Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

tamarka9
30. okt 2013

@luckalucka83 no este som chcela napisat ze dnes som ina 12 DPO a vcera ma jedna babenka v skupine nahovorila na ovu test, lebo som pisala ze tehu nemam a ona ze aj na ovu moze byt vidiet... 🙂

luckalucka83
30. okt 2013

@tamarka9
Tami ja mam taku skusenost,
na 9 dpo som na obed spravila ovu test a boli tam dve ciarky ale testovacia slabsia o dost ako kontrolna, ale aj tak mi to nedalo, na 10 dpo som spravila hned rano a bol uplne pozitivny ovu test, tak som spravila tehu test a bol pozitivny 🙂
preto som Ti napisala, aby si skusila hned rano, to budes vediet na com si

tamarka9
30. okt 2013

@luckalucka83 ok skusim teda zajtra rano urobit ovu test, to budem 13 dc, tak a potom uvidim.. 😉

luckalucka83
30. okt 2013

@tamarka9
Drzim palce,
na 13 dpo by uz tehu test mal ukazat dve ciarky,
drzim palce 🙂

tamarka9
30. okt 2013

@luckalucka83 dakujem urcite sa ozvem...no nie som si ista tym dnom po ovulacii, lebo ja nerobim ani testy, ani teplotu, takze to len tak empiricky myslim, tzn poze to byt plus minus dva dni. Ale tak uvidime co zajtra test vycaruje 🙂

tamarka9
31. okt 2013

@lucia.k
@luckalucka83 ahojte baby tak ja dnes znovu robila ovu test a bol cca rovnaky ako vcera, dve ciarky, pekne viditelne, len ta kontrolna je stale o kusok silnejsia. Zajtra cakam na MS tak asi uz nebudem testovat, lebo potom len dumam, kukam na tie ciarky a nechapem 😖

elenita
31. okt 2013

Ahojte dievcence, @tamarka9, asi sme v uplne rovnakej situacii 😉 Ja som dnes 24 DC, vcera som si robila ovulacny test, skoro biely, dnes je na nom pekne viditelna druha ciarka 😅 . Zajtra planujem robit zasa...tak uvidime, co pride skor...pozitivny tehu testik alebo menzes 😅 Ked budem vecer doma, mozem skusit hodit aj foto, co si o tom myslite.

tamarka9
31. okt 2013

@elenita ahoj, no ja 24,25,26DC mam na ovu teste ciarku, normalne vidiet, ale neviem to odfotit, nechce mi fotak vobec zaostrit. Takze presne ako ty pises, uz 24 DC bolo jemne vidiet ciarku. Aky dlhy mas cyklus? Ja 27, takze uz zajtra uvidim, ale straaaasne sa to vlecie. A ja dufam ze nam ziadny menzes nepride 😉

elenita
31. okt 2013

@tamarka9 No cyklus mam 25-28 dnovy, dlhsi som nikdy nemala 😉 Tak uvidime, aj ja dufam v to iste 😅

tamarka9
31. okt 2013

@elenita ja tiez 27, niekedy 28, ale podobne ako ty 28 max. Drzime si palce na dobre spravy, ja uz nejdem testovat, az ked mrcha nepride... 😉

lucia.k
31. okt 2013

@tamarka9 ahojky, je to nadejne 🙂 ja som zacala testovat az ked mi dva dni meskala, takze pockaj den dva a budes na istom. Drzim palce 😉

elenita
31. okt 2013

@tamarka3 Tak to Ta obdivujem 😅 Ja som praveze doteraz vobec skoro netestovala, ale teraz som sa na to nejak namotala 😅 Drzim aj Tebe velmi palceky! Ja mam teraz klasicky pocity, ze to vyslo, ale uz pred par mesiacmi som robila plany poplach 😅 Mala som identicke priznaky ako pri malych, ale testy boli negat. Teraz akurat tak citim stale pichanie v podbrusku a trochu mi je nevolno, ale ked sa clovek velmi pozoruje, vsetko sa da vsugerovat 😀

tamarka9
31. okt 2013

@lucia.k presne to mam v plane, este pockat a potom testnut, samoska dam vediet aj keby mrcha dorazila..

tamarka9
31. okt 2013

@elenita no tak ja tiez netestujem, ani tehu test nemam, mala som len ovu testy a u nas baby v skupine, ze skus ovu test aj tie niekdy reaguju..tak som skusila a bac ciarka, len sa mi zda ze silnie iba malicko, ale na kazdom ta ciarka je. Ja sa necitim prave ze to vyslo, lebo sme ani moc neskusali kedze manzela som mala choreho na antibiotikach a teraz veru pocitujem mrchovske priznaky, takze indetifikovat to vobec neviem. A ty si pri predchadzajucich tehu uz pred vynechanim ms mala nejake priznaky?

elenita
31. okt 2013

@tamarka9 No ja mam za sebou len jedno tehu, kedze mam dvojicky 🙂 A praveze pred vynechanim ms som nemala asi nijake priznaky, ked tak na to spominam. Akurat tak ooobrovsku chut na uhorky, kapustnicu, gulas, to som mala hadam den po oplodneni - a pri tom dovtedy som tie jedla neznasala 😀, okrem toho som mala taky vytok nezapachajuci a stale bolesti v podbrusku, akoby mala ms uz-uz dorazit, ale veru nedorazila 😎 Ale ja som bola taky specificky pripad, ms mi meskala hadam aj 2 tyzdne, vyse tyzdna urcite, kym som mala prvy pozitivny tehu test. Dovtedy som ich mala 6 negativnych, ale ja som si bola ista, ze som v tom 🙂

tamarka9
31. okt 2013

@elenita jej dvojicky, no tak to je pecka, to si neviem ani predstavit 🙂 no vsak ja tiez nemam ziadne priznaky, aní prsia bolestive, len trochu podbrusko citim a krize ma bolia, ale to uz aj tyzden pomaly. A ten vytok mam tiez, nezapachajuci,ale nie priesvitny, skor taky zakaleny ako mliecno-priesvitny. Nuz zvedava som, mozme si len potichucky zelat aby to vyslo 😉

majka_3
31. okt 2013

@tamarka9 presne taky som ho mala ked som chodila s vlozkou a cakala kedy dorazi ms 🙂 ale ms neprisla 😉 cize mozno ten vytok nieco znacii 😉

elenita
31. okt 2013

@majka_3 A Ty ako? 😉
@tamarka9 Presne take priznaky som mala aj ja, a aj teraz mam 😅

mmattulik1
31. okt 2013

Ahojte baby, fakt je mozne ze ovulacny test ukaze tehotenstvo?ovu testy meraju LH hormon v moci a ten ma z tehotenstvom spolocne iba pocatie 😉 ,tak som z toho teraz trosku mimo 😀

majka_3
31. okt 2013

@elenita ja? ani sama neviem 😀
vcera test pozit dnes negat 😀 mozem si vybrat 😀 slahne ma 😀

elenita
31. okt 2013

majka_3 A aky testik myslis? Ovu alebo tehu?

majka_3
31. okt 2013

@elenita tehu som myslela...

tamarka9
31. okt 2013

@majka_3 hmm no to som zvedava teda, ja svoj cyklus a veci okolo toho moc este neponam, lebo som bola na HAK dlho, ale minuly mesiac som vytoky pred ms nemala ziadne...a ty kedy ne/cakas mrchu? budeme s @elenita ako traja musketieri cakat na zazrak 🙂

majka_3
31. okt 2013

@tamarka9 6.11 priblizne..no mam nepravidelny cyklus..cizeee nevieeeem..robila som test pepino ale asi mi dava falosnych duchov 😖 😖 😖

elenita
31. okt 2013

@majka_3 To faaakt? Vcera bol zasa pozit? No ma podrz, foto nemas?
@tamarka9 No u mna je ten prelomovy den 3.11. alebo 4.11.....ale najradsej by som dostala uz teraz, nech mam klud, ale uz vobec nie 😀 V pondelok mam ist na koncert, nechce sa mi tam ist s bolestami, lebo 1. dni to mavam hrozne 😖

majka_3
31. okt 2013

@elenita
@elenita neviem ci tam nieco uvidis..ale ja to vidim a aj teraz ked to je uz uachnute tazko sa to foti
ale myslim ze je to falosne pozit.teraz som si robila zasa ten isty a je o nieco bledsiiii lebo som si ho robila nie z ranneho ale teraz ..a rano mama test nagat 😀 ako chapes to? ja niee 😀 😀 😀

tamarka9
31. okt 2013

@elenita ja budem mat prelomovy zajtra a sobotu a presne som na tom ako ty ak ma dojst tak nech dojde uz aj dnes, nech uz je pokoj´.
@majka_3 az 6.11 mas dostat a uz mas duchov na teste? tak to ja na tehu teste bielo ako sneh jedine tie ovu mi uz 3 dni po sebe vychadzaju pozitivne. Aj ked tehu som nemala s citlivostou 10, iba od 25 mali u nas v lekarni...

elenita
31. okt 2013

@majka3 No ja ho tam vidim 😉 A tento mas pozit vcera aj dnes tu istu znacku? mamatest negat? O tom hovoria, ze je velmi spolahlivy...ale mockaj do ms, podla mna nedorazi 😅

elenita
31. okt 2013

@tamarka3 a @majka_3 Drzim nam palce, musim uz off, utekam pre detusiky do skolky 🙂
Mna teraz brutal boli podbrusko aj krize, tak uvidime, co sa z toho vykrystalizuje...ale do prichodu ms asi testujem ovu, ci to bude silniet 😅 a ak by naaahodou meskali, skusim aj tehu 😅

tamarka9
31. okt 2013

@majka_3 tak ale to uz co je ze falosne pozitivny, to ako comu teraz mame verit? joj fakt sa clovek len domota s testami. Ja by sm vam tiez tie moje odfotila, ale neviem zaostrit na fotaku, strasne sa to rozmazava ale ako ty pises, ked odfotim, vzdy je omnoho slabsie vidiet ako realne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre