Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

press
10. nov 2009

Ahojte, som rada, že som tu našla takú pohodovú tému. My sme ani neplánovali, ale po poslednej návšteve lekára mi bolo povedané, aby sme do polroka začali na drobcovi pracovať. Tak sa s tým začínam pomaly zaoberať a premýšľať. A leto 2010 znie dobre🙂)

evitkamalicka
autor
10. nov 2009

press vitaj

press
10. nov 2009

Ďakujem

evitkamalicka
autor
10. nov 2009

a preco ti lekar povedal, ze mate do polroka zacat?

press
10. nov 2009

Mám zmeny na krčku maternice a tiež idem zo zápalu do zápalu, povedal mi, že o rok už môže byť neskoro, ale nenašla som žiaden príspevok, kde by mal niekto podobné odporúčanie, tak neviem.

evitkamalicka
autor
10. nov 2009

moja sesternica mala taketo odporucanie a maly uz ma vyse roka, ale zial dalsie uz prave kvoli tym zmenam na krcku mat nemozu

press
10. nov 2009

Hm, tak potom na tom možno naozaj niečo je, najprv to bol pre nás šok, ale pomaly sa z toho dostávam a beriem to ako realitu, predstavovala som si ,že budeme mať malé až keď budeme chcieť my...

press
10. nov 2009

Ale, nevadí, tešíme sa.

evitkamalicka
autor
11. nov 2009

dobre ranko 🙂

pampeliska1
11. nov 2009

Ahoj holky, tak vidím, že se to tu trochu rozjel 😉 Vítám nově příchozí..
No já doufám, že taky nebudu bláznit s grafy, i když kdo víííí 😀😀
U nás nic nového, já ještě studuju, tak si užívám posledního roku studentských let.. 😀
Chtěla bych se zeptat, jestli některá nevíte, jestli záleží na tom, v jakém období otěhotním (z důvodu rodičovského příspěvku) - myslím to tak, že kdybych třeba otěhotněla ještě jako student (třeba v květnu) nebo až jako pracující, tak jestli by v tom byl nějaký rozdíl. Něco už odpracovaného mám. Díky za radu, doufám, že jsem to napsala srozumitelně 🙂

acid
13. nov 2009

Ahoj holky,
zdravím vás a děkuju za přivítání, chvíli jsem tu teď nebyla, nějak není čas. Byli jsme s malým ve středu u nás na svatomartinském průvodu. Děda mu nesl lampionek, byl ohňostroj a děti dostali cestou loupák, aby nepadli hlady, takže jsme ve středu večer dorazili s malým domů plný zážitků 🙂
Jinak Pampeliška - myslím si, že v tom, jestli jdeš na MD rovnou ze školy nebo až z práce určitě rozdíl je. Mateřská se počítá tuším z průměru za posledních 12 odpracovaných měsíců a jestli nic odpracováno nemáš a jdeš rovnou ze školy, tak to budou určitě počítat jinak. Zkus si zavolat někam na sociálku nebo tak

acid
13. nov 2009

nepadly - děti, takže samozřejmě y... 😎

sarusinka
14. nov 2009

ahojky, můžu se také přidat? 😅 plánujeme snažení také na léto, tak se ráda přidám a budu pobírat rady, co tu říkáte 🙂

majcika
14. nov 2009

Ahojte, mozem sa pridat?
ja sice planujem snazilkovat od januara ale snad sa to do leta podari. 😉

evitkamalicka
autor
14. nov 2009

ahoj kocky, chcem vas poprosit o hlas, dala som svoju torticku do sutaze, ale ked chcete hlasovat, musite sa tam zaregistrovat, tu je link na hlasovanie, vopred pekne dakujem
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/jezko-s-ja...

tiburcia
14. nov 2009

ahojky vítejte 😉

pampeli to neporadím..záleží kolik máš odpracováno, neřeší se kdy jsi otěhotněla, ale kdy nastupuješ na MD( pokud jako student,tak aby ti vypláceli,musíš přerušit školu)...jsou tam dané podmínky, tak je lepší se přímo zeptat na sociálce 😉

press
15. nov 2009

Ahoj Majcika, aj my plánujeme začať snažilkovať od januára, alebo už v decembri🙂)))).

tiburcia
15. nov 2009

holky to nevadí...ty termíny snažení se asi budou lišit...ale info tu sbírat můžem 😀

rurunka
16. nov 2009

Ahoj holky 😉 Ráda bych se k Vám přidala. Se snažením chceme s manžou začít hned jak nám to dovolí pan dr. a to bude v únoru nebo březnu, protože mě v únoru čeká prohlídka, kvůli mým zatím lehkým zdravotním problémům.

pampeliska: já o tom nedávno něco četla. Jak psala tiburcia, nejde o to, kdy otěhotníš, ale kdy jdeš na MD. Vychází to, že za poslední 2 roky, musíš mít odpracováno myslím kolem 270 dní, počítá se i studium a doba strávená na ÚP. Pokud jdeš ze školy, po škole nebo z ÚP, tak je to pak nějaký základ + ti doplací do jakéhosi státem danného minima, ale kolik to je, to si nepamatuji. Pokud jdeš z práce, tak se to vypočítává podle výplaty.

evitkamalicka
autor
16. nov 2009

ahoj kocky, aky ste mali vikend?

press
17. nov 2009

Ahoj evi, víkend bol klasicky krátky a pracovný, ale dnešný voľný deň napráva dobrý dojem z tohto týždňa🙂))). Ináč k tej téme o výške materskej, mala by som sa aj ísť pomaly popýtať na sociálku, lebo som necelý rok na živnosti...

evitkamalicka
autor
17. nov 2009

ja mam tiez zivnost, ale zacala som len pred 1,5 mesiacom

tiburcia
17. nov 2009

no nevím jak to je,ale myslím, že pokud si neplatíš dobrovolně nemocenské pojištění, tak na MD nemáš nárok 😒

pampeliska1
17. nov 2009

Ahoj holky, zdravím všechny nově příchozí 🙂
Děkuji za informace, no já budu příští rok v červnu končit a právě nad tím uvažuju, jak to naplánovat, abych nedošla do práce a rovnou neotěhotněla, tak právě proto jsem se chtěla zeptat, jak by to bylo, kdybych školu dodělávala už těhotná.. Ale asi nebudu trhat partu a začneme fakt až někdy v tom létě a uvidíme, jestli se to vůbec podaří nějak hned 🙂 Asi fakt bude nejlepší se zeptat přímo na té socce. Teď jsem našla nějaký telefonický kontakt, tak si tam brnknu, ať tam nemusím chodit.

My jsme se dneska byli mrknout na trhy v Českém Těšíně, aj jsem si cosi nakoupila, takže spokojenost 😀
Tak se zatím mějte, papá

tiburcia
17. nov 2009

pampeli a kam chodíte? my jezdíme do Těšína na ty trhy k té vodě, pak jdeme do skleníků a pak na tu velkou tržnici....

press
17. nov 2009

veď to práve, prvý rok som oslobodená a deti sme neplánovali, tak si neplatím, ale pôjdem zajtra na sociálku a uvidím🙂

pampeliska1
18. nov 2009

tibur: chodíme jenom k té vodě. Na té velké jsme ještě nikdy nebyli (zatím jsme byli v Těšíně 2x), ale slyšela jsem o ní..zatím se nám ji ale nepodařilo najít 😀 Tak třeba zase příští rok.. 😀

pampeliska1
18. nov 2009

Tak jsem si koupila ty vitamíny, v jedné tabletě je 400 mikrogramů kys.listové, pak vitamíny B 1,2,3,5,6,12 a stálo to celých 31 Kč!! 😀 Myslím, že pro začátek to stačí 🙂

tiburcia
18. nov 2009

pampeli ona je dost daleko...ale je asi tak 4x větší a jsou tam věci ještě levnější než u té vody 😉

já si taky dneska koupila vitamíny...ale jen železo, jód a kys.listová 😉

rurunka
19. nov 2009

Ahoj holky. Koukám, že jste tu řešily Těšín. My tam byly před pár rokama, já tehdy úplně poprvé a byla jsem z toho úplně unešená a somu jsme jeli s úplně narvanýma taškama. Teď se tam bohužel kvůli penízkům nedostanem, protože já jsem bez práce a vše jde do pr.... A ještě má teď velký problémy i moje mamina. No období naprosto na nic. Tak se aspoň upínám k té myšlence, že jestli bude vše v poho, začnem se příští rok snažit o mimíska.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre