Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

vierka987
18. nov 2012

@lauritka microlife... digitalny tzv.rychlobezka

lauritka
18. nov 2012

@vierka987 hmm.. no nevime ci je vhodny na meranie BT ..
skus tento, ja ho mam a som velmi spokojna, http://www.dia-obchod.sk/product/digitalny-tepl...

vierka987
18. nov 2012

dakujem velmi pekne,hned si ho zajtra objednam 🙂 🙂 🙂

sarin
21. nov 2012

ahojte by som sa vratila spat k tym ovutestom xD ja som si kupila ovu testy miesto tehotenskych lebo tam mam v rohu napisane 20hcg... az doma som kukla ze ovulacny test to je... vysvetlite mi to niekto? :D

lauritka
21. nov 2012

@sarin nevies hodit foto ??? ked je tam hcg napisanehmm.. nechapem. na ovualcnych by malo byt LH .

sarin
21. nov 2012

http://pepino.cz/upload/image/L/26310_ovulacni_... presne tento len tam je hore napisane miesto toho LH HCG :D :D :D

sarin
21. nov 2012

@lauritka http://pepino.cz/upload/image/L/26310_ovulacni_... presne tento len tam je hore napisane miesto toho LH HCG :D :D :D

lauritka
21. nov 2012

@sarin no asi sa museli pomylit.. 🙂

sarin
28. nov 2012

stale mam na ovu testoch uplne bielo :( ... mne niesu proste dve palicky sudene :( Mali ste niektora z Vas biele ovu testy s citlivostou 20? :(

lauritka
28. nov 2012

@sarin trpezlivost.. ovulka s a moze aj posunut. 🙂

sarin
28. nov 2012

vsak mne nevadi ze ju este nemam @lauritka.. ale ze su tie testy uplne ze biele.. :( ved ked pozrem na net tak tam baby mali ciarocky vzdy trochu viditelne :(

denisa87
28. nov 2012

dnesny ovu test,38DC,na obed pride tehu test,no som zvedava,ms este neprisla

denisa87
28. nov 2012
sarin
28. nov 2012

@denisa87 ty uz si vybavena 🙂 v dobrom Ti zavidim 🙂

denisa87
28. nov 2012

@sarin myslis,no uvidime,bojim sa tehu testov,ze tam zas bude len duch alebo nic 😒

sarin
28. nov 2012

@denisa87 vsak duch na tehu je ok ci? 🙂 Ale pockaj si do rana na ten tehu test budes mat vacsiu koncentraciu 🙂

lauritka
28. nov 2012

@sarin ale nemusia byt, ja mam tiez niekedy skoro neviditelnu druhu ;)

lauritka
28. nov 2012

@denisa87 wow supeeer ;) som zvedava na tehu testik ;)

sarin
28. nov 2012

@lauritka ale ja ju mam uplne neviditelnu, ze ani neviem kde ma byt :(.. ale na tych pepino testov som mala normal viditelnu, len slabsiu ako kontrolnu :( tak neviem ci to je testami alebo cim.. pitny rezim az tak nedodrzujem takze v tom to nebude...

lauritka
28. nov 2012

@sarin ano moze byt aj citlivostou.

sarin
28. nov 2012

@lauritka ale obe mali 20... 😢 no ale 14 DC este daleko.. tak nebudem paniku robit

lauritka
28. nov 2012

@sarin ale tak niektore mau viac farbiva, niektore menej.. ved presne este mas cas.. ;) tam nemusis mat druhu, hlavne nech pride LH vrchol a pride pozitivita.. vsetko, co je predtym je aj tak negativne.. to uz je jedno aka intenzita.
dolezity je len silny test.

sarin
28. nov 2012

@lauritka dakujem, oni aj tie kontrolne maju slabsie, to je pravda...

denisa87
29. nov 2012

@lauritka toto je dnesny,večerny tehu test,clearblue ,co ty nato?je to jeden test,3 x fotený

lauritka
29. nov 2012

@denisa87 hmm, nieco slabe tam vidim... 😕 a ovu je stale silny ???

romantika
29. nov 2012

@denisa87 koukam nahodou na vasi fotku mela jsem to same, ztmavl mi skoro az za tyden a mimi se ukazalo az pozdeji.

denisa87
30. nov 2012

@romantika jej,to fakt?to som rada,uz dufam ze s toho bude volaco 🙂

romantika
30. nov 2012

@denisa87 jo on ten clear blue je myslim 20citka, takze vlastne kdyz tam neco je tak uz by to melo urco byt jistejsi. Ale ikdyz mi to ukazovalo tehu tak jsem mela vacek az za 14 dni, tak trpelivost.

denisa87
30. nov 2012

@romantika oki,v utorok mam termin u lekara,tak aspon mi krvicku zoberie,dakujem 🙂 potesili ste ma 😀

romantika
30. nov 2012

@denisa87 jojo drzim palce, ta krev neni tak dulezite cislo spis jestli se vam nasobi jak ma co ty 2-3dny. Mne trvalo 14 dni nez se dostalo nad 1000 kdy uz je videt gestacni vacek. Ale treba uz to mate v rukavu, dejte vedet.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre