Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

fair
24. feb 2010

kinsli: Uvidíme, která spermička zvítězila 😀 Podle čínského kalendáře početí mi vychází po celý tento rok holčička, tak uvidíme. Ale překvapit se nenecháme, jsme zvědavci zvědaví 😅

kinsli
24. feb 2010

fair: Normálně teď jsem zjistila, že mám ovu ☹ Tedy alespoň myslím. Píchalo mě v podbříšku ale nějak jsem tomu nevěnovala pozornost až teď jsem šla do lednice vzala si uzené vepřové koleno, ukrojila si a na to si dala sezamová semínka v karamelu. Tak mě to začalo hrabat v hlavě zašla jsem na záchod a fakt ☹ Mám ten nejplodnější hlen 😒
Vůbec to nechápu, MS byla 14.2. tak ova měla být 27.2. 😕
No jo nějak mě ty výpočty asi zradily 😝

Pravděpodobnost holčičky určitě máme ale ten chlapeček tam převažuje ☹
Ne jsem husa samozřejmě hlavně zdraví, ale fakt jsem si tu holčičku moc přáka 😵

No třeba nám to ani tento měsíc nevýjde a nebude mě to muset hlodat. Ale fakt já do teď měla ovu 13 den od začátku MS takže to že teď příjde o 3 dny dřív jsem tušit nemohla 😀

sarusinka
24. feb 2010

nazdarek holky, co papkate za vitaminky? ja premyslim o tom babyplanu,to jsem tu psala, ale jeste je GS mamavit nebo ten Gravital.....

azeretka
25. feb 2010

Ahoj holky, já zatím nic neužívám za vitamíny, ani nevím, jesti budu, moc jsem to nestudovala, tak nevím zda je to důležité. Vím, že by se měla aspoň listovka, aby se předcházelo nějakému páteřnímu štěpu, ale k čemu další vitamíny? Víte to? Je to důležité?
Říkám si, že člověk, který má každodenně v jídelníčku ovoce a zeleninu, tak nepotřebude do sebe něco zbytečně cpát? Co myslíte?

kinsli
25. feb 2010

Já mám pouze kyselinu listovou pak až bude potřeba velký přísun jodu tak si budu kupovat vincentku 😉

azeretka
25. feb 2010

kinsli: jj taky to něchci moc přehánět
holky potřebuju poradit, 15.02. mám začátek MS a od včera mě bolí v podbřišku, myslíte, že by to mohla být příprava na ovu? nikdy jsem ji kvůli HA napociťovala, tak netuším, zda je to normální stav nebo si mám zajít k doktorce ☹

komurka
25. feb 2010

Ahoj holky, tak se zase po delší době hlásím, nějak vás stačím dočítat, ale reagovat moc ne. Je to ho teď v práci nějak přivela a ještě k tomu zdravotní komplikace, takže běhání po doktorech a pak už se mi nic nechce 😖 .
My se chystáme letos na dovču k severními moři, konkrétně do Cuxhavenu a odtud na kole zpět do ČR a tady už se uvidí kam dojedeme. Tak doufám, že nám vyjde počasí. No, a po dovči už pěkně šupky dupky na miminko 🙂 . I když jsem na tom stejně jako vy, nejraději bych brala miminko nejlépe včera 🙂
Co se týče těch vitamínů, já se chystám taky na listovku a teď trochu přemýšlím o jódu, protože mám předepsanoou neslanou dietu, ale to se ještě uvidí. Jinak si myslím, že mám vitamínů celkem dostatek, mám nařízené pít zeleninové šťávy, tak to bude snad dostačující.

pampeliska1
25. feb 2010

Téda, já se jeden večer věnuju manželovi a pak nestíhám dočítat 😀

Luca: jojo, udáje posílej mě - křestní jméno, věk, děti (jejich datum narození), bydliště a měsíc, kdy se chcete začít snažit.

Azeretka: nezkoušela sis na netu najít nějaké ovulační kalendáře on-line? Ono je to sice jenom orientační, ale když si k tomu přičteš svoje příznaky, tak bys mohla být moudřejší.. Ale ovu by to klidně byt mohla..

Jak jste psaly o těch vitaminech, tak já mám jenom kyselinu listovou za 35 Kč a kdyby se zadařilo, tak si asi koupím něco dalšího.. Já totiž moc nejím ovoce a zeleninu, tak ať ty vitamíny dodám jinak..

Fair: no jsem zvědavá, jestli tady ty výpočty aspoň trochu sedí 🙂 Já bych byla taky zvědavá a nechala si to říct..Už vybíráte jména? asi je to ještě brzo, co? Pak sem hoď nějaké svoje fotky, ať víme, jak na tom jsi 😉

Kinsli: vždyť to přece nevadí, že už máš ovu, ne? Však už jste se snažením začli 😉

kinsli
25. feb 2010

azeretka: To bude ovu 😀 Já měla MS 14.2. a ovu byla včera 😉

pampeliska1: Jasně to nevadí 😉 Jen že jsem počítala s tím pátkem 😉

V tuto chvíli by už mělo být vajíčko oplodněné - pokud se tedy zadařilo 😀

Tak teď už můžu jen čekat tak týden jestli se objeví špinění 😀

Jinak holky paráda, včera jsem objednala Kačence autosedačku a dnes už jsem jí měla okolo 9:30h doma 😀
Tak jsem v 10h zada inzerát na prodej té staré a v 10:15h byla prodaná 😀 😀 😀 😀
No prostě Luxus 😉

azeretka
25. feb 2010

kinsli: ta ovu mě právě napadla po přeštění tvéhi příspěvku, ale měřím si teplotu a zatím je neměnná, tak mě napadla snad jen nějaká příprava ovu, ale jinak nevím, takové bolení neznám 😠

kinsli
25. feb 2010

azeretka: A měříš ve stejnou hodinu a hned po probuzení nez nějaké zátěže???

azeretka
25. feb 2010

jj, hned po probuzení, akorát, nespím celou noc v kuse, budím se kvůli návštěvě WC nebo třeba dnes jsem proháněla kocoura, když mě ve 4 budil, ale že by to měření bylo až tak citlivé se mi moc nechce věřit, ale taky jsem nad tím už přemýšlela

kinsli
25. feb 2010

Já myslím, že jsem měla ovu dřív protože jsem měla MS hrozně krátkou, tak cca 2-3 dny.

kinsli
25. feb 2010

azeretka: Jakmile se začneš hýbat tak se Ti zvýší teplota 😉

kinsli
25. feb 2010

No my se pro sychr ještě přisnažíme večer 😀 ale myslím, že u mě už fakt prošla 😉
Nebo jinak neprošla - probíhá, ale podle mě už by mělo být vajíčko oplodněné pokud se to povedlo.
Vždyť tam na něj holky z po a út čekaly 😀 😀 😀

A jak to vůbec je??? Kolik vajíček se uvolňuje??? To je asi různé ne??? Jakto, že většina má jedno mimčo a né třeba dvojčata-trojčata???

azeretka
25. feb 2010

toto jsem někde vyčetla:
Lze poznat, kdy nastala ovulace? V polovině cyklu, kdy ovulace nastává, mohou některé ženy cítit bodavou bolest v podbříšku, může se objevit lehké zvýšení teploty, nebo mírného výtoku. Mnoho žen ovšem vůbec žádné příznaky nezaznamená.

Kinsli:Je pravda, že BT byla dnes zvýšená o 0,1 stupně, ale pak to moc nechápu, protože včera se tuším rozjela debata o tom, že při ovulaci je BT nejnižší...všechny příznaky mi sedí až na tu nízkou teplotu, mám ji zvýšenou 😀

azeretka
25. feb 2010

většinou se uvolňuje jen jedno vajíčko (to nejdominantnější, ostatní zanikají), pokud se jich uvolní více, tak může dojít k vícečetnímu těhotenství...před chvilkou jsem na to narazila v nějakém článku

pampeliska1
25. feb 2010

Kinsli: v naprosté většině se uvolní 1 vajíčko - tzn. jedno mimino 😀 může se stát, že se vajíček uvolní více (někde jsem četla, že je to často po dlouhodobém užívání HA a následném vysazení, kdy je tělo ještě trochu poblázněné). No a pak z toho vznikají dvojčata, trojčata...ty jsou ale dvoj-trojvaječné - vypadají jinak. V případě jednovaječných dvojčat došlo k rozdělení jednoho oplodněného vajíčka - proto jsou stejné.

Azeretka: tak tomu teda nerozumím..To by ti poradila Nevestinka, ta má přehled..

cermonca
25. feb 2010

Ahoj 🙂
Jsem byla na vyndání tělíska a teď se cítím tak nějak svobodnější když vím že už klidně můžu otěhotnět až bude příhodná doba.Dr.říkala že můžeme hned že po Mireně se nemusí čekat tak uvidíme.

Kinsli já bych taky chtěla druhou holčičku a manža taky.O těch tvých výpočtech jsem nikdy neslyšela,jestli jsem to dobře pochopila že spermík uchycený před ovu je holčička a v den ovu kluk?Hm,tak to abychom to dělali před ovulkou 😀 jen já to přesně nevím když neměřím,jen si vedu MS kalendář na Womenzone a tam mi to pak hodí předpolkádaný termín ovu ale jestli to tak mám opravdu fakt nevím.
ještě se prý pohlavý určuje podle krve že se po čtyřech letech mění člověku krev a podle stáří krve se to určuje.jen já už přesně nevím jak to je.Nevíte o tom některá?No ale i kdyby mi vyšlo že budu mít kluka tak kvůli tomu nepřeruším snažení 😅 páč děťátko fakt chci.Jen holčička by byla bonus 😅 No ale hlavně že to bude zdravý 🙂

Jinak včera jsem byla za kamarádkou v porodnici.Jsem se úplně rozplýala nad tou malinkou osůbkou 😵 a nechápala jsem že je možní že jsou ty mimča tak malinký.Měla porodní váho 2,9 a moje Nika 3,15 tak to není zase takový rozdíl ale fakt mi přijde že je strašně malinká.je možný že už jsem to zapomněla.Byla jsem tam i s malou a byla z too vykulená,pak cestou vykládala že by chtěla taky takovou sestřičku jak má Vojtíšek.No a pak doma taťkovi vyprávěla že Eliška škytala a pořád si sahala ma pusu 😅 No fakt krásný jak z toho byla unešená.

Azeretka můžou se třeba užívat vitamíny Calibrum Babyplan je tam ta listovka a další vitamíny,nevím přesně jaké ale asi podobné jako jsou v multivit.tabletách.Jak píšeš když se pestře stravuješ tak to stačí. jen v těhu se musí jíst víc jídla s obsahem vitamínů.Je spousta mamin které vytamíny neberou a mají těhu i mimčo v pohodě a i spoustu mamin co to mají opačně.Tak je to na každém.Já při prvním brala ještě před početím to Calibrum a pak těhotenské vitamíny.No a te´d zatím nic neberu ale možná si koupím to listovku a zatím nic brát nebudu a uvidím pak.

Jsem tenfle příspěvek psala už dopol. ale nějak mi to nešlo odeslat tak jsem ráda že se mi to nesmázlo když jsem se tak rozepsala. 😉

kinsli
25. feb 2010

Holky moc děkuji za vysvětlení 😉
X = holčiča vydrží čekat na uvolnění vajíčka že 5 dní
Y chlapeček je mnohem rychlejší, dravější 😀 😀 ale dožívá se 24 hodin 😉

Já chci taky moc, moc holčičku 😵 No ale když to bude klučina tak bude no 😀
Hlavně zdraví 😉 Ale uznej, že růžová deka s žabičkami by mu neslušela 😀 😀 😀

A autosedačku chci červeno, fusak do autosedačky asi žlutý jako jemňonce žlutý, nic řvavého, korbičku jsem koupila
vínovou, máme po Kačence vínového x-landera tak aby byla k němu 😉

Tak si myslím, že holčičce by to slušelo více 😀 😀 😀
Spacák kupovat nebudu, chci od Emitexu, buď s růžovým vnitřkem nebo s modrým tak to obědná až Lukyn když se vrátí z porodnice, aby jsme věděli barvu 😀

Jinka kamarádka si byla 17.9. vyndat tělísko a 10.10. už měla // 😀
A dle jejich slov jim k tomu stačila jedna ostrá soulož 😅 😀

kinsli
25. feb 2010

Mě dnes zase příjde paní na hlídání 😉 Včera měla Kačenku 2 hodiny, já si došla na poštu, nakoupit a pak k mamče na vlasy. Dnes příjde zase tak taky skočím na poštu a pak k mamče 😉

Prý včera hlídání naprosto super, že jen jednou kňorla, když jí došlo, že jsem zmizela ale jinak prý naprosto spokojená 😀
Tak snad můžu jít s klidem do práce a nemusím se bát, že tu bude někde brečet 😉
Zítra jí veze Lukyn k rodičům a tam bude až do úterý ☹ To se mi bude mega moc stýskat ☹

kinsli
25. feb 2010

holky hoďte mi do IP važe emaily, teď jsme dostala od kámošky jeden email, no to se vážně pobavíte
Takovýho magora jsem ještě snad neviděla

pampeliska1
25. feb 2010

Ahoj holky, včera jsem zaslechla v televizi zajímavou reportáž o testu autosedaček, tak posílám odkaz, jestli Vás to zajímá:
http://tn.nova.cz/magazin/auta/bezpecnost-a-zak...

kinsli
25. feb 2010

pampeliska1: Už jsem na to koukala 😉 My nemáme ani jednu z těch co byly zkoušené 😉
Tedy do teď jsme měli Maxi cosi priory 😉

kinsli
25. feb 2010

Holky tak mi zítra razíme na tu Hlubokou 😵
Už tu asi nebudu tak přeji všem hezký víkend 😉

cermonca
25. feb 2010

Kinsli užijte si víkend 😵
By mi ani nevadilo kdybych to měla jako ta tvá kamarádka 😉

swiete
27. feb 2010

ahojte, tiez nestiham odpisovat, ale aspon si vas poctivo citam...dnes som dlho spala po nocnej, lebo bola dost narocna....Ja sa chystam papkat Babyplan tak v juni....A ako sa vam dari s meranim bazalnej teplotky, mne zle:-{{{
Nejako stale na to zabudnem rano a napadne ma to az po ranajkach,aaale nevadi zatial sa tym asi nebudem zaoberat....
Holky a chcela som sa opytat, ci niektora z vas ma tiez VYSOKY PROLAKTIN???

pavlinka777
28. feb 2010

Ahojky.
Byla jsem na kontrole na kardiologii(mám drobnou vadu), tak mi to dopadlo dobře🙂, žádné zhoršení a když jsem se ptala, co až budu těhotná, tak prý žádný problém. 🙂
Jinak jsem už 35DC, teploty za poslední dny co mám teploměr: 36,6 36,8 36,8 37,0 37,1 (ale ty poslední dvě jsem byla v noci na WC a večer měla pivečko 😉 tak možná proto vyšší). Vůbec nevím co to znamená. Těhotná být nemůžu. Ach jo, minulý cyklus jsem měla hezky 29 a teď zase zpoždění, ale to je u mě běžné i 40.. ☹

swiete: Co to je ten vysoký prolaktin a jak ti to zjistili?

Já chci brát kyselinu listovou, asi v příštím měsíci. Teď v zimě mi zelenina moc nechutná, v létě je to jiná, to baštím šopák nebo rajčata s mozzarelou pořád 😀 Ovoce moc nejím, na většinu jsem alergická. ☹

swiete
28. feb 2010

pavlinka777-prolaktin je vlastne hormon ;kojenia; posobi aby kojacia zena mala mliecko pre babetko a zaroven ju chrani pred otehotnenim....cize ak som ho mala vysoky prakticky som nemohla otehotniet a zaroven mi meskala menstruacia...Dr. mi robil hormonalny profil a tak zistil...

kathrin17
28. feb 2010

ahojte vsetky...som sa na vikend odmlcala a ledva vas stiham citat 😀

ohladne vitaminkov ja uz beriem kyselinu listovu, vitamin E a teraz som si kupila femigard, tak od buduceho ms ho budem popijat a uvidim, ci bude robit zazraky s mojim cyklom 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre