Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

klba
9. aug 2010

@dadqa86 jasne ze sa podari, nesmiete to vzdavat, mozno prave vtedy to vyjde ked to budes najmenej cakat, 😉 velmi vam drzim palce.

@manika77 no mala si zaujimavy den, 😅 niekedy nas ti drobci vedia riadne prekvapit.
mimochodpm mna asi pred dvomi mesiacmi drobec vymkol na balkone pri vesani pradla, ani mobil som ako na potvoru pri sebe nemala, tak som kricala zo siedmeho poschodia co ma niekto zacuje, nastastie suseda prave otvorila okna tak volala muzovi a ten prisiel domov do 5 minut. 😅

@smajka, pekny vikend ste si uzili, hlavne maly musel byt v siedmom nebi. 😵

@lola11, ta chata by bola super a vobec mi nevadi ak budem chodit stale na jedno miesto, hlavne nech je tam krasne prostredie a klud od mesta, uvidime ako to bude casom s financiami, najprv chceme vyplatit byt, (muz neznasa pozicky, splatky a pod... ) a potom uvidime ci kupime dom a k tomu rovno aj nejaku chatku. 😉
a inak to ihrisko pod oknami mate super, takto mas maleho aspon pod dozorom a mate kde vybehnut, ja byvam priamo nad pesou zonou tak je tu stale ruch a vela aut sa tu denne premelie, my utekame relaxovat vzdy do parku, esteze je to cca 5-10 minut pesi. 😉

cottoncandy
9. aug 2010

Ahojte,
potrebujem vašu radu...keď te vysadili antikoncepciu, vrátila sa vám hneď menštruácia? Ja som ju vysadila na konci mája a odvtedy som ešte normálnu menštruáciu nemala. Vždy v čase menštruácie len jemne špiním, nanajvýš pár kvapiek krvi. A teraz neviem, či je to normálne, alebo mám začať robiť paniku. Niekde som čítala, že je to vraj bežné, treba vyčkať, kým sa naštartujú vaječníky, no neviem...ak máte niekto podobné skúsenosti, sem s nimi vďaka

lola11
9. aug 2010

@cottoncandy mne prisla asi na 34den ak si dobre pamatam - ale ja som nemala nikdy problem s cyklom, tak aj preto - no a dalsi mesiac uz neprisla 😀 😀 Tak som ti asi moc nepomohla. Aky si mala cyklus pre HA?

Babule vecer som si bola zazumbovat - o deviatej som dala maleho spinkat, kukla chvilu Pana Vcielku, ale dopozeram zajtra - akosi sa mi drieme - prajem vam dobru nocku. Packo

smajka
9. aug 2010

ahojte
cottoncandy - tiez ti asi moc nepomozem, mne prisla hned. len som potom dostavala castejsie ako s antik. asi kazdy 17-18 den, az pokial som zostala tehotna. potom sa mi to samo od seba super upravilo na 20-21 dni. a kolko mesiacov ti to uz takto? ak uz dlho,tak by som urcite skocila k doktorovi.
klbi -waw, ja normalne zavidim tie hribiky. tomu sa hovori uspech. na sk ideme o 3 tyzdne, tak dufam ze este nejake ostanu.. 😀
maji - ja som dnes uz tiez na 'odpadnutie'. maly ma riadne znicil.

inak kocky M este nedorazila, tak drzte palecky. pockam zobar dni a bezim pre testik!!! 🙂 🙂 🙂

klba
10. aug 2010

bre ranko, kocky. 🙂
doobeda k nam pride neter, 🙂 vybehneme s drobcom von, trochu ho vybehat do parku.

@cottoncandy ja som vysadila HAK koncom februara, MS mi odvtedy prisla do 30 dni ale v juli mi meskala 42 dni, (dovtedy mi nikdy tak dlho nemeskala), skus este pockat na dalsiu MS.
Ale je dost mozne ze sa ti este unormalnuje cyklus, niekedy to moze po vysadeni HAK trvat dlhsie.

@smajka, drzim palcose, 😵 juj bola by to super sprava. 😵
a snad aj pocasie vyjde ked pridete na SK a pojdete na hriby, ja som sa v lese uplne odreagovala a tie hriby k tomu boli bonus. 😉

lola11
10. aug 2010

@smajka drzim palceky nech sa z testiku na teba smeju // 😀 😀 😀 .Sa tesis home, ze? Aj ja som sa vzdy nevedela dockat - a potom to tak strasne rychlo uslo a nic poriadne som nestihla 😒 😒 A najradsej som mala takych "milych" ludi co sa nasrali, ze som sa ani nestavila....Poznas tiez, pravda?

klba
10. aug 2010

ahojte, uz sme doma s prechadzky, som utahana ako pes, 😝 dali sme takmer stvorhodinovy okruh cez mesto, maly hned ako som ho ulozila zalomil. 😔

ale musim sa mamickam pochvalit, 😉 maly siel prvy krat na dlhsiu prechadzku bez plienky a pekne sa pytal cikat asi 5 x do travicky a aj do velkeho wc v obchodaku, po stojacky ako tatinko. 😉 😀
nam to oducanie trvalo dlhsie, resp. bal sa co i len sadnut si na nocnik, ale zato akonahle prekonal strach z nocnika rychlo si zvykol ze sa cika tam, alebo do travicky, akurat cez obed a na noc mu plienku este davam, ale moc sa tesim ze sme konecne postupili do dalsieho levelu. 😉 😵

@lola11 viem presne na co narazas, raz za cas je clovek doma a aby len po navstevach chodil. 😅

smajka
10. aug 2010

ahojte. maly buva uz hodku a pol, kazdu chvilku cakam na mummy haloooo. 🙂
klbi - waw, tak to je maly sikulka. gratulujeme, musis byt nanho hrda. 😉
my sme stale tam, ze maly sa total boji nocnika a zatial nam nic nepomaha. ani chvala, odmena, sluby...nechce si sadnut ani na nocnik, ani na zachodik, ani do travicky. ☹ kazdy vravi ze si z toho nemam nic robit, chlapcom to vraj trva dlhsie a kazdy ma svoj cas. rozmyslam este ze mu kupim ten nocnik, co 'rozprava' a hra pesnicku, ked sa dieta don vycika. myslite ze to ma vyznam???
maji. presne ako vravis, vzdy sa velmi tesime ked mame ist domov, hlavne teraz jak mame maleho. samko to na sk zboznuje. byvame na dedinke, tak priroda, dvor, volnost, rieka... vsetko sa mu tam paci. ja si tiez vzdy trochu oddychnem 🙂 a samozrejme, vzdy niekoho 'nastveme' ked sa nezastavime. 😀

klba
10. aug 2010

@smajka, my sme na tom boli rovnako ako vy, on sa bal nocnika, wc-ka, aj redukcie na wc, sadnut ani za svet, uz ma stvalo ako ma kazdy poucuje ze uz ma najvyssi cas, 🙄 ,
U nas bol problem ze sa bal nocnika, neviem preco, nasilu sme ho nikdy nedavali, par krat tam sedel a citali sme, vydrzal max.3 minuty ale potom si uz sadnut nechcel vobec a proste len co zbadal nocnik velky plac. 😔
Mali sme taky s melodiou, raz sa do neho nahodou vycikal a mam dojem ze sa tej melodie zlakol a odvtedy ani sadnut nechcel, tak sme bateriu vybrali ale odvahu nabral az teraz. 😉

Tiez sme mu slubovali vsetko mozne, nic nepomahalo, zo zufalstva som ho uz blaznila ze mu dam cokoladu ked si sadne, nakoniec ustupil a ked si za par dni zvykol sediet vyskusali sme trening dole bez, prip. v slipoch.
sice cikal zasadne mimo nocnik na zem, na prave vytepovany koberec, 😝 ale ked sa mi raz podarilo ho tam usadit pocas cikania na zem a pochvalila som ho odvtedy cika do nocnika,
aj ked este par krat cikal mimo, 😅 ale uz vie ze ho vzdy pochvalim, prip. dam kusok cokoladky (ja som inak velmi proti sladkostiam) a postupne si zvykol, pochvala a pohladenie je predsa prijemne a tesi sa z toho, aj nam nocnik donesie ukazat. 😵
A baby mi radili ze mu mam chvilu nechat pocikane slipy, no to nezaberalo vobec, absolutne mu to nevadilo ze je mokry. 🙄
A ked uz konecne prisiel na to ze sa cika do nocnika kupila som mu za odmenu (kedze miluje vlaciky) farebny vankus v tvare vlacika, aj s nim spava a sem tam sa naschval vycikal mimo, tak som mu povedala ze ho ideme vratit do obchodu detom ktore cikaju do nocnika a to fakt zabralo, sice to bolo odo mna tvrde, ale niekedy nesmie clovek ustupit a odvtedy sa naucil ze sa cika tam. 😉
Niekedy si donesie plienku, vtedy viem ze chce kakat, tak mu dame nocnik do inej izby a on sa tam ide schovat, alebo vyuzije chvilu ked ma plienku napr. na obed a vykaka sa do nej, ale trenujeme aj to. 😉
A od soboty sme zacali trenovat cikanie vonku, ale len ked sme tu naokolo v pripade nehody, dnes bol prvy krat dlhsie.

A este jedna vec, podla mna je oducanie v tomto veku rychlejsie ako ked ma drobec v case oducania napr. rok a viac, kedze su uz rozumnejsi a chapu co po nich chceme, my sme zacali oducat zaciatkom jula a cez den je uz bez plienky a co mam kamosky a oducali po 1.roku tak im to trvalo aj pol roka a viac.

Takze skus ho nalakat na nieco co ma oblubene, teraz mas idealne pocasie na oducanie, obrn sa trpezlivostou ked zbadas mlacky a verim ze to pojde, drzim palce. 🙂

lola11
10. aug 2010

@klba no my to mame tak ako ty s oducanim - sice nemal strach s nocnika, ale nepytal sa teda vobec. Asi pred mesiacom som zacala skusat - kupili sme slipky ako motivaciu - hned prvy den ich viselo na balkone 5 😀 😀 😀 Aj von sme chodili naostro - teda len za barak na ihrisko - aj tam sa vecne docikal do gati - tak som ho nechala aj holeho. No a potom zacalo byt zase zima -tak som ho nechcela trapit az neprechladne.
Inac sem-tam sa vypyta ale len cikat - vzdy chvalime a chvalime.
Ale kakat to nehrozi - to sa v zivote este nevypytal a ani ho to len nenapadne. Vyslovene vidim ked kaka a opytam sa ho ci ide na nocnik - nie maminka a uz je pokadeny, alebo sa zacne tvarit, ze on nic nerobi 😀 😀
Utesujem sa, ze on sa raz nauci, vsak uz je na dobrej ceste - teraz zase hlasia par dni volno tak zase budeme skusat. Prajem nam vela trpezlivosti... 😉 😉

My sme dnes boli u kamosky v blizkej dedinke - tak sme mali vylet busom - maly je cely spokojny - bol tam psik, zajaciky, papagaj aj mysicky(skrecky 😀 ) A ja som si pokvakala - kamoskin Adko sa mi hral s Kristiankom - ako fajn, ze ho uz mozem takto nachvilu "odlozit"

Pekny vecer. Ahojte

cottoncandy
10. aug 2010

čaute kočky,
ďakujem za vaše príspevky. Pred HA som mala pravidelnú menštruáciu, dostavála som takmer presne na deň. Dnes som sa cez net radila s lekárom a ten mi povedal, vraj je to celkom normálne a nemám panikáriť. Neberiem ju len od konca mája, čo nie je dlho a odvtedy "menštruujem" druhýkrát. Tak uvidíme...

smajka
11. aug 2010

ahojte,ako sa dnes mate?
my mame divny den- maly je umrncany, nastastie zabuval, tak dufam ze sa zobudi v lepsej nalade.
maji - to ste mali vcera pekny dnik. samko tiez miluje zvieratka. ked sa nam da, tak sme na nejakej farme, alebo aspon v parku. a neni nad si s niekym poklabosit 🙂
klbi - k tomu oducaniu- snaha je, len mu to nechcem zneprijemnit. uz sme skusali aj cokoladu. ved ja nieco vymyslim. v byte to mame naprd, lebo okrem kupelky a kuchyne su vsade koberce, tak ho nemozem nechavat stale bez plienky. to by to u nas zachvilku vyzeralo.. 🙂 no nevzdavam sa a skusame kazdy den..

klba
11. aug 2010

ahojte, bambulky. 🙂
my sme boli uz o 9,h v parku, aj jedle hriby som nasla, 😅 potom volal svokor ze si pride o 11,h pre maleho, ledva sme to stihli, dorazili sme domov par minut pred nim. 😝
medzitym uz bola na ceste k nam neter, chcela sa pohrat s drobcom, tak nas odchytila kusok od domu,
maleho sme vyprevadili a neter tu zostala so mnou, ja som si zatial kym bola na nete navarila polievku, upratala a vytriedila v sedackach a valendach ulozne priestory.
a teraz vegetim, 🙂 vzala som si vase rady k srdcu, 😉 nemusim stale vyuzit cas bez drobca na upratovanie. 😀

klba
11. aug 2010

noooo, pisala som prispevky kazdej z vas a zamrzol mi pc, 😠 tak uz nejdem pisat na novo. 😝
este skusim nakuknut. 😉

lola11
12. aug 2010

ranko kocky, vcerajsok usiel ani neviem - prisla zase mangelova neterka - Kristianko ju zboznuje aj ona jeho, tak sa zahrali, boli sme 2x na ihrisku aj v tescu na maly nakup a vecer pre nu prisla svagrinka, tak sme klabosili asi do desiatej 😀 😀
Dneska zase na ihrisko a k veceru ma vola kamoska na opekacku k nim na zahradku, tak mame zase o planik postarane - ked to takto pojde ako tento tyzden, bude to fajn 😀 😀

Ale nemam dobre spravy z Italy - ubytko co sme tam boli s malym minuly rok uz nebude - bolo zadara u jedneho z majitelov - ale toho uz vysachovali z hry a jasne, ze nas uz neubytuje. Tak ze nam pozhana u znamych - 600eur mesacne!!!Debil!!!sorráč za výraz, ale iny mi ani nenapadne. No a zatial najlacnejsia alternativa je 300eurakov - no aj to sa mi zda riadne vela, to radsej vydrzime doma - ale zase na druhej strane kedy otehotniem???!!!Bez mangela to pojde asi tazko... 😒 😒 Ako mne by to bolo v podstate aj trosku jedno ale uz ma trochen nahana moj vek 😖 😖
No a ako som predpokladala, tak drahemu stacilo ist az tento tyzden, este nema moc robotu - ale to mna tu nikto nepocuva - vzdy je to tak, taliani su uplni motaci!!!! Pomaly mi zacinaju plodne dni a je mi to tak na dve veci!!

No ale som to tu na vas vysypala dievcata . Aj tak vam prajem pekny stvrtok 😀 😀

rabiva
12. aug 2010

@klba wow, fotky s hribami su perfektne!! Ja som bola 4d na chate, tiez som len tak nalahko vybehla do lesa - jeden den 57dubacikov, dalsi nejakych 32 😀 hodne mi ale pomahala dcerka 😅

@cottoncandy ja moc poradit v tomto neviem, ale ako vravi dr to bude asi normalne, ja som vysadila HAK, prvy mesiac OK a dalsi som uz otehotnela 😎

@smajka drzim vsetky palce aj na rukach aj na nohach 😉 potom sa pochval s testikom 😅

Moj sa dnes vracia domov, tesim sa, nieco fajnove mu musim uvarit 😎 a som zvedava co pekne nam prinesie ...

smajka
12. aug 2010

ahojte babenky.
tak sa vam musim pochvalit. testik dopadol dobre. tusila som to uz aj bez neho, mne nebyva zle len tak a teraz mi je tazko uz 2 tyzdne. som tehulka a veeelmi stastna. som asi v 4tt (podla testika a aj podla vypoctov). s manzelikom sme over the moon. ak pojde vsetko ako ma, mimi by sa malo narodit zaciatkom alebo v strede aprila. jeeeej...
moooc vam drzim vsetkym palecky, aby ste ma rychlo nasledovali a nebola som sama.

rabiva
12. aug 2010

@smajka srdecna gratulka 😉 testik vyzera super, ktovie k nam na daleky vychod takyto typ dorazi 😀

rabiva
12. aug 2010

opravujem: ktovie kedy k nam takyto typ dorazi... 😅 pardon 😎

smajka
12. aug 2010

maji - to s tym ubytkom v taliansku je blbe, skoda - snad sa podari tvojmu M nieco este vymysliet aby ste ho mohli ist pozriet. co myslis tym ze ta nahana vek??? vypadas tak mlado. ja som si myslela ze som tu z vas najstarsia. v aprili mi bolo 31, nejak ma to ani nestve odkedy mam samka. vzdy som chcela prve dieta do 30-ky, co sa mi podarilo. a co robi zvycajne M v taliansku?
ja tu mam teraz na prazdninach brata, nasla som mu robotu na stavbe,tak zaraba. mal prist na 2 mesiace, teraz vymysla ze ostane az do vianoc. mne to neva, aspon pomoze s malym trosku- ked je doma.
nasim som este nic nepovedala, chcem im to oznamit jak budem doma v sept. oni to tak nejak ocakavaju, tak nemyslim ze budu extra soknuty. vzdy som vravela ze by sme chceli este jedno ked bude samko starsi
rabiva - urcite nieco dobre uvar, musis sa nanho tesit. snad som vas na dnesnu noc trochu motivovala! 😀 😀
klbi - sa mas ze mas takych supris svokrovcov.
tak to som sa zase rozkecala... 🙂 vsetkym pekny dnik.x

smajka
12. aug 2010

rabiva - dakujem.x

helenkasabinka
12. aug 2010

@smajka gratulujem a testik teda je super,ja len ziram ze aky to je 😕 😉 a gratulujeeeeem moc moc moc 😵 😵 😵 😵

smajka
12. aug 2010

dakujem helenka. ako sa mas? x

helenkasabinka
12. aug 2010

@smajka ale da sa celkom fajn uz cakame na september a neviem sa toho dockat a ty? 😵

lola11
12. aug 2010

@smajka maji moc, moc ti gratulujem a drzim palceky nech mas bezproblemove tehulkovanie a ste zdravucki - no a kde mame tehubaciliky, ha???? Aj ked mne je tak prd platne...No diky za lichotky co sa tyka toho veku - v novembri budem mat 35!!!!Hruza ako ten cas leti...

@rabiva sa tesis, co? Tak fajne navar a ktovie mozno budes dalsia co sa pochvali testikom 😀 😀

klba
12. aug 2010

ahojte 🙂
v prvom rade @smajka obrovska gratulka, moc sa s tebou tesim, 😵 😵 😵 a prajem pohodove, bezproblemove tehu. 😎 🙂
a na tom testiku sa ti ukazuje co, vidim nejake cisla, vysvetli pls. 😉 🙂
inak ja mam 32, ked sa maly narodil mala som 3 mesiace po 30-tke a v porodnici mi jedna pocernejsia 18 rocna dvojnasobna mamicka povedala ze taka stara a prve. 😀

@lola11 aky zaujimavy program vzdy drobcovi urobis, 😵
to s tym Talianskom ma mrzi, ale verim ze to mm nejako vyriesi k obojstrannej spokojnosti, drzim palce nech to vyjde. 🙂
A na kolko sa chystate do Italy? A kolko rokov to vlastne mas, ked ta vek nahana. 😅

@rabiva, super ulovok sa ti podaril, mas sikulku pomocnicku a kde to mate tu chatu? 😕
inak vcera som bola v parku a nasla som par jedlych hribov, bola som soknuta, tu na dolniakoch skor 100 € najdem ako hriby na luke a k tomu jedle. 😀



smajka
12. aug 2010

dufam ze vam to v septembri vyjde hned na prvy krat 😉 ja sa mam dobre, velmi stastna - ale tiez trochu zmiesane pocity... ako to zvladnem s dvomi a tak... 🙂 vzdy planujem vsetko dopredu (v mojej hlave) a moc rozmyslam. haha.

lola11
12. aug 2010

@smajka jaj este som zabudla - moj M tam chodi vzdy sezonne - je tam na 4 mesiace nieco ako veduci skladu s jablkami - vsetky pekne uskladni, zavrie tie boxy aby jablcka vydrzali do buduceho roka a ide home - zvycajne tak koncom novembra.

lola11
12. aug 2010

@klba diky - ozi ako sa volas - akosi sa mi nepaci oslovovat ta klba 😀 😀 Vies tie plany sa mi akosi same robia - vcera ma kamoska volala na kupko - to som zamietla a ze vecer idu opekat - tak to som hned suhlasila 😀 😀 mnamy
No a dnes rano zase susedka, ze ci nejdeme miesto ihriska na zmrzku k tescu - no vsak coby nie 😀 😀 Ma tiez takeho krtka ako ja - tak sme sa presli - ale zhodli sme sa na tom, ze zajtra budu pekne zavrety na ihrisku - raz jeden utekal raz druhy nechcel ist - no paródia na prechadzku!!! A ze sprav detom radost so zmenou programu 😀 😀

klba
12. aug 2010

@rabiva, uzite si tatinka a cakame info na // . 🙂

ozaj my sme boli dnes cele doobeda v parku, aj dve susedy z baraku sme stretli, mame rovnako stare deti, pokecali sme, deti sa pohrali a teraz dubak spi, akurat pred chvilou sa pocikal do postielky, skusala som ho dat prvy krat bez plienky na obed, ale neva, naucime sa. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre