Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

nevestinka2010
4. jan 2010

vilo> a ty tak krasne hackujes? tyyy jo! parada! mala je zlata

vilo
4. jan 2010

Nevestinka měřila jsem asi 5 měsíců. Někde jsem četla, že může žena otěhotnět i kolem ms tak jsme to zkusili a bum hned se povedlo. Asi se vajíčko uvolnilo dříve a spermijky vydrželi déle, jinak nevím. I porod mi pak podle ms nevycházel, podle ultrazvuku bylo mimčo větší.

vilo
4. jan 2010

No snažím se háčkovat, na internetu jsem našla základy a pak už to šlo samo.

vilo
4. jan 2010

Jinak mi začínáme v červenci protože v jednom kalendáři nám vychází kluk (potom ještě srpen, září a říjen) manžel se toho nějak chytil 🙂 tak uvidíme kdy se povede, možná budeme mít obě děti v červnu.

nevestinka2010
4. jan 2010

jj, ten kalendar jsem taky nekde videla 😉 ja mam nejakyho tucha, ze prvni bude kluk 😀
Tak to ses dobra, zes zacla hackovat podle netu. Ja se chystam naucit od babicy nejake zakladni siti na stroji a mozna pleteni...

vilo
4. jan 2010

Tak z šití mám respekt, to vždycky svěřim mamce 🙂
Já už půjdu chrupkat nějak jsem dneska hotová, tak doubrou

nevestinka2010
4. jan 2010

no jasne 😉 ja tu mam o hodinu min, ale taky brzy pjudu
no mozna si to s tim sitim prestavuju moc jednoduche...

azeretka
5. jan 2010

hezké ráno 🙂

pro mě je teda už od včera pracovní, tak žádná sláva 😖

včera jsem se snažila s manžela vytáhnout, kdy by tak přicházelo mimčo v úvahu a on na mě sděšeně hleděl a konstatoval, že na mě vidí, jak už jsem připravená...
a když jsem mu připomněla, že za chvíli budu bez prášků, tak s úměvem podotkl, že to spolu asi už přestaneme spát......takže jen reaguji na Vaši debatu, kdy se začneme snažit, u nás je to nejspíš v nedohlednu 😠

pampeliska1
5. jan 2010

vilo: ty háčkované věci jsou fakt krásné, jsi šikovná, že ses to naučila podle netu!
Já jsem si nechala ke svatbě dát od dědy šicí stroj...no...tam zatím jsem si na to zašila díru na gatích a zmenšila jsem povlak na polštáře 😀 😀 ale jsem ráda, že ho mám, hlavně na ty úpravy - zkracování, zužování atd.. Když vidím, kolik stojí nějaké tričko třeba ve výprodeji, tak se mi do šití moc nechce 😕

Nevest: tak to je sranda s tím náledím a že nemají čím solit 😀

Jak jste řešily ten začátek snažení, tak já jsem chtěla hned nějak po škole, ale asi to nedopadne bo jsem si říkala, že bych si měla něco odpracovat, ať si můžu vybrat délku rodičáku, tak nevím nevím...Ale bude to asi záležet i na práci, kam se dostanu...když to bude o ničem, tak si odpracuju 3 měsíce a hup na to 😉 Už jsme to tu kdesi řešily, ale chtěla bych mimčo někdy tak od května do srpna, abych mohla jezdit hezky venku s kočárem a né se brodit sněhem..

kinsli
5. jan 2010

pampeliska1: My jsme měli Kačku v dubnu, bylo fajn, že bylo hezky, ale na to mimčo zase až moc. Byla věčně rudá a samá
potnička. O to by mi ani tak nešlo, ale začala chodit dlouho takže léto jsme si vůbec neužily 😔

azeretka: Neboj to příjde 😉 Kámošky přítel nechtěl o mimču ani slyšet, a dnes má holka myslím termín 😀 😀

azeretka
5. jan 2010

kinsli: děkuju za útěchu, ale záleží na tom, kdy nechtěl o mimu ani slyšet, my za 5 let taky pravděpodobne už jedno mít budeme 😀

nevestinka2010
5. jan 2010

caute, no o siti jako celych veci ani neuvazuji, ale takove pytliky, decky, plenkove kalhotky a tak... no a snad bude babi jeste ciperna a bude neco malo sit, na nas usila krasny veci, ale to byla jina doba...
pampeliska> pokud bys chtela cekat na materskou tak musis odpracovat myslim 9 mesicu, ne? ale jak rikas, pokud prace nebude nic moc...

pampeliska1
5. jan 2010

Kinsli: to máš vlastně pravdu...no vidíš, mě by to asi ani nenapadlo 😀 No uvidíme... 😉
Nevest: já jsem se teď bavila s kámoškou, co má 2 letého prcka a říkala, že mi stačí 3 měsíce...Já tomu nerozumím, ještě jsem si to nikde jinde nezjišťovala, tak je možné, že je to jinak..

nevestinka2010
5. jan 2010

pampel> nevim to jiste, ale musis mit odpracovano myslim 270 dni > cca 9 mesicu 🙄 to by ale znamenalo muzes otehotnet po 3 mesicich v praci...tak to vyjde 😉

kinsli
5. jan 2010

nevestinka2010: Máš pravdu je to 270 dní 😉

ale pokud to máš jak, že jsi zaměstnaná mezi mateřskými tak stačí klidně týden, takhle s tím hodně holek občůrává a to se mi moc nelíbí 😖 I když kdo ví třeba po tom taky někdy šáhnu. Určitě známe mám u kterých bych mohla být třeba měsíc zaměstnaná mám 😀 jinak se mi bude počítat mateřská z toho co se počítala na Kačenku což bude v té době 5 let starý plaťák takže nic moc 😖

azeretka
5. jan 2010

holky a když jsme u těch výpočtů mateřských, tak přemýšlím, jak by mi to počítali, kdybych přišla o zaměstnání a následně na to otěhotněla, což by znamenalo, že bych v průběhu těhotenství byla bez práce...asi jenom nějaké minimum, že?

nevestinka2010
5. jan 2010

azaret to nevim, ale nekde to najdes

kinsli
5. jan 2010

holky to si nemůžu nechat pro sebe. Mám tu pětiletou sousedku. Kaťa říká pití a malá na to pinďour???
Tak říkám ne, ona chce napít a malá pinďoura mají klici a je velký jako rohlík 😀 😀 😀
a oni tím rohlíkem čůrají 😀 😀 no fakt bomba 😀 😀 😀 😀

kinsli
5. jan 2010

azeretka: V pohodě z předchozího zamněstnání 😉

tesinka
5. jan 2010

Ahojky, mohla bych se přidat? Plánujeme s manžou se snažením dalšího miminka tak na léto, podzim letošního roku. S prvním těhu jsme měli malinko problémy, tak vzhledem ke 2leté mateřské musíme začít včas 😅

azeretka
5. jan 2010

kinsli: a není to tak, že mateřskou platí zaměstnavatel a rodičovskou stát?? protože v tom případě, když bych o to zaměstnání přišla, tak žádného zaměstnavatele nemám a tudíž mi to nemá kdo vyplatit 😖 moc tomu nerozumím, naštěstí to zatím není můj problém, jen mě to zajímalo, co kdyby se něco přihodilo

Ahoj tesinko, vítám tě mezi námi 😉

nevestinka2010
5. jan 2010

kinsli to jsou zase vesele prihody 😀 😀 😀
tesinka, dalsi zkusena mama, vitej!

tesinka
5. jan 2010

Holky, děkuju moc za milé přivítání 🙂
Nevestinko, že zkušená, jsi mě pobavila 😀

dimi
5. jan 2010

Ahojte,
zdravim nove prichozi 😉
Resite tu materskou-na tu fakt odpo ed nevim-a take od kdy se zacina kdo snazit...Ja bych rada mela mimino na jare, takze na to mame obdobi kveten az cervenec...Cca. 😀 Nechci nosit bricho v tech vedrech 😝 ale ofiko jeste termin neni. Pritel by chtel uz od unora, ze pry do svatby nebude videt brisko.,Mne se do toho zatim nechce, tak jsem to soupla na cerven...Zatim...

kinsli
6. jan 2010

azeretka: A nepřechází povinnost výplaty na stát?? Možná že by jsi byla do porodu na neschopence a od porudu na rodičáku.

dimi
6. jan 2010

Ahojda,
zalezi na tom jestli mas napracovano tech 270 dni. Tam je to i podle te ochranne lhuty-kdyz v jejim prubehu otehotnis a jdes treba na neschopenku, tak by Ti mel vyplacet zamestnavatel.
Mamina podnikala, tak jsem se ji poptala, ale nezarucuji, ze jsem to reprodukovala spravne 😉

pampeliska1
6. jan 2010

Dimi: to asi musím být odpracované v posledním roce nějak, že? 😅 Nestačí mi, že jsem v průběhu studia 2 roky pracovala? 😅 😅 Asi ne, co 😀

dimi
6. jan 2010

Ty vogo, tak to fakt nevím... Snad ano-v posledních 12 měsících před nástupem...Zkusím se zeptat, ale pro ty hodně zvědavé-mrkněte do diskuzí v sekci "paragrafy" 😉 Mně budou muset z práce odnést násilím. Včera mi trhali osmičku-mám 4 stehy, odbroušený kousek kosti, antibiotika a co myslíte..? Jj, neschopenku jsem nechtěla 😅

pampeliska1
6. jan 2010

Dimi: tak jsem teď na jiné diskuzi vysledovala, že kdybych dodržela těch 270 dní od konce školy do nástupu na mateřskou, tak jsem v té ochranné lhůtě a můžu si vybrat délku rodičáku na 3 nebo 4 roky... No už v tom mám ale sama trochu zmatek 🙂

azeretka
6. jan 2010

Ahoj holky, dnes jsem měla den blbec,
ráno jsem zjistila, že mi někdo ukradl SPZ u firemního auta, tak jsem objižděla policajty, vyřizovala náhradní vozidlo, nové SPZ, nové papíry...no hrůza..ale zase jsem o zkušenost bohatší 😉

ani jsem si Vás nestihla přečíst, přihlásím se ještě večer z domu a vše napravím 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre