Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

majka_3
1. nov 2013

@lauritka no uz viem ze tehu nie som lebo by duch silnel......dakujem za informacie. 😉
cysty nemam aspon som nemala 2 mesiace dozadu... skor topripisujem falosnym testom..docitala som sa ze pepino testy su falosne a tie mi to oba ukazali. ale aj rapi clear mi to ukazal... cize mrcha pride az 16 dni po ovulke? fuuha..

lauritka
1. nov 2013

@majka_3 no do 14 dni.. ale ja pocitam ovulku tak cca za 48 hodin po pozitivnom testiku. lebo malokedy je v den pozitivneho testiku, skor na druhy den, pripadne na dalsi.
t

ivetkai
3. nov 2013

Dievcata, ja som mala tyzden jasne pozitivne ovu testiky, testovacia ciarka silnela a bola ovela silnejsia ako kontrolna.. Tajne som dufala, ze bude babatenko, ale zial, bola to cysta :(( No vam vsetkych prajem, aby boli pozitine aj tehu testiky🙂

tamarka9
4. nov 2013

@majka_3
@luckalucka83
@elenita ahojte dievcata, tak ja sa s vami podelim o moju neradostnu story, ktora vyzerala ze bude radostna. Vo stvrtok som isla domov k nasim na ovu testoch som uz 3 dni po sebe mala silnejucu ciarku. V piatok rano ked som mala dostat MS som robila posledny ovu test co som mala a ciarka bola uplne tak silna ako kontrolna a ms neprisla a neprisla ani v sobotu a ani nedelu. Vcera vecer kd som dosla domov som to rozpravala manzelovi a ten hovori, sup urob si test a ja ze nie, ze z ranneho mocu a on ze ale ved skus. Tak som urobila a bola tam slaba druha ciarka, ale normalne sme ju videli obaja. tak ja natesena ze rano spravim dalsi, mozno bude silnejsia. A rano ked som isla na WC skoro som odpadla- prisla mrcha, silna, normalne, nekompromisne a bez priznakov, nic som necitila, ziadnu bolest, ziadne priznaky, proste si en tak prisla. Bola som v takom soku, ze som len seleda na zachode a nevedela sa ani pohnut. Nerozumiem tym ciarkam, nicomu Teraz mi baby mi ine neostava, len mi drzte palce nech si od januara rychlo najdem pracu, preckam skusobnu dobu a mozme opat skusat. netusim kedy to bude, drzte palce, nech sa sem mozem cim skor vratit, aj ked pevne verim, ze ziadna z vas tu uz nebude, resp bude uz len ako tehulka, alebo maminka. Vsetkym vam baby prajem co najskor vas vytuzeny uspech, velmi velmi moc

elenita
4. nov 2013

@tamarka3 No teda, to mi je luto 😢
No uz nam zostava len majka_3 aby nas potesila, u mna tiez nic........dnes rano som dostala ms 😖
Mala som 3 dni za sebou rovnake ovu testy, ciarka neslabla ani nesilnela, cez vikend som uz netestovala. A tu to je 😖

tamarka9
4. nov 2013

@elenita och tak si na tom presne rovnako ako ja, akurat ja som mala ciarok a ciarok, uz som bola natesena ze to vyslo a rano taka pecka. Veru majka zachran to aspon ty a buduci mesiac to tebe prajem, kedze ja som mimo hru, tak ty si na rade 😉

tamarka9
4. nov 2013

@elenita ale aj tak nechapem co tam tie ciarky robili ked nic, aj ty si ich mala, aj ja, divne 😖

majka_3
4. nov 2013

@tamarka9 jej moja to ma mrzi...ale nesmut...si prvy den cyklu.novy zaciatok nova nadej...to je moje heslo 😀
sme natom podobno sice mne testy ukazovali duchov..ale nic s toho....falosne pozit....proste ciarka nesilnela a uz na testoch nic nieje..preto uz cakam mrsinu... 😒 😒
@elenita takze aj ty si dostala? ja si asi dnes supnem cervene vinko..som 34Dc cize priblizne hadam zajtra dostanem

tamarka9
4. nov 2013

@majka_3 no tak nech dalsi cyklus je uz uspesny pre teba, ja na teraz musim ukoncit snazenie pre ine dovody- pracovne, takze som smutna ze to nevyslo a ani netusim ako dlho budem cakat pokial opat budeme moct zaca snazit. Ale snad raz to pride, musi! 🙂

majka_3
4. nov 2013

@tamarka9 dakujem ale my sa nesnazime 🙂 ked to pride tak to pride 🙂 cize tak 🙂

elinka84
6. nov 2013

@majka_3 ahoj Majka, tak čo ako si na tom...som na Teba zvedavá... 🙂

stormie
6. nov 2013

Ahojte, chcem vam len napisat ze zistovanie teho pomocou ovu testov funguje, teda aspon u mna, 3 dni pred ocakavanou mrchou som uz mala na ovu teste ciarku, na tehotenskom teste este nebolo nic vidiet a ro som mala uplne obycajne najlacnejsie testy

pisisvori
6. nov 2013

mě holky taky ovu testy ukozovaly čárky silnější než těhu testy.
První fotky 10DPO

pisisvori
6. nov 2013

a tady 14DPO

majka_3
6. nov 2013

@elinka84 ahoj 🙂 no nic..mrcha meska testy cisteee 😀

majka_3
6. nov 2013

@elinka84 a ty ? ako si natom ty? 🙂

elinka84
6. nov 2013

@majka_3 Ja som teraz 21 DC, ovulka bola na 16-17DC...čiže čakám... 🙂

elinka84
6. nov 2013

@majka_3 Aj ovu testy sú čisté..? 😖

majka_3
6. nov 2013

@elinka84 neskusala som z ranneho ale z obedneho a ano cistyyy 🙂

majka_3
6. nov 2013

@elinka84 no tak drziiim palce....a daj vediet ako si dopadla 😉

elinka84
6. nov 2013

@majka_3 jasné budem ťa informovať.. 😀

kormelia11
6. nov 2013

ahojte baby tak pokusam sa aj tento mesiac testovat pomocou ovu testov ze co z toho bude ale som jelen z tych testov 😀

tamarka9
7. nov 2013

ahojte baby, dnes som bola na krv, lebo mrcha neprisla, to co sa mi stalo v pondelok, najprv uplne na toaletaku vela krvi, taka moc tmvohneda a potom pocas dna postupne slabla, vzdy len na toaletaku nieco som nasla a trosku na intimke. Trvalo to jdene den a potom preslo. baby ma nahovorili ze ma ist lekarovi, ten mi dal vyvolavacku v utorok a dnes som bola na krv. Ale tehu testy mam biele ako sneh a ine uz nerobim, lebo uz som z toho cela prec, tak ak ma byt tak bude a ak nie tak nie 😖
@majka_3 a tebe ako dlho meska mrcha? Lebo mne dnes 5 dni a este vcera som mala uplne biely test...

elinka84
7. nov 2013

@tamarka9 vieš čo mi je divné? Že Ti najprv nezobral krv a nezistil či je nejaké hcg v krvi...on Ti hneď šupol vyvolávačku... 😖

ask
7. nov 2013

@kormelia11 Ja som zo srandy skusila pouzit jeden ovulacny ked uz som vedela ze som tehu a vysli dve ciarky 😅

kormelia11
7. nov 2013

@ask nemas sfoteny? 😀

ask
7. nov 2013

@kormelia11 nie, bolo to pred dvomi rokmi 🙂

kormelia11
7. nov 2013

@ask jaj tak ja som pri prvej neskusala tam mi uz na 24DC ukazalo pekne // ciarky ale teraz som bola zvedava ze ako ovu testy funguju vychadzaju dost tmave ale tehotenske su biele no este mi nemeska 🙂

ask
7. nov 2013

@kormelia11 Mne aj tehotensky ukazal az na piaty den po meskani a tento som skusila este neskor len zo zvedavosti ze ci to funguje 🙂

kormelia11
7. nov 2013

@ask no som zvedava ze ako dopadnem ja tento mesiac 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre