Zhnusil sa mi sex kvôli neplodnosti. Máte taký problém?

jeny
11. okt 2006

Zakladam tuto tému lebo chcem vediet ci ma este niekto takyto problem.Snažíme sa o babo 2 roky a nedari sa,prvý rok to bolo fain ale potom som zacala pocitat plodné dni a v den ovulacie bol sex,ci bola chut ci nie.Mam to naplanovane vzdy len na to obdobie a inak to uz ani nerobime lebo mam k tomu odpor,úplne som stratila chut,robim to už len koli tomu babetku a moj priatel je uz z toho na nervy.Každý piše že co už ked sa nedari,ale aspon je to plodenie príjemne tak si pripadam ako jediná ktora neznasa sex.

dorotka
11. okt 2006

jenny treba to vypustit mozno prave kvoli tej psychike sa vam nedari

zuzzuli
11. okt 2006

jeny aj ja si myslim co dorotka, treba sa uvolnit a mozno to potom pride samo 😉
nic netreba robit nasilu 😒

mracik
11. okt 2006

jeny, okrem toho stresovania 😉 , nie je dobré snažiť sa presne počas ovulácie, vtedy už je možnosť otehotnenia nižšia, keď už len raz za mesiac tak tie dva-tri dni pred ovu 🙂
ja som zasa stratila chuť, keď som otehotnela...

lienka.
11. okt 2006

Ahoj ak sa Vam nedari skus navstivit centrum na liecbu neplodnosti,tiez sa nam nedarilo,bola som uz zufala.Ked nepomaha ani cas ovulacie ani dvihanie noh po sexe bude niekde chyba.My sme po 4 rokoch navstivili toto centrum a ani nevies ako sa mi ulavilo,ked nam zistili pricinu.Musela som ist na UO a dnes som najstastnejsi clovek na svete,cakame chlapceka.Radim kazdej,ktora by chcela miminko,aby zacala riesit dovod neuspechu cez odbornikov.Drzim ti palce!!!

kili
11. okt 2006

jeny, a viete kde je problém? už ste to zisťovali?
Keď vám to ani doktori nevedia zistiť, v čom môže byť problém lebo ste obaja v poriadku, tak skúste adopciu. Potom príde uvoľnenie a bábo určite príde samo.

kila
11. okt 2006

Jeny, nestrácajte čas a choďte k doktorovi!

lenus
11. okt 2006

Jenny, urcite vyhladajte doktorov.
Nam to tiez trvalo vyse 2 rokov, no do tvojho "stadia" sme sa nastastie za tu dobu ani jeden nedostali, moj manzel ani nevedel kedy mam ovulaciu, proste sme sexikovali ked sme mali chut (aj ked ja som vedela, ze ten-ktory mesiac asi z toho nic nebude 🙂.

Ale po roku marneho snazenia sme sli k doktorom, manzel bol OK, takze sa to hladalo vo mne, absolvovala som folikulometrie, rontgen HSG (prefuk vajecnikov), merania teploty a pod., a kedze sa nic nenaslo, cakala ma diagnosticka laparoskopia, no a na tu som uz nesla, pretoze sme zrazu boli tehotni 🙂. Velmi vela robi psychika ...

Tiez si ako dievcata myslim, ze vyhladajte lekara, budete istejsi a mozno, nechcem strasit, ale zachranite si pekny vztah...

loss
11. okt 2006

Jenny je to ozaj o tej psychike.Skuste sa uvolnit a sexik uzit.Aj nam sa nedarilo 8mesiacov,doktor mi povedal ze vobec neovulujem a tak som sa na to vykaslala a na konci mesiaca som zistila ze som tehulka.Tak sa nevzdavaj,skor si to uzi a ani sa nenazdas a mimi bude v brusku 🙂

adetka
11. okt 2006

jenny... Ja som mala trosku iny problem. Chut na milovaie som stratila, ked som prisla dvakrat o dietatko. Spontannym potratom. Mala som strach opat otehotniet, aj ked som si to na druhej strane priala. Milovavali sme sa maximalne raz za dva mesiace. A aj to som potom zakazdym trrrrpla: "som, ci nie som teotna... mam ist po dni meskania okamzite k lekarke?", a podobne. Musela som sa uvolnit.

Mozno to bude zniet cudne, ale najviac mi pomohol rozhovor s clovekom, ktory nemal so mnou velmi blizky vztah, na ktoreho nazore mi nezalezalo. So vzdialenou pribuznou mojej svagrinej (robila so mnou aj nejake pokusy, komunikovala s mojim telom, stlacala nejake zablokovane nervy a podobne). A ked som uz bola s tym vyrovnana, ze nikdy vlastne dieta nebudem mat, ze si nejake adoptujeme... sme sa opat zacali castejsie milovat.

Netreba na to stale mysliet, aj ked je to tazke.

mayka
11. okt 2006

Jeny aj ja mam tie pocity s manzelom. Snazime sa uz 3 roky. A mavame obdobia ked&y nas to absolutne nelaka a nebavi. 😒

pipka
11. okt 2006

...to je divne, a mna to bavi, aj ked sa nam zatial nezadarilo 😀
ale na psychiku to urcite je, tak aj ja som sa uz odhodlala k navsteve
odbornika, a zajtra idem... 😉
drzim palceky, chod aj ty jeny, nie je na co cakat, potom ta hned aj sex zacne bavit, uvidis 😉

dudu
11. okt 2006

No neviem babenky,ja som teraz po transf. embrii a tiez namam chut na sex a musim sa priznat, ze u mna je to dost dlho a uz som tiez vedela ze babo bude, ale s problemom a aj to ze u manzela je problem a aj tak mi ten sex velmi nechuti. Proste ho nemusim a to som pred 2-3 rokmi vobec nemala.

jeny
autor
11. okt 2006

Ja som uz absolvovala HSG,folikulometriu a priatel bol na spermiograme a teraz uživam clostilbegyt,takže moj problem je asi ovulacia.Taraz mam konecne viem kedy ma byt ale musim sa nutit k sexu,už par dni pred tým myslim na to ako na nejaku hroznu vec ktoru musim absolvovat koli tomu aby som mala bábo.Ked si poviem že teraz musim,tak mi je az zle,neviem co dalej.

dudu
11. okt 2006

je to na mozok? co ? mna sa len muz dotkne a mne sa nechce, neviem ci to nahodou nieje tym ze vzdy je vsetko tak isto , chyti ma tam, urobi to ... a mne to tak leze na nervy, ze sa neviem ani poriadne vzrusit.

ibi
11. okt 2006

Jeny, ako pise pipka, je to asi v psychike... Iba otazka - predtym ako ste zacali skusat o mimi sa ti sex pacil? Uzivala si si to?

jeny
autor
12. okt 2006

Ano ibi,predtým to bolo fain.Teraz je to presne tak ako to pise dudu.Ja uz ani nechcem aby sa pokusal vzrusit ma,poviem mu nech je to co najrychlejsie ako sa da,že mi ide jedine o to aby to tam dal.Mna moj priatel uplne prestal pritahovat a takýmto sposobom asi prestanem pritahovat aj ja jeho.Uz tisic krat sme to rozoberali,uz som uvazovala aj nad rozchodom ale on tvrdi že keby som otehotnela tak sa vsetko vrati do starých dobrých kolají.No ja uz ani tomu neverim.

dorotka
12. okt 2006

jeny myslim ze by si mala navstivit aj sexuologa alebo psychologa naozaj podla mna treba riesit aj tu psychiku

ibi
12. okt 2006

Dorotka predbehla si ma! Presne si napisala co mam v hlave! Jeny nebud smutna, myslim, ze vela zien ma s tym problemy a Ty si to dala zo seba aspon von! Urcite je sexuolog /icka v Tvojom okoli, Ta je zvyknuta pocut vselico, ta poradi. Psycholog je vzdy dobry napad, nemaj nedajboze predsudky, bude Ti lepsie a od toho tu je zdravotne poistenie 🙂

emuska
16. okt 2006

Vám sa to všetkým povie, uvoľniť sa pri sexe, ale keď na nič iné nemyslíte iba na to či práve tento mesiac otehotniete, tak to nie je vôbec jednoduché.
Ja sa o to snažím už 8 rokov a nič, bola som aj na všetkých tých vyšetreniach, folikulometria,meranie teploty, krvné testy, prefuky,..... diag.laparoskopia, 3x UO a stále nič, tak ako sa mám pri tom uvoľniť???? ☹

dorotka
16. okt 2006

co tak skusit adopciu kolko parov prave vtedy ked sa s tym zmierili otehotneli a ako pisem vyssie uz si s tym zjavne neviete poradit sami tak treba vyhladat pomoc ja nie som odbornik aby som vedela dat kvalifikovane rady

ibi
16. okt 2006

Emuska musis to mat teraz tazke. Naozaj po tolkych testoch, snazeni... mysliet na nieco ine ako na tehotenstvo pri snazilkovani je umenie. Jasne, ze to cloveka potom prestane bavit. My sa zatial nesnazime tolko, a preto nie som uplne na tej istej lodi.
Tiez myslim na to, co keby nam to nevyslo, co by sme si pocali...urcite by som sa snazila zamestnat svoju hlavku niecim inym ... asi by som sa prihlasila na nejaky kurz, kruzok... alebo si zaobstarala psika 🙂 Neda sa mysliet na dve veci odrazu!
Mozno sa tak da trosku odputat a prehodnotit co dalej.

pikha
18. okt 2006

jeny.. sorry ale dva roky su TAKA strasna doba? niektore zeny na svoje tehotenstvo cakaju ovela dlhsie 🙂 Verim, ze to cakanie nie je nic prijemne, ale tehotenstvo nie je predsa jedina dolezita vec na svete. Prestan na to mysliet ako na svoju absolutnu prioritu a proste sa zameraj na nieco ine. Otehotneniu sa neda prikazat. Uzivaj si zivot (aj sex) bez toho, ze by jeho vysledkom malo byt tehotenstvo, a ked uvolnis ten krc, co mas v sebe, mozno budes prekvapena ako rychlo sa veci daju do pohybu. Vacsinou to byva tak, ze veci co strasssne chceme pred nami unikaju .. presne pre to nase strasssne chcenie 🙂

dudu
18. okt 2006

Pikha...sorry, vies ale pre niekoho je toto prave ta najdolezitejsia vec na svete, prave pre tu alebo onu zenu, nie kazdy mame na svete poslanie ktore je dolezitejsie ako byt tehotna. Pre mna je prave toto moje poslanie na zemi a preto sa neviem odputat a mysliet na nieco ine. Mozno je v tom aj pravdy ze ta psych. nieco urobi ale.... jasom bola na Uo a potom som isla do prace, bez toho ze by som si nieco namysla / trosku/ a nepodarilo sa, potom sme boli iba na transfere emb. a ostala som doma na PN aby som sa lepsie mohla sustredit na brusko a tesila som sa ze to vyjde, nosame pozitivne myslenie, a znova nic, tak potom kde ta psych. zabera a kde nie?.. Ale urcite to milovanienie je take ako ked sme babo nechceli. aspon pre mna.....

jeny
autor
20. okt 2006

Ja už davno na to nemyslím ako na prioritu,zacala som sa venovat novým veciam a už nie som na to upnutá ako niekedy predtým.Vsetko sa vratilo do normalu okrem toho sexu.Lebo vždy cez ovu sa pokusame,lebo si poviem že co ak tentokrát to vyjde.Je mi luto nesnazit sa celý mesiac a prepást tu sancu.Ale určite to pre mna nie je jediný zmysel zivota a ked to nevýjde tak sa nic nestane,nemam žiadne depky ani nic podobné.Som este mlada tak mam dost casu.A že 2 roky nie su taká strasna doba? No asi tvrdi ten kto necakal tak dlho.

dorotka
20. okt 2006

jeny aj tak si mysli ze s tym sexom by si to mala tiez riesit kvoli vasmu vzajomnemu vztahu ja viem ze to nie je najpodstatnejsie vo vztahu ale predsa len podstatne

pikha
21. okt 2006

jeny.. bratrancova zena caka 10 rokov. Moja najkamoska caka stvrty rok. Obe su zdrave a obom sa nedari. A ja budem mat zachvilu takisto dva roky, akurat prerusovane mimomaternicovymi tehotenstvami. Verim, ze ti nie je lahko, chcela som len povedat, ze su medzi nami zeny co cakaju ovela dlhsie, proste ze netreba hadzat flintu do zita, lebo tie dva roky cakania su bohuzial v dnesnej dobe zrejme dost bezna vec😒
dudu.. samozrejme ze tehotenstvo je pre zenu jedna z najdolezitejsich veci v zivote. Akurat ked sa nedari, nema vyznam sa utapat v depresiach, lebo to aj tak k nicomu nepovedie, lepsie je rozptylit svoju pozornost,netrapit sa zbytocne a zamerat sa na nieco ine. Keby som sa mala 24hodin denne zhryzat nad tym PRECO kua este v 31 rokoch nemam dieta, tak sa dostanem akurat tak na psychiatriu. Tehotenstvo je jedna z veci, ktore si clovek nikde nevydupe a nevybavi a .. bude to asi drsny priklad, ale trapit sa pren ma asi taky vyznam ako trapit sa pre to, ze vonku prsi. Proste si od urcitej hranice nepomozes a jedine co ti zostava je dufat, ze to raz prestane.

maryloou77
1. dec 2007

baby ako tak pozera hlavna akterka uz aj porodila, tak je to motivacia 😀 😀 😀

lumah
2. dec 2007

jeny odporúčam vám navštíviť nejaké centrum neplodnosti, nám sa tiež nedarilo a už som tehotná vdaka takémuto centru. 🙂

pipka
2. dec 2007

lumah, ale si si nevsimla, ze jeny to pisala minuly rok a medzicasom uz ma trojmesacnu slecinku 😀 😵

regina4
26. sep 2016

Tymto ti chcem poradiť z vlastnej skúsenosti. Ani raz som neotehotnela počas ovulácie. Vždy v iný deň a vždy nečakane. Naposledy to bolo dva dni po mesiačikoch. Viem to na sto percent, pretože sme s priateľom ten mesiac mali len raz sex, potom odcestoval. Správu sa dozvedel na ceste a bol to pre neho šok ale v dobrom. Inak veľmi pre dieťatko záleží na tom či je počaté s láskou k partnerovi alebo len s povinnosti mať sex. Nepočítaj plodné dni, miluj sa z radosti a z lásky k partnerovi.Inak môžeš prísť aj o partnera. Podotýkam, že nám synček zomrel v siedmom mesiaci tehotenstva ale s partnerom sa snažíme všetko to spolu zvládnuť a ak sa podarí, dúfame, že k nám privíta niekedy aj nové babatko naša veľká láska na ktorú s láskou v srdciach veľmi čakáme. Po maličkom som pol roka po tom otehotnela ale v 6 tt som potratila. Nie je všetko podľa našich predstáv ale vo dvojici sa všetko ľachšie znáša. Držím palčeky. ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre