Závidím kamarátke, že je tehotná

13. sep 2021

Zavidim kamaratke aky ma pekny zivot. Ze je tehotna ( aj ja som ) ale ona ma milujuceho muza a bude mat velku svadbu. Ja nie. Ja byvam v malom byte ona vo velkom dome. Jej muz sa dokazal postarat o rodinu moj tiez. Ja ju mam rada sme dlhorocne kamaratky ale ja to nejak neviem prekusnut. Da sa to vobec? Ja jej chcem uprimne priat ale nejde mi to

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maximilie
13. sep 2021

Ja si myslím, ze to nie je o kamarátke. Si šťastná s tvojim priateľom? Ja by som skôr videla problrm v tom, ze nie si šťastná vo svojom osobnom živote a z toho obviňuješ svoju kamarátku.
Ale nemáš čo závidieť. U nás sa hovorí,,niet chyža bez kríža". Mysli sa tým to, ze nič nie je dokonalé a nemusí byť všetko tak, ako to vyzerá. To ze budu mat veľkú svadbu nie je záruka, že budú šťastnejší ako vy. To, ze majú veľký dom, nie je záruka, že budú mať zdravé a šikovné dieta. Bud vďačná za to co máš a budeš šťastnejšia.
Nepísala si tu diskusiu, ze sa bojíš, ci tehotenstvo neznici vaše priateľstvo ?
Bud vďačná , že máš takú kamarátku. Určite budeš môcť využívať ich záhradu, dáte drobcov spať do kočíka na terasu, neskôr deti sa vám budú hrať na záhrade a vy budete piť kávu.
Usmej sa a teš sa na bábätko. Niekedy sa udeju v živote také veci, že až potom človek pochopí pravú hodnotu v živote. A tou nie je ani veľká svadba, ani veľký dom.

ariannazara
13. sep 2021

@maximilie to si teraz napísala perfektne 👏👏👏 presne si to vystihla.

maximilie
13. sep 2021

@ariannazara ďakujem

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulka1802
13. sep 2021

Uff, závisť je hrozná vlastnosť. Popracuj na sebe, lebo Ťa bude zožierať a zničí aj Vaše priateľstvo. Ja som mala v živote párkrát známe, kolegyne, ktoré boli na tom ďaleko lepšie finančne ako ja, ale ani sekundu som im nezávidela, práve naopak dopriala som vždy. Aj ja sa mám teraz veľmi dobre, ale i naďalej doprajem. Ja nedokážem závidieť, nemám to v sebe a žije sa mi super.

marca12
13. sep 2021

@ptmt1011 co by sa malo diat? Preco clovek,ktory ma velky dom nemoze byt stastny? Preco, ak ma niekto viac nutine tych co maju menej,aby si vytvorili myslienku o tom,ze ten s velkym domom sa mozno nema ta dobre. Nepotrebujeme dovod. Jednoducho musime zmenit myslenie ale nie stylom,ze si budem nahovarat,ze sa mozno ma horsie a s tym sa uspokojim. To sa mi zda byt este horsie ako samotna zavist.

sense
13. sep 2021

@marca12 zrejme nenarazala na ten dom ako taký... Veľa ľudí sa tvári navonok že je život gombicka, nemajú žiadne starosti ale pravda môže byť úplne niekde inde... Vidno aj tu x tém denne, keď píšu ženy o problémoch a dodatok o našich problémoch nikto nevie, lebo navonok vyzeráme ako šťastná rodina..

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miankass
13. sep 2021

Nieje pekne závidieť. Pozri sa ona ma toto a ty zas niečo iné. Ber to tak všetko má niečo do seba 🙂 bud rada ze je to všetko tak ako je, bud rada za maličkosti ♥️

annamalaga
13. sep 2021

Kamarátke popraj, nech sa jej darí aj naďalej. A v com konkrétne sa partner nevie postarať. Hn?

marca12
13. sep 2021

@ptmt1011 "Mozu mat nejake problemy a ktorych autorka ani nema tusenie" prave tymto stylom sa nema nikto utešovať. Velky dom bol len priklad. Tymto smerom vobec clovek nema uvazovat. Musime sa ucit vazit si svoje aj bez toho,aby sme sa utesovali tym,ze mozno ten,komu zavidime sa vobec nema tak dobre a nedajboze ho podozrievat,ze je to len pozlatko vsetko. Lebo prave toto ludia casto robia,spochybnuju stastie inych

ckatka
13. sep 2021

Jeden múdry človek mi raz povedal, že človek je kombináciou piatich jeho najbližších ľudí (resp ľudí, s ktorými sa najčastejšie stretáva). A že on strašne praje všetkodobre, zdravie,úspech a bohatstvo všetkým naokolo, pretože to zvyšuje jeho možnosti byt úspešný a bohatý 😂
A prisamvacku...funguje to.
Dopraj, nezavid, pomahaj....A vráti sa ti to ani nebudeš vedieť kedy a ako....

marca12
13. sep 2021

@sense chapem ako to myslela. Ale to je ich problem,ze sa tak tvaria. Ja sa nebudem utesovat tym,ze mozno nieco maju. Clovek sa musi naucit nezavidiet. V duchu sa vyhresiy za svoje myslienky a zmenit myslienky. Da sa to. Je to sila myslenia,da sa to natrenovat

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz