Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

rabiva
8. sep 2010

@klba aky je malicky a milucky 😉 to fakt mal 2660g drobciatko? Narodil sa v termine? Moja 6dni po TP a mala tiez len 2950/49 😉 uz sa mi ani nechce verit, tak davno to bolo 😅

baby citajte... neuveritelne... http://lesk.cas.sk/clanok/90852/az-pri-porode-s...

😀

helenkasabinka
8. sep 2010

no a moja mala Sabínka mala az 3620g a 50 cm 😅 😉

klba
8. sep 2010

@lola11 Kristianko bol nadherny a tie vlasky, juj. 😵 😵 😵
no aj nam tak viseli dupacky, dokonca aj tie c. 50-siat. 😀

@rabiva, no bol drobec po mne, (ja som vazila 1800 g), narodil sa tiez 6 dni po termine, 🙂 a meral 46 cm.
a ten clanok idem kuk, uz nadpis znie slubne. 😀

@helenkasabinka, sabinka je kus kocky, 😵 ona je od drobca pomaly o hlavu vyssia a o vahe ani nehovorim, my sa moc s jedlom nekamaratime. 😅

helenkasabinka
8. sep 2010

@klba ale ona rada papka,ved ma to mat po kom 😅 😀 😉

klba
8. sep 2010

ahojte baby. 🙂
no ja mam take divne pocity, zacinam sa obavat, 😒 boli sme kupit poobede s muzom test, este sa robim ze o tom neviem 😉 a chcela som ho dnes prekvapit, uz som aj dupky nachystala. 😉
a ked som si dala test pred hodinou tak je druha ciarka dost slabulinka, sice neskor zosilnela, aj je vidiet, ale zacinam sa toho dost obavat ci je vsetko ok. 😖
skusim sa otestovat este rano a vtedy to uz muzovi poviem, ak teda budu // silne palicky. 😉
Inak posledna ms mi meskala 12 dni, prisla az 28.7. a podla kalkulacky mi vychadza najlepsi den na tehu 10.8 ale podla mna sa zadarilo az 20.8. (v oba terminy aj okolo nich sme sa snazili), myslite ze by bol test este slaby?
Ako ono sa to tazko pocita ked je nepravidelna ms, ja uz sama neviem na com som, nemam z toho dobry pocit a k tomu to cakanie kym pojdem k dr. 😔

Len som teraz v pomykove a dufam ze bude na teste ciarka silniet, uz som z toho jelen, podla mna mi bude vychadzat termin az niekedy v polke mesiaca a nie na zaciatku, ak teda pojde vsetko v poriadku.

helenkasabinka
8. sep 2010

@klba mojko neboj sa ,ved rano uvidis ale uz ako som ti vravela,keby nieco nebolo v poriadku by si spinila ..... hlavne si si robila poobede test a je vtedy mozne ,ze ciarka bola slabsia lebo si mala menej HCG v moci...rano uvidis aky testik vyjde a navyse ked budes v obavach,tak chod v piatok k doktorovi aby si bola cez vikend kludnejsia

rabiva
8. sep 2010

@helenkasabinka nuz trosku ti budem oponovat, nie zakazdym zena spini, ked to nie je v poriadku 😒 to ale teda nechcem Klbku stresovat a zneistovat... pouzivas stale ten isty typ testu? je mozne ze si mala ovu neskor a tym padom je hormon hcg este slaby, vydrz! budeme ti drzat palce a isto to bude ok!! 😉

helenkasabinka
8. sep 2010

@rabiva nemam az take skusenosti 😒

lola11
8. sep 2010

@klba kaji ked mi sme take netrpezlive a tym si len a len skodime - ja som si tiez hovorila, ze pohodka nebudem sa stresovat a prilis pozorovat. Ale ked sa raz uz zacnes snazit, tak sa to fakt neda - ja som tiez blaznila cely mesiac - vsak mi bolo aj na vracanie - myslim, ze psychika zapracovala. Este som nebola na tom gastre 😒 😒 Nemam ten zaludok sto percenty.
Tak som zvedava co rano - hned nakuknem, dufam, ze sa ozves. Ja sa zajtra chystam k svokrovcom - ale az ked sa maly vyspi poobede - som to tak vymyslela, ze ma tam zoberie kamoska - lebo kym by som dosla dvomi autobusmi boli by aj styri hodiny. Rano sa mi nechce ist lebo svokra uz zacala robit a je do jednej v praci - tak co by som tam robila, ze? Takto si maly pospi pekne domka, kamoska ma tam v pohodke zavezie a vecer svokor zoberie home - ziadne spanie - to nech si vyhodia z hlavy - musim nieco dobre vymysliet....
Dobru nocku - co robi asi smajka? Uziva slovenske kamosky 😀 😀

dadaga
8. sep 2010

lucija ozaj trpezliva moja segra ma ten isty problem uz 5 rokov nic.. a tiez jej radime,ze ma aj suseda pre pokoj v rodine...xixi ale to sa dobre napise...
lola ty si cislo,ze neviem,ze mam meniny xixi.....

dadaga
8. sep 2010

@rabiva inak s tym spinenim neviem.. ja si myslim,ze ak je vsetko ok tak nespinis proste nic.. no neviem nechcem klbu stresovat ved sa to vsetko ukaze.. bodaj by to vyslo aj s krasnym koncom..nejakou krasnou copatou dievkou v naruci.. budem drzat palec...

rabiva
8. sep 2010

no som sa zabudla na pokri dnes 😉
ja s tym len tolko som chcela ze jasne ze to nemusi byt teraz pri kazdej zene, som len chcela pridat svoju skusenost sak viete a tiez so mnou lezala kocka, co nemala ziadne neprijemne pocity citila sa dobre, ziadne spinenie a v 9tt uz nebilo srdiecko ☹ a este ju 4dni nechali tak kym sla na zakrok a dovtedy ani nespinila ani nekrvacala... ok tak uz dost o tom, bude dobre Klaudi neboj! 😵

klba
9. sep 2010

ahojte. 🙂
no to viete baby, to cakanie na potvrdenie ma ubija som netrpezlivy tvor a keby aspon chodim do prace tak myslim aj na ine veci, takto to mam stale v hlave a neda sa na to nemysliet. 😅
no dnes na teste zase // ciarky, druha je oproti vcerajsku silnejsia, uz si vzdy stopujem cas a je v limite, cca do minuty od namocenia, inak pouzivam uz len test rapid clear, su 2 ks v baleni a je to ten najcitlivejsi, s 10 mlU,
uz som sa min. mesiac popalila na inych testoch, tento jediny mi vtedy nedal pozitivny vysledok, zato tie menej citlive mi ukazali aj // ciarky a tehu som nebola,
mozno aj preto stale neverim, nakoniec som vtedy vobec nemala ovulaciu, co ma sokovalo, (ms stale nechodila, kolko vina som vypila aby vobec prisla, 😀 )
tak proste verim tomuto jedinemu testu, tento mi potvrdil tehu aj pri drobcovi.
no a muz uz nieco tusi, uz sa ma pytal ci si myslim ze som tehu, 😅 tak som mu povedala ze rano uvidime, 😉 ale vstala som neskoro a on uz bol na odchode, uz meskal, 😝 tak poobede mu test ukazem, ja sa bojim ze mi zatrhne vylety do lesa, ja si chcem este uzit hubacku. 😀

a k tomu dr nemozem ist skor ako v pondelok, to budu nervy cez vikend, 😝 uz som objednana a sestricka mi prizvukovala ze nema volne terminy tak mozem byt rada ze ma vsunula na pondelok, najprv ma chcela dat az na piatok bud. tyzden a je dost prisna, oproti doktorovi, ten je pohodak, 😎
tak keby objednanie zrusim a pridem s casenkou uz ma nevsunie na nejaky dobry termin, staci ked meskam par minut a uz ma vyckava s nasrdenou tvarou, 😖 je dost zasadova, tak sa jej bojim a preto to uz nechcem zrusit, uz mi ostava len cakat.

@rabiva s tou ovulaciou mas asi pravdu, proste teraz som mala cely cyklus posunuty, ms meskala 12 dni, prisla az na 40 den, v ten mesiac som dokonca ovulaciu ani nemala, aj sono mi dr robil, aj ma prehmatal a sam mi povedal ze sa neda riadit podla plodnych dni, hlavne ked je nepravidelny cyklus, preto si myslim ze som mala ovulaciu neskor,
ak by to vyslo toho 20-teho tak je to dnes 20 dni od oplodnenia, prip. ak 10-teho tak 30 dni, (este k tomu nejaka doba na zahniezdenie), ale myslim ze to vyslo az toho 20-teho, mozno preto este nie su na teste dve rovnocenne sfarbene ciarky, 😒 ale keby vychadzam z poslednej MS tak som uz 43 dni tehotna, aj ked to je len orientacne.

No a proste toto ma trapi, ja uz chcem vediet nazor doktora, ci je vsetko v poriadku, dovtedy budem v neistote kym mi nepovie ze je vsetko ok.

a s tym spinenim ma nestresujete, 😉 ja radsej viem aj negativne stranky veci, ale napriek tomu myslim pozitivne, 🙂 aj ked teraz to tak nevyzera, ale uz sa budem snazit byt o tom 🤐 a vydrzat.

No uz som o tom pst, vykecala som sa, snad uz dam s tym pokoj. 😉 😀

Zatial prajem pekny den, uzite si ho, 🙂 ja idem na nakup, potom chcem uvarit drobcovi zajaca, mam od svokry,
a vcera som vypila 1 l zakysanky, tak idem kupit dalsiu, pritom ja mlieko nepijem, mam intoleranciu laktozy, ale zakysanku si sem tam dam, teda naposledy som ju pila v prvom tehu, 😅 ved musim, nech doplnim vitaminy. 😉
a zakysanku som zajedala s hroznom a melonom, to su kombinacie, vecer bolo wc len moje. 😀 😝

lucija
9. sep 2010

Dobré ránko holky 🙂

@klba dobrá známka je, že je čárka silnější, tak proč se nervovat 😉 Já vím, ono se to lehce řekne 😅 Jsem zvědavá jak bude Tvůj drahý reagovat 😵
Já jsem začala brát vitamín E, kyselinu listovou a objednala jsem si Macu. Tu čekám každým dnem, že by měla dojít. No a pak už je to jen v rukou božích, no a našich asi taky trochu 😀

rabiva
9. sep 2010

@klba no super moja vidis!! druha ciarka tam je a silnejsia, tak nebojky tie 4dni do pondelka zbehnu ako voda, a v pondelok mas dobre spravy potvrdene! a oslavite to s muzikom 😵 😵 no a uvidis, ze to snazilkovanie vkuse pomohlo 😅

lola11
9. sep 2010

@klba kaji dobre kombinacie na vecer 😀 😀 viem si predstavit ako ta "precistilo" na tom vecku 😀 😀 Kristianko spinka - zaspal uz po 12stej, tak som rada - vyrazime hned ako sa zobudi - a zase bude nachvilu pokoj - ale je pravda, ze aj svokrovci by s nim mali byvat castejsie. Keby si ho tak chceli zobrat na cely den - vobec by som im v tom nebranila, ale ked ja tam musim byt s nim - ach jaj. No a este k tomu aj leje ako z krhly od rana, tak budeme zavrety vnutri - ale aspon rychlejsie ujde den ked ideme prec. Doobeda tu bola kamoska s malou, tak ani neviem a bol obed. Moc sa ale ten moj s Vaneskou nehral - lebo ona bude este len mat 2 roky v novembri, cize je to pre neho mala babula - on je totizto na tie starsie 😀 😀 po tatinkovi, pravdaze 😀 😀 Ked pridu na ihrisko nejake dievcata, ze 5 rokov a viac, tak okolo nich Kristian trdlinkuje kym sa s nim nezacnu hrat. No a take 10rokov a viac....tie ma najradsej, babatka skratka nemusi 😀 😀
@rabiva rabi ako sa vlastne volas menom? Ten tvoj nick podobne ako klba mi pride taky tvrdy - neosobny. No a uz sa dost pozname, tak prezrad meno nech ta mozeme aj pekne oslovit 😉 😉

lola11
9. sep 2010

@klba ozi kaji - neskusala si si merat BT? Podla nej by si vedela na 100pro ze si tehulka 🙂 🙂

rabiva
9. sep 2010

@lola11 xixi neosobne? 😀 😀 no praveze spaja moje meno (Iveta - iva) a jedno krasne miesto, kt. mam velmi rada (Rab) 😉 😉 a mam ho tusim nejakych 10r, vsade mozne a veruze ma vela ludi vola "rabi"

lola11
9. sep 2010

@rabiva aha - tak z toho nicku by som neuhadla, ze si Iva - asi mam nejake dlhe vedenie 😀 😀

lola11
9. sep 2010

@rabiva inac az teraz som precitala ten clanok co si hodila link - neuveritelne....Keby sme sa kazda tak k tomu stavali, tak sme tehotne raz-dva, ze? Ale je to vobec mozne? Ako ja som mala brucho ako balon, takze sa mi to zda neuveritelne, ale jedna holka co rodila po mne tyzden som myslela, ze je tak v 5mesiaci.

rabiva
9. sep 2010

😵
no a ten clanok sokoval aj mna, ta zena necitila pohyby? ziadne chute? a kramy ze mala?? no neviem no 😝

klba
9. sep 2010

ahojte zase tu strasim. 😅 😝 a pisem opat vela, raz ma za to dorazite. 😝
maly spi, tak vegetim po superskom obediku, mnam, 😝 musim sa pochvalit, 😎 robila som domaceho zajaca asi 2 x v zivote, 😅 naposledy asi pred 5 rokmi, 😅 (ja to teda moc nemusim) ale teraz mne aj drobcovi vynimocne chutil, 😵 dala som na neho trosku gril. korenia, roztlaceny cesnak zo solou a prespikovala slaninkou a na konci som ho dala trosku ugrilovat nech chyti farbu, no fakt som si posmakovala, muz sa bude zalizovat, ak mu teda zostane. 😀 😝

inak doobeda som mala sama zo sebou co robit, bola som v obchode, este som volala mami nech mi pride pomoct s drobcom, kedze sa mi v kosiku akosi nakup rozmnozil, 😅 prave sa chystala vencit psa
a jasne ze sa nesetrim, (neviem pockat na muza, on pol nakupu zabudne kupit, 😝) nabrala som si dve 2 l flase malinovky, k tomu 5 kg zemiakov, cibulu, mlieko, zakysanku, maslo, vajcia, chlieb, melon, hrozno, jablka a este par inych veci...
este som ani z obchodu nevysla a ako som to balila mi prislo zle, 😖 hviezdicky som videla este asi aj za pol hodinu, 😖 hned som si otvorila malinovku, mami mi pomohla aspon s drobcom, este ze mame Lidl pod domom, ale mala som co robit s tym nakupom a ledva som to doniesla pred barak. 😝
Povodne som chcela ist von na dlhsie ale ked mi to neprechadzalo isla som domov, aspon jablko a rozok som si dala, asi zacnem konecne ranajkovat, 😅 ale ked mne rano moc nechuti.
A samozrejme ze ja neviem oddychovat, hned som zacala vykladat, varit obed a prat, az ked som mala finito som si chvilu posedela.

Uz som nachystala aj tu stuzku na ten test, 😀 mala som len zbytok bielej stuzky co nam zostalo este zo svadby, 😅 tak som chytila ruzovu fixku a premalovala ju na ruzovo, 😀 , aj maslicku som spravila, 😉 a previazala som to okolo testu

a uz som si pripravila taku vacsiu ozdobnu striebornu krabicku, (tu som kupila v svadobnom salone minule Vianoce a dala som do nej vtedy kluce od auta, to bol akoze darcek) a do nej som poskladala tie zlte dupacky a do stredu dam ten test, 😀 potom dam vediet ako muz zareagoval. 😉

klba
9. sep 2010

@lucija a to beries ten vitamin E zvlast a kyselinu listovu tiez zvlast?
ja beriem elasti Q, (to mi poradili v lekarni, kym mi dr nepredpise nieco ine), obsahuje to kys. listovu a kopu vitaminov, myslim ze aj to E-cko, 😉 ved kuk na link a stoji to necele 2 €, 30 tbl, 1-2 x denne. 😉
http://www.elasti-q.sk/elastiq-vitamins-minerals/
a co to znamena ta Maca, nejaka som nechapava. 😉 😅

@rabiva, no ta druha ciarka je sice silnejsia ako vcera poobede, ale este stale nie je taka silna ako kontrolna tak dufam ze do pondelka bude silniet, este mam posledny test, skusim v nedelu. 😉
a ty si aj na MMB pod nickom rabiva, ze? 😉
a ten clanok idem precitat, zabudla som na to, ale uz z nazvu som to pochopila, len nechapem zenu co to celych 9 mesiacov nezisti a nie je jej nic podozrive. 😕

@lola11 to su nasi drobci zase v niecom rovnaki, 😉 aj nas drobec je na starsie, po tatinkovi, 😀 tiez ho tie dievcence v jeho veku neberu.

klba
9. sep 2010

@lola11 este to som chcela ze tu BT som si nemerala, to sa vraj musi merat pravidelne minim. mesiac v urcitu rovnaku hodinu, najlepsie ani nevstat s postele a merat hned po zobudeni a to si neviem predstavit, lebo nas drobec vstava vzdy v iny cas a to doslova vyleti z postele, ledva oci otvori a ja hned za nim, aby nieco nevyviedol, tak si to meranie neviem predstavit. 😉

lucija
9. sep 2010

@klba Já to beru zvlášť, páč to Ečko bere i ten můj a ta kyselina lisová je i s vitaminem B12 a B6, myslím. No a Maca vypadá ,,zázračně", hodím odkaz 😉

lucija
9. sep 2010

http://www.lekarna.cz/maca-cps-60-pri-unave-a-s...
Já jsem si objednala prášek, vyjde to levněji, ale bojím se chuti 😅
Tady je to tak nějak shrnuto a napsáno na co všechno to je 😉
Jo a Macu už mám na poště, tak večer poreferuji jak to chutná 😝 🙂

dadaga
9. sep 2010

@klba supeeer uz som zvedava ako zareaguje? parada... a kludne sa vykecaj ved na to sme tu....drzim palec... inak nemam rada takych doktorov prisnych a co si myslia,ze neviem co? by som ich vrazdila pojdenom... nied nad ludskost...

inak tu zenu nechapem ani ja....koky to uz co je? sa 9 mesiacov necitila nic? no to by sme vsetky brali nie????

a sa tesim zajtra pride malemu postel.... tak konecne sa snad vyspim?????

lucija
9. sep 2010

Tak já mažu po nákupech a na tu poštu, venku je hnusně, tak se aspoň pocouráme po krámech 😉 Zatím pa a
@klba a jsem zvědavá na Tvůj popis reakce Tvého drahého 😵

dadaga
9. sep 2010

lucija tak pekne nakupovanie...

helenkasabinka
9. sep 2010

@klba ahoj moja tak si ma potesila velmi ze testik mal krasne silne // ja som verila ze je to dobre 😉 a krasne si to nachystala na muzika,juj urcite sa bude tesit a veru moja musis sa setrit,davaj na seba velky pozor,pekne zacni ranajkovat a vela vody pi 😉 😉 uz sa tesim co napises,ako Juri zareagoval 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre