Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

helenkasabinka
3. aug 2010

ahojte snazilky ,mozem sa k vam aj ja pridat? 🙂

manika77
3. aug 2010

jaaj kocky ja idem zajtra za malym..uz sa tak tesim 😵 😵 😵 😵

smajka
3. aug 2010

ahojte, tiez som uz pocula o tych prispevkoch. v anglicku to idu tiez znizit. za maleho som dostala £250 a teraz to ma byt len £50. co uz, su to hnusaci.
helenasabinka - vitaj - dalsia snazilka s 2-rocnym drobcom. uz nas je tu zopar. ako dlho sa snazite?
manika77 - tak je to zvycajne, ked mam maleho, tak dufam ze ho nachvilku niekto 'zoberie' a ked ho nemam, tak mi je za nim smutno. 🙂

helenkasabinka
3. aug 2010

smajka no ja poznam klbu,ktora si tu s vami pise a vravela,ze chodi do tejto temy,tak som sa ja ja pridala a som s nou rovnako na tom,my zaciname snazilkovat v septembri,kedze mame od neho vypocet 😵 😉 a malinka je od neho vypocitana 😉

smajka
3. aug 2010

ahoj helenka, dufam ze vam 'to' vyjde podla planov. 😉
aka je mala sabinka? vravi sa ze dievcatka su kludnejsie ako chlapci. mozes to potvrdit alebo je tiez taky certik ako nasi chlapci?

helenkasabinka
3. aug 2010

@smajka dakujem,no veru Sabínka je riadne kludne dievcatko uz od narodenia 🙂

smajka
3. aug 2010

tak to asi na tom nieco bude ked to kazdy hovori... 🙂
snad sa nam ako druhe mimi podari dievcatko,ktore bude tiche, mile a vzorne. 😀 😀

malicka158
3. aug 2010

ahojte dievcata,
klba ma pozvala do tejto temy..sme v teme Dr.jonas. Tak snad budem mat trochu casu sem pisat. 😎

zuzusteiner
3. aug 2010

Ahojte babeny,no nam to zase nejak nevyslo,teda v juni a juli nic:(((

klba
4. aug 2010

bre ranko. 🙂
jeeeej, ako pekne sme sa rozrastli, kocky vitajte. 😵 😵 😵

neviem komu co skor napisat, tlaci ma cas, 😉 vecer som sa dozvedela ze svokra ma cely tyzden dovolenku, nie len jeden den, tak si pride do hodiny pre drobca 🙂, to je zivot, 😎 a ja mozem pokracovat v robote, som aj rada, konecne vytriedim doklady a oblecenie, lebo ked je pri mne maly ja upratujem a on mi pomaha tym ze mi to vyhadzuje. 😅 😝

@zuzusteiner, nezufaj, podari sa. 😉

@smajka mozem potvrdit, sabinka je o 100 % kludnejsia ako moj drobec, take male slniecko poslusne. 😵

@manika77 tesim sa s tebou. 😵

@malicka158 som rada ze si sa pridala. 😵

inak ten rodicovsky, no nemam slov, 😠 riadne ma to hned z rana nastvalo, poslanci sebe z platov neuberu a tym co maju malo aj tu jednu vyhodu vezmu. 😖

lola11
4. aug 2010

Ahojte kocky - vitam nove snazilky od Jonasa 😀 😀 Nie kazde dievcatko je mila a kludna babika - mam kamosku a jej mala sa mojmu Kristianovi vyrovna, dokonca je niekedy este vacsia opica ako on!! A to je o 3 mesiace mladsia - vylezie aj na uplne nemozne veci - raz ju nasla sediet v druhom sufliku na komode!!! Asi tolko 😀 😀
@klba klbi nech sa ti aj dnes tak dari - mne by sa tiez zisla taka dovolenka od maleho - okna by tiez potrebovali umyt - ale neriesim to - ked budem mat chut a cas umyjem. Mam na nich zaluzky, tak to tak nevidno 😀 😀
Pekny dnik vsetkym,

helenkasabinka
4. aug 2010

ahojte snazilky 😵

klbka ved ty Sabínku poznas tak veru potvrdit to mozes,no len ktovie ake bude druhe miminko 🙂 mozno zasa kludne alebo bude "zive" za oboch 😀 aj ked by som to niekedy potrebovala 😉

klba
4. aug 2010

zase som tu, 😝 svokra vraj pride az za hodinu, tak este kukam co nove, 😅 ale zase nevegetila som, 😉 uz som vylestila kupelnu, wc, aj kuchynu som zacala, pradlo mi uz jedno visi a na dalsiu varku cakam, tak si mozem dovolit trochu spomalit. 😎
@lola11 ja som bola za 5 chalanov, vsade ma bolo, ja som bola extremne zive dieta, tak sa ani necudujem po kom to drobec ma kedze muz bol naopak kludny a poslusny. 😉
a zaluzie nespominaj, 😉 s tymi som sa najviac namakala, kedze su stale zvesene a z prilis na ne prach sada, ale uz je dobre uz to mam za sebou. 😵
no pridem vas este kuk, dnes budem robit dietnejsie, nech si trochu oddychnem, nie ako vcera, 😝 ranajkovala som o 21,h, ked makam nehladim na prazdne brucho. 😅 😝

lola11
4. aug 2010

@klba Ako tak citam co si vsetko porobila a postihala klbi, tak sa normalne zacinam hanbit - mala by som sa aj ja do niecoho pustit - ako varim segedin, ale patrilo by sa aj povysavat, zotriet dlazky a prach a tie okna...ale vobec sa mi nechce - mrcha sa uz rozbehla, tak mam riadneho hniľa na krku 😀 😀 Hadam sa do vecera rozhybem a ukecam sa aspon na Zumbu - ale ako sa poznam to sa nebudem musiet ukecavat 😀 😀 to ma strasne bavi 😀 😀 Ale idem aspon povysavat, ked si ma tak motivovala 😀 😀 pa

manika77
4. aug 2010

bre ranko, tak ja peciem kura aby mal tato co papat..a vyrazam si po moje dietko a zostanem u nasich aj ja do piatoku lebo zajtra idem ku kadernicke sa zafarbit 😉
vy ste tu vsetky za sikovne 😕

helenkasabinka
4. aug 2010

klbka prid aj k nam upratat 😀 😉

malicka158
4. aug 2010

no baby, vy ste sikulky...
okna by sa veru zisli umyt aj u nas.. 😎
no aspon,,ze uz mam obed, najeme sa a mozme ist von s malym.. 😉

smajka
4. aug 2010

ahojte dnes vsetci a vitam novych.
my mame dnes tiez fajn den-manzel rano stihol navarit maso a cestoviny.. 😉 neviem co to donho voslo, ale mohol by castejsie. bolela ma celu noc hlava, ani tabletka nezabrala, tak mi to chcel dnes ulahcit.
tak som miesto varenia tiez poupratovala, dokonca prezliekla periny a stihla som aj s malym ist na prechadzku na pol hodky. on sa mi ide doma zblaznit. teraz buva a ako sa zobudi, nieco spapa a ideme zase von.
nechcem sa chvalit,ale ja si s oknami starosti nemusim robit, chodia nam ich tu umyvat kazdych 6 tyzdnov, tak mam o starost menej 🙂
klbi - tak ty sa mas, to je super ze im nevadi si maleho bravat. len pekne relaxuj a moc to s tou pracou neprehanaj.
maji - ja som vraj tiez bola hrozna,ked som bola mala- mama sa mi cely zivot 'vyhrazala' ze sa mi to raz vrati - a mala pravdu. maly je asi nejaky hyperaktivny, neposedi ani chvilu a nevydrzi robit nic dlho. keby ho aspon telka obcas bavila, ale to je tiez len na 5 minut.. ☹
manika - tiez by sa mi hodilo zajednat kadernicku, uz to vyzera hrozne. zafarbim si aj sama, ale potrebujem ostrihat. v septembri mame ist na sk, tak jej musim predtym brnknut, nech sa ma doma nezlaknu 😀
zuzusteiner - neboj nabuduce to vyjde. kazdy den dufam ze sa niektora z nas co si tu piseme pochvali ako prva.. 🙂

klba
4. aug 2010

ahojte, kto sa ku mne prida a da si so mnou kavicku? 😉 🙂

klba
4. aug 2010

baby, ja musim casto upratovat, mam maleho bordelara, 😝 drobec vsetko zo suflikov vytiahne, rozvlaci po byte a ja stale len prekladam o suflik vyssie 😅 a potom to treba sem tam aj dokladne upratat a vytriedit blbosti a ked upratujem byt tak na druhy den to uz nie je vidno, takze nemajte vycitky, aj tak robota len na nas pocka. 😉 😅
a okrem toho, su veci pri ktorych je lepsie ked nemam maleho v patach a je mimo dom, tak to treba poriadne vyuzit a vrhnut sa na zameskane. 😉

@smajka to potesi ked ta muzik vymeni v kuchyni, 😵 a s tymi oknami to mas fajn, sem tam by sa taka pomoc zisla, nielen na okna. 🙂
a moj maly je presne taky ako tvoj, stale v pohybe, nevie vobec oddychovat. 😅
inak vcera prisiel drobec od svokrovcov vybehany, ze zaspal len co som mu docitala, 😕 inak zvykne este asi pol az hodinu v postielke vymyslat, riadne ho tam museli ubehat.

lola11
4. aug 2010

ja som uz tiez mala kavicku - teda cajik s mliekom 😀 😀 kavu nelubim. Maly je uz hore - spinkal 2 hodky, aj ja som si stihla asi 15minut - staci, hned je cloveku lepsie.
@klba no mne nastastie uz nevyhadzuje - ked bol mensi nechala som mu v kuchyni jednu policu s umelymi miskami a ta bola denno-denne po celej kuchyni rozvlacena -ale uz ho to prestalo bavit 😀 😀
My sme tiez boli na hodku doobeda vonku a teraz tiez vybehneme na bicyklik - ak pravdaze nezaprsi kym sa vyberieme. Este musi papat - dufam, ze mi ten segedin nehodi do hlavy...som ho navarila riadny hrncisko - chcem zavarit mangelovi do Italy - ide uz v sobotu rano - fňuk ☹ ☹
Tak pekny zvysok dnika koceny. Pa

klba
4. aug 2010

@lola11, maly je fakt bordelar a nevie sa s nicim dlhsie hrat, 🙄 vsetko len vytiahne, chvilu sa pohra a vytiahne nieco dalsie, ked varim okrem vyhadzanych suflikov v kuchyni mam aj boxy s hrackami, resp. sufliky v izbach, tak len prekracujem hory veci, ked dovarim poupratujem, aj preto som mu hracky vytriedila, uz to bolo fakt neunosne, 😔
a teraz aj vela veci vytriedujem, (ja mam pocit ze uz 2 roky to triedim a redukujem co to stale dookola robim) a presuvam do pivnice, cim viac veci doma mame tym viac ho to drazdi k rozhadzovaniu. 😅
inak u nas mame uz takmer vsetky spodne sufliky prazdne - preventivne. 😉
a budes slamienkovat? a ako dlho bude manzel v Italy? ale budeme tu s tebou, rychlejsie ti to ubehne. 😉

lola11
4. aug 2010

@klba to zalezi od mojej sestricky kedy porodi baby(uz sa jej blizi termin) - potom ked pripravia krst baby okrstime (budeme krstny rodicia)a pojdeme tam aj my. Ako mohli by sme ist relativne aj teraz, ale nemam chut s malym absolvovat viac ciest ako je nutne. Predsa len je to 9-10hodin. To dufam, ze mi to rychlo ubehne - tak sup-sup pekne piste, oki?
Ako aj my mame v detskej na zemi hrackárstvo, sem-tam mi to rozvlaci aj po kuchyni a obyvke, ale nastastie to nie je az take hrozne- dokonca si to v tej jeho izbe ani nevsimam - tak raz za cas to spolu nahadzeme do boxov a ide sa dalej 😀 😀
Tak uz sme aj napapani - chutilo mu naramne, som sa bala lebo kapusta mu moc neberie -ale segedin zbastil len taky fukot 😀 😀
No este neprsi, aj ked tomu dazdu uz trcia nohy - hadam to aspon chvilu vydrzi. Tak ty teraz klbi pekne oddychuj oki? Alebo ak by si sa mala strasne nudit - pridi mi umyt tie okna, co 😀 😀 Pa

cottoncandy
4. aug 2010

Ahojte,
práve dnes som naplno objavila túto stránku, lebo inokedy som sem len nakukla s myšlienkou, že však mňa sa to netýka, ja ešte nad deťmi neuvažujem, ale akosi sa to v posledných mesiacoch zmenilo a ja viem, žem teraz je ten správny čas 🙂

S manželom sme spolu osem rokov, z toho dva roky manželia, a pravdupovediac, najskôr sme sa o deťoch vôbec nebavili, lebo sme potrebovali vyriešiť materiálne záležitosti ako hypotéka, zariadenie bytu, kúpa auta apod., po svadbe sme síce nad dieťaťom chvíľočku uvažovali, ale získala som aktaktívne pracovné miesto a zrazu akosi neviem z toho vlaku vystúpiť...v práci na mňa tlačia a naznačujú, nech ani len neuvažujem odísť na materskú, lebo už je preč asi desať kolegýň a oni za mňa nemajú náhradu, vraj mám počkať, kým sa niektorá z nich vráti... ☹
Napriek tomu sme sa rozhodli, že dieťa už chceme a začneme sa aj snažiť. V máji som vysadila horm. antikoncepciu, teraz sa síce ešte chránime, chcem aspoň do konca augusta, nech sa mi upraví cyklus, a potom sa už naplno začneme snažiť. Tak mi držte palce...

smajka
4. aug 2010

cottoncandy - ahoj.myslim ze na dieta nie je 'nikdy spravny cas'. vzdy su nejake vyhovorky ako praca, alebo byvanie.. my sme ale boli taky isty. tiez sme s manzelom 8 rokov a stale sme to odkladali. ale teraz je to super, maly mal uz dva rocky a planujeme druhe. tiez som bola na antikonc. vyse 7 rokov a potom mi trvalo vyse 8 mesiacov otehotniet. doktor mi vtedy povedal, ze trva az rok kym sa organizmus ocisti od antikonc. samozrejme, kazdy to ma inak. 🙂) tak vela stastia, nech vam to vyjde ako si planujete. 😉

smajka
4. aug 2010

kocky kolko deticiek by ste chceli???
my druhe a posledne 😀 😀 😀

rabiva
5. aug 2010

@cottoncandy vitaj 😉 nech si skoro tehulka 😵 s tou HAK ma smajka pravdu kazdy to ma indi-vindi, ja som s dcerkou otehotnela 2.mes. po vysadeni HAK, a pocula som vela nazorov, ze prve 3M po vysadeni je najvacsia sanca otehotniet, dokonca to potvrdila aj gyn mojej kolegynky 😎 Ja uz 3roky neberiem nic, brala som este pocas kojenia a potom uz nic, je fajn poznat sv.telo a neotravovat ho chemiou 😅

@smajka tak 2 asik 😎

Baby s tym upratovanim po drobcoch si nic nerobte, moja ma 5r a nejde sa pretrhnut, ze by si mala sama od seba poskladat hracky, jedine to docielim formou hry alebo za nejaku odmenu 😕 pritom v skolke si uprace v poho a doma je furt nieco roztahane 😅

klba
5. aug 2010

dobre ranko. 🙂
@cottoncandy my sme na tom boli podobne, tiez sme spolu 8 rokov, byvame sami asi 4 roky, z toho 2 roky sme manzelia, 😉 najprv sme sa chceli zabyvat ale proste nemali sme uz naco cakat, vzdy nieco totiz treba, jednoducho je pravda ze na dieta nie je nikdy ten spravny cas a vzdy sa nieco vyskytne. 😉
proste je to tvoje rozhodnutie, viem ze to nie je lahka volba, ale ani tvoje kolegyne nehladeli nato, ci maju za ne nahradu, tak sa spolahni na svoje pocity a tuzby. 😉
Moc ti drzim palce, nech sa zadari, nech mozes coskoro tehulkovat. 😵
Inak mne manzel na dovolenke povedal ze mam vysadit tabletky, ani som nedobrala cely blister, ten mesiac nam to nevyslo ale o mesiac uz ano. 🙂

@smajka, ja by som chcela aj tri, 🙂, ale uvidim ako zvladnem dve, 😅 ci naozaj neskoncime len pri dvoch, muz o troch detoch nechce ani pocut, sam je z troch deti. 😅

@rabiva, s tou chemiou mas pravdu, ja beriem uz cca 10 rokov HAK a pred mesiacom my nenastala ovulacia, dovtedy som nemala problem s cyklom, kedze mi HAK upravovala cyklus, som rozhodnuta ze casom budem volit iny druh ochrany.

lola11
5. aug 2010

@cottoncandy vitaj medzi nami - prajem ti rychle otehotnenie a stastne tehulkovanie. My sme Kristianka tiez spravili 2 mesiace po vysadeni HAK, aj ja som brala roky ☹ ☹ Druhe babatko uvidime, hadam to pojde fajn a rychlo -dufam.
No dievcata ja som podla vzoru nasej vcielky usilovnej klbky umyla dnes okna aj kuchynu. Mam tu mangelovu neterku, tak sa venuje drobcovi - ako spravne zienka domaca to vyuzivam na ocistu domova 😀 😀 Teraz sa ideme trosku vyvencit na ihrisko - mame ho hned pod oknami co je uplne supis!! Pekny dnik prajem

klba
5. aug 2010

@lola11, 😀 , vitaj v klube, 😉 si sikulka. 😵
mne sa zmenili plany, povodne som chcela ist uz okolo 9,h von a potom varit, ale mamina ma ist na tyzden do BA, odchod sa jej o jeden den skor posunul, rano mi volala, tak ju ideme o 11,h odprevadit na stanicu a rovno vybavim nakupy.

Uz mam aj navarene, ale taku ultra rychlovku, hotovu za 20 minut, 😀 je to lahky, letny obed a celkom mi ten recept prisiel vhod, kedze patizon zvacsa vyprazam v cesticku a nemam chut na smazene veci, hlavne kvoli malemu, aj ked moj mm vyprazane az prilis lubi. 🙄
tu je link, robila som s pecenymi zemiakmi, ale napapame sa az ked sa vratime, takze nezarucujem chutnost. 😅
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=29769

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre