Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

nella13
12. aug 2011

@katedesign robila- negativny. len u teba je to zvlastne, ked ti doktorka potvrdila, ze budes mat ovu, ze mas stale rovnake...mala by si mat tmavsi pri ovu a potom klesat pomaly. skus merat BT, pri nej budes vediet presnejsie, kedy si ovu mala. ja som dlho odmietala merat teplotu, ale teraz uz 4mes.meram a pekne to vidno, ako ti vlastne telo funguje 😉 .

jankaslamka
12. aug 2011

baby ja som si robila ovu testy dokola jak picina, furt boli negativne a tak hovorim, ze kaslime nato, vyskusajme a sup bolo 🙂

katedesign
13. aug 2011

@nella13 u mna je uz dost zvlastna druha ovu za jeden cyklus. Si tie hormony roia co sa im zachce 🙂

antima
19. aug 2011

ahojte...tak ja uz vyse tyzdna sledujem tuto stranku a dost ma zaujala,tak som si povedala,ze preco neskusit...a uz treti den mi silneje ciarocka na ovu.MS mam dostat az 23.8 -cize este 4 dni..ale bojim sa urobit tehu test aby som nebola sklamana,lebo uz vyse pol roka sa snazime o druhe a nic...a prvy syncek nam vysiel na prvy sup a teraz druhe nie a nie...ach jaj...tak uvidime o 4 dni. drzte prsteky 🙂 Budem informovat

katedesign
23. aug 2011

@antima ahoj, ako si dopadla, robila si si test?

antima
20. sep 2011

Ahojte.Dlho som tu nebola... KATEDESING, ano robila som si...a vysiel slabulinko pozitivny,myslim tym tehu test...aj mi 5 dni meskala,co mne sa to nikdy nestava...ale potom som odrazu dostala mrchu a straasne bolestivu a silnu....asi som taku v zivote nemala.Tak to sa asi vajicko neuchytilo alebo sa uchytilo slabo,neviem...fnuk :/ No ale nezufam...a cakam,ze to tento mesiac isto vyjde...dnes som 25 den cyklu,ale ani neviem,kedy mam cakat MS,kedze pred mesiacom bola o 5 dni neskor...ale robila som si dnes ovu test,a druha ciarocka vysla skoro taka silna ako prva, tak pockam este asi dva dni a ked nebude slabnut,tak o 2 dni urobim mamatest10. 🙂 drzte mi prsty...

katedesign
25. sep 2011

@antima Ahoj, tak to ma mrzi, ja som na tom podobne, mne vysli pozitvne tehutesty, ale zacali slanut, ale mrchu som este stale nedostala (43 dni). Teraz sme ae z manzelom v zahranici, tak to budem riesit az ked sa vratim 🙂 Drzim palce

slavkamesinova
10. mar 2012

ahojte robila som si testik a vysiel negativne☹je mozne ze som otehotnela ked som prestala brat antinu a posledny menzes som mala 10.2.je to mozne ze mam test negativny ze beriem antibiotikum na chripku?neplanovali ste otehotnie...co mam robit?boli ste uz v takej situacii?

lauritka
10. mar 2012

@slavkamesinova no nemozes robit nic, len pockat kedy pride mrska. Kedze si chora a este beries aj lieky, mozno sa to zdrzala ovulacia a tym padom sa posunie aj cely cyklus ako zvycajne mavas.
Alebo mas este rozhadzane hormony po HAK a trosku to trva, kym nabehnes.
Takze len cakat, pripadne skusit znova testik o dva dni.

slavkamesinova
10. mar 2012

@lauritka aha..tak too je hormonamy..9mesiacou som brala antinu..teraz som mala dostat 8.3..mam bieli vytok zlty..

lauritka
10. mar 2012

@slavkamesinova no vytom moze byt aj v tehu. takze uvidis, ak nedojde za dva dni, znova testni 😉

slavkamesinova
10. mar 2012

@lauritka jasne..a nikdy ma nepalila zaha...a ani neciti ze som tehotna..ako v prvom tehotenstve..uz sme o jedno babo prisli...dufajme ze sa to nezopakuje..

lauritka
10. mar 2012

🤐 🤐 🤐 🤐

26lenka6
12. apr 2012

Klop-klop, je v tejto téme ešte niekto? Potrebovala by som názor na moj momentálny "stav". Takže najprv graf http://www.fertilityfriend.com/home/315dca a teraz k veci. Predvčerom, čiže na 38DC som si robila len tak ovu test a dnes další a vyzerá to tak že čiarka je silnejšia.(viď. foto) Podla grafu bola ovula na 30DC. čo to? 😲 može to byť Duphastonom?nechcem si nič nahovárať aby som sa zas nesklamala 😢

lauritka
12. apr 2012

@26lenka6 stupas nadejne, testik tmavne, ale to nemusi znamenat na 100 % tehu.. niekedy tmavne aj pred mrskou.
ale pokial bude uz velmi tmavy zajtra , pozajtra, skusila by som tehu testik...
dufik nema vplyv na testy a ani ti umelo nebude teplotu drzat az takto hore. ovulka je vyznacena spravne

26lenka6
12. apr 2012

@lauritka ďakujem, zajtra vyskúšam další, ešte mám slušnú zásobu ovu testov 😀 veľkú nádej tomu nedávam, už som po 2 rokoch rezignovala ale tak silno by potešilo...no nič, uvidíme zajtra.keď tak, pridám sem dalšiu foto bilanciu, do albumu si to nechcem dávať

lauritka
12. apr 2012

@26lenka6 jj 🙂 kludne rob, aspon uvidime, ci to plati aj u teba. ;) ale kazda tehulka ma skor ci neskor pozitivny ovu test, ide len o to, na aku vysku hcg zareaguje.. ale uz ked je pozitivny, tak je potom aj tehu testik pozitivny.
ale niektorym kockam vysiel pozitivny ovu testik az ked mali nieco na tehu teste, trosku neskor.
cize je to velmi individualne.

26lenka6
12. apr 2012

@lauritka už som bola v tom že tento mesiac to bude anovulák, ale nakoniec ovula prekvapila. trošku sa mi to predĺžilo ale aspoň ušetrím na tampónoch 😀 ale to som si zapríčinila sama lebo som si vysadila duphaston že čo to povie, prvý cyklus bol ukážkový ale tento už nejak zahaproval tak som po ovulke nasadila tabletky zas. preto som si myslela že či to nebude tými tabletkami, a tie testy som si robila že vyskúšam či táto metóda o ktorej je téma funguje, lebo radšej negatívny ovu test ako tehu 😝 ale ako sa hovorí, topiaci sa aj slamky chytá 😅

snazilka1983
29. apr 2012

@lauritka ahojky. pocuj prosim ta mrkni sa na moj album kde som testovala tehu kde bola slaaaaaabo viditelna ciarka na tehu teste akoze brutal slaba ale ovu test silno pozitivny aj vcera aj dnes. ale vcera som skusila este mamatest 10 a bol pozitivny slabsie ako tie na fotkach a dnes uz neukazal nic. ale preco to ukazuje ovu testik?

lauritka
29. apr 2012

@snazilka1983 odpisala som ti do albumu, podla mna zajtra uz bude mamatest pekne viditelny ;) ten pozitivny ovu test nie je len tak. a na pepine vidno slabu ciarku, ale to je mensia citlivost ako mamatest.

snazilka1983
29. apr 2012

@lauritka jj aj ja som ti tam odpisala. ako to teraz myslis? pepino je citlivejsi ako mamatest? tak som to pochopila

lauritka
29. apr 2012

@snazilka1983 nie. mamtets ma vysiu citlivost. cize skor zachyti hcg v moci.
pepino ma nizsiu, cize zachyti neskor.

snazilka1983
29. apr 2012

@lauritka no mne praveze pepino ukazuje lepsie ako mamatest preto som z toho mimo ci ma oblbuje ten pepino alebo nie

lauritka
29. apr 2012

tak to je cudne. ale nechala by som to na rano a este rano mamtest. to nie je mozne, ked mas takyto pozitivny ovu test aby nic nebolo..

alebo potom si pred ovulaciou a posunula sa ti 😉 😀
ak ti mrcha nepride dalsich cca 14dni a nebudes ani tehu, tak si mala teda posunutu ovulku.

lebo potom uz fakt neviem. 😅

snazilka1983
29. apr 2012

@lauritka ovulku som uz na 100% mala 🙂

lauritka
29. apr 2012

@snazilka1983 no tak si zahada ;) uvidime zajtra.

snazilka1983
29. apr 2012

@lauritka skusim zajtra zas ovu test haha co ukaze 😀

snazilka1983
30. apr 2012

@snazilka1983 ahoj takdnes ovu testik zas silno pizitivny ked dojdem domov poobede hodim foto do albumu

snazilka1983
30. apr 2012

@lauritka ahoj tak dnes ovu testik zas silno pizitivny ked dojdem domov poobede hodim foto do albumu

lauritka
30. apr 2012

@snazilka1983 ahoj 🙂 a tehu test ? ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre