Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

dimi
16. feb 2010

Ahojda,
dlouho jsem tu nebyla, ale už se budu snažit vás poctivě navštěvovat 🙂
Novinky? Už neberu HA, ale ještě si dáváme pozor-alespoň občas 😉

azeretka
16. feb 2010

Ahojky:
vysvětlete mi prosím, co je to ochranná lhůta a koho se to týká. Pořád se tady ot om píše v souvislosti s nárokem na mateřskou, ale když nevím, co znamená ta lhůta, tak to jde trošku mimo mě 😠

pampeliska1
16. feb 2010

Ahoj holky, vítám všechny nově příchozí..
Miroslava89: to je tak smutne, ani nevim, co napsat. Ale vsude pisou, ze nejlepsim lekem je dalsi dite (urcite vis toho vic nez ja), takze ti tady vsechny budeme drzet palce, aby to bylo vsechno v poradku...

Jinak jestli chcete někdo přidat do tabulky (ted je v mojem a Azeretcinem albu), tak mi do IP pisnete krestni jmeno, vek, prip. pocet deti a datum narozeni, bydliste a jeste kdy se chcete zacit snazit.

Azeret: kopiruju sem, co jsem o ochranne lhute nasla:
Ochranná lhůta má zajistit, aby lidé nezůstali bez prostředků
například v době, kdy jedno zaměstnání skončili a do nového
ještě nenastoupili. V praxi to znamená, že jestliže bývalý pojištěnec
v této době onemocní nebo nastoupí na PPM, dostává
dávky nemocenského pojištění z již ukončeného zaměstnaneckého
poměru (nemocenského pojištění zahraničních zaměstnanců
či OSVČ).
U žen, jejichž zaměstnání skončilo v době těhotenství,
je ochranná lhůta pro peněžitou pomoc v mateřství
180 kalendářních dnů ode dne zániku pojištění. Pokud pojištění
těhotné zaměstnankyně trvalo kratší dobu, ochranná lhůta
trvá jen tolik dnů, kolik trvalo pojištění.

Takže tak 🙂

dimi
16. feb 2010

Nevím přesnou "definici", ale když Tě propustí z práce a Ty porodíš do nějaké doby (=v ochranné lhůtě), tak máš nárok na mateřskou jako kdyby jsi byla zaměstananá.

azeretka
16. feb 2010

AHÁÁÁ, holky já Vás nemít, moc děkuju 🙂
V práci mám teď trošku fofry, tak moc nestíhám přispívat, ale poctivě všechno dočítám 😉

dimi
16. feb 2010

Omlouvám se-ne porodíš, ale když nastoupíš na mateřskou 😉

miroslava89
16. feb 2010

pampeliska dakujem... my sa chceme posnazit o dalsie mimi len ci to vyjde teraz..

prdecek
17. feb 2010

ahojky holky,

tak jsem si včera byla pro výsledky z histologie a vše je ok. Ale přesto, že máme vše v pořádku nám doporučili alespoň jeden cyklus IVF, aby se vidělo jak jsou na tom vajíčka. Takže do toho v létě asi půjdeme, co můžeme ztratit ne?

Jinak gratuluju první těhulce! 🙂

Miroslava89 - je mi moc líto, čím sis musela projít! Je to hrozné, ale pokud v přezdívce je tvůj rok narození, tak neztrácej naději!!! Jsi mladá a jednou to určitě výjde!!!! Musíme v to věřit!!! Držím pěsti! 🙂

nevestinka2010
17. feb 2010

ahojte holky po dlouhe dobe, mam taky mazec v praci, nestiham vas! vitam vsechny nove a gratuluji fair!
mirka89> drz se a ver ze to bude dobre, kde zijes?
prdecek> to je fajn ze je vse ok, no a budete do te doby zkouset prirozene?

luciasek07
17. feb 2010

Ahojky Holky,tak se k vám přidávám taky...S manželem začínáme plánovat mimčo..poslední prášky mám do půlky května,pak už pro nový nepůjdu...jen řešíme,kdy se přesně začít snažit....v srpnu nás čeká moje první dovolená u moře a nerada bych aby nám ji něco zkomplikovalo...Nevíte někdo jak to je,když jsem zaměstnaná na dobu určitou a chtěla bych si vybrat tu tříletou variantu rodičáku??🙂
Spousta lidí mi říká,že jsem mladá..🙂 je mi 21,ale dřív to byl normální věk na to mít mimčo 😀 a manželovi je 27🙂 kolem nás se to prcky jen hemží,tak chceme taky parťáka do krize..

cermonca
17. feb 2010

Ahoj po delší době 🙂

Predcek tak to je fajn že máš vše v pořádku 🙂

Také gratuluji k první těhulce.

Mirka 89:Také držím palce aby to tentokrát bylo vše dobré 😔

Psala jsem pampelišce mé údaje do tabulky tak už taky budu mezi váma oficiálně.

V sobotu čekám mrchu tak mi čeká začátkem příštího týdne dostranění antikoncepčního tělíska.No a pak uvidíme co se bude dít 😉

Od 1.dubna se vracím do práce po rodičáku tak doufám že tam nebudu moc dlouho než otěhotním.

pampeliska1
17. feb 2010

Ahoj holky,
děkuji za zaslané info do tabulky, ale hodím vás tam až v sobotu, kdy budu doma..teď jsem ve škole.

Luciasek: tak s tímto ti vůbec neporadím, jak bys to měla... Myslím asi ale, že by to mělo být stejně, jak když ztratíš práci. Když porodíš do 180 dnů od konce zaměstnání, jsi v ochranné lhůtě a máš nárok na mateřskou a můžeš si vybrat délku rodičáku.

luca30
17. feb 2010

Ahoj holky,

tak to vypadá, že se k Vám taky přidám...s manželem plánujeme pracovat na druhém miminku na konci léta...mám jen dvouletý rodičák a tak řeším, kdy se do toho vlastně pustit...

Diskuzi pročítám již dlouho, ale až nyní přispívám, berunku znám máme stejně stará miminka...

Bud musím porodit do konce února 2010 a nebo když se nám to nepodaří, vím že je to škaredé, tak jít prostě třeba na 1-2 měsíc na neschopenku, pak 6týdnů před porodem nástup na mateřskou, no musíme to nějak vyšpekulovat...nechci jít na tu chvilku do práce a pak ji zase říci, že jsem těhotná....

pavlinka777
17. feb 2010

Jů, tady je najednou nových, všechny vítám 🙂
miroslava89 : Moc ti přeju aby už bylo vše v pořádku. Hodně sil.

Se stydím, ale mám asi úplné mezery ve vzdělání, jsem zjistila, že těhotenství se počítá od 1. dne poslední MS a já si pořád myslela že od ovulace - tj. oplodnění... No biologie není moje silná stránka. 😒

azeretka
17. feb 2010

ahoj holky:
luco není to škaredé, myslím, že není nic špatného na tom, naplánovat si mimčo, tak aby příspěvky byly co největší (teda pokud se nejedná o rození 10. dítěte naší nejmenované menšiny 😀 )

Já momentálně končím MS a od pátku děj se vůle boží 😉

azeretka
17. feb 2010

pavlinko: nic si z toho nedělej, já to taky nevím. Myslím, že je na koníkovi ještě spoustu zkratek a pojmů, o kterých vůbec nic nevím. Člověk může být vzdělaný jak chce, ale život přináší pořád něco nového 😉

Kdepak máme Dreanu ? Když nám takhle naposledy vypadla holčina z beremese, tak se po delší době ozvala, že se svatba ruší, tak snad to nebude stejný případ 😲

luca30
17. feb 2010

Pardon mělo tam být do konce února 2011 😀 😀

nevestinka2010
17. feb 2010

caute! to nam to tu pribyva! to bude v lete rusno 😉
jo tehu se pocita od posledni ms, je to proto, ze den poceti v podstate hlavne u nepravidelnych cyklu ani nejde moc zjistit..., ale je divne byt uz vlastne 2-3 tydny tehu a pritom jeste vubec nebyt ne? 😉
horsi je, ze se u zen s pozdni ovulaci muze stat, ze jim tp vypoctou treba i o 2 tydny driv a pak treba vyvolavaji porod a mimi by pritom jeste klidne tyden v deloze potrebovalo... no, ale snad nam to nehrozi 😅
no dreana uz tu fakt dlouho nebyla, snad je jen zaneprazdnena ve skole...

pampeliska1
17. feb 2010

No hezky se nám to tu rozrůstá 🙂 🙂

Na Dreanu jsem si taky vzpomněla..na to, že tu byla dříve tak často, tak teď nic ☹ Tak snad je OK.. Myslím, že už má po zkouškách..aspoň my už školu máme..no snad se brzo ozve 🙂

Luca: ja taky myslim, ze to neni vubec skarede tak premyslet..taky premyslim, jak to nejlip naplanovat..🙂

Zatím papá a pište pište, kdo ještě není v naší tabuličce a chce se tam vidět - do mojí IP křestní jméno, věk, počet dětí + jejich datum narození, bydliště a termín, kdy se chcete začít snažit... 😉

azeretka
18. feb 2010

ahoj holky,
nenapadá Vás dárek pro tchýni k narozeninám? letos jsem bezradna 😒

luciasek07
18. feb 2010

my jsme jí loni koupili záchodové prkýnko s delfíny🙂

azeretka
18. feb 2010

děkuju za tip Luciasek 🙂
ale mají poměrně novou sprchu i zachod, tak bych ji do toho nerada zasahovala. Většinu z věcí do domácnosti, co jsem jí dala, třeba i mnou vyšívané obrázky zkončili kdoví kde, jen na na očích 😠
Takže bych ji dala něco co užije, našla jsem krásné dřevěné truhlíky, tak trochu retro, tak váhám. Má ráda zahradničení

aveline
18. feb 2010

azer: hocico drevene je super 😀 ja by som sa potesila a ak rada zahradnici, tak sa hadam potesi duplom
alebo nejaky kvet v kvetinaci
my sme tej mojej naposledy kupili ryzovac z Tupperware /neviem, ci Ti to nieco hovori, ale maju super veci, pouzivam aj ja a som spokojna/
a susedinej svokre sme prave vcera piekli k narodeninam poschodovu tortu
a dnes som obdivovala v obchode olivove oleje s roznymi prichutami, maju ich v krasnych flastickach, tak som si povedala, ze by ma potesilo, keby taketo nieco prinesie najblizsia navsteva namiesto dezertu a vina 😀 keby skombinujes nejake 2-3 flasticky do nejakej drevenej krabicky alebo pekneho obalu, aj to by mohlo byt dobre

pampeliska1
18. feb 2010

Azeret: manžílek dneska koupil svojí mamce k narozeninám poukázku do kosmetického studia..Jsem zvedava, co na to bude rikat, ona totiz vubec neni zvykla nekam chodit..
Anebo ja jsem si ted koupila super mop Leifheit Twist - stojí něco kolem tisícovky (dnes jsem ho videla v Tescu v akci za 999) a ten je taky super.. Ale jestli ji bavi zahradniceni, tak z truhliku bude mit urcite radost..mě by to teda potěšilo 🙂)

azeretka
18. feb 2010

aveline, ty mi mluvíš z duše 😀 ibišek v květináči jsme jí dali před týdnem, když jsme jí přáli na svátek a ten dřevěný truhlík jsem obědnala a k tomu šik yahradnické rukavičky, ještě jsem si dnes napsala na seznam olivový olej a k tomu sadu nějakých vzácných koření jako šafrán a vanilku v kusovém stavu...takže ses fakt trefila 😉 Asi budeme mít podobný vkus, mně by tím taky člověk udělal radost

A teď čtu příspěvěk od pampelišky a ta se trefila taky, nad poukayem jsem se dívala jako první, ale ráno mi to manža neodsouhlasil, tak ten jsem vydala

holky jste fakt dobre 😉

kinsli
18. feb 2010

Nebo fotka z UZ 😀 😀 😀 To je samozřejmě vtip 😝
U nás to nedopadlo podle očekávání, takže další oznámení o početí dítěte bude v elektronické podobě.
Kdyby se to povedlo třeba teď jak jedeme na ten víkend, tak bych napsala předmět, odjeli jsme dva, tvrátili se tři.
Pár našich fotek + poslední z UZ na 7tt jak se chodí na srdíčko.

Protože když jsme čekali Káťu tak moje mamka ještě než se dozvěděla že jsem těhu, tak o babičce nechtěla slyšet. Když jsme pak jednou u ní byla jen tak posedět tak mě říká, ty jsi těhotná..a já ne prosím Tě proč bych měla být těhotná 😅
Když to pořád omakovala tak pak jsem jí řekla jako že jo a ona byla v pohodě, taková trochu mimo a pořád opakovala bude miminko 😀 😀 😀

No ale tchánovci ty jak se na vnoče těšili, tak jejich reakce byla děsná. Dali jsme jim do obálky takové přáníčko,
něco v tom smyslu, dědečku a babičko, jestli vše bude tak jak má tak se na přelomu dubna/května narodím. Vaše vnoučátko.
Dali jsme to jako by dědečkovi: po přečtení " Hm to je dobrý no "
a Lukášova mamka říká, co tam je a on tak si to přečti, ona já nemám brýle, on tak si je nasaď
když si to přečetla tak snad řekla jen hm to je tedy překvápko,
a říkají, Lukášovi aby si rozdělal dárek a začali tam řešit nějaký připlblí svěrák.
Tak si asi dovedete představit jak mi asi bylo. Takže tuto trapárnu si pro příště hodlám odpustit.

pampeliska1
18. feb 2010

Azeretka: no u nás právě na to přišel manžel a já jsem se na to moc netvářila..ale je to jeho mamka, tak by mohl vědět, co se jí bude líbit 🙂 Jdeme jí popřát v neděli, tak jsem zvědavá 😅

Kinsli: tak to fakt "potěší" taková reakce... 🤐 Mě taky napadla nějaká ta kartička nebo jen fotka z UZ, až to bude jisté..no uvidíme...budu to řešit, až to bude aktuální 😵 Ale jak jsi psala to, s tím mailem, tak to je originální 🙂 No jsem teda zvědavá, jak "dopadnete" 🙂 🙂

azeretka
19. feb 2010

kinsli presne tak nejak to bylo u nás, když jsme tchánovcům oznamovali naši svatbu, tvařili se opravdu nadšeně, téměř na to ani nereagovali a pak kdyby jste viděli moji tchýni jak se na svatbě tvářila, bohužel je to zachycené i na videu 😒
Takže jakékoliv oznamování budu brát u nich s rezervou

kinsli
19. feb 2010

azeretka: Oni fakt ale nejsou špatný, nechápu proč reagovali tak jak reagovali. Vřdyť pořád mleli jak se těší na vnouče 😀
Ale taky se v nich moc nevyznám. Já teď nastupuji za týden do práce, přítelův táta přišel o práci takže je doma
a když jsme se ho zeptala, před cca 3 týdny jestli bude chtít hlídat Kačenku, tak reagovala jako první Lukášova mamka se slovy, to on už třeba bude práci mít a já bych řekla, že on se ani nějak nevyjádřil myslím, že jen řek, že asi mít práci nebude a konec. Takže prostě fakt nevím. Jsem ráda, že jsem si sehnala paní na hlídání. Sice ještě ani nevím, jestli si na ní alespoň vydělám 😀 ale kašlu na to hlavně, že budu mít klid a nebudu se muset být někomu za něco vděčná 😝

Dnes jsem třeba musela jet do práce tak jí na 2 hodiny přišla hlídat mamka a po 45 min. už mě volala kde jsem 😠

kinsli
19. feb 2010

Já Kačenku jinak fakt hlídat nedávám. Strašně se o ní škrtím 😝 Takže jestli jí moje mamka hlídala, nebo s ní byla s kočárkem od narození tak 5x tak to si myslím, že až přeháním. A co se týká Lukášových rodičů tak co si pamatuji tak tam byla v létě na 3 dny protože jsme vyklízeli jeden byt a pak teď že byl Lukáš na plese a oni jí hlídali. Jinak jí fakt nikomu nedávám, jsem nejraději když jí mám u sebe 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre