Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

kathrin17
4. mar 2010

mosquito....vacsina bab tuna si meria bazalnu teplotu, ja od buducej MS tiez na to idem a potom sa tu krmime kyselinou listovou a testujeme sa ovulacnymi testami do zblaznenia 😀 takze asi tak 🙂

kathrin17
4. mar 2010

ahojcek zuzik28 jasnackaaaaa...kludne sa pridaj....cim nas tu bude viac, tym to bude zaujimavejsie a budeme cakat ako sa ktorej bude darit 🙂

martinka211
4. mar 2010

ahojte 🙂 aj ja by som sa k vam rada pridala 🙂 tiez by sme sa chceli v lete zacat snazit o druhe babetko 😵 aj ked ja by som chcela uz aj teraz,ale okolnosti nam zatial brania 😝 takze snad sa nam v lete podari, kedze som minuly rok mala mimomaternicove a zobrali mi lavy vajickovod ☹

pavlinka777
4. mar 2010

mosquito: Ahoj, to je mi líto, určitě budete mít příště více štěstí. Podruhé to určitě vyjde.
Já jsem začala brát kyselinu listovou a před týdnem jsem začala měřit bazální teplotu, ale zatím se v tom teda moc nevyznám. 😒 Mám nepravidelný cyklus ☹ , tak chci zjistit jestli vůbec mám ovulaci.

kathrin17: To je dobře, každý má někdy nějaký blbý období.. Hlavně když jste si to vyřešili 🙂

fair: Jé, vy už máte vybraná jména 🙂

Vítám zuzik a martinka 🙂

Jdu za chvíli na aquaaerobic, těším se 🙂

jika80
4. mar 2010

ahoj baby
tak sa zase po case hlasim
pekne cakam, kedy konecne dorazi ms, aby som potom mohla zacat s meranim bazalky 😎
mosquito - je mi velmi uto, co sa ti stalo ☹ ja mam to iste tiez prave za sebou - dnes su to presne tri tyzdne, tiez chceme vyckat 3 mesiace a ide sa znova na to, taaaaak sa uz teraz tesim 😵

azeretka
4. mar 2010

Ahoj holky,
vítám všechny nově příchozí 😉
Já dneska byla koupit listovku a těhotenský test, ne že bych měla důvod testovat 😀 koupila jsem to jen tak, když už jsem tam byla 😉

Na obalu se píše o doporučené denní dávce 2 tablety denně, tak se hci zeptat, jestli baštíte taky dvě tabletky

kinsli
4. mar 2010

azeretka: Jakou máš?? Já 800 mg a jím 1 denně 😉

sarusinka
4. mar 2010

mosquito: ☹ bude lépe 😉
holky chci se zeptat, ja se měří BT když máte teplotu? to potom musí být asi zkreslené ne?díky za odpověď

azeretka
5. mar 2010

Ahoj holky:
kinsli: až přijdu z práce, tak se doma mrknu, v praci mám jen plato a tam to nepíšou. Koupila jsem 2 balení po 30 tabletaách Elasti-Q, možná Vám to něco říká, mně né 😉

Sarusinko: nejsem v měření zběhlá, ale podle selského rozumu bych tipla, že se měřit nedá, tělo bude určitě tímto ovlivněné

azeretka
5. mar 2010

kinsli: tak na netu jsem našla, že je to elasti-Q 800, takže tak jako ty, jenže na obalu se píše 2x denně po jídle

bay
5. mar 2010

Ahojte 😉
Mosquito, moc ma to mrzi 😔 ale neboj raz sa ta bolest zmierni 😉
Sarus, no proste nebereis tie teploty ked vies ze mas teplotu do uvahy 😉 ale ja by som aj tak merala, bo rano pri prebudeni by som nevedal odhadnut ci mam este zvysenu teplotu od choroby (horucku jasne 😅 ) A pokial je teplota pred ovu, tak treba ratat ze sa posunie (ako pri kazdej chorobe)
No a ja planujem tiez opat vytiahnut teplomer (chudak uz musi byt riadne zapadnuty prachom 🤐 ) nech viem co sa deje, bo za posledne tyzdne sa telicko zacina chovat trochu rozumnejsie (dnes sa dokonca tvari na ovu, tak sa musim vyhnut chlapovi, keby nahodou) aj ked pochybujem, ze by to bola ovu kedze este kojim 😔 (to budem musiet poriesit o mesiac s Dr. 😀 nech sa chlap snazi 😀 😀 )
Azeretka, staci 1. Kym nie si tehu, tak nemas zvysene naroky na listovku a predavkovat sa netreba 😉

pampeliska1
5. mar 2010

Holkyyy, vy jste se teda rozjely! Vítám nové holky 🙂

Kahtrin: to jsem ráda, že se chlap vzpamatoval 🙂 Je to děs, jak na člověka může působit stres v práci... 😔 hlavně, že se to vyjasnilo 🙂

Fair: tak to je super, jen tak dál 🙂

Mosquito: tak to mě mrzí a jak jste se dlouho snažili? Snad moc dlouho ne, tak teď jenom přetrpět ty 3 měsíce a hop na to 😉

Kinsli: a budeš testovat v tu sobotu nebo ještě počkáš až kdyby případně nepřišla ms?

Zuzik: ahojky, to budete mít dětičky hezky brzo po sobě 🙂 Bude to asi zápřah, ale jak to tak v mém okolí slyším, tak se to vyplatí 🙂

Jinak k té BT: četla jsem, že když je člověk nemocný, tak by měl BT měřit i tak, ale musí si do tabulky napsat, že měl v ten den teplotu..ale měřit by se asi nemělo přestat.
No já měřím docela poctivě, zatím je to od 24.2 pořád kolem 36,4-36,5, tak nevím, co si o tom mám myslet..Myslím ale, že už by měla začít teplota aspoň trochu skákat, protože dle mých výpočtů by měla být dnes nebo zítra ovu..No nevím no, je to divné.
Tak zatím papá

zuzik28
5. mar 2010

ahojky,

pampeliska, byla bych ráda, kdyby nám to s druhým mimi vyšlo. Vždycky jsem chtěla děti po sobě. Jsem tak se ségrou (15 měsíců) a máme bezva vztah. A hlavně máme první mimi tak hodňoučké, že nejít do toho by byla hloupost 😀

Holky, co měříte tu BT. Měříte si ji hned od začátku snažení nebo až po nějaké době co jste neotěhotněly? Vím, že moje sestra si ji nějakou dobu taky měřila, protože měla nepravidelný cyklus. Delší dobu jim to nešlo tak ji mudr. poslal do nemocnice na laparoskopii, aby se podívali jestli se něco neděje (nějaký srůsty nebo neprůchodné vaječníky)...do 14 dní po operaci byla těhotná...

My tomu necháme zatím volný průběh...však ještě to není tak akutní...a uvidíme

Přeji všem úspěsná snažení 😉

pampeliska1
5. mar 2010

Zuzik: já to měřím spíš tak pro "zábavu", zajímá mě, jak mi to bude vycházet. Začala jsem si měřit hned, jak jsme začli uvažovat o snažení (je asi 2 měsíce), ale nějak to nehrotím, je to spíš fakt ze zvědavosti.
Tak to je fajn, že máte takové hodné mimi 🙂 taky bych chtěla 😀

bay
5. mar 2010

Podla mna je meranie dobre pri nepravidelnych cykloch a pri podozreni ze nieco nefunguje ako ma. A jasne ze je to dobre ze clovek vie lepsie nacasovat natlak na chlapa 😀 😀

pampeliska1
5. mar 2010

Jo, abych nezapomněla - u mě v albu je tabulka nás všech, co tady klábosíme 🙂) tak kdyby se chtěl někdo přidat, tak mi do IP pošlete svoje křestní jméno, věk, děti + datum narození, bydliště a měsíc, kdy se chcete začít snažit 😉

kinsli
5. mar 2010

pampeliska1: Takhle asi 😉 Já si na 99% jsem jistá, že těhotná jsem, jenže měsíc před tím než jsem otěhotněla s Kačenkou jsem měla to samé a nakonec to skončilo tak, že jsem dostala naprosto strašný křeče do břicha a MS přišla. Takže mimi tam zřejmě je, ale jestli se udrží nebo ne ☹ to uvidíme.

píchá mě v podbříšku a bolí vaječníky, nevím proč tomu tak je, ale měla jsem to jak ten měsíc před Kačenkou, tak když jsem otěhotněla s Kačenkou a to samé i teď. Únava fakt strašná včera jsem šla spát v 20:30h a v 5:15h jsem myslela, že snad ani nevstanu 😀
Jsem v práci říkala, že snad od dalšího týdne budu chodit spát s Kačenkou 😀 😀 ( 19:30h )

Test zkusím asi v pondělí co jsem vyčetla tak nejlepší je z ranní moč, odebrat asi z prostřed proudu a pak nechat 5 min odstát a teprve pak testovat.

pokud se každý druhý den odnota HCG dvojnásobí tak by mohl test něco ukázat, ale možná že až ve středu.
( to mám dostat MS ) Pokud mi v pondělí test nevýjde tak skočím do lékárny pro citlivější, který má citlivost od těch 10. Ten by měl vyjít 100%. Doma mám na 25 a to si nejsem tak jistá, že bych v pondělí měla kdybych těhosná byla. Ale u Kačenky se mi ukázal 2 dny před vynecháním krásně, tak uvidíme 😉

Jinak holky všem přeji hodně štěstí ve snažílkování 😵 😵 😵

nevestinka2010
5. mar 2010

tak pekne patecni odpo holky...
kinsli tak snad se to udrzi a pristi tyden zahlasis //

mosquito> vitej a snad ti trosku pomuzem, nic si z toho nedelej, je to velmi bezne a to, ze nikoho ty neznas neznamena, ze je s tebou neco v neporadku. Zvladni to dobre. Poradne se zregeneruj a dbej pak na vyzivu a doplnovani listovky, je dulezita i v tomto ohledu - pomaha do urcite miry i predchazet...

azer> ja beru 400mikrog, i to podle me staci samozrejme s tim, ze jim jeste i hodne zeleniny...
myslim ze 2x 800 je moc, kdyztak se jeste zeptej v lekarne...

BT se meri i v pripade nemoci, ale samozrejme to zkresli vysledek, je nutne to brat v uvahu
pamp> cca 2-3 dny po ovu budes mit zvysenou... neboj 😉 vyckej a navic prvni cyklus mereni je takovy vseljaky, me teda nevysel (ovu se neukazala)... ale pak uz jo...
ja BT merim teda i proto, ze to hodlame pouzivat potom i jako antiko... takze treba si zvykat 😅

pekny vikendik!

azeretka
5. mar 2010

ja si měřím teplotu taky jen ze zvědavosti, docela mě to baví a každé ráno s napětím čekám kolik naměřím 😉

Kinsli: ty nás s tím oddalováním le napínáš 😉 Taky věřím, že tam dvě čárky najdeš 😉

Jee, holky konečně víkend, ten mám sice taky pracovní, ale už z domu, tak to bude o mnoho lepší

pampeliska1
5. mar 2010

Azeretka: a zaznačuješ si to do grafu on-line? mám pocit, že jsi psala, že jo, ale nejsem si jistá.. Jsem jenom zvědavá, jak jsou na tom ostatní 😀 Stejně jako ty také každé ráno s napětím měřím 🙂 🙂 Zatím je to pro fakt zábava, doufám, že to nebudu muset měřit donekonečna a otěhotním brzo 🙂 🙂 A jak jsi jinak na tom s testováním? 😉

cermonca
5. mar 2010

Holky já vás obdivuju jak zvládáte přesně měřit.Bych to nedala protože většinou vstávám v noci k malé tak by to bylo stejně zkreslené,a když třeba nevstávám v noci tak mé ranní probuzení je když slyším křik mamíí čůrat 😅 No a to fakt vyskočím a běžím.Až budu chodit do práce tak je fakt že časy vstávání budou pravidelné ale budu mít tři směny a le stejně si nefandím že bych při ranní ve čtyri hodiny měřila BT 😀 jasně že kdyby mi nešlo otěhtnět tak bych se do toho dala abych zjistila že funguji.Te´d zatím doufám že to bude ok,jsem se zaměřila na hlen a dnes se mi zdá že je ho nějak víc,by mi to i vyšlo podle propočtů mám dnes 12tý DC i čípek je nejspíš pootevřený.No uvidím te´d spíš hádám protože jsem se za to soustředila první měcís.Si te´d musíme dát pozor abych nepřišla o tu mateřskou když by se zadařilo 😀

Peču dnes dva dorty,protože Nikča má v neděli narozky a oslava bude v so i v ne.ještě že je dnes u babi a já mám čas na pečení,snad se to vše povede.

Kinsli no jsme zvědavé jak to dopadne,snad tam budou //čárky

kinsli
5. mar 2010

Ahojky holky, tak se hlásím, jsem zpět z firemního večírku 😉 Jak mě to vždycky baví tak dnes fakt moc ne 😖
Hudba strašně řvala tak jsem holkám rozumněla každé páté slovo, takže jsem to v 19:15h vzdala a šla domů 😀
Stejně jsem mamce slíbila že na půl osmou příjdu aby mohla jít domů 😉

Dnes si Kačenka dělala sama sunar, fakt šikulka 😵 😵

cermonca: Nikolka je kouzelná, koukala jsem tak před týdne myslím na rajče, jen nevím jesti jsem Ti to sem napsala 😉 Přejeme předem vše nej a nej 😵

azeretka: To víš, že bych nejraději testovala zítra 😀 Ale fakt to nemá smysl, HCG je ještě nizké, nejspíš by test nezaznamenal nic :(
Ale v pondělí už budu 13 DPO tak to už by fakt test ukázat měl 😀

Fakt si myslím, že tam prcek je, takže jestli ve středu příjde mrcha tak budu asi dost zklamaná 😔

Holky a teď něco pro zasmání, odesílala jsem dnes hlášení do Holandska a místo can´t not jsem napsala
cat not .... takže ve finále z toho vylezlo defektní kočka byla neměřitelná 😅

azeretka
5. mar 2010

pampelisko: nene, zatim zadny graf nemam, jeste jsem nehledala na netu programek, ktery to umi. S testovanim to zatim nevidim, nic nenaznacuje, ze by byl duvod 🙂 ale za tyden mame v praci nejakou pijacku akci, tak to mozna zkusim, kdyby nahodou 😉

cermonca: no kdybych byla v tve situaci, ze bych musela v noci vstavat k mimču, tak bych to měření asi taky nedala. Ať se dortíky povedou, kdyžtak nám hoĎ fotečku, už mám na něj chuť 😉

kinsli
5. mar 2010

Holky tak už vím co udělám s první výplatou.

Kačenka dostane toto:
http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1...
Lukyna pozvu na večeři
zaplatím paní na hlídání, a podle mého budu už v mínusu 😅
No uvidíme jak se v práci pochlapí, žádný plaťák jsem nedostala 🤐

kinsli
5. mar 2010

Holky tak to vůbec nechápu jak se teď čistá mzda počítá, ale kdyby to bylo tolik co mi teď vyšlo v mzdové kalkupačce tak bych byla maximálně spokojená 😀 😀
čistá mzda je o 440,- nižší než hrubá, daně žádné + daňové zvýhodnění 787,- na Kačenku 😵 😵

kinsli
5. mar 2010

Jo jinak co se týká té listovky tak mám taky elasti Q 800 mg a beru 1 denně 😉

kinsli
5. mar 2010

holky házím odkaz kdyby jste chtěli juknou na fotky z Hluboké 🙂

http://kinsli.rajce.idnes.cz/Hluboka_nad_Vltavo...

bay
7. mar 2010

Ahojte, vsimam, ze si vsetky plne uzivate vikend 😵 😉

A Nikolke vsetko naj k dnesnym narodeninam. A uzite si oslavu 😵

kinsli
7. mar 2010

Holky tak jestli nevadí, že test jsem si dělala z 4,5h staré moči tak těhotná nejsem ☹

azeretka
7. mar 2010

Ahoj holky
Bay: přesně tak, celou sobotu byly na pořadu dne domácí práce a vaření a nedělní dopolodne jsme strávili v obi, no hrůza, jsou tam hrozní zmatkaři 😒

Kinsli: a není možné, že je ještě brzy na to, aby se to ukázalo? Moc jsem ti to přála. Pořád ještě věřím, že budeš ta první mezi náma 😉 Takže pokud to nakonec nedopadne, tak si dáváš půl roku pauzu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre