Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

majka_3
8. nov 2013

@tamarka9 Ahooj..no co ako ty pokracujes? bude s toho nieco? 🙂

tamarka9
8. nov 2013

@majka_3 ahoj moja tak dnes som volala, sestricka povedala ze krv je pozitivna a teda som tehotna!! Strasne sa tesim, ale nechapem tie biele testy, skusim este zajtra rano.

tamarka9
8. nov 2013

@kormelia11 ja som mala ovu testy pozitivne uz pred ms teda od 25 Dc som si robila a teraz som 34DC, dnes mi setstricka z krvi potvrdila tehu a tehu test som mala naposledy 32 DC uplne biely bez druhej ciarky. U teba to vyzera supeeer 😉

majka_3
8. nov 2013

@tamarka9 waaaa 🙂 tak paraaada 🙂 gratulujem..tesim sa 🙂 testy su nepodstatneee hlavna ze krv to ukazala 🙂
potom ukaz testiky ak sa ciarocka rozhodne ukazat 😉

tamarka9
8. nov 2013

@majka_3 jooj dakujem, velmi sa bojim co bude ale to asi kazda, aj sa tesim, aj sa nechcem tesit a dopletena som z toho potom cela 🙂 a testiky budem robit, lebo som zvedava kedy sa racia nieco ukazat 😉

kormelia11
8. nov 2013

@tamarka9 uz aj nieco na tehu testov sa crta ale tak mne este nemeska az v nedelu mam dostat 🙂 aku znacku testov mas lebo tie co mam ja tehotenske dost neskoro ukazuju ale ovu z tej znacky ukazal pozit test uz 20 DC

tamarka9
8. nov 2013

@kormelia11 ahoj, no ja som mala zakazdym nejaky iny test, znacky si uz nepamatam, ale mali citlivost 25. Zajtra rano idem skusit Dr.Max a ten ma 10 citlivost, tak ja dufam ze to tam uz bude 😖

kormelia11
8. nov 2013

@tamarka9 ja mam najlepsie skusenosti s mamatestom 🙂

stepankakv
8. nov 2013

ahoj holky....četla jsem hodně diskuzí a zkoušim metodu ovu testů na zjištění těhu..jsem 9DPO a ovu čárka stoupá..co myslíte? poslední test dělaný ted...ostatní vždy ráno 🙂 prosím koukněte na foto 🙂

lucia.k
8. nov 2013

@tamarka9 jeeej, tak predsa aj ty, ja sok ti to vravelaaaa 😉 gratulujem
Ja som dnes bola u doktora, potvrdil mi tehu a ukazal aj bijuce srdiecko, takmer som sa rozplakala 🙂

lucia.k
8. nov 2013

@stepankakv ja som to skusala az na 17DPO a uz boli rovnako silne, toto je nadejne 🙂

elenita
8. nov 2013

Jej, baby, tu sa nam to stehotnieva 🙂 @tamarka9 Gratulujem a velmi drzim palceky!! 🙂

luckalucka83
9. nov 2013

@tamarka9
Tamarka blahozelaaaaaaam, super, predsa len tie ciarky na ivu testoch neboli len tak 🙂
Dnes rano som normalne na Teba myslela, ze musim presondovat kona, ze co je s Tebou,
super, tesim sa velmi prevelmi

tamarka9
9. nov 2013

@lucia.k
@elenita
@luckalucka83 dievcata tak moja radost trvala len jeden den, dnes rano som zacala krvacat, dostala som normalny menzes, neviete si predstavit ten smutok, placem stale, na chvilu sa ukludnim a zase. Neverim ze este vcera to bolo ako krasny sen a dnes ta najhorsia mora na svete, preco sa to musi stavat ☹

denisa87
9. nov 2013

som 9 dpo,nieje to dost vyrazna ciarka?zajtra spravim zas...

marikac
9. nov 2013
denisa87
9. nov 2013

@marikac dufam ze sme sa sa pochopili,je to ovu test 😉

marikac
9. nov 2013

@denisa87 ano chapeme sa, ja som tiez svojho casu experimentovala s ovu testami...a vychadzali rovnako... 😉 😉

denisa87
9. nov 2013

tak to cakanie po ovu je hrozné,som netrpezliva,robila som aj tehu test,viem este je skoro,ja tam vidím,ale baby v snazilkach nie 😀 tak asi mi prepina pomáličky ,ale este pockam,v grafe teplota sa drzi hore,tak som zvedavá.. 😀

marikac
9. nov 2013

@denisa87 skus hodit sem, mozno ja tiez uvidim :D

denisa87
9. nov 2013

@marikac 😀 tak to som zvedava ci uvidis,mozno tam ani nic neni...spodny rano,a horny teraz poobede... 😅

marikac
9. nov 2013

@denisa87 vidím tam tieň v mieste čiarky.....

kormelia11
9. nov 2013

@denisa87 ja tam nieco vidim ale ja teraz tiez testujem tak ja ich vidim snad vsade :D

denisa87
10. nov 2013

tak,45 dc,10 dpo,a dnes rano takto,ovu test z hora je teraz ranny,dolny vcerajsi.a tehu testy zhora dnes rano,druhy vcera poobede a spodny vcera rano 😀 original aj negatív...boze,vyzeram ako zavislá uz 😝

nikushka12
10. nov 2013

@denisa87 ja som závislá asi ako ty 🙂 tiež by som testovala všetkým čo sa len dá hádam už od 1 DPO 😀

bubu4125
10. nov 2013

ahojte dievčatá...ako veľmi pozitívny by mal byť ovu test na zistenie tehu??? stačí takto???

lauritka
10. nov 2013

@bubu4125 juj to je slabee . co si.. pozitvny- obidve musia byt rovnake. to nie je ako pri tehotenskom, kde staci aj slaba 🙂

bubu4125
10. nov 2013

@lauritka vyzerá, že nemusí byť tmavá čiarka, akurát mi jedna maminka poslala foto svojho ovu testu a bol tiež tak slabo pozitívny...
ale nehádam sa...

lauritka
10. nov 2013

@bubu4125 a mala pozitivny uz aj tehu ?

lauritka
10. nov 2013

@bubu4125 takto to vyzra v tehu : a vacsinou to vychadza kazdemu, niekomu sice neskor, zalezi aj od mnozstva hcg. v moci.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre