Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

snazilka1983
30. apr 2012

@lauritka odvazila som sa urobit si len ten pepino zas a ten ukazuje slabeho ducha stale tak isty. hmm. mamatest urobim zajtra rano. v den MS

lauritka
30. apr 2012

@snazilka1983 no dobre. a este sa chcem opytat ako vies, ze bola na 100% ovu ? 🙂 mala si vtedy tiez pozitivny testik ?

snazilka1983
30. apr 2012

@lauritka ano bola na tuty isto. a mam to aj potvrdene folikulometriou a brala som clostyl takze s nim mavam peknu ovulku. uz 9DC bol folik 17 mm a mne o vu tsty vzdy ukazovali len 1 den v mesiaci pozitiv na druhy den bol slabi uz nikdy nie dva nieto este tri dni po sebe a skusaala som vcera ten cipok maternice aky mam ze ak je makky je ovu ale nieje je bloizko a tvrdy riadne

lauritka
30. apr 2012

@snazilka1983 sakra, tak to musis byt tehu ! 🙂 som zvedava zajtra na mamtest ! 🙂

snazilka1983
30. apr 2012

@lauritka no aj ja si to myslim ale neviem ci ho uz urobit alebo este pockat. no bo ja som ho robila sobotu z moču uz po troch vycuraniach jedine ak nebolo dost hcg v nom inak uz neviem.

lauritka
30. apr 2012

@snazilka1983 no tak ja by som uz asi aj dnes na tvojom mieste cikla na mamatest 😀 zvedavost by bola silnejsia.

snazilka1983
30. apr 2012

@lauritka neviem ako mi uakzal negativne tak uz sa bojim aj testovat aby som nevedela vysledok negativny. ☹

lauritka
30. apr 2012

@snazilka1983 ale tak tie pozitivne ovu testy nie su len tak.. aj tak su karty uz rozdane 🙂
ja keby som toto nasla, tak uz sa vytesujem a testujem jak blazon 😀

snazilka1983
30. apr 2012

@lauritka no ved testujem ako sialne ale cim dalej testujem aj tehu testy a tam stale rovnake slabe ciarky tym viac stresujem a tymviac nerozumiem preco su LH testy taksilno pozitivne. bo ja minuly mesiac po iui som si myslela ze som tehu lebo tie tvoje testy mi ukazovali slabe ciarky ale ovu testy neboli pozitivne len tak slabo.

lauritka
30. apr 2012

@snazilka1983 ale testujes blbym testom -pepinom. testuj len mamatestikom 😉 ja viem predtym bol slabsi, ale uz by mal zosilniet-
moze byt ,ze minuly meksiac sa nieco dialo, ale neudrazlo sa to.preto vysli len slabe. a nezosilenli ani ovu testiky.
take pozitivne ovu testy psrote musia nieco znamenat. 🙂

snazilka1983
30. apr 2012

@lauritka ja sa uz bojim fakt aj testovat ☹ uvidim no co bude zajtra. uz pepino nemam tak uz mozem len mamatestom

lauritka
30. apr 2012

@snazilka1983 drzim velmi palce. dufam, ze zajtra hodis fotku pozitivneho mamatestu 😵

snazilka1983
30. apr 2012

@lauritka dakujem, dufam aj ja 🙂

deniska2
2. máj 2012

potrebujem pomoc holky prosím som velmi nespokojna moja posledna meštruacija bola 30.3. a ovulku som mala 19.3. lenže ja som sa milovala 14.4 15.4. a poslední sex bol 17.4. to boli poldne dni. V pondelok som bola u doktorky a vravela som jej že mam pozitívne testy a pani doktorka mi brala aj krv a boli pozitivne ale řikala že mam nizku hladinu hcg takže mam príst na druhí tížden teraz v pondelok a urobi mi hcg ale ona mi urobila aj ultrazvuk a nevidela tam nič vobec nič a niekt mi tu píše že ja som 4 tíždni a 5 dni je to hlupost lebo doktorka by mi tam už neco vydela určite som nespokojna hladala mi tam pošve žlte teliesko ale nič nevydela čo myslite je to skoro ja som možna 12 dni tehotna no dnes je len 13 dnííí 😒 ☹

katkasofi
2. máj 2012

deniska a ciarky na teste su ake? silneju kazdym dnom? podla mna na sono je este skoro. a nepovedala ci vidi zvacsenu maternicu alebo sliznicu?

moischaaa
2. máj 2012

Baby mne meska ms 5den tehu testy negativ a ovu okamzite silne // co si mam o tom mysliet? Urcite som ovulku mala 12-14.4.

lauritka
2. máj 2012

@moischaaa a urcite ako vies ?? merias BT ? 🙂

chcememimi
2. máj 2012

@lauritka ono lze tehu poznat dle ovu testu?

lauritka
2. máj 2012

@chcememimi no vacsisnou tehulkam vyjdu pozitivne ovu testy. 🙂
ovu test reaguje aj na urcitu hladinu hcg. opacne nie-

chcememimi
2. máj 2012

@lauritka to jsou mi novinky 🙂 no já jsem si dnes zkoušela dělat ten graf, jak jsi mi včera poradila a ovu mi vychází na toho 28.4. a dnes jsem si i zkoušela tzv. zkoumat děložní čípek a spíš se uzavírá a tvrdne oproti posledním dním...a mám už 7 dní zpoždění..a test tehu stale negativní, tak jsem z toho už opravdu zoufalá, nějak se v tom mém těle nevyznám...

chcememimi
2. máj 2012

@lauritka a to s tím děložním čípkem se mi tento měsíc stalo už po druhé, otevřený měkký a pak zase zavřený a tvrdý

lauritka
2. máj 2012

@chcememimi ked si mala ovu 28.4.. tak si este malo dni dpo ;) takze sa necudujem, ze tehu test negativni, este je skoro...
ms ti nemeska.
dlzka cyklu sa odvija ododna ovulacie. 🙂
faza od ovulacie po ms je vacsinou konstatna .. 12-14 dni.

lauritka
2. máj 2012

na sledovanie cipku musis mat odsledovane viac cyklov, on sa aj v priebehu dna trosku meni ;)
po ovulke sa posuva nizsie, je tvrdy, uzavrety a lahko ho nahmatas, pred ovu a pred MS sa posuva vyssie, makne a otvara sa. / pred ovu kvoli lahsiiemu prenikntutiu spermii a pred ms kvoli lepsiemu odtekaniu krvi/

v tehu zostava tvrdsi a uzavrety.

chcememimi
2. máj 2012

@lauritka no dle tohohle si to taky myslim, ale mate mě tam ten čípek, dle kterého jsem měla ovu kolem 16.4. a dle ovu testu zase kolem 20.4. .... nikdy jsem netušila, že otěhotnění je taková téměř složitá rovnice...kde není asi nic jisté.... 😒

chcememimi
2. máj 2012

@lauritka takhle otevřený jako ty dva dny v cyklu jinak nebyl a pak se vždy uzavřel a ztvrdl...no asi raději zůstanu jen u BT nebo se z toho zblazním 🙂

lauritka
2. máj 2012

@chcememimi je toho vela naraz. 🙂 ale potom to uz bude ok, ale tak fakt najviac spolahliva je asi teplota. toho sa drz. no a ovu testiky. tie ukazuu ovu vopred, za predpokladu, ze su tam hormony v poriadku.-

chcememimi
2. máj 2012

@lauritka no u ovu testíku se toho bojím, že to netrefím a budu si myslet, že ovu nemám, když mám nepravidelné cykly.... 😒

lauritka
2. máj 2012

@chcememimi tak meraj, treba odsledovat cykly 😉

chcememimi
2. máj 2012

@lauritka budu...a když to bude dle grafů vypadat 3 měsíce zvláštně tak mi dr. udělá vyšetření kvůli ovu, zda vůbec po revizi probíhá a zda je to vůbec možné udržet, proto bych ráda do té doby tam přišla s pozitivním testíkem a tomuhle se vyhla 🙂)

moischaaa
3. máj 2012

Lauritka chodim na utz na folikol. Dnes som robila ovu aj tehu testy ovu okamzite silna ciarka silnejsia ako ta co tam ma byt a tehu zatim negativ ale ked pozriem do svetla je tam taky duch ale ten tAm je podla mna vzdy 🙂 baby my sa snazime uz skoro 8 rokov keby to vyslo tak🙂) inak ohladne priznakov mi nic nieje len mam nafuknute podbrusko sem tam pobolieva a zvyseny vytok inak nic....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre