Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

press
19. nov 2009

Ahojte, počúvam od všetkých o tabletkách, ja som si zatiaľ nekúpila nič, len sa snažím prejsť na čo najzdravší spôsob života, čo sa mi zatiaľ až tak nedarí 🙂 . Volala som mojej sestričke na ženské, lebo som už vysadila antik., ale povedala mi, že nemusím brať žiadne vitamíny zbytočne, že oni nasadzujú kyselinu listovú až počas tehotnosti a pred len v tom prípade, pokiaľ je problém s otehotnením a pod., tak neviem. Zatiaľ to skúsim takto a potom, ak bude problém budem nakupovať o dušu🙂

sonam
19. nov 2009

Ahoj kocky, mozem sa pridat? 🙂 Tiez planujeme od buduceho leta, len najprv si musim dat dokopy cyklus. Mam to total rozhadzane, mala som menzes tri tyzdne zo styroch asi rok, az som sa dopracovala k anemii. Doktor mi dal antikoncepciu, ktoru som ale nebrala. Uz par mesiacov pred tym mi napisal na ten isty problem inu, tak som brala tu. Tak mi potom povedal, ze som mala brat tu novsiu. Ale aj tak ma z toho boleli prsia, tak mi dal teraz yaz, ze tam je menej hormonov. Ale zase mi to uplne zblo telo, uz tyzden pred ocaavanym menzesom ma bolelo brucho. Netusite, kolko treba brat tabletky, aby sa cyklus normalne upravil a mohla som zacat tehotniet? S manzelom sme sa dohodli, ze zacneme buduce leto, dovtedy sa to snad spravi. Nie som ale z brania tabletiek nadsena, mam trochu krcove zily a bolia ma lytka a bojim, aby sa to tabletkami nezhorsilo. Pardon za dlhokansky prispevok, ale nemam sa velmi o tom s kym pobavit.

pampeliska1
19. nov 2009

Ahoj Sonam, jasne, ze se muzes pridat.. Bohuzel ti ale s tvym problemem neporadim, o teto problematice nemam ani paru...Spis mi ale pripada, ze doktor je z toho trosku nejaky zmateny a sam nevi, co ti poradne napsat..

Press: ja to s tema tabletkama taky nechci prehanet, ale vzhledem k tomu, ze mych 60 tbl stalo 31Kč, tak si rikam, proc ne..Kdyby to byla nejaka castka, jako je treba Femibion, ktery stoji cca 300Kč, tak už se rozmyslim vic vzhledem k tomu, ze je jeste docela hafo casu (ta listovka by se pry mela brat 3 mesice pred otehotnenim). Rikam si ale, ze v tom je aj hodne vitaminu B, tak snad se mi trosku zlepsi ksichtik 🙂

rurunka
20. nov 2009

Dobré ranko.
sonam: tak já ti taktéž neporadím, s takovýma problémama nemám zkušenost, ale jak popisuješ co ti napsal dr., tak bych možná uvažovala o jeho změně. Znám spoustu holek, který dr. změnily a hned věděly na čem jsou a konečně je někdo začal léčit.

Jinak co se týká mě a vitamínů, tak zatím ještě vyčkávám, stejně ještě zobu HA. Ale jestli mi po kontrole dr. schválí mimíska, tak asi něco zobat budu. Četla jsem, že prý není špatný calibrum babyplan a později calibrum mami.

tiburcia
20. nov 2009

Sonam asi bych zkusila konzultaci u jiného doktora 😉

no já taky baštím HA..a sem tam si vezmu nějaký ten vitamín...když se začtete zjistíte, že je tělo potřebuje i tak, nejen pro těhotenství 😉

press
21. nov 2009

Sonam aj ja som mala dlho problémy, zmenila som pred 2 rokmi lekára, ktorý sa veľmi čudoval, že ich nik neriešil a už som v pohode až na to, že nám odporúčil vzhľadom k súčasným problémom mať dieťa do pol roka🙂))), takže som HA pred 2 týždňami vysadila...

Pampeliška, no toľko by som do toho zainvestovala🙂)), to je výborná cena, skúsim sa ísť popýtať do lekárne.

elenore
21. nov 2009

Press: tak teď se dívám na krabičku a sekla jsem se o 10 korun! 😀 Ale i tak za 41 je to v poho. Jinak vyrabi to NaturVita, je to v lahvičce a viděla jsem to aj někde tady, že to kočky užívaly, takže to snad bude OK 🙂 Kdyby tě to zajímalo, tak je to přesně toto: http://www.naturvita.cz/cz/klistova-super_cz.php 😉 😉

pampeliska1
21. nov 2009

Tak teď jsem se trošku sekla 😀 😀 přihlásila jsem se nickem, který jsem používala na beremese.cz a tady jsem si dala nový, aby mě tu nevyslídila ségra 😀 Aspoň zatím 😀 Tak to jenom uvádím na pravou míru a příště si budu dávat pozor, abych nedělala zmatky 😀 😀

sarusinka
22. nov 2009

ahojky holky, opožděně děkuji za přivítání.Byla jsem teď týden v nemocnici, na laparoskopii, taakže verdikt, srůsty IV.stupně, pravý vejcovod pryč a slepák radši prý taky. Takže moc pozitivní zprávy pro mě neměli ☹ doufám, že do léte budu fit, ale spíš přemýšlím, že začneme ještě dřív, než v létě, protože srůsty jsou prevíti....a já bych jednou byla nešťastná, kdybych nemohla mít mimi. řekli mi, že mě to nejspíš čeká znova, ta laparka, a když tam mám teď zánět, že si musím dávat pořádný pozor, abych nepřišla i o levý vejcovod. Vůbec nevím ž čeho to mám, kdyý jsem byla menší, tak mi jen rozháněli slepák, jinak jsem nikdy žádný problémy neměla 😒 a potom mě otevřou a mám celou pravou stranu srostlou se střevama.....tak na sebe holky dávejte pozor 😅

press
22. nov 2009

Ahoj Sarusinka, to mi je ľúto. Choroba si naozaj nevyberá. Odmalička mám problémy so zápalmi obličiek a močových ciest. Pritom si dávam stále pozor a čím som staršia, tým viac, aj napriek tomu, čo kontrola u ženského, to zápal a lieky. Pritom mám okolo seba veľa kamarátok, ktoré chodia celú zimu v sukniach, krátkych bundách a nič. Ja nosím kabáty a bundy, že ich pomaly vlečiem po zemi🙂))) a idem zo zápalu do zápalu. Lekár mi odporúčil, aby sme do polroka riešili mimi. Najprv to bol pre mňa šok, neplánovali sme to ešte, ale potom som si povedala presne to čo ty, že by som raz mohla byť nešťastná, keby som to teraz neskúsila... Držím Ti palce, aby si sa čo najskôr uzdravila, dávaj si na seba pozor. 😵

Pampeliška: Ďakujem za web a snáď ma to navýšenie a 10 korún nezrujnuje 😀

press
22. nov 2009

A tak sme sa nakoniec rozhodli, že so snažilkovaním nejdem čakať do jari, ale necháme to na prírodu od dnešného dňa a ako to má byť, tak to bude 🙂

evitkamalicka
autor
22. nov 2009

press my sme na tom tak isto, nechavame na prirodu

tiburcia
22. nov 2009

Saru to je mi moc líto...ale třeba to už bude jen a jen lepší..uvidíš 😉

press gratuluju k rozhodnutí 😉 😵

pampeliska1
22. nov 2009

Holky, hlavně Vám všem, co už s "tím" začínate přeju co nejdřív úspěch 😉 Aspoň nám, které plánují začít až pozděj, budete dávat chytré rady 🙂 😅
Saru: vím, že je to blbá zpráva, ale kdybych byla na tvém místě já, tak bych asi byla ráda, že aspoň vím na čem jsem.. než po X letech snažení na toto přijít. Tak ted vzhůru do toho 🙂 ; četla jsem tady hoodně příběhů, u kterých byla zdravotní stránka ještě o moc horší než ty a otěhotněly, ani nevěděly jak..ale to jsi určitě taky četla..Držím palce!

sarusinka
22. nov 2009

díky holky, určitě jsou ještě horší diagnózy, než mám já, ale když se potom dozvím, že někdo do toho vlítne ani neví jak, a já už neberu od dubna antikoncepci,nějak moc si nedáváme pozor, tak aspoň právě vím, čím to bylo. Hlavnní je na to nemyslet, soustředit se na něco jiného a určitě nám to všem vyjde 😉 věřím tomu, že brzo.

press: je to takový divný o tom teď přemýšlet, ale až tam uvidíme ty dvě čárky určitě budem nejšťastnější na světě.Jakmile se uzdravím, začneme taky 😅

sarusinka
22. nov 2009

ještě mě napadlo, máte někdo poruchy cyklu? já vůbec totiž nemám menstruaci, tak mě napadlo, že zkusím ten Femigrad,nechci se zase cpát hormonama.7 let jsem brala HA,to si to na nás teď vybírá daň....

press
23. nov 2009

Sarusinka: Presne tak, aj ja verím, že keď uvidím dve čiarky, tak príde obrovská radosť. Od verdiktu lekára ubehli necelé 2 mesiace a na začiatku som si to nevedela predstaviť, taký šok, ani bývanie nemáme a pod., ale teraz to už všetko beriem ináč. Život je proste taký, čím viac nad tým rozmýšľame, tým viac sa tešíme a v podstate som už v stave, že nechápem, prečo som bola na začiatku taká nešťastná, veď ešte máme šancu🙂)). A čo sa týka poruchy cyklu, ja som ho mala veľmi nepravidelný, posledné 4 roky som brala HA a teraz som ju pred necelým mesiacom vysadila, tak som zvedavá, čo ma zase čaká🙂)), ale čítala som, že po vysadení sa nepravidelnosť opäť vráti, tak sa mám na čo tešiť🙂))). Určite už budeš čoskoro fit a budete sa môcť začať tešiť na prírastok🙂

Evitka: Tak uvidíme, či nás príroda milo prekvapí. Povedala som si, že som ešte v štádiu, že keď sa nám to hneď nepodarí, tak to nebudeme zatiaľ nejak riešiť🙂)), ako keby som si zo dňa na deň zrazu vysnívala a potom ostala náramne prekvapená, že to hneď nejde, ako mnohé moje známe. 🙂

tiburcia
23. nov 2009

Holky ať vám to vyjde, jak si přejete 😉

saru ten femigard určitě doporučuju 😉

no snad se dneska zase dokopu ke cvičení, je to už potřeba 😀

evitkamalicka
autor
23. nov 2009

ahoj kocky,

tibur ja som sa na to zhadzovanie kileciek nakoniec vykaslala, lebo vsetci mi hovoria ze naco budem chudnut ked v tehu aj tak priberiem a budem musiet chudnut znova

tiburcia
23. nov 2009

Evi já to dělám jen pro svůj dobrý pocit 😀 😀 😀 a hlavně že nedopnu kalhoty 😒 😠 😀 😀

sonam
24. nov 2009

Dakujem kocky, no je to uz moj stvrty gynekolog, pred nim to bolo vsetko este horsie. A cela nasa rodina, teraz uz aj vratane manzelovej, si ho nevie vynachvalit, tak neviem...asi este uvidim. Skusim po dobrati tejto davky HA zase vysadit a uvidim. Robia vam doktori nejake hormonalne testy, ked mate nepravidelne krvacanie v takom rozsahu, ako ja? (tri tyzdne zo styroch menzes). Ma s tym niekto skusenosti? Dakujem.

press
24. nov 2009

Ahojte, Sonam s takýmto problémom so sa nestretla...ale určite by som HA zase hneď nevysádzala.

Ja už som skončila so snažilkovaním ☹ , zajtra idem ku dr., lebo ma už zase trápi zápal, neviem už ako sa chrániť 🙄

evitkamalicka
autor
24. nov 2009

press to ma mrzi, ale vsak sa das do poriadku a mozte ist na to

press
24. nov 2009

To áno, no len posledné lieky som dobrala pred mesiacom a už je to zase naspäť, mám strach, že ak by som náhodou bola tehotná, mohlo by sa niečo stať drobcovi

milmic
26. nov 2009

Ahojte holky. 🙂
máte tu ještě místo?
Myslím, že by jsem mezi vás skoro i mohla patřit.
Po svatbě vysazuju HA a necháme to na přírodě, co si s náma počne. 😎

press
26. nov 2009

Ahoj Milmic, vítam Ťa a kedy máte svadbu?

milmic
26. nov 2009

Ahoj. 🙂
Svatbu máme v dubnu a tak nějak okolo vysadím. A potom..... uvidíme... 😎

press
26. nov 2009

V aprílí má svadbu aj môj brat, možno už dovtedy budeme čakať nášho drobca, lebo ja som vysadila pred necelým mesiacom🙂)). Vidím, že si muzikant, ja som klaviristka🙂))

hedunecka
27. nov 2009

ahojte babulky jeeeej to uz je tu tema tak dopredu??ste riadne nedockave vsak?? 😀 😀
ja sa k vam pripajam tak uvidime ci sa podari skor alebo dodrzime 😀 HAK som totiz vysadila pred 2mes.kvoli problemom/ziadna mi nesedi/a heidicka si uz pyta babatko-kazdy den mi povie: mami kupime babatko dievcatko 😀 😀 😀
na mimi myslim snad kazdy den len sa chcem na to viac pripravit,zariadit izbicku na to aby mohlo prist druhe baby a vybavit este kupenie bytu na sk ale vsak to moze aj pockat 😅

milluska
27. nov 2009

Ahojte, zoberiete ešte jednu budúcu tehuľku do klubu??
Plánujeme tiež na leto-jeseň 2010 začať skúšať... Teda snáď dovtedy dokončíme prerábku bytu, ťahá sa to, ako syrové slíže 😀
Kočky, uvažujete tiež tak choro, ako ja, že v akom znamení chcete aby sa baby narodilo? Ja strašne túžim po dievčatku a dátumu narodenia v znamení Rak, alebo Panna 2011, asi som chorá 🙂)
Ale samo, ak sa to nepodarí vtedy, budeme skúšať už ďalej, ako príroda umožní 😉)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre