Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

pampeliska1
23. dec 2009

Jak jste řešily ten počet dětí, tak já jsem vždycky chtěla 3, protože jsme doma byly 3 sestry a přišla mi to větší zábava 😉 Postupem času ale přicházím na to, že pokud se podaří, tak bych chtěla asi 2..no uvidíme 🙂 A nikdy jsem nechtěla mít děti rychle po sobě, ale v poslední době měním názor a asi bych to tak chtěla..Aby byly blízko sobě, aby si spolu pohrály..nevím no..uvidíme 😀 I když je to masakr - švagrová mají rok a 4 měsíce děti po sobě a bylo to teda šííílenééé zezačátku..teď už si asi zvyli 😀
Jinak já bych radši brala rovnou starší děti..tak od 2 let nahoru 🙂) miminka jsou krásná, ale s tím větším prckem už je větší zábava. Už poví, co ho bolí, co mu chybí..Mimčo jenom brečí 🙂

dimi
23. dec 2009

Koukam co jste probiraly.
No, ja tedy dite jako poslani neberu. U mne asi fakt zatim sedi ten vyraz, ze jsem s nim smirena. Partner deti zboznuje. Uz se tesi jak se o mne bude starat v tehu, jak si nas poveze domu, jak bude male oblekat, koupat,...On tim proste zije.
Deti bych brala nejradeji tak za 8-10 let. Az si nasetrim, postavim, pocestuji.... Mam moc fajn praci, dodelavam VS a fakt se mi nechce byt hned po statnicich doma s ditetem... 😒 Snad to prijde. Kolem mne se to take "rozrodilo" a to je i jednim z duvodu, ze jsem se take zacala zajimat.
Sila davu... 😀
Ale co mne naprosto dostava jsou ty pidi veci, pidi boticky,... 😅

kinsli
23. dec 2009

Holky tak šťastné a veselé 😉

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

nevestinka2010
23. dec 2009

kinsli 😀
Taky vsem krasne a pohodove Vanoce!

dreana
23. dec 2009

Holčiny přeju Vám krásné Vánoce, přes svátky se sem moc nedostanu ale potom to doženeme a budeme si vyprávět užasne zážitky :o) tak Krááásné Vánoce všem :o)

nevestinka2010
27. dec 2009

tak caute po Vanocich 😉
mam dnes extra sichtu a nic se nedeje, tak zas brouzdam na MK ;o)
Tak doufam, ze jste mely pekne svatky. My meli Vanoce opravdu vesele! V noci na Stedry den nam zamrzla voda (tady v Irl obvykle nemrzne a tak se trubky bezne davaji ven) a zacala tect az dnes... 😅 Chodili jsme pro vodu k sousedum a byl to vopruz... jeste jsem se i na Stedry den jela do prace sprchovat... no nic uz je to za nami 😅
Cukrovi jsem napekla asi az moc, zadne navstevy jsme nemeli a tak budu asi jeste nosit do prace 😅
Dostala jsem od Jeziska dve knizky - jednu o prekoncepcni peci a druhou o psychologii tehu a porodu 😉 tak ode mne ted bude klid, jsem zactena 😉

dreana
27. dec 2009

zdrawím po Vánociích :o)

teda nevestinko ja mam z tebe deprese :D budes tak připravena že nevím teda :D ja dostala krasné věci od manžílka a dva dny před štědrym dnem nam odešla mikrovlnka tak jsem dostala novou. :o) krásná :o)

holky taky mate na vanoce naladu to uspěchat a hupsnout do toho hned? :D

kinsli
27. dec 2009

Ahojky holky, u nás ježíšek taky super 🙂
Kačka měla z dárků radost, a já taky 😀

Dostala jsem monitor, kávesnici, myš takže přesně to co plně využiji 😀 😀 😀
Sama jsem si naježila foťák tak jsem ho dnes byla testnout venku 🙂

dreana: Včera jsme byly po návštěvách a mezi tím jsme jeli uspat Kačku, už byla protiva a zrovna jsem říkala, že
už se těším až budu vozit prcka a Kačenku budu mít na skejtu 😀 😀
Ale my ještě určitě ten rok vydržíme 😀

nevestinka2010
27. dec 2009

dreana> nemej ze me depky 😉 ja vzdy, kdyz me neco zajima, tak to hrozne zeru! Hlavne vyhledavam literaturu trochu jinou, nez je obvykle... ale fakt si ze me nic nedelej, prosim!
Jinak presne jak pises, nejradsi bych, kdybychom na to hupsli hned 😉 je to tim casem "lasky" a zrozeni, dlouhe vecery 😅 ...
Jenze ja uz mam svatebni saty a 4-5 mesicni brisko by se do nich neveslo 😀 nee jeste je treba vydrzet 😉

kinsli> takze pristi rok na Vanoce bude snazeni,ju? 😉

kinsli
27. dec 2009

nevestinka2010: Asi tak nějak 😀 Chtěli by jsme mimčo na září-říjen 😉

Holky ono to strašně rychle uteče 😵 Vždyť já už bych měla za 9 měsíců začít zobat baby plan 😀 😀

Káťa si tu teď hraje s pejskem 😵 byla z něj nadšená 🙂 Jukněte na fotky 😉

nevestinka2010
27. dec 2009

krasne fotky, Kacka je fakt moc pekna, dostala darku hromadu!
tj teda to utece, hlavne po novym roce mi vsechno leti jeste rychleji, za chvili bude unor, ja planuju brat listovku a tak asi nejak od brezna...

dreana
27. dec 2009

kinsli: tak tedka budes na koníku jeste víc s novou výbavou ne? :D

nevest: no neboj :D alespon se tě pak budu moct na všechno ptat ne? :D

jinak ja planuju vitamínky pro mě a manžu tak nějak na ten březen a snaženíčko od toho června třeba na vyročí svatby :D

kinsli: ja myslela že dřív? jinak nejlepší jsou fotky z umyvadla :D:D

dimi
28. dec 2009

Ahojte baby,
ja zatim zadne vitaminy neplanuji. Ani se mi nechce moc v tehu nic zobat-pry jsou po tom vetsi deti. Ptala jsem se meho gynekologa=rodinny znamy a rikal, ze ted uz ty rozdily nejsou tak markantni jako drive, ale deti jsou stejne vetsi...Ja i muj skoromanzel jsme meli pri narozeni pod 3 kg,tak tajne doufam, ze mimco nebude velike 🙂
Koukam, ze jste si Vanoce pekne uzily. To je fajn. U nas to bylo hektictejsi, ale vecer uz klidny. Preji pekne pondeli. 🙂

nevestinka2010
28. dec 2009

dimi> to jo, z toho mam taky docela vitr, ze bude obrik..., ale treba ne, ja jsem o trosicku vetsi nez muj nastavajici a tak by mimi nemuselo byt obrovske. Ja teda budu brat pred tehu jen listovku a mozna b-komplex, zbytek se budu snazit prijimat prirozene v potrave, je to sice narocnejsi na planovani, pripravu a tak, ale pro me prijatelnejsi. Nejake multivitaminy nechavam spise az pro pripad, ze by mi pak v zacatku bylo hodne spatne a mela bych snizeny prijem zivin, tak pak ma smysl doplnovat.

lucy222
28. dec 2009

Jj, listovka. Někde jsem četla, že je dobré ji jíst, ale už jsem nepátrala proč?
S těmi živinami-mám stejný názor. Pokud mi Dr. nic nenajde (třeba v krvi-že mám něčeho nedostatek), tak žádné vitamíny jíst nebudu. Pestrá strava by měla stačit.

lucy222
28. dec 2009

Jinak jsem zapoměla pozdravit 🙂 Pardon. Píšu u PC semestrálku, tak moc nevnímám.
Občas vám sem juknu. Na netu jsem sice poslední dobou dost málo, ale říkala jsem si, že tohle téma by se mně mohlo týkat.
Uvidíme. I když já bych to viděla spíše nejdříve na podzim/zimu. 😒

nevestinka2010
28. dec 2009

cau lucy tak to te vitame 😉
listovka je prokazana prevence na defekty a vyvojove vady nervoveho systemy - rozstep patere (spina bifida), nevyvyjejici se mozek (anencefalie) a pod (nektere neslucitelne se zivotem)
spotreba listovky je velmi vysoka hlavne v zacatku, kdyz se tvori vsechny ty dulezite organy
Co se tyka testu na ziviny, ne vse se da z krve zjistit, resp. ne vse se bezne testuje a pak slozitejsi to jeste je kdyz se dostanes k tomu jak jeden vitamin se muze vsetabavat nebo uvolnovat jen za pritomnosti jineho a pod... je to docela psycho chemie a me to strasne zajima a bavi. Myslim, ze obecne nezaskodi informace o vyzive a vitaminech obecne nejen s ohledem na tehu...
koncis studium letos?

lucy222
28. dec 2009

Děkuji.
Mé info o těhu=0. 🙂
Jj, měla bych končit na konci května/začátku června. Původně jsme plánovali svatbu na květen, ale uvažujeme dost navážno o přeložení. Buď na dříve a třeba na Maledivách (prostě se sebereme a zmizíme) a nebo na pozdější termín. Takhle by to vycházelo svatba, týden-10 dní svatebka atýden na to státnice. Do toho chceme začít stavět a do toho ještě pracuji 😝

azeretka
28. dec 2009

Ahoj holky,
já vitamíny taky moc neplánuju, listovka je důležitá, ale raději se přikláním k přirozené cestě, takže místo tabletek budu jíst listový salát apod.
Nechci nic přehánět, miminko chci malinké 😀

dimi
28. dec 2009

Jj, listovku asi také dám. Ale kdo ví jak to vše bude.
S mým smyslemm pro pravidelnost... Jsem si včera brala HA s dvoudenním zpožděním... Hrůza. Jsem už uvažovala, že než takhle, tak ji raději vysadím úplně, ale zase na druhou stranu, mímo teď fakt ještě ne. 😖
Jinak jsem si právě otevřela po dlouhé době PC a jdu pracovat. 😅

nevestinka2010
28. dec 2009

lucy> tak to je asi lepsi prelozit, to by byl fofr... no a nebo odfrcte nekam do pryc a vemte se tam, taky reseni 😉
azeretka> snad jeden z nejlepsich zdroju listovky je ruzickova kapusta, tak tu planuju mit na jidelnicku 2xtydne 😅 salat nema te listovky zas az tak moc
kuk treba na tabulku
https://www.zdravcentra.cz/cps/rde/xchg/zc/xsl/...
nejvice listovky maji jatra 😀 , ale ty se v tehu ani pred moc nedoporucuji zase kvuli moc vitaminu A a taky ze jsou to vnitrnosti...
jako dobre zdroje bych brala
špenát 48–115 µg/100g
vlašské ořechy 66
chřest 89–142
ta ruzickova ma kolem 100...
taky zalezi na tom jestli je potravina cerstva, mrazena atd... proto treba ten spenat ma takove rozpeti...

dimi> ale kyz to takhle "flakas" s HA tak se ti muze stat ze otehotnis i tak, ne?
😅

nevestinka2010
28. dec 2009

jo a jeste čočka 99 µg/100g a zkusim dohledat jeste dalsi 😉

nevestinka2010
28. dec 2009

Jo a kdyby nekdo nevedel tak DDD pro prekoncepcni obdobi a tehu je 400-600 µg /den ,max 1000 µg /den

dimi
28. dec 2009

Jj, může. Já vím, že to flákám. Se zlepším, slibuji 😉

rosslyn
28. dec 2009

Koukám, jak tu poctivě studujete vše okolo těhotenství a tak a jak vysazujete antiko x měsíců před začátkem snažení 🙂 V první chvíli jsem se tak zamyslela, že to všechno vlastně flákám a v té druhé jsem si řekla, že každý si to zařídí podle sebe - jak si myslí, že je to pro něho správné. Já teď budu začínat poslední plato antika, pak měsíc pauza ( doktor varoval před dvojčaty 🙂 ) a pak se nebudeme chránit a uvidíme. Možná se povede hned, možná za pár měsíců 🙂

nevestinka2010
28. dec 2009

cau rosslyn> jasne, kazdy jak mu to vyhovuje a jak to citi 😉 me zacala uz HA lezt krkem a proste jsem uz nezacla nove baleni, a to jsem mela jeste i zasobu me dost drahe HA na tri mesice...

rosslyn
28. dec 2009

nevestinka_u mě je to hlavně obava, že bychom se mohli stát rodiči dřív než plánujeme 🙂 i ten jeden mesíc pro nás je teď akce kulový blesk 🙂 kondomy nám nevyhovují a tak jsem teď našla v nějaké diskuzi odkaz na pharmatex, takže nejspíš zkusíme to. Nedokážu si představit, že bychom se ale měli jinak chránit třeba rok...to by mě už ta představa, na co si musím dát pozor pěkně znepříjemnila, co by mělo následovat 😉

pampeliska1
28. dec 2009

Čau kočky, zdravím po Vánocích 😉 i když vánoční doba ještě pořád trvá, že jo 🙂 no u nás Vánoce proběhly v klidu a míru, byli jsem s manžílkem poprvé sami a byla to pohodička 🙂) musím se pochlubit, že jsem dostala super výkonný mixér/šlehač/"sekač", dostala jsem ho od mamky a jsem z něho fakt nadšená... 😀

Jak řešíte ty vitamíny, tak já jsem hrozná..já prostě moc nemám ráda zeleninu..ovoce ještě jakž takž..tak jsem si koupila Kyselinu listovou super, je jí tam 400 mikrogramů..jím to spíš tak, jak si vzpomenu, protože se ještě cíleně nesnažíme, ale myslím, že neuškod 🙂 Manžílkovi jsem koupila vitaminový doplněk Selzink - je v tom selen, zinek, vitamin E a C..Jí to taky tak obden..

Jinak mé znalosti o těhotenství taky 0, a to jsem zdravotní sestra 😀 😀 ale zaměřuju se spíš na tu "opačnou" část života, takže toto jde fakt mimo mě..
Víc než těhotenství a porodu se ale bojím toho, co bude potom..jak to budu zvládat..Když to tady čtu, co všechno je potřeba mít, zajistit, sledovat atd. atd... no bojim bojim opravdu.

kinsli
28. dec 2009

Ahojky holky, tedy vy jste toho ale nakecaly 😀 😀 😀
Trošku mě zarazil váš přístup k vitamínům. Já bych si asi tu první půlku bez vitamínů neriskla.
Sama vím že ode mne toho prcek moc nepříjme, určitě se budu v těhu hlídat,
ale, že by se z masorádky stal ovoce-zelenino žrout tak tomu nevěřím 😀 😀 😀
U Kačky jsem brala myslím do 12tt denně 12-28tt od den, pak mě zjistili cukrovku tak jsem vysadila
obr byl jasný 😀 a pila jsem už myslím jen vincentku která obsahuje hodně jódu.

dreana: Moc jsem nepochopila to s výbavou 😅 no jo jsem už doma asi dlouho .... tak jsem natvrdlá 😀

Třeba tak cca před 14 dny tu byly nějaké 2 holčiny a nabízely nám nějaké slevy do restaurace. Slály jen mezi dveřmi a na chodbě se zhaslo a já na tu jednu " blik, blik "
Musela si myslet, že už mě pěkně hrabe 😀 😀 😀

Kačenka když chce rozsvítit tak řekne blik blik 😀

Občas třeba řeknu taťkovi ať hamá 😀 a co se týká komunimace s maminkami přes email, tak to je samý bročku, zlatíčko ..( z jejich strany - já oslovuji jmény) atd, načež mě psala cca před měsícem a půl šéfová, že se mnou počítá od 1.3. a já jí odepsala, Hani, moc děkuji jsi zlatíčko 😀 😅

No prostě degenerace, alespoň vidíte co vás čeká 😀 🤐

A jak přežíváte svátky??? U nás je to stále nějaká návštěva, takže je mám dost pracovní 😔
Pohádku jsem snad ještě ani žádnou neviděla 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre