Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lauritka
3. máj 2012

@moischaaa no este moze nieco vybehnut. aj ked, co som tu videla testiky, tak ak je pozitivny ovu, tak uz by mal byt aj tehu...
no a mala si aj potvrdene, ze folikul praskol ?? zvysila sa bazalna teplota ?? ci nemerias ??
lebo niekedy sa vsetko moze tvarit ako pred ovu a predsa neprebehne, prebehne neskor. ked dozreje dalsi folikul..
alebo potom pozitivne testy viackrat za cyklus vychadzaju aj babam s pco. ale to asi nie je tvoj pripad.

takze cakat ako to dopadne. 😉 ale ak mrcha nepride ani do 10 dni, tak si asi mala ovulaciu 🙂

moischaaa
3. máj 2012

Lauritka dik za odpoved uvidime co z toho bude, v den ked som mala dostat MS som mala len par kvapiek krvi a odvtedy nic vobec len som unavena a mam zvyseny vytok,tak uvidime dam vediet🙂 ale napriklad ked som mala ovu tak som vzdy musela cakat na tu // ciarky a teraz na ovu okamzite // 🙂

moischaaa
3. máj 2012

Este sa chcem opytat preco pri pco by bol pozitivny?

katkasofi
3. máj 2012

@moischaaa no podla mna mozes byt....ked aj na teho teste je duch, sprav zajtra druhy a uvidis ci duch zosilnie. ja

katkasofi
3. máj 2012

baby ja som dneska 12DPO a tehu test negat uuuplne bez ducha, ale ovu paradny oproti predoslym. druha ciarka je skoro taka silna ako kontrolna, len je aj hrubsia. v sobotu ma prist mrcha, dufam ze nepride 😉

katkasofi
3. máj 2012

baby a pco co znamena?

moischaaa
3. máj 2012

Katkasofi a ake mas priznaky?

lauritka
3. máj 2012

@moischaaa no ej tam zvysena hladina LH. prave pre nerovnovahu hormonov asi. ale to byvaju aj casto anovulaky.

@katkasofi no tak a nemozes mat ovu az teraz ?? 🙂 ci mas tiez potvrdenu ??

PCO je syndom polocystickych vajecnikov.. nedozrievaju vajicka, je ich tam viacej a tvoria take retiazky.

katkasofi
3. máj 2012

@lauritka ovu som mala potvrdenu ovu testami 21.4 v sobotu. v piatok bola na ovu teste poobede slaba ciarka, v sobotu rano silna, poobede este silnejsia a v nedelu slabsia. a snazilkovanie bolo v piatok aj v sobotu aj v nedelu. tak myslim ze ovu som vystihla vtedy a mrchu mam mat teraz v sobotu. tak dufam ze nepride... 😉 no a ovu testy som robila od utorku kazde rano, boli len duchovia az dnes bola riadne ta druha viditelna....mam sa tesit? 😉

katkasofi
3. máj 2012

@moischaaa ani ziadne zatial. len trochu prsia citim, ale nie tak moc ako min mesiac. to som mala dostat menzes v pondelok, no na teste bol duch, cely tyzden duch silnel a potom v sobotu prislo krvacanie...a to ma prsia boleli riadne. uz sa neviem dockat soboty

lauritka
3. máj 2012

@katkasofi riadne viditelna znamena rovnaka ako kontrolna?? alebo silnejsia ??

katkasofi
3. máj 2012

@moischaaa a ty si ktory den cyklu?

moischaaa
3. máj 2012

Ja som cca 33DC , uvidime co z toho bude, ja nemammvonec ziadne priznaky len sem tam citim podbrusko a prsia vobec... Som unavena ale to pripisujem aj pocku... No a zvys. Vytok inak nic, v den MS som mala par kvapiek krvi a uz nic ... Tak uz neviem ku gyndosovi sa chystam az ked budem mat aj tehu test pozitivny co pevne verim 🙂

katkasofi
3. máj 2012

@moischaaa tak dufam ze sa Ti to podari tento krát. ale ked je na tehu teste duch tak nie je kazdym dnom silnejsi? behni zajtra na gyndu. povedz co je vo veci nech ti vezmu krv na hcg. a budes na istom. tych par kvapiek mohlo znamenat nidaciu oplodneneho vajicka...teda aspon si myslim. moc moc ti drzim palceky

moischaaa
3. máj 2012

Dakujem moc uvidime rano dam dalsi test tehu tak snad tam nieco bude vidiet ak tak dolozim foto 🙂

katkasofi
3. máj 2012

@lauritka asi taka ista ako konstrolna, len hrubsia. tak babo rad, mozem byt?

lauritka
3. máj 2012

@katkasofi no lebo mne pred mrchou zvykne ovu test zosilniet, ale nie je upln e pozitivny..

ale ak ho mas regulerne pozitivny, tak nechapem,. malo by uz nieco vyskocit aj na tehu teste

katkasofi
3. máj 2012

no moj vyzera asi takto. neviem ci je to dobre odfotene

katkasofi
3. máj 2012

@lauritka pred dvoma dnami som si robila rano ovu test a nic tam nebolo...

lauritka
3. máj 2012

@katkasofi no velmi zajujimave, kedy skusis tehu testik ?? zajtra rano ?? ci az v sobotu

katkasofi
3. máj 2012

@lauritka ja som skúšala aj dnes poobede a nič. A ráno zajtra minie posledný oku čo mám v zásobe. Tehutesty mám tiež ale počkáme do soboty. Aj ty mávas pred mrchou takúto silnú druhu čiarkou alebo slabšiu?

lauritka
3. máj 2012

@katkasofi no ja som mala slabsiu, pockaj idem kuknut, ci to este nemam ulozene v pc-.

lauritka
3. máj 2012

no nic, som to asi vymazala. neboli uplne rovnake, bola slabsia ako kontrolna.ale bola silnejsia, ako byva napriklad po ovulke..

katkasofi
3. máj 2012

@lauritka ty si tak strašne zlata ako nám tu všetkým pomáhal Lauri dakujeme

katkasofi
3. máj 2012

@katkasofi no však ja uvidíme zajtra ráno čo bude, ako bude 🙂

lauritka
3. máj 2012

@katkasofi tak moje hobby 😀 aj ked by som sa uz rada presunula do tehuliek.. ale este nam nebolo dopriate, 😉

chcememimi
3. máj 2012

?@lauritka můžu se zeptat? jak dlouho se snažíte o mimi?

lauritka
3. máj 2012

@chcememimi dlouho 🙂 uz sme boli aj na IVF.. sice som otehotnela ale potratila, aj na KET.

chcememimi
3. máj 2012

@lauritka tak to mě mrzí ...ale přitom, co jsem koukala na tvé grafy , tak jsou všechny tak ukázkové a pravidelné ...že si člověk říká, vycházet mi takový, tak jsem ráda ... koukám, že ve všem je zakopaný pes ....držím pěstičky, aby se i na vás brzy usmálo štěstí a vy doma měly vytoužený uzlíček třeba i dva 😉

lauritka
3. máj 2012

@chcememimi u nas je skor muzsky faktor, horsie spermose, mm je silny kurak..
ale chce prejst na e-cigaretu, tak snad to zaberie ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre