Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

helenkasabinka
5. aug 2010

ahojte,ja uz konecne oddychujem,dnes som varila segedin a mala som aj navstevu 😉

klba
5. aug 2010

ahojte 🙂
aj ja oddychujem, 🙂 maly zaspal po ceste domov, az do 14,h sme sa motali pri stanici, tam je kopu obchodikov, trznica, dobre to padlo pobehat trosku po obchodoch, 🙂 lebo v meste mame vsade schody a tie obchody do ktorych chcem ist su s kocikom nedostupne. 😔 😝

manika77
5. aug 2010

ahojte, ja len na skok Vas pozdravit, dnes idem ku kadernicke tak sa vytesujem
u nasich som upiekla muffiny 😉
a vraj radicova stopla iniciativu mihala a rodicak zostava zatial 😵

klba
5. aug 2010

@manika77 ahoj. 🙂
mnam muffiny, chute mi robis. 😉 😝 😝 😝

a to je super sprava, 😵 dufam ze to neschvalia, akurat citam diskusiu na FB, na stranke SaS, juj len nervy mam co ma ten Mihal kazdy den vytaca odkedy som sa to dozvedela. 😠
ma to vytaca nielen kvoli sebe ale kvoli vsetkym mamickam, ktore sa chcu o svoje deti co najlepsie postarat a vlada sa rozhodne ze bude setrit na tych co si kazdu korunu vazia.
napr. ja som zacala robit uz pocas nadstavby, nezamestnana som bola dokopy cca 2 mesiace za 12 rokov, vsade mi dovolenku preplatili, poctivo si platim a aspon tych par vyhod co som pri narodeni a poberani mala potesili, (aj ked ten zvyseny RP sa ma tykal len 5 mesiacov), ale ta pomoc pri narodeni veru pomohla. 🙂
ale vnimam to ako nespravodlivost, ja sa chcem pocas tych prvych troch rokov svojmu dietatu co najviac venovat, ten vztah s dietatom za prve roky zivota mi ziadne jasle nevynahradia, nehovoriac o tom, za ake ceny sluzby poskytuju, 😔 a okrem toho kto by ma pocas MD zamestnal na par hodin. 🙄
je to rozhodnutie kazdeho, ci sa rozhodne prilepsit si pocas MD pracou, ale v kazdom pripade siahat na to malo co mamicky maju je ubohe. 😔
no idem si to najst na nete, snad ma ta sprava potesi, juj som sa rozpisala, co som taka z toho nastvana. 😅

cottoncandy
5. aug 2010

Ahojte baby,

veľmi ďakujem za povzbudivé slová 🙂 , každé z nich mi pomáha...ja viem, že je to len moje rozhodnutie, ale niekedy ma zneisťuje okolie, moja mama napríklad mi stále hovorí, že ona sa na babičku necíti a vraj si mám užívať slobodu, moje kamarátky ma odhovárajú so slovami, že sa mi zmení život k horšiemu, nebudem mať čas na kultúru, manželský život tiež upadne, že budem tučná a škaderá, večne vystresovaná...ale ja som už rozhodnutá, dieťa chceme a basta!, nech si hovoria, čo chcú, len som niekedy rozčarovaná, ako k tomu moji blízki pristupujú ☹

rabiva
5. aug 2010

@cottoncandy rob ako citis ty, nevsimaj si inych, hoci maju z casti pravdu 😅 urcite sa zivot po narodeni dietata zmeni, ale predsa preto sme tu aby sme dali zivot dalsim cloviecikom, je to nase poslanie 😉 a mamina mala kolko rokov ked sa jej narodilo 1.dieta, bola starsia ako si ty? a aj manzelsky zivot sa moze zmenit, muzi castokrat zle znasaju ze uz nie su stredobodom pozornosti a uz ich zena nema cas tolko obskakovat 😀 neboj, bude tak jak ma byt 😎

ozaj, plati si niektora z vas dobrovolne plat. nemocenske? kvoli vyssej materskej?

cottoncandy
5. aug 2010

@rabiva: ďakujem za povzbudivé slová, mojej mamine som sa narodila, keď mala dvadsaťjeden, ja budem mať v januári dvadsaťsedem.
Ozaj, ako je to s tým dobrov. plat. nemocenským? Môžete mi to niekto v skratke vysvetliť, v týchto veciach sa vôbec nevyznám...koľko na tom môžem získať a aké su podmienky?
vďaka za info

helenkasabinka
5. aug 2010

ahojte kocky nestiham a tak neviem,co je tu nove? 😕

helenkasabinka
5. aug 2010

@cottoncandy no vidim,ze sa pytas na dobrovolne platenie,ktore aj ja chcem si zacat,len teda neviem ako to vlastne bude kedze su dat kazdej rovnaku matersku ak som teda spravne pochopila 😅 aj ta co pracovala ma narok na 180€ ako aj ta co nepracovala 🙂

lola11
5. aug 2010

no ja si to dobrovolne platim - najvyššiu taxu - co je nejakych 47 eur - ak by som porodila buduci rok, tak matersku by som mala okolo 500eur. No dufam, ze mi to nezrusia hnusoby. Ja som si to platila aj predtym pri Kristiankovi a pol roka som mala pekne peniazky. Platila som si to preto, lebo som pracovala v zahranici a musis si to platit rok predtym ako porodis.Ale mohlo sa to za tie 3 roky uz aj zmenit - skus si to vygoglit 😀 😀 Dobru nocku. Ahojte

lola11
5. aug 2010

@cottoncandy ozi ak si vnutorne rozhodnuta, ze chces babatko tak nevahaj. Je pravda, ze sa ti zmeni cely doterajsi zivot, ale len nachvilku - potom si zvyknes a uz nebudes chciet inaksi- ja som prvy polrok ani len nepomyslela nato zeby mi maly nieco uberal zo zivota - skratka sa o to baby staras a nemas cas rozmyslat nad hlupostami typu - teraz som mohla ist na disku alebo tak. No a ked sa na teba usmeje tak to by si nevymenila za nič na svete. Kolkorazy este aj teraz kukam nanho v postielke ked spi aky je krasny ked spinka 😀 😀 no a to mu vzdy odpustim co zase cez den navymyslal 😀 😀
Tak do toho - vsak robenie babatka je taka prijemna vec.... 😀 😀

smajka
5. aug 2010

ahojte.
cootoncandy - je to pravda, zmeni sa ti zivot, ale ono po nejakej dobe si ani nespomenies na ten zivot predtym. vsetko ide tak automaticky. podal mna prve 2 mesiacesu s mimi velmi zlozite, potom to uz ide len k lepsiemu. ako pise maji tie usmevy a bozky sa nedaju ani opisat, take su sladke. a samozrejme ked buvaju tak su najkrajsie na svete. 😀 😀

smajka
5. aug 2010

maji - kde v zahranici si pracovala?
inac tu v UK je materska jen 9 mesiacov, tak uz rok a pol nedostavam nic. tu je to pekne naprd. ☹
odpadavam- dobru nocku.

klba
6. aug 2010

@cottoncandy nedaj sa odradit, nie je dolezite ci sa tvoja mami este neciti na babku ale to, ze sa uz ty citis na to, stat sa mamickou. 😉
inak moja mami sa neciti na babku ani teraz a to ma okrem mojho drobca uz 18 a 16 rocne vnucence. 😅

a okrem toho sice je s dietatom spojenych vela obmedzeni, ale je na tebe ako sa k tomu postavis, to vsak neznamena ze narodenim dietata tvoj zivot skoncil, kopu aktivit mozes robit aj spolu s dietatkom a tvoj zivot dostane novy, hlbsi rozmer, nikdy nebudes lutovat ze si sa na to dala ked sa na svoje dietatko pozries. 😵

@lola11 pekne si to napisala, 🙂 , u nas je to taky tak, ked spinka neviem sa na neho vynadivat a vsetko ma odpustene. 😵

chrobulka
6. aug 2010

dobre ranko dievcata, nestiham vas docitavat, mam toho vela v praci.
aj tak sa na tie vase maminkovske temy zatial velmi nechytam, ale verim, ze coskoro sa budem 😀
zelam vam vsetkym krasny vikend, uzite si ho s rodinkami...
ja sa pokusim napojit na vas buduci tyzden 😀

lola11
6. aug 2010

Ranko babule - ale @chrobulka vsak su tu aj kocky co nemaju mimi, viac sa zameraj na ne 😀 😀 No my si uz nemozeme pomoct, lebo ked si cely den s krpcom tak riešis vacsinou len jeho vies? Ale neboj, vieme sa rozpravat aj na ine temy - varenie, pranie, upratovanie 😀 😀 😀 Ale nie, robim si srandu. Uzi si vikendik.
@smajka smaji isty cas som bola aj v UK ale potom som sa zoznamila s mangelom a chodila som s nim do Italy. Ale na UK nedam dopustit - najkrajsie spomienky mam odtial - bola som tam s naj kamoskou nejake 4 roky - zacinali sme ako au-pair, pravdaze a potom klasika - cleanings a tak 😉 😉 Inac s rodinou kde som byvala som stale v kontakte, dokonca nam boli aj na svadbe a tento rok sme boli u nich na tyzden 😀 😀 NO íri - co ti budem hovorit. Pekny dnik vam prajem.

klba
6. aug 2010

ahojte 😉
@chrobulka, suhlas s lolou11 😉 , ale budeme sa snazit davat aj ine temicky, nielen o deturencoch a domacich pracach 🙂 len treba pisat co mate nove, 😉 ale to vies, ono je to niekedy tazko pisat o inom ked sme s detmi cely den a teraz su pre nas stredom vesmiru a scasti nam riadia zivot. 😀

a co dnes kocky porabate?
dnes sme este neboli vonku, pocasie bolo rano nanic, 😝 a mali sme tu cele doobedie navstevu, bola tu neter s priatelom,
maly bol extra divoky, traja sme mali problem ho skrotit, 😅 ale aspon sa mal na kom vyburit, 😝 😉
ja som zatial uvarila slepaciu polievku a medzitym som mu triedila veci co mam este po segrinych detoch, bolo toho plno, velkostne asi od 3-15 rokov a dost som toho aj povyhadzovala, nieco dam do pivnice, doma mi to len zabera zbytocne miesto.
inak vcera sme sa snazilkovali, ale skusat budeme stale, 😉 ale este nemam ani plodne dni, tak pochybujem ze by to vyslo, radsej na to ani nemyslim, aby to nedopadlo ako naposledy ked som si myslela ze nam to vyslo, teraz uz ziadne testy nekupujem a len budem cakat ci sa podari.

helenkasabinka
6. aug 2010

ja dnes varim,teda dovaram sice trosku neskor ale predsa lebo som mala roboty ako na kostole 😅 mne pocasie nevadi,ze je taketo lebo ja mam rada dazd a nezaskodi nam to hlavne zahradke a kvetinkam to len prospeje a deturence snad jeden den vydrzia doma 🙂

helenkasabinka
6. aug 2010

@klba tak veru nestresuj sa a pekne cakaj,ved babatko sa raz uhniezdi v brusku 😵

klba
6. aug 2010

@helenkasabinka mne ani malemu tie brutal tepla moc neprospievaju, 😝 najviac milujem jar-jesen, vtedy je vonku prijemne a okrem toho huby rastu 😀 a ja rada zbieram a susim a ta vona. 😵

helenkasabinka
6. aug 2010

@klba presne tak moja aj my milujeme jar a jesen a zbieranie hribov 😵

klba
6. aug 2010

@helenkasabinka ved sme dohodko ze niekedy sa vyberieme spolu, 🙂
a tajne dufam ze svokor cez vikend navrhne, ze si zoberie na cely den maleho, vyrazili by sme s manzelom na hriby, trochu nabit energiou toho mestskeho ducha, 😅 lebo nie vzdy nam pocasie dopraje a okrem toho mm moze len cez vikend 😉

helenkasabinka
6. aug 2010

@klba suhlasim ale na tie hriby uz odkedy sa dohadujeme 😅

smajka
6. aug 2010

ahojte. ja milujem tiez hribarcenie. keby sa dalo, tak chodim aspon 2x do tyzdna. maj - jun sme boli na sk a to sme chodili stale. tu mi to velmi chyba, ale aspon o dovod navyse chodit castejsie domov. a tiez oco je velky rybar, mame malu chatku pri jazere, kde to vsetci milujeme a travime tam vela casu.
maji- 4 roky, to si dost vydrzala. ja som uz 9 a zatial sa da. mame na sk domcek, tak sa snazime chodit aspon 2x do roka. super ze si s nimi este v kontakte, museli byt zlaty. tiez som zacala ako au-pair, nejake cleaningy, potom nanny a teraz som pri malom 🙂

lola11
7. aug 2010

Kocky tak ja som uz slamenna vdova - rano nas tatino zaviezol k nasim a vyrazil do Italy ☹ ☹ fňuk-fňuk. Na vikendy chodim sem ked je prec - rychlejsie mi to ujde a nemusim byt na maleho stale sama. No a po takom tyzdni som rada, ze sa ho aj nachvilu zbavim 😀 😀
Hribiky aj ja mozem - akurat sme s mamik ocistili tie co moj ocino nazbieral - plny kosik dubakov - teraz sa im fajne dari - ludia nosia plne kose. Asi vybehneme aj my s malym - aspon sa vylieta a bude vecer rychlo v posteli. Teraz na obed tomu moc nedal - len necelu hodku. On totizto ked sa trosku preberie a nie je doma uz je aj na nohach a bezi za mnou ☹ ☹ a je hned dospane...No a este k tym hribom - idem si nazbierat bedle na zajtrajsi obed - mnamy, dufam, ze nejake najdem lebo mam na ne obrovsku chut 😝 😝

@smajka maji no veru 4 roky su dost - keby som tam vtedy mala fraja, tak mozno aj ja ostanem, ale musela som sa pohnut dalej....Ako zili sme si fajn, tak bezstarostne, ale bol najvyssi cas ist domov a zacat vlastny zivot. No a ako sme sa vratili tak do mesiaca som sa zoznamila s mojim Jankom 😀 😀 asi to tak malo byt.

Kočenky prajem vam prijemny vikend. Ahojte

klba
7. aug 2010

ahojte, baby, 🙂 kde ste vsetky, 😔 je tu smutno bez vas. 😅
u nas drobec spinka, tak mam chvilku pre seba, ked vstane pojdeme k svokrovcom.

@smajka, ja tiez milujem chodit na hriby a do prirody, tam si maximalne oddychnem a nacerpam energiu, mne tu v NR lesy chybaju, pochadzam z PD a tam je vsade naokolo krasna priroda. 😵
Tu riadne ani huby nerastu, 😝 musime vzdy ist aspon 30 km smerom na sever, aj to nie vzdy sme uspesni, ale hlavne ze si oddychneme od mestskeho ruchu. 😉
My s mm tiez uvazujeme, ze by sme casom kupili nejaku chatku, mami nas sice odhovara, ze budeme travit cas stale na jednom mieste ale aspon by sme neboli stale zavreti v byte a mohli sa niekde zrelaxovat. 🙂

klba
7. aug 2010

@lola11 neprovokuj s hribami, 😉 to u nas pri dome maximalne prasivku alebo nejaku nejedlu hubu najdem, aj to musim dlho hladat a nie ze z domu vyjdem a nazbieram. 😀
ja moc dufam ze svokor navrhne to strazenie a my na tie huby pojdeme, musime tajne, oni to neznasaju, ☹ svokra mala boreliozu a boji sa aby sme to v lese od kliestov nechytili, darmo jej vysvetlujem ze to mozem chytit aj na luke, nema pochopenie pre nasu zalubu. 😝 😔

a drzim palce nech ti to rychlo ubehne, nech je mm co najskor spat a takto aspon nebudes sama ked budes u vasich. 😉

rabiva
7. aug 2010

@lola11 aj ja som slamena vdova do stvrtku, moj siel do Bruselu za otcom, tesim sa ze nam donesie vela vela belgickej cokolady 😵 😵

@klba urcite si chatku raz kupte, niet nad vacsi relax ako oddychovat niekde kde je klud a pohoda. Moj dedo vystaval tzv.Tatranec v lese, cca 25km od nasho mesta, chodievame tam odmalicka, teraz sa o to stara hlavne moj otec kedze starki uz nevladzu, s malou tam chodim od 2M a aj vdaka tomu je take "dieta zeme", miluje prirodu zvierata, rozozna jedle huby od tych zlych, je to raj pre nu, takze na chatu nedam dopustit 😉 Bohuzial ale vzdy chyti nejakeho kliesta, darmo ju nastriekam kadejakym sajrajtom, vzdy sa na nu nejaky pricucne 😠

dadqa86
7. aug 2010

Ahojte....Zdravim vsetky baby 😉
@klba :A som tu 😉 a este raz dakujem 🙂

klba
7. aug 2010

@dadqa86 vitaj. 😵 😵 😵

@rabiva a kedy sa vrati mm z Belgie? Inak ta cokolada, mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam, sladke sice nemusim ale na coko sa necham ukecat, hlavne tie prave su fakt extra lahodne. 😵 😝
no zatial s tou chatkou su to u nas plany do dalekej buducnosti, 😢 najprv chceme predcasne hypoteku splatit, kazdy rok nejaku sumu, chvalabohu nemame az tak vysoku a potom chceme predat byt a kupit casom dom alebo stavat.
A mm planuje bud stavat u svokrovcov, co odmietam, 😅 😝 alebo tam postavit vikendovu chatu, s tym tiez nesuhlasim, to mozme kludne chodit nadalej k nim a vikendovat tam a nie v ich zahrade stavat chatku, ja tuzim po takej ako ty pises, lesy, priroda a pod... a snad sa do 10 rokov dockam. 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre