Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

chcememimi
3. máj 2012

@lauritka a selen nebo zinek ani trošku nezabral? určitě zabere...a kolik toho tak denně zvládne? přítel taky kouří, tak abych věděla, zda ho to taky nemůže ovlivnit...

lauritka
3. máj 2012

@chcememimi hej on bral vsetko mozne, ale tak teraz sme neboli uz dlho nikde, cize neviem aky je stav teraz ;) ale stale nejake vitaminy skusame.

no mna sa kazdy lekar vzdy pytal ci partner fajci.. ze to dost negativne vplyva.. tak neviem.. :/
on zvladne krabicku v pohodicke a ked pije aj dve..
😒

chcememimi
3. máj 2012

@lauritka tak to je dost... tak koupit elektronickou a už jen tu 🙂 i když tam je dost nikotinu a nevím, zda to taky nebude mít vliv, ale asi ne takový, jako dehet atd. v normální cigaretě...tak doufám, že se vám to brzy podaří, snažíš se tu všem tak pomáhat a sama s tím máš takové trápení ... opravdu by jste si mimi zasloužily 🙂

katkasofi
3. máj 2012

@lauritka no tak el. Ciga by mohla pomôcť. No a nedá si kvôli babu povedať?myslis že keď prestane fajčit tak to spermiam pomôže?

lauritka
3. máj 2012

@katkasofi nie, on to nedokaze,. fajci dost dlho a nevie prestat, to maju v rodine, vsetci tuhi fajciari.
ale zase jeho otec bol plodny jak byk 🙂
5 deti, 5 deti prec..
boli by desiati.. 🙂 pil, fajcil.. tak ja neviem.. na niekoho to vplyva asi, na niekoho nie 😠

katkasofi
3. máj 2012

@lauritka ja neviem ci je to cigami. teda ci moze byt. i ked zivotny styl je dost dolezity. a dlho sa uz snazite? bodaj by vam to vyslo co najskor. my chceme este 2 deticky. a sranda je, ze aj mne aj mojmu buducemu manzelovi dve rozne kartarky predpovedali dvojicky 😉 😀

lauritka
3. máj 2012

@katkasofi dlho, uz zopar rokov. mne nic zavazne nenasli, bola som aj na laparke, cykly ukazkove .. :

katkasofi
3. máj 2012

no tak to uz ozaj len muzicka na el.cigu nahovorit....aj ja som prestala fajcit normalne a presla na ele...

katkasofi
3. máj 2012

@lauritka lauri a poznas daku snazilku ktorej vysli tie ovu testy pozitivne a boli potom naozaj tehu?

lauritka
3. máj 2012

@katkasofi ano, skoro kazda tehulka, ktora urobila ovu test, bol pozitivny..
skor sa stalo ze najprv vysiel tehu a ovu zosilnel az neskor. 🙂

katkasofi
3. máj 2012

uz sa neviem dockat rána. mam posledny ovu test. a ked pride mrcha lauri, tak ta objednavka plati 😀

lauritka
3. máj 2012

jasne. mam to poznacene ;)

moischaaa
4. máj 2012

Bre ranko kocky ja zase ovu test silno pozitiv tehu duch...pockam do vikendu uz nebudetem testovat :( skusim si kupit inu znaclu tehu testu a ak nepride MS tak v pondelok testnem... Ovulku urcite nemam a dnes som uz myslela ze dosli MS ale vobec nic... Uz mi z toho sibe(;

katkasofi
4. máj 2012

@moischaaa ahooj. no a ten duch nezosilnel ani o trochu? a nezbehnes na gyndu nech ti vezmu krv? kolky den ti meska mrcha?
ja zase vstavam jak blazen, dnes 13DPO po vcerajsom pozitivnom ovu teste naladena ze sa zadarilo a dnesny ovu test slabsia druha ciarka ako vcerajsi!!! tak nechapem! hodim foto. slak ma trafi. a tehu negat totalne

katkasofi
4. máj 2012
katkasofi
4. máj 2012

asi to ale neni dobre vidno. no proste dnes je druha slabsia ako vcera 😠

rivatha
4. máj 2012

Ahojte 🙂 Dievcata, ak by ste mali niektora zaujem, kupila som si viac ovulacnych testov "One step", tak za dobru cenu mozem poslat dalej 😉 Poprosim IP, ak by ste chceli. Drzim palce vsetkym snazilkam aj maminkam 🙂

moischaaa
4. máj 2012

@katkasofi ja som ich vyhodila tie testy tak uz ani nebudem porovnavat :( pockam do nedele a uvidime uz mi z toho sibe a nechcem byt sklamana :( mozno este musime pockat 🙂 ty kedy tehu test budes skusat?

lauritka
4. máj 2012

@moischaaa skus mamatest, nevies chodit foto toho tehu ducha ? :ˇ)

lauritka
4. máj 2012

@katkasofi 😒 takze co ?? poslem tie testiky ?

moischaaa
4. máj 2012

@lauritka ja uz vyhodila nechcem si nieco namyslat aby som nebola sklamana , ty mas tehu ducha? Ci ako? Drzim palce

lauritka
4. máj 2012

@moischaaa niere, na som lne 6 dpo 🙂 este je skoro na testovanie

moischaaa
4. máj 2012

@lauritka jasne to som nevedela a tie ovu si skusala?drzim palce, registrujem ta tu dlho 🙂 len obcas prispievam

lauritka
4. máj 2012

@moischaaa nie, ovu bby aj tak teraz nic neukazal, mozno slabu ciarocku..
ale ja budem testovat radsej tehu testom hihihih

katkasofi
4. máj 2012

@moischaaa ja som skusala aj dnes. mrcha ma prist zajtra. tak uvidim. dnes bol negat totalne 😠

katkasofi
4. máj 2012

@lauritka este pockam ci pride mrcha. zajtra mam termin.... co myslis, preco bola dnes slabsia ako vcera???

lauritka
4. máj 2012

oki
🙂

no ak ti mrcha nedoje, mozno bola ovu 🙂 alebo potom len haluzne zvysenie LH 🙂

katkasofi
4. máj 2012

@lauritka lauri potvrdenu ovu testom ovulku som mala pred dvoma tyzdnami sobotu. tak asi ta haluz to bola🙂 ale vies ako som sa tesila ze sa konecne zadarilo? no co uz. zajtra spravim test tehu rano. zacina mi daky vytok, asi pride mrcha

lauritka
4. máj 2012

@katkasofi no moze byt, ze sa to pred MS zvysilo.. ta hladina LH

cillamilla11
4. máj 2012

co znamena ked vyjdu silne // na ovu teste (23DC) a raz som uz mala ovulaciu na 14DC. ???test bol aj vtedy pozitivny.pozrite sa mi di albumu tam mam foto.nechcem si namyslat zas voloviny a potom nakoniec ajtak nebudem tehotna :/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre