Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lauritka
31. aug 2012

@alzbeta.hod este trolinku mu chyba. skus este zajtra

alzbeta.hod
31. aug 2012

@lauritka ale snad už se to blíží co?

lauritka
31. aug 2012

@alzbeta.hod urcite. do cca dvoch , troch dni by mala byt tu 😉

alzbeta.hod
1. sep 2012

@lauritka děkuji jsme ráda že mi testík potvrdil. Od včera mě pobolívá levá strana podbřišku takže vše navazuje. Ale každý měsíc mě to bohužel bolí tak že na sex nemám ani pomyšlení. Taks e budu muset přemluvit.

lauritka
1. sep 2012

@alzbeta.hod to poznam, aj mna to tak bolieva.. sex si odtrpis ze.. 😒

maruskaaaa
1. sep 2012

@lauritka Ahoj, na krv idem teraz v pondelok na 10 deň po ET + v piatok 14 deň po ET. Bojím sa toho, lebo mám špinenie a obávam sa, aby sa mi nespustil menzes. Utrogestan beriem 3x denne. 🙂

lauritka
1. sep 2012

@maruskaaaa testik silie ?? spinit mozes aj v tehu,pokial nerkvacas, je to ok.

alzbeta.hod
1. sep 2012

@lauritka tak s dneškem takto 🙂 vypadá to dobře ne? Sexík si samozřejmě odtrpím možná proto se nedaří. Raději jsme ho vždy vynechala když mě bolelo břicho jako dneska.

lauritka
1. sep 2012

@alzbeta.hod jasne pozitiv 😵 😵 😵

alzbeta.hod
1. sep 2012

@lauritka tak teď ještě aby se zadařilo

midu6
1. sep 2012

@lauritka ty vies vsetko o ovul testoch 🙂 jedna otazocka,dneska mi vysiel pozitiv.ovul test ale priatel mi pride az zajtra v noci,je este nejaka sanca ze by to vyslo?do akej doby treba mat sexik ked test je pozitivny,dakujeeem

lauritka
1. sep 2012

@midu6 😉 , ahoj. ano je sanca.ovulacia nastava do 48 hodin po pozitivnom teste- cize budete v limite , ale hned na neho skoc 😀

midu6
1. sep 2012

@lauritka 😀 no chudak uz vie co ho caka 😀 dakujemuz sa mi minaju tesiky,tak isto ozvem 🙂

lauritka
1. sep 2012

@midu6 oki 😉

maruskaaaa
1. sep 2012

@lauritka Robila som test dnes a je trošku silnejší ako včera 🙂

lauritka
1. sep 2012

@maruskaaaa to je super.havne nemysli na nic zle a oddychuj, v pondelok ti urcite krv potvrdi tehu 😉

maruskaaaa
2. sep 2012

@lauritka Ďakujem, si zlatá 🙂

bibinkaleo
3. sep 2012

ahojte chcem vedie coto?? ked od 14DC a dnes 24DC a stale vychadza pozitivny OVUU test.. nechapem co sa mi hormony zblááznili?? je to mozne.. kazde den testujem okolo jednej.. hmm ma niektora skusenost???

zuzik311
3. sep 2012

@bibinkaleo ahoj budeš tehu... mne dokonca ukázal ovu test skôr silnejšiu čiarku ako tehu.. tehu bol iba duch a ovu pekná čiarka

bibinkaleo
3. sep 2012

@zuzik311 eeejjj to by bolo super.. ... no uvidim minuli mesiac som mala ovu testiky ciarkove len cez ovu teraz mam od 14 DC az do dnes staaale ciarky.. tak nechapem ..a dost vyrazna a to este som mala aj dost ziedeny moc.. tak uvidim tehu test nemam doma uz som vsetky minula ..ako to tebe ukazovalo??? bola uplne vyrazna ciarka ci len bola??

zuzik311
3. sep 2012

@bibinkaleo bola taká ako počas ovulácie... stále rovnaká tak keď na tehu bol duch a mm nič nevidel ale ovu bol pozitívny tak som už vedela čo je vo veci 🙂

maruskaaaa
3. sep 2012

@lauritka Ahoj. Mala si pravdu. Som tehotná, HCG 208,4 🙂 🙂 🙂

lauritka
3. sep 2012

@maruskaaaa gratulujem 😵 😵 😵

agaven
4. sep 2012

Ja mam testy z iban one step a ovulacne mi ukzuju kazdy den obe cervene.Cize prisla som na to po 3 mesiacoch co som skusala vzdy boli take.Cize ak mam viac hormonov tak ti to bud eukazovat ako mne.Dokonca mam skusenosti aj test tehotensky.Mama test, rapid, one step pepino tieto ukazuje ruzoveho až sedeho .Ja som tak mavala ibaze najhorsie je ze ked testujes od 28/32 dc tak stale je test ruzovy.Prides na to až neskor ked zistis ze test netmavne.Rozbor hormonov ja mam dobry dals som si to skontrolovat u lekara.A preco mam stale take testy?? No to ma tiez zaujimalo.Nakoniec som si kupila ovulacne testy pepino drokeria dm.A inej znacky a zaujimave tmavlo to od ruzoveho po najsilnejsiu cervenu.Cize radsej investovat do kvalitneho ovu, tehu testu ako do tych lacnejsich.To je len moja skusenot.Kup si pepino dm a zistis ze ovulujes dobre len 3 dni.Postupne ti to bude ukazovat od ruzoveho po najsil.cervenu.A tak aj meraj bazalnu teplotu.Staci ti potom tych 7 testov.A nemusis kupovat 30 a lacnejsich.Ked budes mat teplotu 36,3 najnizsiu zacni s tym testom a do 4 dni ti ukaze ze prebehla ovulka.Cize Aj ja mam zlu skusenost ovu .tehu test...one stop z ibanuza 0,50centov.

maruskaaaa
4. sep 2012

@lauritka Ďakujem ti veľmi pekne 😉 Bojím sa len toho hnedého špinenia, aby sa to nerozbehlo do krvičky. V piatok idem na ďalšiu kontrolu tak sa musím opýtať, či mi okrem utrogestanu nedajú aj niečo iné 🙂

werumka
4. sep 2012

@agaven To není kvalitou testů - ty jsou všechny na stejném principu. Ale jejich citlivostí. Kup si citlivost 30 IU/ml a uvidíš, že Ti sedne líp. One Step mají v základu citlivost 20 IU/ml, což je velmi citlivé. Stačí si objednat třicítku a bude to v pohodě 🙂

lauritka
4. sep 2012

@agaven to je blbost,ja pouzivam lacne testy a som uplne spokojna a kopec bab tiez. zalezi od citlivosti testu.
pozri si albummne nikdy testy neukazvali hore dole. pred ovulaciou vyjde silny jeden den a potom uz slabne.
LH mas zvyseny.vrchol dva dni pred ovu.
pokial zena nema syndrom pco,tam potom vychadzaju striedavo silne aj slabe testy cely cyklus.

co sa tyka HP, moze ti vyjst jedne cykus v poriadku , alee dlhdobo nemusi.

a ked tvrdis,ze inestovat radej do drahsieho,tak zaujimave potom , ze ti aj rapid ukazoval ducha tehotensky..

ja som toho nazoru,ze u nas su testy zbytocne predrazene, aby si to clovek kupoval na kvanta. tak isto ti posluzia aj lacnejsie testy

a ze ty mas ze skusenosti, nemusi mat kazdy. pekny den.

agaven
4. sep 2012

Keby som vedela ako tak vestcych 60 testov by som sem dala ako pozitivne a ovulacne .A nebola som tehotna gynekolog to potvrdil.Ale ja len pisem moju skusenost .Iny to nemusia mat to iste co ja.Cize duchov, stale ovulocny.To je len moja skusenost s tym.Preto som to napisala keby niekto iny mal to iste aby vedel ze už niekto o tom pisal a mal to site.Ano to je pravdna u nas su predrazene tak isto su drahe aj v inych krajinach.Ale nikto nepise o tom ktory test je najlepsi.Aj ten najdraksi test moz eukazat zle.Ciz eako som pisal jedine krv odber a gynekolog.Ved som napisala ze aj mama test aj bayby test rapid nielen z ibanu ukazuju duchov.Ano kazdy nemusi mat ja len pisem svoju skusenot a to co som mala ja.Tak isto to pisem aj o tych dalsich testoch.Co som ties skusala kupovat a ako ukazali.Ine znacky neviem tie som zatial neskusila tym myslim gygitalne ..Mono skusim nabuduce ten.Mozno skor bud epravdivi ten.

bibinkaleo
5. sep 2012

@lauritka prepac ze som ta oslovila.. ale mas asi bohate skusenosti s ovu testami. prosim ta preco od 14dc vychadza ovu pozitivni je to normalne alebo sa mi hormon zblaznil 🙂 🙂 aj dnes 26 DC a test pozitivny..a nie len dusik normalne ciarka riadna..minuli cyklus test bol cez ovu // a potom bol sneho bielucky len / teraz ... prosim o tvoj nazor ?? dikes

lauritka
5. sep 2012

@bibinkaleo ale pozitivny znamena,ze mas druhu rovnaku ako testovaciu, pripadne silnejsu
to mas 11 dni uplne pozitivny test ??? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre