Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

berunka
19. feb 2010

Cauky holky,hlasim se zpet z hor.Doctu vas mozna po vecerech jestlibude teda vubec sance🙂))
Prijeli jsme o den driv,od utery jsem mela nejakou strevni virozu,vcera jsem zacala i zvracet takze nas nasi vezli vecer domu.Bohuzel toho zvraceni a prujmu byla plna chata:(( a radilo to v cele Peci.
Ela byla poklad,strasne prekvapila protoze v poctu 50 lidi se citila jak doma.N a pokoji nas spalo 23 a Ela nemela vubec problem s usinanim a spala celou noc.Tak jsem ted spis zvedava,jestli ji doma budu jen ja stacit🙂
A jak se mate vy tady?

kinsli
19. feb 2010

berunka: Nerjen v Peci 😖 Já ji chytla od Kačenky, v úterý mě bylo nic moc, středu jsem ztrávila na záchodě a to tak jako, že brutálně 😖 a ČT už dobrý. Kačenka bojuje už od pondělí a stále nedobojovala 😔
Snad bude v pondělí už OK, jí diety vůbec neprospívají ☹ Měla chudnka střevní chřipku už 3x. Fakt na ně trpí 😔

swiete
20. feb 2010

Ahojte holky nejako asi nemame cas na pismenkovanie:-}}}}Ja som dnes bola navsteve u kamaratky, ma krasneho dvojmesacneho synceka....Mojim hormonom zacalo este viac sibat, uz naozaj velmi tuzim byt mamickou...Aj vy to tak intenzivne pocitujete???

pavlinka777
21. feb 2010

kinsli: Teda to muselo být děsný ta reakce na to že jsi těhotná.. Naši ani tchánovci ještě žádné vnouče nemají, takže jsou všici docela myslím natěšení, tak já doufám že budou mít pak všichni radost.. Taková reakce jako hm, fajn.., to by mě teda nepotěšilo..
swiete: Já ani žádná miminka v okolí nemám, v rodině žádné mimčo, ani kamarádky ještě nic, ale i přes to bych brala mimko klidně hned 😉 Největší strach mám z toho, že to nepůjde hned, nedovedu si představit čekat třeba několik let, když už teď po tom toužím.. 😖
Ani nikde neříkám, že se chcem začít snažit, spíš radši říkám, že až za pár let, protože kdyby to nešlo, tak aby se všichni pořád neptali, i když už teď má občas někdo nějakou poznámku jako kdy bude miminko, jelikož věk na to už máme 26 a 35 😉

dimi
21. feb 2010

Ahojda,
no, tak ta reakce na vnouče byla fakt trapná (kinsli)... 😝
U nás podobně reagovala tchýňka na svatbu-prostě nic moc nadšení a pak jsme raději přešli k jinému tématu...No, s vnoučetem to také budu oznamovat opatrněji...

azeretka
21. feb 2010

Ahojky v neděli:
já na miminko myslím každý den, jsem tím úplně poblázněná, taky si nedovedu představit, že se mi to dlouhé měsíce (nedejbože roky) nepovede 😲
V práci slýchávám narážky na dítě často, jsme tam moc dobrý mladý (no kolem třicítky 😀) kolektiv, tak se to svatbičkami a dětičkami začíná jen hemžit, takže kdo už měl svatbu, tak se nevyhne otázkám na mimčo, kdo neměl svatbu, tak se ptají na svatbu 😀
Ale raději taky nikomu neříkám, že se brzy chystáme, dřív jsem říkala, že si pár let ještě počkáme, teď už říkám, až to přijde tak to přijde 😉
Včera jsem neodolala a koupila si knížku od početí do porodu, je žásná, je tam úplně všechno i problémy s početím, jak řešit, co všechno se může přihodit před početím, co po a pak taky je tam popsané i vyfocené, jak se o miminko starar, jak ho koupat, ošetřovat pupík, taky je tam sekce pro tatínky, jak se připravit na to, že bude tatínkem, co to obnáší, tatínek u porodu..no prostě všechno a spousta fotek, jsem z ní fakt nadšená 🙂

jo a od včera měřím bazální teplotu, takže hlasím 36,8 a 36,7....takže asi normál 😉

upaluju vařit, dneska mám premiéru, vařím svíčkovou...tak jsem zvědavá, jak bude miláčkovi chutnat 😉

kinsli
21. feb 2010

Ahojky holky, taky přemýšlím, že začnu měřit, jen tento týden, abych měla fakt 100% jistotu, že ovu v sobotu byla - tedy bude 😀 Začínáme se snažit v úterý, holky já se tak strašně těším 😀 😀 😀

Dnes jsme byly na nakoupit a když jsme se vraceli tak římám Káťe budeme mít miminko??? A Kačenka jo 😀
a Lukáš ... budeme mít Lukáška a Káťa jo a já a budeme mít Verunku??? a Kačeka Jóóó a začala se řehtat 😀 😀 😀 😀

kinsli
21. feb 2010

Jinak reakce 😖 třeba teď budou lepší 😅

pavlinka777
21. feb 2010

azeretka : Jak se ta knížka jmenuje a kdo je autor? 😉
Svíčkovou ještě neumím, ☹ ale chtěla bych ji jednou umět, v pátek jsem ji měla na oběd 🙂 Nejradši vařím jídla co jsou hotová tak v rozmezí 20-45 minut. 😀
Já chci začít měřit bt příští cyklus, tak jsem zvědavá, jak jsem na tom s ovulací, když mám nepravidelné cykly.. ☹ Jsem si pořád říkala, že nic měřit nebudu, že se budem hezky pravidelně tulit 😉 a neřešit to, žádný nějaký stres, ale radši měřit začnu, ať vím, jak na tom jsem..

kathrin17
21. feb 2010

ahojte kočky....ja sem teraz píšem prvý krát, takže vás všetky zdravím....

pavlinka777 akoby som čítala to čo mám práve v úmysle ja...tiež som sa rozhodla, že začnem merať BT, lebo mám pocit, že asi so mnou nie je niečo v poriadku...tak isto nepravidelný cyklus...ovulku vôbec neviem, či mám a s manželom by sme už celkom radi mimi... :D

tak si držme palčeky 🙂

pavlinka777
21. feb 2010

kathrin17: Vítám tě 🙂 A už snažílkujete? My asi v červnu začnem. Někdy mám 28, někdy 38.. Už mám víc jak rok od vysazení HA, jak jsem vysadila tak jsem měla i 50. Tak nevím jestli ta nepravidelnost souvisí ještě s tím vysazením, nebo s mým nízkým BMI, nebo nějaký problém. Tak zkusím měřit a uvidím..
Nevíte některá jak to je s tím cervikálním hlenem? Jsem si to nastudovala a mám radost, že opravdu mívám ten plodný hlen (jako vaječný bílek), ale teď nevím, jestli teda když mám tento hlen tak mám určitě i ovulaci? Nebo jestli se může vyskytnout i bez ovulace?

kathrin17
21. feb 2010

pavlinka777 mi sa už pokúšame od 11/09 ale zatiaľ neúspešne takže uvidíme ako to bude...ja už neberiem HAK od 10/08 ale potom sme sa túlili iba s kondomom a snažiť sme sa začali až po svadbe, takže asi tak...

Je to ešte krátko, tak hlavu nevešiam...

A čo sa týka toho hlienu aj ja som rada, že ho mávam, teda aspoň mám pocit, že je to on, ale na druhú stranu ma hnevá, že ked si v ten deň a deň potom náhodou vyskúšam zmerať teplotu, tak je strasne nízka a preto mám obavu, že ovu ani nemám.... :D ach jaaaaaaaaaaj to sú úvahy :D

A môj cyklus? Pod 40 dní pomaly ani nejdem, ale teraz som začala piť čaj z alchemilky, tak uvidíme 🙂 či sa čosi upraví....i keď vačšinou mám na 40 deň už pol roka po sebe, ale neviem, či je to ešte v norme.

Čo myslíte kočky?

pavlinka777
21. feb 2010

kathrin17: 4 měsíce není fakt moc, i když je mi jasné, že až se začnem snažit a i když nebudem počítat s tím, že to bude hned, tak taky budou obavy.. A co na to Mudr.? Mě nabízel na nepravidelný cyklus nějaké léky, ale zatím jsem tomu nechala volný průběh..

kathrin17
21. feb 2010

ja lieky nejak nechcem brať, teda aspoň zatiaľ, lebo dopovať sa tabletkami nie je výhra...vyskúšam si to upraviť tou alchemilkou a ak by to vôbec nezaberalo, tak potom to budem riesiť inak...chcem si kúpiť ovulačné testy na ďaľší cyklus a uvidíme, či vôbec ovulka prebieha...potom by som chcela ísť aj na folikulometriu a vlastne budúci mesiac pôjdem na preventívku, tak uvidíme, ako to so mnou vypadá....

teraz beriem kyselinu listovú a manželovi som naordinovala vitamin E, vraj je to pre mužov dobré a samozrejme aj pre ženy, tak uvidíme, šak snaženie je predsa len príjemná činnosť, no nie? :D

azeretka
21. feb 2010

pavlinko: knížka se jmenuje Velký průvodce těhotenství od početí k porodu, napsala ji Miriam Stoppardová
http://knihy.abz.cz/prodej/tehotenstvi-velky-pr...

Svíčková dopadla na výbornou, jako od maminky 😉 Ještě jsem dnes chtěla ukuchtit nějakou buchtičku, ale od oběda jsem nevstala z pohovky 😉 , tak možná se k tomu dneska neprokoušu, však je neděle, tak se nic neděje 😀

pampeliska1
21. feb 2010

Zdravím při neděli 😉
Azeret: tak knížka vypadá dobře, to sis ji kupovala přes net nebo někde v obchodě?

Jinak s tou BT to asi taky začnu řešit poctivě s rtuťovým teploměrem..Ten digitál co mám, je fakt na prd a to ho mám nový..když se změřím 2x za sebou, tak může být i 0,2 ° rozdíl..což teda není nic moc 🙂 Teď po ms s tím začnu, tak snad na to nebudu zapomínat.. Chtěla bych nastudovat aj to zaznamenávání do grafu on-line. Škoda, že není žádná taková pořádná stránka česky..nebaví mě to luštit z angličtiny..

Kathrin: ahojky 🙂

azeretka
21. feb 2010

pampeliška: knižku jsem koupila v albertovi, ale cena byal stejná, no nekup to v takové slevě 😉
BT měřím taky rtuťovým, jsem s tím spokojená 🙂

sarusinka
21. feb 2010

ahojky holky, muzu se pridat? 🙂 uz jsem ttu asi pred pul rokem psala,ale pak z toho nejak seslo, jenze ted je to uz aktualni 🙂))

azeretka
21. feb 2010

ahoj sarusinko: určitě se k nám můžeš přidat, je tu dobrý kolektiv holek a myslím, že mluvím za všechny, že budeme rády 😉
Kdy plánujete snažení, v létě nebo už dřív?

sarusinka
21. feb 2010

azaretka: plánujeme tak nějak v létě, mám prášky asi do konce července, možná června, mám ještě 4 plata, tak uvidím, jak to vypočítám :D.. ale určitě to bude v létě. sice u mě gynekolog plánuje ještě jednu laparoskopii, jenže už by byla jen kontrolní, takže, kdyby se nám podařilo otěhotnět, tak by to nevadilo 🙂 nemusela bych 🙂
chodila jsem vás sem často číst 😉

azeretka
21. feb 2010

četla jsem, že jsi podstoupila už dvě laparo....zajímalo by mě, jak se přijde na to, že je třeba podstoupit laparo kvůli srůstům. Předpokládám, že když se snaženičko delší dobou nedaří, tak tě doktor pošle na laparo, aby se to prozkoumalo zevnitř....do té doby to asi člověk žádnýma dalšíma příznakama nevnímá..je to tak?
Ptám se proto, že mě ty srůsty děsí, je to poměrně častá záležitost, podle toho co na koníku čtu a mě tím děsili všichni taky po odstranění slepého střeva, tak mám trošku obavu 😖

sarusinka
21. feb 2010

azaretka: no řeknu, že jsem ani netušila, co tam mám za paseku. V 10 ti letech jsem prodělala asi zánět slepáku, rozehnali mi ho, a od tý doby si myslím, že se to udělalo. Měla jsem pořád vyšší sedimentaci, 10 let... neměla jsem ani bolesti, jen občas při sexu. A minulej rok v dubnu jsem přestala brát HA, protože jsem nedostala při pauze menstruaci, gyndař mi tam něco našel, tak jsme čekali jestli to je cysta. Nesnažili jsme se o mimi, tak mi to nějak nevadilo, nezmizelo to. Tak řekl, ať se mi tam podívají. No a pak mě otevřeli a hrůza. srůsty toho největšího stupně, měla jsem tam katarální zánet slepáku, chornickej, takže mi ho hned vzali, byl srostlej s vaječníkem pravým a vejcovodem, a ještě přirostlé na děloze, a děloha srostlá s močákem a přirostlá na peritoneum.. neboli vntřní břicho.... opravdu hnus..takže mi vzali i pravý vejcovod, nemohli mi zkotrolovat průchodnost toho druhého, aby neroznesli zánět...takže nevím, zda ten druhý je schopný...když to nepůjde, tak mě čeká ta druhá laparka, a pokud druhý bude neprůchodný, vezmou mi i ten...docela hrozivá představa být ve 23 letech sterilní.......... docela dlouho mě to štvalo, proč mi tenkrát ten slepák nevzali a nechali to tam........ takže asi tak ..... střeva jsem s tím vším měla srostlý také... takže když půjdu, přemýšlím o tom gelu proti srůstům, co se tam dává... ale nesehnala jsem ještě nikoho, kdo sii ho tam už nechával dávat...tak pořád nevím.. není to levná záležitost......

kinsli
21. feb 2010

Holky moc prosím, hoďte mi na email p.s.hradec@email.cz Vaše svatební oznámení

Kamarád ho chce po mě udělat a já fakt nemám tucha jak by to asi mělo vypadat :(

Předem moc díky 😉

pampeliska1
21. feb 2010

Sarusinka: vítám tě mezi námi 😉 Taky je mi 23 🙂 No tak to je teda mazec ty srusty..že to může nadělat takove problemy, to bych si teda nemyslela.. To teda musel být šok, když ses to všechno dozvěděla.. Divím se ale, že ti to nedělalo jiné problémy..hlavně teda bolest břicha...Ale držím palce, aby ten druhý vejcovod byl OK.. A jak to máš s ovulkou? Měříš si BT nebo mas to od doktora zjistene? Jinak o tom gelu proti srůstům, jak píšeš, jsem nikdy neslyšela..

Já jsem taky měla měla zánět slepáku, naštěstí mi ho vzali (i když doktor na pohotovosti se na to moc netvářil, ale naštěstí ho moje osvícená mamka přinutila mě hospitalizovat), slepák mi vzali - celkově jsem to měla bez komplikací - nepraskl mi nebo tak něco a půl roku po operaci jsem byla na měsíc v lázních..to bylo bááájo 🙂 Hned bych si to zopakovala..Tak doufám, že to bude dobrý, ale člověk nikdy neví...

pampeliska1
21. feb 2010

Kinsli: my jsme měli oznámko přímo ze vzoru v tiskárně, takže ho v e-podobě nemám. Ale když koukneš na www.beremese.cz, tak tam v těch albech příprav mají holky hodně tipů.. Zkusím se mrknout a kdyžtak ti pošlu odkaz..Papa

kinsli
22. feb 2010

pampeliska1: Toto bych si vybrala já 😀

http://www.kyoprint.cz/svatebni-oznameni/nahled...

Jinak moc a moc děkuji 😵

prdecek
22. feb 2010

Dobré ránko,

tak už si to pošupajdím 1.3. do práce. Už se docela těším 🙂 co je tu nového???

azeretka
22. feb 2010

ahoj holky
sarusinka: se nestačím divit, co všechno se vším může srůst, no je to mazec
pampelisko: jj, ty lázně se doporučují po slepáku právě kvůli těm srůstům, ale mě tam bohužel žádný doktor neposlal, tak proto mám trošku obavu, aby se uvnitř taky něco nenašlo ☹
Kinsli: mohe oznámení asi nemá cenu posílát, dělal nám ho profi fotograf tak, že z fotografie udělal nějakou perokresbu nebo tak nějak, docela náročná záležitost...

pampeliska1
22. feb 2010

Terez, já jsem měla štěstí v tom, že mamka měla o těchto věcech přehled, tak se na to zeptala obvodní doktorky (která by mi to sama taky nenabídla), ta mi pak napsala přihlášku a za měsíc jsem jela 🙂 Docela jsem se ale divila, že mi ty lázně schválili, protože jsem měla slepák naprosto bez nějakých komplikací..ale jsem za to ráda. Kdy jsi byla na operaci?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre