Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

klba
24. aug 2010

caute. 🙂
no ako vidim viacere sme si s tym kojenim uzili... 🙄 ale verim ze to druhe uz pojde lahsie. 😉

@lola11 mnam-mnam, 😵 😝 hned by som si dala, prajem dobru chut. 🙂
a drzim palce u zubara, nech nenajde ziaden kaz, 😉 ja som bola na preventivke v juni, tak sa uz mozem snazilkovat, zuby mam ok. 😀

ja som bola doobeda vonku, ale spacirovat sa moc nedalo, este sa chystam poobede do lekarne, cakam kym mi zarobia masticku, no ale ked bude taketo pocasie, mozno ani nikam nepojdem 😅 a pohrame sa doma.

dadaga
24. aug 2010

klba imunoglukan? nasa mu dala rybomunil od septembra... tak neviem...

smajka
24. aug 2010

ahojte babulky. este je len pobede a ja uz mam dnes dost. ta unava ma nici, estre je priskoro. takto unavena by som mala byt az posledne mesiace.. ☹ snad sa to trochu polepsi.
kaji si ma ukludnila, ze si ani ty nekojila, som si pripadala divne, lebo vsetci naokolo kojili, len ja nie. dokonca doktorka mi povedala, ze maly sa nechce prisat koly tomu, lebo ja som neni psychicky pripravena kojit a maly to citi.

smajka
24. aug 2010

maji - mnaam, tie bedle by som si hned dala, zial ich nemam sancu zohnat. mi dnes dojedame hribovicu a zajtra dame asi karfiol so zemiakmi. pekny dnik

klba
24. aug 2010

@dadaga, no kupila som nakoniec hlivacik s prichutou hrusky, ten iimunoglukan je vraj aj pre dospelych a nie je ochuteny a zlozenie je rovnake ale o tom rybomunile som uz pocula, vraj je dobry, nuz ale co nam kazala to som kupila, 😅 beztak je to len na 10 dni takze mozno casom vymenime. 😉

@smajka, posledne mesiace budes plna sil a stale budes nieco robit aby bolo vsetko dokonale, teraz je ta unava v poriadku, casom to bude len lepsie, akurat ze budes trochu nemotornejsia, ale zato plna energie, ze nebudes vediet co s nou. 😎 😉

a co sa tyka toho kojenia, mala som sice kratku skusenost ale zato by som o tom mohla vydat aj brozuru, 😝
mna uz vytacali tie reci co som vsade pocuvala, ako je dolezite kojit a ako sa to vzdy da, 🙄
nuz snaha bola, ale maly sa stale od prsnika odtahoval, podla dr nevladal tahat a asi mu ani vela neslo a nakoniec sme s mm usudili ze je lepsie nech ma brusko plne napr. aj z UM, ako byt hladny a uplakany a odrazu to bolo usmievave, spokojne babatko a nie uplakane a nespokojne, 😕
pre mna tie prve tyzdne boli najhorsie, ja som si doslova nemala kedy spravit ani rozok s maslom aby som sa najedla, lebo kym 1,5 h spal tak som odsavala a prsniky som mala uplne bolave, odsavacka na moje mini prsia nepomahala, tak som skusala rucne, aj sprchovala, masirovala, nech sa to rozbehne a nic nepomahalo, odsala som max.pod prvu rysku na flaske, dokonca raz aj 40 ml a to mi kazala dr tusim 70 ml, len som bola z toho cim dalej viac frustrovana a nervozna a to malemu nepridavalo na prospievani. 😒
takze ja som za to, ze nie za kazdu cenu to silit, aj ked to stoji za tu namahu v prospech zdravia, ale ked to nejde musi sa s tym clovek zmierit, netlacit na pilu a hladat ine riesenie v zaujme svojho dietata, ale jasne ze je to individualne. 😉

klba
24. aug 2010

@smajka, tu prsi, sice len poprcha ale verim ze riadny dazd este pride, 😉 nech vam tie hriby rastu ked pridete na SK, som na vas myslela ked sa rozprsalo. 🙂

dadaga
24. aug 2010

smajka ani ja som len 3 tyzdne potom mi museli mlieko zastavit...ale teraz keby sme mali druhe som odhodlana kojit aj keby traktory padali..sak skus nejaku laktacnu z okolia .....www.mamila.sk tam su zlate baby ti isto poradia.. sestricky v nemocke su....no nechcem pisat co... tie neporadia nic.. teda ak kojit chces a nejde to...

@klba no ja som tiez o tom pocula ale netusim ako sa to uziva ani nic.. uz mame tetno v ladnicke kupeny.. nevadi mozno dakedy ja skusim pre dospelych ten imunoglukan... uvidime?????

klba inak s tym kojenim je to tak..taka co nema problem je to ok... ale ked ma problemy a je frustrovana,ze to nejde dieta hladne reve od rana do vecera tak to je sila... to mas pravdu...sak aj my sme vyrastli na umelom a ake su z nas baby nie??? jaj teraz ma tu nejaka laktacna ukrizuje...xixix

klba
25. aug 2010

bre ranko. 🙂
v noci som pozerala do 01:30 film a rano o 4,hod mi zacal zvonit mobil, mala som ho o dve izby dalej na nabijacke a ked som konecne zdvihla tak polozil, 🙄 no cisty dement, ale cislo mi ukazalo, ze by som to dotycnemu tuto noc vratila? 😝 😠
Maly uz baterkuje od siestej, som mierne nevyspata, chystam sa teraz von nech stiham doobeda navarit a poprat.

@dadaga ja som mala ohladne kojenia toho dost nastudovane, mam vela knih o tehu a porode,(vyzivala som sa v kupovani v tehotenstve), chodila som aj na pripravu pred porodom, preberali sme tam aj kojenie ale prax bola trochu ina, 😅
teraz som rozhodnuta kojit a verim ze teraz sa to uz podari, ale ked to nepojde budem sa s tym musiet zmierit, ja som totiz taka ze sa zatnem a skusam aj z poslednych sil, ale proste nedalo sa a vobec mi nevadi co si pomysli laktacna sestra. 😉

dadqa86
25. aug 2010

Dobre ranko baby 😉
@klba :No mna keby takto zobudil niekto tak by som mu to na 100% vratila....To si sa potom nejako moc ani nevyspala co??Ja ked sa niekedy v noci zobudim ja uz neviem zaspat lezim snazim sa a nemozem neda sa mi...Tak potom dospavam poobede ako male dieta 😀 ....Dneska u nas bude zase hic je len 9:15hod a uz je teplo.... 😒

lola11
25. aug 2010

Ahojte babula, tak som dnes rano vstala o pol7, maly zachvilu za mnou obliekli sme sa a isla som na gyndu - diagnoza - mikoza ako vysita 😒 😒 Po hadam 10tich rokoch som mala minuly mesiac a teraz sa mi to vratilo. Tak mi moja dokina naordinovala nejaky dobry krem - no uvidime.
Ale ma to aj jednu pozitivnu stranku - spravila mi aj sono, bo som jej povedala o tom mojom pichani v boku a pocitu na vracanie. Tehotna jasne, ze nie som, ale hovorila, ze je vsetko v poriadku - vajicko momentalne pripravene na mrsku - takze cakam tak za 4 dni.
No a s tym zaludkom uz mam cosi rozbehnute - segrina svokra robi v nemocke, tak mi to vybavuje nech nemusim ist na gastroskopiu 😖 😖 Kaknem do skumavky a bude to 😀 😀 . Uvazujem, ze dam vysetrit aj maleho, lebo kolkorazy mu dam nieco z mojem lyzice ☹ ☹
Pekny dnik vam vsetkym prajem, idem este vegetit kym ma krtko zase neda do pozoru 😀 😀

Pa, pa

klba
25. aug 2010

ahojte, juj dnes mam den blbec. 😖
doobeda to vyzeralo slubne, boli sme v parku na prechadzku, pohodicka panovala, este sme nakup vybavili, potom som brokolicovu polievku varila a jasne ze ked som ju mixovala tak som nejako pokazila mixer a pol kuchyne som mala zababranej. 😝
Este zacal maly vystrajat, stale nespi, 😔 nejaky je nervozny, uplakany, doobeda bol ako med, zato teraz mi riadne dava zabrat.
A k tomu mi nejako blbne NB, uz som ho snad 4 x musela natvrdo vypnut, co mi zamrza, jeden prispevok pisem snad pol hodiny, vyzera ze ho uz dlho neuzijem a pojde do srotu. ☹
chcela som vam aj odpisat na prispevky, ale fakt sa neda, kym mi vyhodi napisanu vetu, uz mam dokoncenu druhu, radsej to offnem, kym si nezmazem aj nezalohovane udaje, zatial ahojte. 😢

smajka
25. aug 2010

ahojte, ja dnes zase nestiham. navyse sa tu zozimilo a stale prsi.
kaji - to si mala dnes onicom den - zajtra bude lepsi. 😉 mne maly dnes pomelil kolacik po celom aute a strasne mu to bolo smiesne. a vecer nakrmil 5 macov jeho mliekom, tak zajtra idu do pracky...
maji - rychlo sa nam vyzdrav

lola11
26. aug 2010

Ahojte babule, tak sme boli doobeda vonku ako obycajne, momentalne maly spinka a ja mam vegetik. Poobede zase vybehneme kym je este dobre pocasie to treba vyuzit,
Segricku pustili dnes z nemocky, zatial byva u nasich, tak ju pojdem zajtra rano pozriet a ostanem tam uz na vikend. Koky, zajtra uz je zase piatok - fakt to leti!!!
Tak vam prajem uz takto v predstihu pekny vikend ak by som sa uz nedostala na net.

Co mate nove? Nejake nove brusko na obzore? Bodaj by to tento mesiac vyslo co najviac babenkam -drzim palceky. Pekny zvysok dnika. Pa

klba
26. aug 2010

ahojte,tak NB mi stale blbne, teraz okupujem manzelov pc, ale nie je to ono, s NB si mozem vypit kavicku na balkone, takto som stale len v byte zavreta. 😅 😝

@lola11 drzim palce nech dopadnes s tym zaludkom v poriadku a nech sa ti aj zdravie polepsi, dufam ze masticka pomoze. 😉
a inak my mame spolocnu este aj MS, ja cakam za 2 dni, 😀 t.j. 28-meho, aj ked neviem ci dorazi nacas, kedze min. mesiac som mala problem s ovulaciou, ale ak bude meskat cca 2 dni skusim spravit test, aj ked neverim ze to vyjde, ale uz mam v zasobe nakupene. 😉

inak dnes sme boli v brezovom hajiku, (to je taky mini lesik kusok od mesta), s drobcom sme hribiky hladali, aj sme nasli za desiatovy sacok suchohribov, 😀 😵 , potom sme hladali stvorlistky, aj sme pomenovavali stromy, dub, buk, javor, orech, breza, maly si zobral z kazdeho stromu do vrecka na mikine vzorky, bud listy, bukvice, zalude, sisky, 😀 , tak sme si trochu uzili doobedia v lese, dobre to padlo, boli sme tam presne 3 hodiny. 🙂

a zajtra si manzel berie 1 den dovolenku, (robil cely tyzden vratane vikendu), na sidlisku Klokocina je jarmok, pojdeme sa kolotocovat, 😀 dat si gulasik, pivko a pocuvat zivu muziku a hodime pokec s kamosmi, uz sa tesim ako si to drobec uzije a my tiez. 😵
a v sobotu poobede ideme na grilovacku k sestre, mnam mnam, 😵 😝 bude tam cela family, rodinnu gril party organizuje segra kazdy rok koncom leta, kedze segra aj mami maju v auguste a septembri narodky aj meniny a k tomu synovec narodky, tak sa vzdy vsetci zideme a sme tam az do noci. 🙂

palcullienka
26. aug 2010

caute baby,rada by som sa k vam pridala,my sa snazime pol roka a zatial bezvysledne 😲

klba
26. aug 2010

@palcullienka vitaj 😵 a cit sa tu ako doma. 🙂
drzim palce aby sa rychlo zadarilo, nech mozes coskoro tehulkovat. 😉 🙂

smajka
26. aug 2010

😉 ahojte kocky. som rada ze ste mali super dnik. tu je pocasie fakt hroza, zase zima a prsi. je to ak deprimujuce ☹
dnes sme dostali miesto na plavanie - budeme so samkom chodit kazdy stvrtok o 11. jupii, sa tesime.
dnes som zacala balit kufre na sk - posielam si ich vzdy dopredu, aby som sa s tym neteperila na letisku. to je masaker - vzdy sa toho tolko nahromadi.. 🙂
kaji - waw, aky krasny vyletik v lese a s tou grilovackou si mi narobila ine chute . uzi si zajtra jarmok aj manzelika 🙂
maji - ani mi nehovor, nechapem ze uz zase piatok... krasny vikend aj tebe.
palculienka - ahoj, my sme maleho robili 8 mesiacov a to cakanie stalo za to.

rabiva
27. aug 2010

ahojte pozdravujem vas po dlhsej dobe, vratila som sa z nemocnice, ale zial aj tak to skoncilo ako MA v 8tt, nebola sanca aby sa to rozbehlo aj napriek liekom a kludu ☹ ☹ je mi smutno ale co uz, taky je zivot... so snazilkovanim do buducna uz nepocitam, myslim ze po tejto smutnej udalosti ani nebude chut, ani mi moc dobre nerobia fotky brusiek a tehu testov ☹
Mam uzasnu dcerku a dakujem bohu ze som pri nej nemusela prezivat to co teraz.... tak sa majte krasne a drzim palce nech to kazdej jednej vyjde pa pa 😎

helenkasabinka
27. aug 2010

@rabiva to je strasne smutny prispevok ☹ je mi moc luto,ze to takto smutne skoncilo,ze sa uz nic nedalo robit.....drzim ti palce aby vsetko dobre dopadlo,nech sa rozhodnes ako chces,viem,ze sa rozhodnes spravne a zelam vela stasticka a aby dceruska robila radost v celej vasej rodine 🙂

klba
27. aug 2010

@rabiva, to su velmi smutne spravy, 😢 myslela som na teba a cakala som kedy sa ozves...
velmi ma mrzi ze to takto nestastne skoncilo, 😔 a viem ze to budes niest stale v sebe, 😔 je mi to hrozne luto. 😢
tak ti prajem mnoho sil a energie, nech ti to dcerka vynahradza a napriek tomu verim ze vam to vyjde ked to nebudes ocakavat.
a zelam ti do zivota vsetko dobre, budes nam tu moc chybat a ked nahodou niekedy budes mat chut nakuknut budeme radi. 😉

smajka
27. aug 2010

rabiva - bozenko, to mi je strasne luto. zrovna som nedavno na teba tiez myslela kedy sa ozves ☹
si neviem ani predstavit co by som robila..opatruj sa a prajem ti vela sil a mozno o nejaku dobu budes inak rozmyslat.

rabiva
27. aug 2010

dik baby za podporu, dobre to padne 😉
Ked som v tej nemocke videla same cigosky s bruchami, ci mlade 15tky alebo staru cca 60rocnu uz sivovlasu s bruchom 😨 prislo mi to total nefer, ony sa mnozia jak krysy a taketo nieco urcite neprezivaju... chodia kazdu chvilu fajcit a je im jedno ci sa im to narodi zdrave alebo nie... A biele poctivo lezia s vylozenymi nohami, pozasivane, ustrachane len aby mali aspon jedno...

Co uz taky je zivot 😔 Drzte sa babule a vsetky nech ste cim skor uspesne tehulky!!! 😵

dadaga
27. aug 2010

@rabiva... hm smutne moc smutne presne viem ci si prezila ja zrovna takto pred mesiacom... tiez v takom nejakom tt.. hm..
tiez ked pozriem z okna a vidim ciganom do dvora a tiez vidim same decka na rukach mensie vecie cigosy s cigaretami v ruke a bruchami a poviem si kde je spravodlivost/ sak nechcem tak moc od zivota?
rabiva tiez som rada,ze mam maleho.. ale ked som bola u mojho gyndasa tie som si po navrate z nemocky povedala,ze kaslem na to.. ale ked som prisla od toho lekara tak som sa s nim porozpravala a tolko sily a odvahy mo dal,ze pockame 2 cykli a idem na to zase.... je mi smutno co sa stalo, ale ked to neskusim tak uz nikdy nezazijem ten pocit ako pri malom .... 1x na rukach a vsetko to s nim.. krasne a vonave.. tak drzim ti palec nech aj ty trosku posmutis.. precitnes... a popremyslas.. a uvidis,ze zivot tymto nekonci.... a ze snad na dalsi pokus to vyjde.... drzim ti palec moc..

klba
28. aug 2010

ahojte kocky,
dnes mam dostat MS tak som nevydrzala a spravila som si test, vysiel negativny, ☹ popravde aj som cakala ze to nevyjde, skor by ma prekvapilo keby bol pozitivny, nemam ziadne priznaky tehu, napriek tomu ze sme sa dost snazili, ale obavam sa ci to nebude suvisiet s tym cyklom co som mala naposledy a snad MS dorazi, inak to budem zase riesit u doktora. 😒

lola11
28. aug 2010

Ahojte babeny,
@rabiva to ma fakt mrzi - je to strasne nespravodlive, ze ludia ktori chcu babatko musia prezivat taketo sklamania - musi ta strasne boliet srdiecko. Drzkaj sa.

My sme s malym u nasich - je mi uplne hrozne -som nevyspata a vycerpana. Segrin Lukasko teda spinka fajn, papa o polnoci a potom o 4tej - takze ukazkovo, ale moj Kristianko je v noci ako besny. Stale ma budi - spi totizto so mnou a to je fakt horor! Kope ma, lahne si cezo mna, stale ma potrebuje chytat - no poviem vam tesim sa na nedelu vecer ako sa bachnem do svojej postele 🙂 🙂 K tomu sa este vzdy zobudik ked ide segra na vecko aj ked koji a svieti vedla v izbe. A aby toho nebolo malo je Kristianko aj neposlusny cez den a musim byt stale s nim - mamina nema tak cas lebo pomahame sestricke ako sa da. Tatino ten slubi, ze ho zoberie von a potom sedi na PC 😒 😒 No tento vikend nebude pre mna oddychovy ☹ ☹ Cim dalej tym mi viac chyba moj manzelicek - doteraz som to tak nepocitovala, ale dnes teda poriadne - aj som si poplakala. Este aj to pocasie nadherne - neda sa ist ani poriadne von - no nech uz je ta nedela.
Som vam asi moc nezlepsila naladu, co? Ale potrebovala som sa postazovat tak mi odpustite, ze?
Ahojkajte

lola11
28. aug 2010

@klba ozi Kaji este nehadz flintu do zita, nic nie je stratene - vies ze testiky su az take spolahlive neni. Moc drzim palceky nech sa za par dni na teba usmievaju //. Pa

smajka
28. aug 2010

ahojte. ja som prave prisla z roboty, utahana ako kon. vcera sme isli spat neskoro. ale aspon maleho nemam doma -2x v zivote spal u kamaratky 😀 . teraz trosku povegetim ( poupratujem ) a idem si ponho okolo 3. uz mi celkom chyba opicka mala. 🙂 vcera som bola u doktorky a podla jej vypoctov by sa mimi malo narodit 19.aprila - jeeej. vstupnu prehliadku a registraciu s nemocnicou budem mat az 27.sept - ked sa vratim spat z sk. teraz by som mala byt v nejakom 5-6tt. tak sa bojim aby som stastlivo dosiahla ten 3.mesiac -potom by to uz malo byt jednoduchsie, dokonca aj doktorka mi tak blbo povedala, ze to sa moze este vseliako zmenit do 3.mes... ☹
kaji - moj prvy testik bol tiez negativny. druhy som si robila o tyzden neskor a bol pozitivny. to uz som vsak mala priznaky, tak som to vedela.
maji - chuda, to musela byt vazne sila, ked si az poplakala. vydrz dnesny den, ani sa nenazdas a bude po nom.
dadaga - paci sa mi tvoj pristup, nevzdavaj sa. 🙂

lola11
28. aug 2010

No ahojte babenky - vykuklo slnko, ja som chvilku spala a hned je lepsie na svete. Bola som sa s malym prejst aj v horicke - stale je strasne vela hribov - nasli sme nejake brezaciky aj par dubakov - krtko isiel cely pysny, ze nesie hribik 😀 😀 😀 Ale sa namakal, lebo musel pravdaze do kazdeho zleho kopnut - ako by to bolo 😀 😀 No a teraz je este s maminou vonku - spratuju cibulku a cesnak. No uz pocujem, ze ide bracho s jeho troma chalosmi tak idem dole. Pekny zvysok dnika dievcata. Pa

dadaga
28. aug 2010

@klba ja som tiez ked som mala dostat test negat, ale o 4 dni bol pozit tak mozno??? ved uvidis?

klba
29. aug 2010

ahojte kocky. 🙂
my sme boli vcera na grilovacke, sice sme sedeli vnutri, dost fukalo, ale bolo super, tak som sa nenajedla ani na Vianoce, 😀 maly si uzival pozornost a na vsetkych sa vycieral 😀 bol poslusny, 😵
nie ako posledne dni doma, 😝 to z neho obaja s mm sedivieme, hlavne pri uspavani, aj na obed a vecer nam to trva cca 3 hodiny, 🙄 uz som rozhodnuta ze ked do hodiny od ulozenia nezaspi obedny spanok vynechame, beztak zaspava vecer po 21,h a vstava okolo 6,h, tak ako aj dnes a ze nedela. 😅 😝
dnes sa chystame doobeda na jarmok, v piatok nam prsalo a sice sme sa tam vybrali ale nakoniec sme skoncili u kamosky, kedze dazd neprestaval.
a poobede ideme klasika k svokrovcom, min. tt sme neboli, mm bol cez vikend v praci, no po pravde nechce sa mi, radsej by som travila poobedie na tom jarmoku, ale uz sme sa slubili. ☹

a s tym tehu si aj tak nerobim tento mesiac nadeje, mala som tusaka ze to nevyjde, ale ved snad o mesiac to vyjde, no ked sme zacali planovat v juni druhe mimi vobec som neratala s tym ze sa nebude darit.

vam v kolkom tt vysiel test pozitivny? lebo dnes je 29 dni po poslednej MS a vcera bol negativ, tak neverim ze by sa to zmenilo, aj ked clovek nikdy nevie, ale robila som si ten citlivejsi test, takze si myslim ze by mi to uz ukazalo, kedze ubehlo uz 10 dni od predpokladaneho oplodnenia, aj ked sme sa snazili este aj po Jonasovych vypoctoch, ale to som mala neplodne dni. 😝
no ved uvidim, zatial MS nikde, dufam ze nebudem mat zblbnuty cyklus, ale tentokrat to uz nebudem pripisovat tehu ale problemom s ovulaciou.

no som sa rozpisala, 😅 dobieham zameskany vcerajsok, 😀 ale neviem ci dnes este nakuknem, zatial prajem krasny den, uzite si ho podla predstav. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre