Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

sarusinka
2. mar 2010

moje švagrová taky čeká teď druhý, budou je mít přesně dva roky od sebe... já soboně bych asi chtěla první a za delší čas druhý... neumím si představit mít dvě děti najednou... chodím hlídat a když hlídám víc než jedno mimčo nebo dítě, tak už je to docela záhul pro mě:D:D.... pracovala jsem i v porodnici... a mít na starost 10 dětí...všechny je nakrmit... byla to občas tvrdá práce 😀

marcelkad
2. mar 2010

Dočítat Vás je nadlidský výkon 😀

Kinsli - držím palce, to by byl teda fofr, to si maža ani neužil 😉

ad kočárky, já mám teutonii starší typ, čtyřkolku. Kupovala jsem ji rok a 1/2 starou a doporučuji. Jsem moc spokojená. Stála mě 3 tisíce 😉 a byla i s korbou, matrací, zimním fusakem. Prostě paráda. Jenom ten fusak stojí 2500Kč 🙂 Fakt doporučuji kupovat trochu starší kočárky (prodávají se třeba i půl roku staré za super cenu). Do novýho bych ani nešla. Bydlíme na vsi, jezdím hodně po loukách a novýho by mi bylo líto. Nehledě na to, že když se mi nebude kočárek zdát, můžu ho klidně prodat a koupit jinej 😉

Ad. mladé mamči - to jen a jen schvaluji. Já jsem začala se snažením ve 24 letech, poprvé jsem potratila, po půl roce jsme chtěli začít znova, jenže se u mě objevila špatná cytologie. Načež se čekalo rok, jestli si s tím tělo neporadí, bohužel. Musela jsem na 1 operaci, pak po 3 měsícíh na druhou, protože při té první toho vzali z čípku málo. No a po operaci se musí čekat zase půl roku, aby cytologie byla 100% v pořádku + dalších půl roku trvalo než se to povedlo. A najednou už mě bylo 28 😒 Potom to fakt letí. Já říkám, že je třeba začít včas, aby bylo případně dost prostoru pro řešení nenadálých problémů, a že jich dneska má hodně holek. Ještě, že medicína pokročila a umělé oplodnění přivede na svět mnoho dětí.

bay
3. mar 2010

Ahojte, mozem sa pridat? My by sme tez chceli v lete zacat snazit. Len dufam ze bude moje telicko spolupracovat 😅

A k mladym maminam. Ja nevidim ziadnu nevyhodu 😉 A ako pise Marcelka, clovek nevie co ho caka a ako rychlo sa zadari 😔

kathrin17
3. mar 2010

ahojte baby....tak ja vam dnes poviem, ze po poslednych dnoch s mojim manzelom ani neviem, ci s nim chcem mat dieta...je mi strasne na nic ☹

bay..jasne, ze sa mozes pridat...kazdu novu clenku uvitame 😀

bay
3. mar 2010

A co vyvadza??? 😠

kathrin17
3. mar 2010

bay....ani sa nepytaj...ziarli ako taky pes a pritom ani nema naco...prisiel si k nam servisak pre nase auto a rozpravala som sa s nim AZ pol hodinu a spravil taky cirkus, ze sa so mnou uz od pondelka nebavi....ja v jednom kuse len placem a uz ma to fakt nebavi...nikdy som sa netrapila tak ako teraz...vsetko zle co sa udeje medzi nami je moja vina......nebyval taky ☹ preto som z toho teraz taka cela mimo...a vraj prve roky manzelstva su najkrajsie...zavidim tym parom.....ja len dufam, ze sa to spravi, lebo inak neviem...nie som pes aby som bola doma na retazi :-/

bay
3. mar 2010

Uff 😠 ☹ Ziarlivost je teda pekna hroza. Brrrr
A netrapi ho nieco ine? To by bolo este dobre vysvetlenie tejto nemilej zmeny 😔

cermonca
3. mar 2010

Kathrin:To je mi líto co se děje mezi tebou a manžou ☹ 😠 Nevím co napsat protože s tak velkým žárlivcem jsem se ve vztahu nesetkala.Jen držím palce aby se to urovnalo a on se vzpamatoval.

Kinsli:Mi původně ani nenapadlo že bych byla bez nároku na dávku v mateřství až te´d když to bylo aktuální 😅 No ale zase dřív jsem neuvažovala že bych chtěla druhé tak brzy,spíš to vyplynulo ze situace když jsem nesehnala práci která by mi vyhovovala.Proto jsem zůstala tak kde jsem a chci druhé dítě.Včera jsem to hledala na netu a nejspíš by to mělo být že když teda nebudu mít odpracováno 270 dní ale něco odpracuji tak mám nárok pouze na 12 týdnů podpory v mateřství.Tak to by bylo pokud bych otěhotněla tento a nebo další měsíc.Od května by mi to už vyšlo těch 270 dnů.Asi teda počkám na květen,no ale manža zase že na to mám kašlat že budeme plodit hned co když se to nevyvede hned 😀 No ale zase přijdu o prachy 😝 no uvidíme jak se to vyvrbí 😅

misha82
3. mar 2010

Ahojky holky, přidávám se k vám, taky se chceme v létě začít snažit o druhé mimi 🙂 Do června jsme v Norsku kvůli manželově práci a já chci otěhotnět doma, protože se Sofinkou jsem první tři měsíce těhu prožívala děsné muka. Jdu zjistit z vašich albíček, jak jste na tom s dalšími dětmi, věkovými rozdíly atd. 🙂 Jééé, to plánování je tak krásné🙂

pavlinka777
3. mar 2010

Ahoj bay a misha 🙂

kathrin: To mě mrzí, snad ho to žárlení přejde.. Já mám se žárlením bohužel špatnou zkušenost s bývalým. 😖 Dva roky OK, jen takové to malinké zdravé žárlení, no a pak se to pomalu stupňovalo a za další rok jsme se rozešli, teda nebyl to jediný důvod rozchodu. Ale ke konci to byl fakt extrém, jednou se mi ve slabé chvilce i přiznal, že si zjistil heslo k mému mailu a že se mi tam chodí koukat jestli si nepíšu s nějakýma klukama! A to opravdu neměl důvod žárlit, byla jsem mu věrná, neprovokovala ho nijak.. Třeba mu vadilo když jsem šla s kamoškama na skleničku, to mi pak třeba psal sms a když jsem mu hned neodpověděla tak byl pak naštvaný a tak..
Snad ten tvůj přítel není takový extrém když píšeš, že takový nebýval, možná má nějaké problémy v práci..?

Jinak furt čekám MS, už 38 DC ☹, BT měřím jen týden, mám pořád okolo 37, tak nevím jestli se mi neposunula ovulace(jestli teda nějaká byla) tím že jsem měla střevní chřipku a zhubla dvě kila ☹. To už je i na mě nějak dlouhý cyklus..

swiete
3. mar 2010

ahojte vsetky holky:-}}
Kathrin 17-ahoj to mi je luto ze mas problem vo vztahu...ja som tiez donedavna riesila nejake problemiky v partnerstve...U nas je ten problem ze byvame v podkrovnom bytiku u nasich v dome, no a moj Majko pracuje s mojim ockom vo firme...no a moj milacik je trosku taky ukecany a robi si zo vsetkeho srandu a akosik sa stale hasteria s ockom...No a mna to potom trapi, stale rozmyslam ci je ten pravy a podobne...Lenze my dvaja medzi sebou nemame nejaky vazny konflikt, proste ked sme sami dvaja je vsetko OK, ale v spolocnosti nasich je taky iny....no ani to neviem popisat....ale som si povedala ze ho velmi lubim a je zodpovedny a velmi dobry tak ho skusim brat aky je, ved predsa kazdy mame nejake chyby...
drzim palceky aby to bolo len nejake zle obdobie medzi vami a vsetko sa obratilo na dobre...

misha82-ahojky, musim pochvalit ze mate kraaasne fotky s malou...takze ako citam tak Ta to taha domkov....
A prosim Ta odkial je ta fotografka co Vas fotila???DIKY:-}}

azeretka
3. mar 2010

Ahoj holky,
misha: moc moc krásné fotky, nejvíc se mi líbí ty černobílé s tatínkem 😉
Kathrin: nevím co říct, na fotce vypadáte moc šťastně a jako stvoření pro sebe, tak ještě vyčkej, pokud to bylo poprvé, tak věřím, že to byl jen zkrat a bude brzy zase jako dřív. Každý máme občas špatný den a kompenzujeme to všelijak.

Já jsem 2,5 týdne od yačátku MS a dnes mi teplota stoupla na 36,9. Začínala jsem na 36,7. Tak nevím co to znamená, vyčetla jsem, že od ovulace je teplota vyšší až do další MS, tak asi už jsem v té druhé polovině, kdy by měla být teplota vyšší 😖
Jestli se některá v mých teplotách vyznáte, tak budu vděčná za překlad 😉

Zitra se chci stavit do lékárny pro listovku a nakoupim nějaké testy do zásoby 😉

bay
3. mar 2010

Azaretka a mas aj graf alebo len teploty?

azeretka
3. mar 2010

bay: mám jen teploty a dobrou představivost, takže ho v podstatě vidím před očimá 😉 první polovina cyklu rovná přímka, druhá polovina cyklu taky rovná přímka akorát o 0,1 až 0,2 výš . Ovulační sestup jsem nenaměřila, ovšem kolem ovulace byly 4 dny bolesti v podbřišku, tak možná přece jen proběhla, těžko říct 😖

bay
3. mar 2010

0,1 az 0,2 su relativne nizke na ovu 😅 A nebol ani trosku pokles od priamky pred zvysenim?

kinsli
3. mar 2010

Ahojky holky tak jsem nevydržela a testla 😅 samozřejmě negativní, jak jinak,
já jsem ani s pozitivním nepočítala, přečetla jsme si, že na 3tt je hcg 0-4 ml
no to je směšný, testy jsou od 25 ml 😅 Tedy alespoň ten co mám doma, jinak mám za to
že existují i na 5 ml 😉
No jo jsem nedočkavá 😀

Jinak v práci super, fakt jsem jako ryba ve vodě 😵 Kačenka hlídání taky zvládá krásně,
zítra jí má mamka a pozítří paní na hlídání 😉

bay
3. mar 2010

No tak ta nula sa tazko na teste prejavi druhou ciarkou 🤐 😀 😀 😀

misha82
3. mar 2010

Ahojky, dekuji za komplimenty 🙂 Ta fotografka je z Ostravy, kdybys chtela kontakt, muzu ti ho poslat. Co se tyka takoveho zarleni, mam zkusenost, ze vetsinou takhle zarli nekdo, kdo sam podvadi nebo na podvod mysli. Kazdopadne nezarli vyrovnani sebevedomi jedinci. Ale to ti, Kathrin, asi moc nepomuze.. 😒
Swiete, my taky nemame idealni vztahy, co se tyka muj manzel-moje mamka, ja-jeho mamka a prosli jsme si kvuli tomu tisicem hadek a stejne to k nicemu nebylo. Hlavni je, jak pises, ze si rozumime my dva, nikdo neni idealni a s jinym chlapem by zas prisly jine problemy. Proste, kdyz se zamilujes a laska trva z obou stran, pak je treba na tom pracovat 🙂

nevestinka2010
3. mar 2010

ahojte holky
tak ja ziram 😎
kinsli tak tfuj tfuj a azer taky, nevedela jsem, ze uz jste na to taky vlitli 😉
jo azer ten pokles tam byt nutne nemusi, lepe by se to mozna objevilo na teplomeru na 2 des.cisla... v tvem pripade odecti 3 dny od prvni teploty 36,9 a tam by mela byt ovu...
my vytrvavame do svatby, od dneska 3 mesice, hura
vikend jsme stravili vyrobou, kompletovanim oznamek a dnes jsem to davala do obalek a zitra to nesem na postu, uff
mame tu chladno, uz me to stve, ale pristi tyden se jedem ohrat do toho Maroka, uz se zacinam tesit
mejte se a v sobotu vas urcit prijdu zkontrolovat! 😀

azeretka
4. mar 2010

ahoj holky,
tak se nám to pomalu sobotí 🙂
nevestinko: děkuju za radu. To teploučko ti závidím, už mám zimy taky dost 😒 No nedá se říct, že bych hned chtěla otěhotnět za každou cenu, prostě to necháme osudu, třeba se zadaří dřív jak v létě 😉

nevestinka2010
4. mar 2010

tak to jo 😉
to je fajn
radeji sem nakoukla i dnes, kdyby nahodou nejake zmeny 😀

kinsli
4. mar 2010

Ahojky holky tak jsem Vás přišla pozdravit 😉 V práci naprostá paráda 😵
zítra máme zrovna firemní večírek 😵

Kačenka hlídání zvádá na jedničku ať je s kým je 😉

kinsli
4. mar 2010

kathrin17: Tak to je mi líto ☹ Snad budete brzy ok. To co píšeš si nedovedu představit 😖
My jsme zase pravý opak, Lukáš pracuje v ženském kolektivu tudiž veškeré akce, posezení
má v ženské společnosti, no a já zase v mužské. A, že by nám to trhalo žíly tak to vůbec ne 😀

kathrin17
4. mar 2010

ahojte baby 😀 tak dnes uz som vysmiata 🙂 vsetko je tak ako bolo predtym ....

drahy sa uvedomil a vcera ked prisiel z prace, dal mi pusinku, spytal sa ako sa mi darilo v praci a ci som v poriadku a tak...objal ma a staral sa o mna cely vecer...takze ho to mrzelo a priznal sa mi, ze ma strasny stres v praci a nechcel ma tym zatazovat a tak blbo potom reagoval...takze sa to vysvetlilo 🙂

o tyzden mam narodeniny a vcera mi cely vecer hladal vhodny darcek na nete, a stale sa ma pytal, ci moze byt toto...alebo bude lepsie hento...ocividne sa snazil...takze viem, ze ho mrzelo to co mi povedal 🙂

som stastna....

misha82...tie fotecky su krasne 🙂

mosquito
4. mar 2010

Ahoj holky - můžu se k vám ještě přidat? Teď jsem ještě 9tt, ale bohužel zítra už mě čeká revize v nemocnici a pak tři měsíce bez snažení... Takže to vychází na léto.
Snad tím povídáním si s vámi všechno co teď bolí přebolí...

kathrin17
4. mar 2010

mosquito....juj tak to mi je velmi luto, ale drzim palce,aby to veeeelmi skoro prebolelo a podarilo sa druhe mimi, ktore vydrzi do konca!!!

budeme sa tu urcite podporovat navzajom, takze kludne sa k nam pridaj...vitame ta 😉

misha82
4. mar 2010

Kathrin, to je super, ze se vsechno vratilo do starych koleji!!! 🙂 Ono je to ve vztazich nahoru a dolu, jako ostatne se vsim v zivote, ze 😀
Ahojky Mosquito-to me moc mrzi... Zase bude dobre! Za tri mesice to zkusite znovu a budem tady tehotne vsechny 😀 S nami zapomenes 🙂

fair
4. mar 2010

Ahojky! Jdu Vás všechny pozdravit! Nevolnosti skončily - tedy až na ty ranní... 😉 Musím prostě pořád něco papkat, jinak mi není dobře. Dnes jsme byli s Fandou ve městě a nakoupili nějaká trička, do kterých se vejde bříško a konečně těhukalhoty! Jelikož ty moje už nezapnu a musela jsem na nich mít gumičku... Tak konečně mohu mezi lidi! 😀
Všem, co budou o víkendu testovat, přeji dvě čárečky! 😵

mosquito
4. mar 2010

Holky díky moc. To víte, přítel povzbuzuje a je oporou, ale prostě je to chlap a ti to berou jinak. A já neznám nikoho kdo se snaží ani kdo si přošel něčím podobným.... Je to sice "jen" internet a pár písmenek, ale pomáhá to. Přijde se na jiné myšlenky a tak.

Když už jsem u toho snažení - ať pořád nemyslím na to malé co mi zítra "vysajou" jak se vyjádřil pan doktor a ještě předtím, když ve mě šťoural a měl tu zamračenou vrásku na čele, že to je blbý - jak funguje plánované otěhotnění? Necháváte to všechny náhodě anebo máte podle něčeho vypočteno, zjištěno, kdy to je nejlepší? Vůbec se v tom nevyznám....

zuzik28
4. mar 2010

ahoj holky, můžu k vám?
V létě bychom rádi začali pracovat na sestřičce/bratříčkovi pro našeho raubíře.
Ať se vám všem daří a ať na sebe miminka nenechají dlouho čekat...mají ještě tak 4 měsíce čas, ale víc ani ránu 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre