Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

leonie777
8. apr 2013

@lienkalienocka1982 supeeeeeeeeeer!!! tak gratulujem novej tehulke a moc moc drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a dufam budes podavat len same pozitivne spravy a hlavne volaky virus posli aj na mna 🙂

mina1834
8. apr 2013

baby ak mozete poradte dnska som teda mala by som byt podla vsetkeho asi 7 dpo....a skusala som vcera a dneska ovu test a opat ako by ciarka tmavla preco dalsia ovu alebo co to ???

lauritka
9. apr 2013

@mina1834 LH mas v moci stale, aj po ovu, zalezi aj od citlivosti testov, ale ak by uplne stmavli , skus tehu testik.. kuk stranku alebo dve dozadu, tiez jedna kocka skusala aj ovu aj tehu testiky.

mina1834
9. apr 2013

@lauritka ahoj ,,,citala som aj ja veru niekde ze lh ostava aj po ovu ,,,len som nevedela teda ze ci uz som mala ovu alebo preco opat trosku stmavli no skusim ocikat aj dneska heh 🙂

mina1834
9. apr 2013

@lauritka ahoj ked je lh stale moci myslis ze az tolko aby som mala take silne ciarky ?? toto su 20 citlivost ovu testy

drobcek11
9. apr 2013

@mina1834 ahoj, pozri si moj album mne ovu ukazal este skorej ako tehu 🙂

lauritka
9. apr 2013

@mina1834 no niekedy stmavnu aj rped mrchou ale nie su uplne pozitiv. skus zajtra ranno z ranneho mocu a ak bude pozitivny skus tehu testik

mina1834
9. apr 2013

@drobcek11 ahoj ,,no uz som pozrela ,,super ...tebe ukazal pekne ,,no pridam foto aj z dneska kukni ,,no neviem bud bude opat ovu alebo mi blbne telo heh,,nechapem...

mina1834
9. apr 2013

@lauritka ale citala som niekde ze sa z ranneho uplne nema robit koli neveim comu ,,,tak skusim rano co to urobi ,,,

drobcek11
9. apr 2013

@mina1834 nechcem ta strasit ale zalezi aj na ovu testoch....nepoznam tie co pouzivas ale ja som istu dobu pouzivala pred otehotnenim ovu testy ktore som mala stale takmer pozitivne v dobe ovu boli viac nez pozitivne ale po ovu tak 8 dni som ich mavala pozitivne tiez....takze treba skusat ktory test bude skutocne ukazovat ovu a iba ovu a taktiez rob testy v tu istu hodinu, ja som sa dost stresovala pre tie testy ze preco mi ukazovali dve ciarky ked som nemala uz ani ovu ani tehu som nebola az ako som testy vymenila vedela som jasne ze nic sa nejdeje lebo ovu bol bud cisty alebo druha ciarka bola len slabunka, drzim palceky 🙂 skus tak za dva dni tehu s vysokou citlivostou 🙂

mina1834
9. apr 2013

@drobcek11 toto su dake s citlivostou 20...ale ked som si ich robila minuli cyklus ,,tak mi ukazovali po ovu len taku slabunku ciarku tu druhu asi skusim aj daku inu znacku teda,,

mina1834
9. apr 2013

@drobcek11 toto mam z minuleho cyklu foto

lauritka
9. apr 2013

@mina1834 ale ked testujes ovulacnym tehu, tak rano ;)

mina1834
9. apr 2013

@lauritka aha ,,,noo tak asi sa musim este vela ucit uff,,,uz som stoho na nervy ,,asi stym sledovanim skoncujem ,,

drobcek11
9. apr 2013

@mina1834 no tak mozno na tom nieco bude, ak si tehu je jedno kedy si urobis ovu test by mal byt pozitivny aj rano aj vecer aspon ja som to tak mala

mina1834
9. apr 2013

@drobcek11 NO NEVIEM JA SOM SI NAOZAJ MYSLELA ZE ASI SA OPAT VRACIA OVU ALEBO PREDTYM NEBOLA PODLA VSETKEHO SOM JU MALA 31.3 A 1.4 ..AJ PODLA VYTOKU,,,ALE KEBY SOM TEHU ESTE BY SOM ASI NEMALA PRIZNAKY,,,JA SI UZ NEPAMETAM BO MOJE PRE TEHU NEDOPADLO TAK AKO MALO.,,,

drobcek11
9. apr 2013

@mina1834 tak to mi je luto ☹ je pravda ze nam sa podarilo v mesiac kde som uplne odstavila ovu testy nevedela som ani nekdy presne bola ovu az ku koncu cyklu mi nedalo a skusila som tehu velmi slaba tak si vravim ovu celkom viditelna a bolo,takze je asi na tom nieco pravdy skus sa nesledovat par cyklov a mozno sa zadarii praaave vtedy 🙂

mina1834
9. apr 2013

@drobcek11 NO ASI TO BUDEM MUSET SPRAVIT BOO ONO JE TO NA NERVY STALE SA MI VRACAJU SPOMINKY AKO DOPADLO PRVE A TERAZ ASI SOM VIAC UPETA NA TO ABY SA ZADARILO NOOO JE TO NIKDY BY SOM SI NEMYSLELA ZE TO BUDE TAKE TAZKE ,,

spikella
19. apr 2013

Zdravím všechny,,už je to ono,,nebo ještě slabá🙂 Ke zjištění ovu...

lauritka
26. apr 2013

@spikella jasne pozitivne 🙂 dufam, ze ste snazili ;)

hope222
28. apr 2013

Prosim Vas, co si myslite o tomto ? Som 20 DC dnes , takze davno po OVU avtesty vyzeraju takto . Ovulacne celkom tmavnu a na tom tehotenskom tiez vidim nejaku tu slabu ciarku .

lauritka
28. apr 2013

@hope222 ak je ten modry tehu, tak si tehulka ;) ovulacne potom budes mat uplne pozitivne.

hope222
28. apr 2013

@lauritka ten modry je tehu , ale furt tomu akosi neverim , skoro mi oci vypadli , ked som to videla. snazime sa uz dlho a mam velmi zle vysledky a prave toto leto sme opat chceli ist na umele oplodnenie s darcovskymi vajickami , tak ak to nebude nejak pozitivne falosne, tak asi zacnem upne verit na zazraky 🙂

lauritka
28. apr 2013

@hope222 no podla mna je to jasne ;) tak vidis si prikladom, ze aj zazraky sa deju 😅

hope222
28. apr 2013

@lauritka dakujem ,ale radsej sa este drzim pri zemi , bo cloveku sa tazko vstava , ked raz padne , mnohe zeny to iste poznaju a ja by som nerada opat vzlietla radostou a opat spadla :( prosim ta , este rada by som sa ta spytala, tie ovulacne som si robila rano , tie zelene a robila som si to 1 x v zivote , nakolko ma doteraz doktori utvrdzovali v tom , ze ja isto nemozem mat ani ovulaciu , zdaju sa ti ovulacne pozitivne ? ci to nie su pozitivne ovulacne tesyty ? dakujem vopred

lauritka
28. apr 2013

@hope222 o este nie su uplne pozitiv, ale neboj sa budu, v tehu byvaju uplbne silne.. uvidis zajtra rano 🙂 na tom thu testiku to jasne vidno. musela si mat aj skor ovulku, kedze si len 20 dc a uz mas takyto testik.

hope222
28. apr 2013

@lauritka podla lekarov ju dokonca vraj nemam vobec 🙂) ako sa zda, aj majseter tesar sa obcas utne ,ale tak uvidime..kazdopadne ja mam iba 25 dnovy cyklus vacsinou a merala som ti bazalnu teplotu a aj podla vytoku , som mala ovuluku uz okolo 9.- 10 .dna cyklu a vtedy sme skusali a teraz to je vlastne nejaky 10 . 11 .den po . no uvidim, ci pride nakoniec ta mesntruacia za par dni ,alebo napisem potom vyhrazny list vyrobcom tych testov 🙂 velmi pekne dakujem za tvoje rady .

hope222
30. apr 2013

@lauritka Takze zial zazraky sa nedeju , cim je blizsie menstrucia, tym slabsie su testy , takze bud bolo vsetkych min . 20 testov falosne pozitivnych alebo zial krpcek nezabojoval . neviem, co si mam o tom mysliet , este sa mi cosi take nestalo :( len pre istotu pridam foto , a aj slepy by zbadal, ze na tom teh. uz len uplne ze skoro nic , treba moc oči očit a tie ovulacne sa mi tiez nezdaju pozitivne :(((( tak snad nabuduce 🙂)

lauritka
30. apr 2013

@hope222 no aj to vidim dobre aj rozmazane.
ale ten ovulacny je hadam silnejsi ako vcera nie?, este to nevzdavaj 🙂

cikni rano znova ;)

hope222
30. apr 2013

@lauritka hej , je to fotene mobilom, tak trosku horsia kvalita .. praveze aj tie ovulacne uz boli silnejsie vcera a dnes to slabne :( zajtra sa uz s prepacenim " vycinknem " na testy , myslim v zmysle, ze uz kalsem nato , bo potom som z toho len na nervy , necham sa v pozitivnej nalade, ze aspon lekari sa tiez obcas pomylia a predpokladam, ze aspon oplodnit sa nam to vajicko podarilo , i keby sa to uz aj neudrzalo a tak mame mozno nadej mat deticky spolu a nie len darcovske 🙂 to je pre nas velmi pozitivne .. kazdopadne dam vediet,ako som doapadla .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre