Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

saminomimino
27. júl 2010

mrnous1 já to nemyslela tak že nevím jestli byla ovu,tak 100% byla dle mudr i dle bolesti mívám bolestivou ovulaci,řeším to že mám 4 dny do MS a vyšel mi slabě pozitivní ovulační test a podle této diskuze je možné že ovulační testy prokazují těhu,ptám se tedy je možné že když se mi ovulační test ukázal slabě pozitivní 23 den cyklu jestli to může znamenat těhotenství???Díky

katka09
13. aug 2010

http://www.b-mat.eu/shop/Tehotenske-testy lacné ovu testy a vynikajci prístup

paula1234
31. aug 2010

Baby no neviem aj ja som teraz v pomykove robila som si len tak zo srandy ovutest vecer na 32dc co mi uz meskal menzes a tam boli // jasne ciarky a dnes rano na 34dc som vyskusala znovu a ta druha vysla hned a bola silnejsia ako testovacia, kuk do mojho albumu je tam foto..))), ale zvlastne je, ze nemam tehu priznaky..)))

sussy
8. okt 2010

Baby to testovanie tehu, ovu testom naozaj funguje.Dokonca mi ovu test ukazal tehu uz na 12 den po oplodneni 😀

beuska1986
17. nov 2010

Ahojte kocky,chodi sem este niekto?Nasla som tuto temu tak som sa potesila,lebo to prave riesim.Som 7DPO a uz od vcera mi ukazuju ovu testiky krasne kolajnice.Dnes dokonca hned v momente ako som ho namocila,co sa mi pri ovulke nikdy nestalo(a tiez som nemala nikdy ciarku silnejsiu nez kontrolnu).Myslite,ze je to znamenie,ze som tehu?

lucka1987
17. nov 2010

@beuska1986 no ani nie.. ked ti ovu test ukazuje // zanemna to ze nastala ovulacia, nie gravidita...a ked mas ovulaciu nemozes byt gravidna
preco testujes graviditu ovulcnym testom? 😕 😕 😕

nemko
17. nov 2010

ovu testom sa da urcit aj gravidita

lucka1987
17. nov 2010

takmer cely september som si robila ovu testy (bala som sa ze mam problem s ovulkou, kedze 1,5 roka sme sa snazili) a stale nic.... len jedna ciarka a na konci septembra som si urobila tehu test a //
naozaj neviem ako je to spolahlive a pravdupovediac to pocujem prvy krat... 😕

lucka1987
17. nov 2010

@beuska1986 ospravedlnujem sa za predosly prispevok.. precitala som si cele forum.. fakt som nevedela ze sa to da.... mam doma zbierku ovu testov.. mozem testovat ked sa zacneme opat snazit (aspon nemusim kupovat tehu testy)😀

beuska1986
17. nov 2010

@lucka1987 no ved vidis nazov temy nie? 🙂 Ovulacne testy ukazu tehu dokonca skor nez tehotenske.Len mi to pride aj tak skoro,tak ci nahodou niektora nezistila tehu uz tak skoro.

lucka1987
17. nov 2010

@beuska1986 no mala by som vidiet.. trubka som 🙂 asi som si zle precitala... mne tehu test ukazal // den pred ocakavanou mrchou...

beuska1986
17. nov 2010

@lucka1987 stava sa,ja niekedy tiez rychlejsie pisem nez citam 😉 kazdopadne dakujem za reakciu 🙂

solinkarka
17. nov 2010

ahojte kocky 🙂 tato tema ma nejak zaujala a kedze som o nej este nepocula co to som si tu oo tom precitala..my sa snazime o mimi 5.mesiac a dnes som 28DC a nedalo mi otestovat ovu testik a tam testovacia ciarka rovnako silna ako kontrolna 😲 ...ovu uz urcite nemozem mat tak dufam ze je to prawda 🙂 inak dnes mi bolo priserne nevolno a cely den ma boli hlava..zeby tehu? 😉

solinkarka
17. nov 2010

@beuska1986 ahoj mne sa stalo dnes to iste s tym ovu testikom co aj tebe 🙂 tiez riadne silne kolajnicky co som pred tym nikdy nemala a ktory si Dc? ja 28dc...treba uz len dufat a verit ze sme tehulky 🙂

beuska1986
17. nov 2010

@solinkarka tak u teba to je myslim jasne ked si uz 28DC 😵 Ja som este len 20DC tak preto si niesom ista.Daj potom vediet ako si dopadla 😉

solinkarka
17. nov 2010

@beuska1986 no ale do mrchy mam este tri dni tak neviem neviem 😒

tinna13
18. nov 2010

@beuska1986 ahoj ja som dnes 9DPO a 21 DC. s ovulacnym testom som to este neskusala. ak by som si ho teraz spravila a vysiel by mi pozitivny tak to znamena ze som tehu?

beuska1986
18. nov 2010

@tinna13 ahojky,tak sme uplne narovnako vidim 🙂 Skus si spravit,mne ukazuje ovulacny test uz 4 dni silne kolajnice.Neviem som 100% tehu,ale vsetko tomu naznacuje.Ale pozor,ked by bola druha palicka velmi slaba,tak to nic neznamena,lebo slaba palicka sa niekomu ukazuje pocas celeho cyklu,lebo urcite mnozstvo toho hormonu mame v tele stale.

beuska1986
18. nov 2010

@solinkarka ty si ako na tom?testikovala si aj dnes?

solinkarka
18. nov 2010

@beuska1986 ja dnes nie neskusala...skusim zajtra rano ovu test a potom v sobotu uz teho. test

beuska1986
18. nov 2010

@solinkarka oki,tak daj urcite vediet 🙂

solinkarka
18. nov 2010

@beuska1986 dufam ze nebude slabnut 😒

tinna13
18. nov 2010

@beuska1986 musim si ist ale kupit test a vyskusam to aj dnes ak netreba ranny moc?
ja by som sa tymto ani nezaoberala, ale prvy krat citim ze by z toho aj mohlo nieco byt. Od 4DPO ma pobolieva podbrusko, obcas citim aj vajecniky a jemne pichanie. Na 5DPO so mala aj slabucke krvacanie. teraz dost casto cikam a tvori sa mi vela slin.neviem bol by to zazrak, lebo manzel ma zly sperm. a mame za sebou aj neuspesne 1. IVF. ty nieco citis?

solinkarka
18. nov 2010

@tinna13 ahoj dnes si ktory dc hm?

beuska1986
18. nov 2010

@tinna13 Juj,tak to by bola pre teba super sprava 😵 praveze ovu testy je lepsie robit poobede,cize mozes ist kludne este dnes kupit.Ja mam tiez take pobolievanie ako na mrchu a hlavne ked vecer lezim ma picha pod pupkom.

solinkarka
18. nov 2010

@beuska1986 mna tiez vcera ked som si lahla ma zacalo pichat pod pupkom a myslela som ze uz prichadza mrcha ale zatial jej nikde 🙂

kuratko
18. nov 2010

baby poradte, cim to moze byt? pred par dnami som si robila 1 tehu test, na ktorom bola druha ciarka, ale velmi slabunka, a 1 ovu test, ktory bol pozitivny.. uz som myslela ze som v tom, no dnes som to zopakovala, 1x tehu a 2x ovu test, a vysli vsetky negativne :(

beuska1986
18. nov 2010

@solinkarka tak vidis,ako som ti pisala do albumu,podla mna si jasna 😉 Kludne si sprav ovu test aj dnes poobede,sak ty si uz pred mrchou.To mne este chyba tyzden 😀

tinna13
18. nov 2010

@solinkarka dnes som 21 a ty?

beuska1986
18. nov 2010

@kuratko a aky DPO si bola ked si testovala?A teraz si kolky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre