, navic se v podstate kazdy rok stehujem a ne vsude by nam zvire povolili.
Ale ja ani tak nepocituji prazdnoutu fyzickou, na mazleni mam mileho 😉 , ale spise na jine urovni... proste uz me nebavi to, co bavi vetsinu mych vrstevniku - chozeni po akcich, hospodach a pod. No a proste se tesim na roli matky se vsim vsudy 😉 navic verim, ze me i dite a materstvi mnohemu nauci a posune muj zivot zase do jineho levelu 😀

azeretka
23. dec 2009

obcházení hospůdek a nočních klubů už taky pár let nepraktikujeme.
Hrozně moc se těším na rostoucí bříško a na malé miminko. Ale to je asi tak všechno, pozoruju totiž, že větší mimina mě už neberou, už nejsou tak roztomilé.

nevestinka2010
23. dec 2009

ale to asi proto, ze nejsou tvoje 😉 deti jsou uzasna vec

rosslyn
23. dec 2009

Ahojky, tak se přesouvám k vám. Chceme se s přítelem začít snažit cca od března. Na miminko se moc těšíme, teď už jenom udělat maximum pro to, aby se podařilo 🙂

kinsli
23. dec 2009

Holky máte moc krásné téma 😵
Já jsem se strašně moc těšila na dítě od 18 let 😀 ale měla jsem jasno, že ho chci v 25 letech a to jsem stihla 😀

azeretka: porodu se vůbec neboj, není čeho, přeci nejdeš na sál s tím, že se bojíš předem že tě píchne, tu a tam 😀 😀 Ne vážně, porod jako takový nic není, cítíš pouze kontrakce 😉
Já jsem jela do porodnice s tím, že jsem byla totálně vysmátá 😀 😀 😀
Fakt žádný strach, žádné obavy. i když jsem byla už na sále tak jsem se tak koukali z okna a pozorovali staré město
( je tam nádherný výhled ) první hodina naprosto ok pak mě pustili z monitoru do sprchy a jelikož mě už začínala brát bederka tak jsem si pustila horkou vodu ( tak to už bych fakt nedělala 😀 ) poučení pro příště, Káťa se tak vytočila, že mě začaly takové kontrakce, že jsem myslela že se na zpět na pokoj nedohrabu 😀
pak už si nic moc nepamatuji, ale vím že asi tak hodinu před porodem rodila vedle nějaká maminka a ta tak šíleně řvala, že jsem se až vyděsila a prohlásila: ty vole co to jako je 😀 😀 😀
Ale fakt nechápu, mě na porodu nic k řvaní nepřišlo a hlavně když máš zadržet dech a tlačít tak u toho se fakt řvát nedá 😀 😀
Na další porod si vezmu svoji dr. Je to docentka, fakt naprosto úžasná, strašně hodná, mám k ní docela respekt tak alespoň nebudu tolik držkovat 😀 😝

Jinak jak jste psaly o tom, že dítě bere volný čas tak to fakt bych neřekla, možná ze začátku do těch půl roku kdo kojí pak už může hlídat klidně i taťka 😉 Moje kamarádka s námi chodí na večeře tak od šestinedělí 😀
Taky to jde, nakojí a vyrazí a do těch 3 hodin se stihne v klidu vrátit a když ne tak mají doma UM 😉

dimi: Já ho právě viděla na krámě taky za 4000,- ale na internetu jsou levnější ono jich je více typů. Mě právě prodavačka říkama, že ty levnější ( našla jsem za cca 2.500,-) jsou co do kvality stejný, jen mají takový lacinější vzhled 😀 )

My jsme koupili mamce letos monitor, tak myslím, že bude mít radost 😀 😀 😀
Vánoce vyšly na příšerné peníze ( svátky, narozeniny - neřešíme ale vánoce fakt hodně 😉 ) tak budeme muset po novém roce zase pošetřit
i když to půjde těžko 😀 v lednu chceme na týden na hory a v únoru já na týden s Kačkou
do jednoho hotelu 😉 snad se jí to bude líbít 😵

Jak jste se bavili o dětech tak my chceme dvě 😉 ale nebráním se myšlence, že třeba na " stará kolena "
benjamínka 😀

Já bych chtěla dvě holčičky a MP už chce ke Kačence bratříčka 😀

kinsli
23. dec 2009

Jinak jsme holky ráno koupili kapra a hodili ho do vany, když se Kačka vzbudila, tak se mohla zbláznit, jsem myslela, že snad skočí za ním 😀 😀 😀
křičela byby byby - přeloženo ryby 😀
Tak jsme se domluvili, že k narozeninám jí koupíme akvárko s rybičkami a nějakou želvičkou ( nějakou malou aby nám ty rybičky nesežrala 😀 😀 )

Teď se dostává do věku kdy už je s ní fakt sranda 😀 Minulý týden jsme jí užili jména 😉
jen nezvládá Iva, to řekne teta Ija asi neumí v
a přítel je Lukáš tak na něj volám Luky a Kačenka Kuky 😀 😀 😀

azeretka
23. dec 2009

Holky loučím se, odjíždím strávit vánoce s rodinou na Moravu

Přeji všem krásné Vánoce a klidné svátky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre